Режим затвара књижару 'Никола Пашић' у Београду

Teodosije

Domaćin
Banovan
Poruka
4.932

NEBOJŠA JEVRIĆ - NE PUCAJ, BRATE
Dekontaminacija

Retko gledam televiziju, ali se, eto, desilo da gledam Borku Pavićević. Dična Crnogorka se u svojoj priči obestrvila na jednu retku i neobičnu knjižaru. Knjižaru „Nikola Pašić“. Nalupala je, onako u komesarskim čizmama, packe vlasti zbog postojanja takve knjižare. Zamislite ovejanog demokratu i kulturnog dekontaminatora koja, pored sveg zla koji ovaj narod trpi, napada knjižaru. I to jedinu knjižaru u gradu u kojoj se još okupljaju autori i čitaoci. U kojoj je sklonište našlo umetničko bratstvo manastira Krke, gde dolaze izbeglice iz čitave zemlje da bi kupile knjige kojih nema na drugim mestima.

Nisam od onih koji redovno posećuju knjižaru „Nikola Pašić“. Ali, gde drugo da odu pisci koji su bili na drugoj strani? To je knjižara poraženih vojski i otetih gradova. Jedino tu sa sigurnošću možete naći časopise Geopolitika, Srpsko ogledalo, Iskra, Srbobran, Hvosno, Glas Boke, Nacija. Tu se, sem ostalih knjiga koje se prodaju i u drugim knjižarama, prodaju naslovi za koje nema mesta u drugim knjižarama. Nalazio Marka Ručnova „Zašto Jasenovac“, Emila Vlajkija „Kosovsko raspeće“, Smilju Avramov „Trilateralna komisija“, kneza Pavla „Istina o 27. martu“, knjige o zločinima nad Srbima, Dr Đuro Zatezalo „Jadovno“, „Obmana Slovenija - Mali prljavi rat“.

I ranije su tu knjižaru napadali. Napadali su je oduvek. Čak i onda kad se Vesna Pešić, bežeći od kordona, u nju sklonila. To im nije smetalo da za društvo koje se tu okuplja kažu da je jednom nogom u Hagu. Ako više nemaš gde da odeš, ako su globalizovali Kulturni centar, SKC, Dom omladine, ostaje ti samo, kao uteha, lutanje među knjigama koje govore o nesreći srpskog naroda. Nije njima toliko knjižara smetala, koliko ljudi koji su u nju dolazili. Smetalo im je što pored ostalih knjiga mogu da se nađu i Šešeljeve neke knjige, i Legijine.

Francuzi su obesili Vijona, ali im ne smeta da ga čitaju i da se ponose njime. Niko se više ne seća zašto su ga obesili. „Ovde je jedino mesto gde mogu da se punim plućima osećam kao Srbin“, kaže mi jedan posetilac knjižare. „Nemam para da kupim knjigu, ali zato mogu da sedim ovde i da čitam“. Ovde su mogle da se čuju klape iz Krajine i da se sretnu Krajišnici. Skupljala se pomoć za nevoljnike, slali paketi knjiga za Kosovo, za manastire. Ovde je i vojvoda Jovo Ostojić doneo svoju knjigu „Haški svedok“ o razgovorima s islednicima. Mogu se pronaći sve knjige o Dražinim četnicima, knjige ljotićevaca, knjige o generalu Nediću.

„Ovu knjižaru treba uništiti“, kaže Kultur Kontaminator Borka Pavićević. Šta tu njoj najviše smeta? Nikolaj Velimirović. Uništiti, zatrti, ugaziti do kraja. Sve po nalogu. Da se zaboravi. Knjige koje se nalaze u ovoj knjižari iznose drugo lice istine. Drugu stranu. Sve je razbucano, sve je prodato i predato, sve je pokradeno, rastureno, raseljeno, a Borka Pavićević hoće da dekontaminira knjižaru na Trgu Nikole Pašića. Da više nikad ne ispliva ne površinu drugo viđenje rata. Da ratni invalid Mirko Jovičić nema gde da izloži svoju knjigu.

Znam da ova knjižara neće još dugo trajati. Znam kolika je moć nevladinih organizacija. Kako može neki, makar i zanemarljiv segment kulture, da postoji, a da nije uzeo novac od Sorosa. Nikad nijedno izdanje ove knjižare nije uzeto u otkup za biblioteke. Steže mi se grlo, a bes vrišti u meni. Tu poslednju magazu hoće da unište. Moćni i svemoćni globalisti i tajkuni. Ko je bacio oko na taj prostor? Ko je namignuo Borki da ga napadne? Svim Srbima treba da se sudi. Krivi da odgovaraju, a ostali po kratkom postupku. I vladika Nikolaj da se raščini i da se na njega baci anatema. Dostojno prijateljice Vetona Suroija. Dostojno saradnice Ljubiše Ristića, koja dekontaminacijom smatra uništavanje knjižare.

А после затварања патриотских књижара и забране рада патриотских издавача, претпостављам да ће се окомити на патриотске сајтове и форуме. Све то „треба“ да се затре, да се не шири „смрад“ патриотизма. На крају, да „коров“ не би поново никао и почео да буја, покупиће и нас, па - на прање мозгова...
Е, ал' ту ће се грдно за*ебати...
Не бива да жаба поједе роду.
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
ovo je već treća tema od kako sam ja na forumu o zatvaranju knjižare.
i prvog puta sam rekao da ta knjižara nikad neće biti zatvorena, ili neće biti zatvorena u dogledno vreme.
dakle, tu se spor vodi godinama oko prostora između (još tada borbe) i knjižare, i to tako traje.
za početak bi bilo dobro da žena koja stoji na čelu iste opere izlog....za početak....
 
Podno Palate albanija postojala je knjizara,jugoslovenska knjiga.
Knjizara za koju je svako znao,ne samo u BG,nego i na celom Balkanu.
Ako je neko imao potrebu da kupi neku knjigu,istu je tu sigurno pronasao.
Medjutim,usled bolesne i pomahitnale ludosti mondijalisticko-kosmopolitsko-makijavelisticke BG elite nedefinisane provinijencije,ista je bez obrazlozenja
zatvorena.
U istom prostoru osvanula je parfumerija sa "brendiranim" originalima falsifikata
neophodnim za kontinuirano unakazivanje plastificiranih "dama" u pokusaju.
 
Podno Palate albanija postojala je knjizara,jugoslovenska knjiga.
Knjizara za koju je svako znao,ne samo u BG,nego i na celom Balkanu.
Ako je neko imao potrebu da kupi neku knjigu,istu je tu sigurno pronasao.
Medjutim,usled bolesne i pomahitnale ludosti mondijalisticko-kosmopolitsko-makijavelisticke BG elite nedefinisane provinijencije,ista je bez obrazlozenja
zatvorena.
U istom prostoru osvanula je parfumerija sa "brendiranim" originalima falsifikata
neophodnim za kontinuirano unakazivanje plastificiranih "dama" u pokusaju.

secam se te knjizare a i secam se parfimerije.
 
Podno Palate albanija postojala je knjizara,jugoslovenska knjiga.
Knjizara za koju je svako znao,ne samo u BG,nego i na celom Balkanu.
Ako je neko imao potrebu da kupi neku knjigu,istu je tu sigurno pronasao.
Medjutim,usled bolesne i pomahitnale ludosti mondijalisticko-kosmopolitsko-makijavelisticke BG elite nedefinisane provinijencije,ista je bez obrazlozenja
zatvorena.
U istom prostoru osvanula je parfumerija sa "brendiranim" originalima falsifikata
neophodnim za kontinuirano unakazivanje plastificiranih "dama" u pokusaju.

Upravo ovih dana je nestala i Nolitova knjižara na uglu Kralja Milana i Resavske.
Pre neki dan, prolazeći onuda sam pobesneo videvši da će od sada tu da se peru prljave gaće!
 
U EU moramo sa cistim izlozima
super.gif
 
rezimu i rezimskim nedemokratama smeta sto se u toj knjizari promovise jedan radovan karadzic

da se promovise recimo balija rasim ljajic - problema ne bi bilo

problem je samo kad se promovisu srbi

Nije Tihi, nije problem kanalizacija, problem je kad neko otvori kanalizaciju - pa smrdi.
Nikome ne smeta da se promoviše Srpstvo, ali smeta da se promovišu srpska gow.na koja smrde. Mladić i Karadžić...
 
Nije Tihi, nije problem kanalizacija, problem je kad neko otvori kanalizaciju - pa smrdi.
Nikome ne smeta da se promoviše Srpstvo, ali smeta da se promovišu srpska gow.na koja smrde. Mladić i Karadžić...

e stvarno si sklon preterivanju...mislim zasto tako nazivati..uostalom imacemo vremena da otkrijemo da li je to sve bash tako...ja generalno mislim da nashi politicari svi odreda imaju putera na glavi...ali se kolicina njihovog putera ne razlikuje bitno od hiljade drugih koje su njihovi sunarodnici sahranili uz sve pocasti...smatram da ne treba stalno da pljujemo po nasima...to niko iz naseg okruzenja ne radi..ne mislim da su zbo toga bolji..ali zbog ovoga sto mi radimo pljujemo mislim da smo zato gori..a ja malibore zelim da budem kao sav ostali normalan svet..pa cak necu da se razlikujem od ostalih po pljuvanju
 

Upravo ovih dana je nestala i Nolitova knjižara na uglu Kralja Milana i Resavske.
Pre neki dan, prolazeći onuda sam pobesneo videvši da će od sada tu da se peru prljave gaće!

Da si malo bolje pogledao video bi da to samo reklama za perionicu koja se nalazi 20-tak metara dalje od lokala o kojem govoriš.
Površan si.
 
А после затварања патриотских књижара и забране рада патриотских издавача, претпостављам да ће се окомити на патриотске сајтове и форуме. Све то „треба“ да се затре, да се не шири „смрад“ патриотизма. На крају, да „коров“ не би поново никао и почео да буја, покупиће и нас, па - на прање мозгова...
Е, ал' ту ће се грдно за*ебати...
Не бива да жаба поједе роду.

1. Ta se priča provlači toliko dugo

2. Postoje stvari koje bi zaista trebalo zatvoriti, kada smo već kod sajtova: Srpski Nacionalisti, Stormfront, Obraz, gorandavidovic.com itd...
 
e stvarno si sklon preterivanju...mislim zasto tako nazivati..uostalom imacemo vremena da otkrijemo da li je to sve bash tako...ja generalno mislim da nashi politicari svi odreda imaju putera na glavi...ali se kolicina njihovog putera ne razlikuje bitno od hiljade drugih koje su njihovi sunarodnici sahranili uz sve pocasti...smatram da ne treba stalno da pljujemo po nasima...to niko iz naseg okruzenja ne radi..ne mislim da su zbo toga bolji..ali zbog ovoga sto mi radimo pljujemo mislim da smo zato gori..a ja malibore zelim da budem kao sav ostali normalan svet..pa cak necu da se razlikujem od ostalih po pljuvanju

Sto sam sklon preterivanju. Stvari treba nazivati pravim imenima, pa tako i izmet. A to da ne treba pljuvati po nasima, to se slazem. Pljujem samo zlikovce i oni koji mrze i unistavaju moju drzavu. U bilo kom smislu.

Ma ti si previse pristojna da bi ti odgovorio kako zelim, jer se ne slazemo.
 
Poslednja izmena:

Back
Top