Paulo Koeljo

Sličnosti među mnogima postoje, to je normalno... i to su slična znanja koja žele da iznesu, Džubran i on...

Ne, draga moja, nije mu ni do gležnja Coelho i nikad neće biti, makar još piše. Čak ni
slučajno ne može biti. Petparački autor, ali oni postoje i ljudi to vole čitati. Jasno, ne negiram ti pravo na mišljenje, samo se ne slažem Sokolice. Kao što je rekao veliki Voltaire: Do posljednje kapi krvi branit ću vaše pravo na mišljenje.
 
Ne, draga moja, nije mu ni do gležnja Coelho i nikad neće biti, makar još piše. Čak ni
slučajno ne može biti. Petparački autor, ali oni postoje i ljudi to vole čitati. Jasno, ne negiram ti pravo na mišljenje, samo se ne slažem Sokolice. Kao što je rekao veliki Voltaire: Do posljednje kapi krvi branit ću vaše pravo na mišljenje.

Razumem, da.
:)

Pričam o polaznoj istoj tački. Naravno, polazna tačka je jedna, a nadogradnja je prilično rastegnuta i razgranta kategorija, i tu i između najsličnijima može da se stvore beskrajne razlike u kvalitetu i ostalim kategorijama.

Nadam se da sam sada razumljiva. :)
 
Razumem, da.
:)

Pričam o polaznoj istoj tački. Naravno, polazna tačka je jedna, a nadogradnja je prilično rastegnuta i razgranta kategorija, i tu i između najsličnijima može da se stvore beskrajne razlike u kvalitetu i ostalim kategorijama.

Nadam se da sam sada razumljiva. :)


:) Ti si izvrsna baš na ovom forumu, nisi sigurno birana tek tako, da se popuni broj moderatora. Ali, staviti u istu rečenicu Džubrana i Coelha, uvreda je. Jedan je prepisivač, a
drugi je velik pjesnik, pisac i filozof. Naravno, svatko čita što hoće. To da njega razumije svatko na svakome mjestu ovoga svijeta, mnogo govori o Coelhu - ne govorim napamet, da
bih znala tko je Marques, Borghes ili Džubran, pročitala sam njihove i još mnogo drugih knjiga - a Coelho je poput kuharica Jamieja Olivera ili ljubavnih romana
 
:) Ti si izvrsna baš na ovom forumu, nisi sigurno birana tek tako, da se popuni broj moderatora. Ali, staviti u istu rečenicu Džubrana i Coelha, uvreda je. Jedan je prepisivač, a
drugi je velik pjesnik, pisac i filozof.
Naravno, svatko čita što hoće. To da njega razumije svatko na svakome mjestu ovoga svijeta, mnogo govori o Coelhu - ne govorim napamet, da
bih znala tko je Marques, Borghes ili Džubran, pročitala sam njihove i još mnogo drugih knjiga - a Coelho je poput kuharica Jamieja Olivera ili ljubavnih romana

Kako logicki neuredna recenica...
 
За мене је Коељо лака литература. Развучен, не баш оригиналан, али лепо и лако пише. Једина мана му је што магични ефекат лепих мисли престаје после 20ак страна, и мој мозак почиње да тражи нешто чиме би се упослио. Згодан за читање на летовању, у превозу... Мени је Ђаво и госпођица Прим послужила за учење енглеског...

ПС: Има пуно писаца чија су дела ''пуна доброг и оригиналног, само је проблем што оно што је оригинално није добро, а оно што је добро није оригинално''.
 
Iskreno,jako mi je drago sto sam konacno nasla istomisljenike o Koljevoj (ne) vestini.
Moje generacije su ocarane,mame mojih generacija su uglavnom ocarane.
Ja ,nisam ocarana.
Cak naprotiv.
Preuzme celu folklornu pricu,malo je ukrasi(sa akcentom na malo),prosto prosirena recenica je najvisi stupanj slozenosti sintakse.
i sta reci vise?
 
Ne znam da li je neko primetio da su sve Koeljove knjige tanusne,imaju oko stotinaka stranica.
I to je smisljeno uradjeno da bi se vise knjiga prodalo,jer Koeljo svakako zna da je njegova publika niskoobrazovana,da nije istinski ljubitelj knjiga i da nece rado prihvatiti knjige od 400-500 stranica.
I nije Koeljo jedini danas pisac koji se drizi tog lukavstva.Uglavnom danas ti pisci sa tanusnim knjigama krupnih slova od stotinak strana,i nisu nicemu vredni,cista komercijala i kiceraj.
Piscu veliki novac i ne mogu da donesu ljudi od stila,ljudi koji mogu metafizicki ponirati,jer takvih ljudi je vrlo malo a njima treba vrlo mnogo publike.
Jednog Platona,Hegela ili Junga ne moze svako voleti i razumeti.Moze tek vrlo mali broj odabranih.
 
Ne znam da li je neko primetio da su sve Koeljove knjige tanusne,imaju oko stotinaka stranica.
I to je smisljeno uradjeno da bi se vise knjiga prodalo,jer Koeljo svakako zna da je njegova publika niskoobrazovana,da nije istinski ljubitelj knjiga i da nece rado prihvatiti knjige od 400-500 stranica.
I nije Koeljo jedini danas pisac koji se drizi tog lukavstva.Uglavnom danas ti pisci sa tanusnim knjigama krupnih slova od stotinak strana,i nisu nicemu vredni,cista komercijala i kiceraj.
Piscu veliki novac i ne mogu da donesu ljudi od stila,ljudi koji mogu metafizicki ponirati,jer takvih ljudi je vrlo malo a njima treba vrlo mnogo publike.
Jednog Platona,Hegela ili Junga ne moze svako voleti i razumeti.Moze tek vrlo mali broj odabranih.

Ovo potpisuje moderator Književnosti. :)
 
Pa, kaj onda, ak je rečenica neuredna!

Nista,samo po toj recenci ispade da je Dzubran prepisivac,a Koeljo veliki pesnik i filozof.

Ti kazes:
Ali, staviti u istu rečenicu Džubrana i Coelha, uvreda je. Jedan je prepisivač, a
drugi je velik pjesnik, pisac i filozof.

A treba:
Ali,staviti u istu recenicu Dzubrana i Koelja, uvreda je.Jedan(prvi) je velik pjesnik, pisac i filozof,a drugi je prepisivac.
:kafa:
 
Brajko,
ti imas problema sa logikom recenice a ne Sanyia.Vrsis klasicnu projekciju sto bi se reklo psiholoskim jezikom.Tacnije svoje osobine pripisujes drugima.To je isto kao kad lopov kaze postenom coveku da je lopov,ili ***** kad optuzi postenu devojku da je *****.
Sanyia nije napisala da je prvi tj Dzubran prepisivac a da je drugi tj Koeljo pesnik i filozof.Ona je rekla da je jedan od njih prepisivac,a zna se po celom smislu recenice koji je taj.Da je u recenici umesto "jedan" napisala "prvi" onda bi bila nelogicna.Posto je prvo napisala Dzubran,onda je on taj "prvi" a logicno je onda koeljo onaj "drugi" jer je po redosledu napisan kao drugi.
Ti kad ne mozes da shvatis jednu obicnu laku recenicu,sta onda trazis u knjizevnosti.
Pa nije knjizevnost za svakoga,to je umetnost a oduvek je umetnost moglo da voli i razume samo vrlo mali broj ljudi.
Nedostatak logike je nedostatak i pravde,bez logike nema pravde.
Obicno su zene te koje nemaju logiku i nepravedne su,u ovom slucaju je obrnuto.
 
Pročitala sam nekoliko knjiga od Koelja. Prvo je bilo oduševljenje Alhemičarom i Priručnikom za ratnika svetlosti. Zatim sam pročitala 11 minuta, knjižica je ok, zanimljiva i vrlo nerealna. Zatim sam pročitala Zahir, na jedvite jade, jer je knjiga previše rastegnuta i pomalo gubi tok. Skoro sam pročitala Petu goru, knjiga ima dobru poruku, ali je to sve već pročitano u njegovim prethodnim knjigama. Na obali reke Pjedre, sedela sam i plakala, poruka je toliko očigledna i toliko puta ponovljena u knjizi, da više nema smisla.

Možda uzmem opet neku njegovu knjigu da pročitam, ali imam utisak, da će sve biti već viđeno i dosadno. Ne volim ni kad mi pisac od reči do reči servira poruku, više volim da je sama shvatam iz dela. Na kraju, posle sjajnog utiska prve dve knjige, ostale knjige mogu da budu štivo za plažu.
 
Brajko,
ti imas problema sa logikom recenice a ne Sanyia.Vrsis klasicnu projekciju sto bi se reklo psiholoskim jezikom.Tacnije svoje osobine pripisujes drugima.To je isto kao kad lopov kaze postenom coveku da je lopov,ili ***** kad optuzi postenu devojku da je *****.
Sanyia nije napisala da je prvi tj Dzubran prepisivac a da je drugi tj Koeljo pesnik i filozof.Ona je rekla da je jedan od njih prepisivac,a zna se po celom smislu recenice koji je taj.Da je u recenici umesto "jedan" napisala "prvi" onda bi bila nelogicna.Posto je prvo napisala Dzubran,onda je on taj "prvi" a logicno je onda koeljo onaj "drugi" jer je po redosledu napisan kao drugi.
Ti kad ne mozes da shvatis jednu obicnu laku recenicu,sta onda trazis u knjizevnosti.
Pa nije knjizevnost za svakoga,to je umetnost a oduvek je umetnost moglo da voli i razume samo vrlo mali broj ljudi.
Nedostatak logike je nedostatak i pravde,bez logike nema pravde.
Obicno su zene te koje nemaju logiku i nepravedne su,u ovom slucaju je obrnuto.

Da nije napisala u zadnjoj recenici da je koeljo kao vikend ljubavni roman, ja bi onda morao da gatam o kome se radi.

Nemam snage da se raspravljam sa tobom.Neka drugi forumasi pogledaju, i neka kazu ko je u pravu.

ps.Hvala ti na lepim recima.Ako vam smetam na knjizevnosti,vi mi to slobodno recite.Ne volim nikome da smetam.
 
Nisam ti rekao da smetas.Nema potrebe da zovemo neke sudije koji ce prelomiti ko je u pravu.Ocigledno je da Sanyia nije napisala nesto nelogicno i nepovezano.
Ako ti imas problema sa srpskim jezikom to je nesto drugo.
 
Nisam ti rekao da smetas.Nema potrebe da zovemo neke sudije koji ce prelomiti ko je u pravu.Ocigledno je da Sanyia nije napisala nesto nelogicno i nepovezano.
Ako ti imas problema sa srpskim jezikom to je nesto drugo.

Jedno je sigurno od ova tri:
ILI
1 sam ja obicna budala
2 ti nisi procitao ceo njen post
3 si od onih internet "chepulja",tako uobicajenih po forumima, koji uvek brane druge, i to uvek po pravilu pripadnice zenskog roda.
 
Hehe,al si ti bre bas nelogican.Nije nista od ta tri .
Ne znam strucno kako se to kaze u lingvistici,to sto ti ne razumes znacenje reci maternjeg jezika.

Vidim da i na ostalim temama govoris drugim ljudima da "imaju problema sa zdravim razumom i bizarnim rezonima".Zanimljivo:think:
Projekcija?:whistling:

Ne sumnjam da ces da mi napomenes kad budes saznao kako se to strucno kaze,posto vidim da imas strast da delis dijagnoze.
 
Nista,samo po toj recenci ispade da je Dzubran prepisivac,a Koeljo veliki pesnik i filozof.

Ti kazes:
Ali, staviti u istu rečenicu Džubrana i Coelha, uvreda je. Jedan je prepisivač, a
drugi je velik pjesnik, pisac i filozof.

A treba:
Ali,staviti u istu recenicu Dzubrana i Koelja, uvreda je.Jedan(prvi) je velik pjesnik, pisac i filozof,a drugi je prepisivac.
:kafa:



Mnogo si mudar. U istoj su rečenici, ne zato što jednako vrijede, nego zato što je Coelho, blago rečeno, prepisivao Džubrana
 
" Ja sam prva i poslednja
Ja sam obozavana i prezrena
Ja sam ***** i svetica
Ja sam supruga i devica
Ja sam majka i kcer
Ja sam jalova i imam bezbroj potomaka
Ja sam srecno udata i usedelica
Ja sam ona sto donosi na svet i ona sto nikad nije radjala
ja sam tesiteljka porodjenih bolova
Ja sam supruga i supruznik
Ja sam covek moj koji me je stvorio
Ja sam majka svoga oca
I on je moj odbaceni sin
Poslusajte me uvek,svi
Jer ja sam sablazljiva i velicanstvena "


Paulo Koeljo

Jedanaest Minuta

Ovo je knjiga koja mi se najvise svidjela od njega....super je :)...
 

Back
Top