Windows XP reinstalacija

Banovani

Aktivan član
Poruka
1.559
Imam problem sa Windowsom XP. Zabagovao je.
Racunar ima 3 particije. Windows je instaliran na C particiji. Pokusao sam da ga popravim tako sto sam ga bootovao sa CD -a pa radio repair ali nece, kopira fajlove i onda kad se restartuje i krene da ga instalira preko stare kopije stane na 34 minutu probao sam tako par puta. Da li je moguce da mu smeta kabl koji je uraknut recimo u TV karticu?

Ali glavno pitanje je sledece. Ako resim da uradim novu instalaciju u direktorijum npr. C:\WINNEW da li cu izgubiti podatke iz c:\documents and settings?
 
Mislim da ne bi trebalo.Pokusaj tako sto ces ubaciti CD, i kada sve dodje do onog trenutka kada ti instalacija ponudi da ides na instalaciju novog sistema ili da ostavis vec postojeci, izaberi ovo drugo.Ybga probaj ovo.
 
ajde i ja da napisem svoj problem... da ne otvaram svoju spamersku temu, na kojoj cu dobiti odgovor i posle nece biti nikakve koristi od nje:::
E ovako, imam 2 particije na komp-u, c i d... windows je na c, posto se u jednom trenutku komp napunio virusa resio sam da uradim format hdd-a, ondosno samo C: particije jer su na njoj bili virusi, ali posto nisam uspeo, insalirao sam Windows na D: particiji, da bih odmah mogao da uradim format c: i instaliram novi windows... formatirao i uradio sve... E sada pitanje, posto je C: bio hormatiran i cist, ciste fajlove sam ( tj podatke sa D: -a) sam prebacio na C:, i sad me zanima kako da uradim format ili da obrisem Windows sa D:-a, posoto je na njemu samo windows, a ne zelim da skupljam wiruse na obe particije... Dal moze nesto da se obrise od fajlova i da mogu da ga formatiram iz windowsa, desni klick format, ili nekako drugacije??????
Pomoc, pls???
Ovo sam sve urdadio jer je u pitanju baza podataka koju skupljam od 1 kompa, koja se stalno prebacuje na novi, nije mi baz sanimljivo da rezem 50srtak dvd diskova, a za prenosivi Hdd nemam trenutno kesa...
 
@Aca_Banovani

1. Kabal od Tv kartice sigurno ne pravi smetnju.
2. Podatke nećeš izgubiti (a i da ih izgubiš, čovek se uči na greškama pa ćeš sledeći put znati šta treba da radiš ;)), već ćeš dobiti još jedan Win (dupli) a samim tim i još jedan Documents and Settings, koji će samo bespotrebno da ti zauzimaju mesta na toj particiji, jer stari Win ne možeš obrisati tek tako ka što možeš neki program, sve dok ne uradiš format te particije.
3. Nikada važne podatke (raznorazna dokumenta, muziku, slike...) ne smeštajte u Documents and Settings, već u neku drugi folder na nekoj drugoj particiji koja nije sistemska, da ne biste došli u situaciju da ih izgubite kad morate da uradite format te particije! Uostalom, nekoliko puta je već spominjano, da sa nekom LIVE distribucijom Linuxa ili Wina možete podići sistem sa CD-a, ući u vaš stari sistem i spasete ono što vam treba, uradite čišćenje od virusa itd itd.


@Keep your's Faith

I o ovome je bilo reči. Ne može Windows da ubije samog sebe!
Nisi trebao tako da radiš. Ako si već hteo da uradiš format sistemske particije zbog virusa, onda si jednostavno trebao da ispratiš celu proceduru sa instalacijom novog Wina jer će (kao što znaš pošto si znao da instaliraš Win na D particiji), u jednom trenutku pitati dali da uradiš instalaciju preko postojeće particije uz prethodno formatiranje iste. I to je to - format particije sa instalacojim novog Wina! A ne da radiš 'presipanje iz šupljeg u prazno'. To se tako ne radi, ali dobro ima vremena, jednog dana ćete naučiti. ;)
 
Tako je DekiM je u pravu skini sa neta Live Win,narezi ga na CD i pokreni sistem preko njega,tj preko njega udjes u svoj stari sistem prebacis vazne podatke sa c:\documents and settings na particiju D,i nakon toga instaliras novi win,a podaci sa c:\documents and settings ti ostaju na particiji D,posle mozes da ih ponovo vratis gde su bili ili ih ostavis na D radi sigurnosti....
Imao sam takav slucaj iz licnog iskustva,tako da ti je to nabezbolnija i jedina varijanta da vratis vazne podatke sa c:\documents and settings ....Pozdrav...Live CD trazi pod ovim nazivom Windows XP Live Boot CD".
 
Poslednja izmena:
za to sto si mi ti rekao, pokusavao sam 2 dana da nadjem tu opciju i jedino sto sam uspeo je da uradim repair windoswsa koji ni u kom slucaju ne moze da pobije wiruse... Mislim da nisu isti ova 2 windowsa stari i nowi i tu opciju ja nigde nisam video, a ovo mi je bila krajnja opcija...
Ce uspeti npd da sad krenem o5 da instaliram windows na D: i udarim fomat, ali pre ucitavanja windowsa i pocetka intalacije istog resetujem komp?!?!?!?
 

Back
Top