shut' ba romantika

ponukan razgovorom sa jednom eminentnom lijepom mladom damom dosho sam na ideju da vas neshto pitam.
sta znaci kad za nekog kazete da je romantican?
da li je to plus ili minus?
jel vam to nesto znaci uopste?

to je plus. ne moze sirova psiha da bude romanticna, definitivno.
a definiciju ne znam. ne znam tacno sta to znaci. ja sam vise sentimentalna hm....da znam tacno sta je romanticnost znala bih valjda i da li sam sama takva..uh al sam odvalila
 
Да си идеалиста и занесењак по питању љубави, али у позитивном смислу. Е сад, некоме је то добро, некоме лоше, зависи ко каже. Могуће је рећи "он је романтик" и са презривим тоном и колутањем очима, али и са осмехом и одушевљењем.
 
Да си идеалиста и занесењак по питању љубави, али у позитивном смислу. Е сад, некоме је то добро, некоме лоше, зависи ко каже. Могуће је рећи "он је романтик" и са презривим тоном и колутањем очима, али и са осмехом и одушевљењем.

Za mene to je uvek ovo drugo:)
 
idealizam pomeni nema veze sa romanticnoscu. idealizam je verovanje u ideje, u ideale, u ideologije, kao i izgaranje zbog njih.
romantika ima vise veze sa obicnim situacijama. kad neko uzdrhti zbog prvog pupoljka, zalaska sunca,dirljive muzike, necijih suza, necijeg osmeha, zbog osuncane livade posutepoljskim cvecem, zbog necije ruke u svojoj, necijeg parfema, uzdaha, glasa...pa do one profane i izlizane pateticne varijante sa svecicama, roze satenskom posteljinom i laticama ruza po njoj, sto je meni fuj:).
 
Tanka je linija izmedju romantike i patetike.
I kad neko hoce da bude romantican,na kraju sve ispadne zesci klise.
Vajda su zato neki ljudi (Ja) ponekad alergicni na romantiku.

e to sam tela da kazem:)
americka filmska produkcija je napravila klise romantike- vecera uz svecicei obavezno laganu muziku(heh), pa sampanjac, pa spavaca soba sa satenskom posteljinom i laticama cveca po njoj.
ili, pre sobe,ispijanje sampanjca na podu pored kamina u slinave razgovore i jos slinavije ponasanje. fuj.
 
e to sam tela da kazem:)
americka filmska produkcija je napravila klise romantike- vecera uz svecicei obavezno laganu muziku(heh), pa sampanjac, pa spavaca soba sa satenskom posteljinom i laticama cveca po njoj.
ili, pre sobe,ispijanje sampanjca na podu pored kamina u slinave razgovore i jos slinavije ponasanje. fuj.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
pa nije to romantika ebo te holivud:)
 
pa to je ono kao emo boy :)))))
hot-emo-guy.gif
 

Back
Top