Outlook Express i YahooMail

ajgor

Obećava
Poruka
94
E ovako, imam kao sav svet outlook express ali nemam pojma kako da namestim account za moj mail na yahoo-u. Pratim ja uputstvo za kreiranje istog, i ukucam za smtp i pop3 servere sve sto treba, ali nece. Ako neko ima iskustva sa tim, neka pomaze...
 
Proveri na Tools > Accounts da li su ti podešeni svi parametri... vidi da li ti pod "Mail" stoji ime pop3 servera i da li je podešen na default... takođe proveri i da li ti je možda reply adresa podešena na neku drugu...

Ako ništa ne pomaže, najbolje da pozoveš tehničku podršku svog provajdera, tako sam ja dobio sva uputstva (isto sam imao nekih problemčića oko podešavanja naloga, ali su mi pomogli)
 
... Ja mislim da je problem kod onih POP3 i SMTP servera...
Upravo tako, glavna caka je šta tu upisati, ali i još u nečemu. ;)

Daklem, direktno skidanje pošte sa Yahoo-a korišćenjem Ootlook Express-a (ili nekog drugog mail klijenta) nije moguće, jer podrška za POP3 protokol zahteva da imate plaćeni nalog na Yahoo Mail Service. Međutim, rešenje ipak postoji. Naime, radi se o jednom besplatnom programu pod nazivom YPOPs! koji u stvari imitira server, tačnije ponaša se kao virtuelni server sa POP3 podrškom i na neki način je posrednik između Yahoo Mail Service i vašeg mail klijenta, čime omogućava da uz pomoć nekog od mail klijenata koji koristite (Ootlook Express, Mozilla Thunderbird, IncrediMail...) skinete poštu, bez potrebe za otvaranjem YahooMail stranice u vašem browseru.

Što se podešavanja tiče, kada je u pitanju već pomenuti Outlook Express, sve što je potrebno jeste da instalirate ovaj program i pokrenete ga (mora biti aktivan kada skidate poštu sa Yahoo-a). Zatim, otvorite Outlook Express i kreirajte novi nalog (Tools > Accounts > Add), upišite potrebne podatke, kao što su ime naloga, zatim username i password (sa vašeg Yahoo naloga), a zatim ono što je i najvažnije, za POP3 i SMTP server upišite samo localhost (ili vašu lokalnu adresu - 127.0.0.1) i to je to. Ostala podešavanja spadaju u finese i nisu toliko ni bitna. Dalje radite potpuno normalno sa vašim mail klijentom, kao što ste i do sada (pošta će se po defaultu skinuti u vaš Inbox folder).

Postoji još jedan program koji radi slično YPOPs!-u, a zove se IzyMail. Uostalom, detaljna objašnjenja i podešavanja vaših mail klijenata za rad sa ovim programima, možete videti i na ovom linku :arrow: http://email.about.com/od/outlookexpresstips/qt/et041606.htm
 

Back
Top