suicid

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Navar

Elita
Banovan
Poruka
20.280
tema za razmisljanje i kao moja oprostajna tema sa ovog foruma..

covek moze imati 1000 razloga da sebi oduzme zivot ali mu je potreban samo jedan razlog da ostane u zivotu..nekom takodje moze biti potraga za tim jednim razlogom razlog zasto je jos uvek u zivotu..

mislite o tome:think:
 
pre nego sto se (po mom misljenju) lud covek odluci da sebi oduzme zivot zbog "nekih stvari", isti ce, ako u njemu ima mrva "bistrine" prvo pokusati da "promeni" te neke stvari, pa ce tek onda ako ustanovi da su nepromenjive da se ubije.

Medjutim, to se koliko je poznato ne dešava. Jako je čudno da samoubice pre tih "pokušaja da se ubiju" ne učine u stvari ništa "revolucionarno"... . Pod time mislim na ovo: ne urade ništa što "dok im je bilo stalo do života nisu mogli da urade baš zato što im je bilo stalo", kao na primer, lupam, ne ubijaju predsednike država, što bi i mogli, ne šetaju goli ulicama u znak bunta, itd.

Iz toga mi se čini da su samoubice ustvar veoma "nerevolucionarni" ljudi. Kako su za komunizam potrebni revolucionarni ljudi, tako bih predložio svim potencijalnim samoubicama koji sebe vide kao takve i misle se da li da se ubiju ili ne da se ipak sto pre ubiju, posto nam nisu potrebni.
 
pre nego sto se (po mom misljenju) lud covek odluci da sebi oduzme zivot zbog "nekih stvari", isti ce, ako u njemu ima mrva "bistrine" prvo pokusati da "promeni" te neke stvari, pa ce tek onda ako ustanovi da su nepromenjive da se ubije.

Medjutim, to se koliko je poznato ne dešava. Jako je čudno da samoubice pre tih "pokušaja da se ubiju" ne učine u stvari ništa "revolucionarno"... . Pod time mislim na ovo: ne urade ništa što "dok im je bilo stalo do života nisu mogli da urade baš zato što im je bilo stalo", kao na primer, lupam, ne ubijaju predsednike država, što bi i mogli, ne šetaju goli ulicama u znak bunta, itd.

Iz toga mi se čini da su samoubice ustvar veoma "nerevolucionarni" ljudi. Kako su za komunizam potrebni revolucionarni ljudi, tako bih predložio svim potencijalnim samoubicama koji sebe vide kao takve i misle se da li da se ubiju ili ne da se ipak sto pre ubiju, posto nam nisu potrebni.
a za sta su vama potrebni ljudi? za isisavanje zivotne energije i odbacivanje kad ostanu bez iste?

ako takvi ljudi trebaju da se ubiju ..ljudi kao sto si ti trebaju da vise na sred terazija kao primer;)
 
zavisi koji covek..

covek moze voleti zivot ali zivot moze da ne voli njega..zato taj covek traga za tim jednim razlogom..

Treba čovek da ne zavisi od toga "hoće li ga život voleti". Sem toga, život, po sebi, ne može ni da voli ni da mrzi, i čak i onda kada nam "izgleda" da nas voli, to nije ljubav, kao što ni to kada mlada sponzorušica puši radi sake (dolara)$ nije ljubav, i ako se "naivnima čini da jeste". Voljeti može samo ličnost, nebitno kog je pola - a "život" nije ličnost, i zato "živa" ličnost ne može (ako je pored toga što je živa i normalna) očekivati "ljubav" od života. Ljubav može da da samo ličnost, odnosno, samo biće koje ima slobodnu volju - što bi bila i moja definicija pojma "ličnost", i gde bih istakao da ljubav može biti samo plod slobodne volje, a da sve ostalo samo može (naivnima) da "izgleda kao" ljubav.

Možda "ljubav" zaista i ne postoji, ali ja se koristim definicijom termina, bez obzira da li to o čemu termin treba da da opis postoji. Dakle, pod ljubavlju ne podrazumevam ništa "nagonsko, organsko, instiktivno" itd. već koristim terminologiju po kojoj je ljubav čin slobodnog izbora u najširem i najdubljem vidu.
 
Poslednja izmena:
ти си озбиљно решио да напустиш овај свет?
како си планирао да то изведеш?
шта ће рећи људи који те познају?
 
tema za razmisljanje i kao moja oprostajna tema sa ovog foruma..

covek moze imati 1000 razloga da sebi oduzme zivot ali mu je potreban samo jedan razlog da ostane u zivotu..nekom takodje moze biti potraga za tim jednim razlogom razlog zasto je jos uvek u zivotu..

mislite o tome:think:

ajde, brzo, nađi jedan razlog, pred nosom ti je, 100%
 
vrede minimalno da te teraju da ides dalje,stvaras bolje i uzivas u plodovima svog truda,a maksimalno koliko su tvoje sposobnosti da ih iskoristis.
 
vrede minimalno da te teraju da ides dalje,stvaras bolje i uzivas u plodovima svog truda,a maksimalno koliko su tvoje sposobnosti da ih iskoristis.

lepo sroceno ali je demagogija..medjutim iskljucujes iz opticaja da mozda postoji velika crna rupa koja guta svaku vrednost iz svih ostalih stvari:think:
 
@banuj je (ban she?)
Nema, ali... zar "nemanje dokaza da se ostane u zivotu" nuzno znaci i isto sto i "imanje dokaza da se ubijete"?

Da, ali samo u slucaju da je covek "potpuno ziv", i da ne moze biti "delom ziv a delom mrtav". Cilj samoubitstva svakako da nije fizioloska smrt, i o njoj ne govorim, vec pokusaj psiholoske smrti. Sada se vec moze prosiriti prica, i moze se postaviti pitanje i o tome da li "Covek treba da ostane potpuno (psihicki) ziv", ali to pitanje nismo postavljali pre nego sto smo shvatili da psiha u stvari ne mora biti potpuno ziva. Odnosno, mozda i mora, ali nemamo dokaza za to da "mora".

Svakako, ima dokaza da ne mora, ali ja necu da ih iznosim.

Cini mi se da ce Navar umesto samoubitstva ovaj put samo proci sa nekim privremenim stanjem katalepticnosti, u koliko ista vec nije imao?

"Ako covek ikada treba da se ubije, onda je to upravo za vreme jela", ili nesto sl., Gete.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top