Informatika bez matematike

peleplay

Aktivan član
Poruka
1.323
Evo ovako. Ziasta znam sa kompovima a matematiku ne podnosim. U politehnickim skolama sam gledao programe i smerove ali svuda je pretrpano matematike koju necemo ni koristiti. CET je otvorio RAF (Racunarski Fakultet) i na njemu se tek rade prave stvari, odnosno ono sta ti je zaista potrebno za rad na kompovima (programiranje, multimedia, animacija, 3d modelovanje, operativni sistemi, slaganje konfiguracija...). E sad posto ne bih zeleo da se smaram glupostima u gimnaziji (a koje inace nemaju nikakve veze sa racunarima) zanima me da li postoji neka privatna/drzavna srednja skola nalik Racunarskom Fakultetu (odnosno onome sta se radi na njemu)?
 
peleplay:
Evo ovako. Ziasta znam sa kompovima a matematiku ne podnosim. U politehnickim skolama sam gledao programe i smerove ali svuda je pretrpano matematike koju necemo ni koristiti. CET je otvorio RAF (Racunarski Fakultet) i na njemu se tek rade prave stvari, odnosno ono sta ti je zaista potrebno za rad na kompovima (programiranje, multimedia, animacija, 3d modelovanje, operativni sistemi, slaganje konfiguracija...). E sad posto ne bih zeleo da se smaram glupostima u gimnaziji (a koje inace nemaju nikakve veze sa racunarima) zanima me da li postoji neka privatna/drzavna srednja skola nalik Racunarskom Fakultetu (odnosno onome sta se radi na njemu)?
upsisi specijace :lol: salim se
 
Slucajno sam navratio pa da ti nesto kazem: racunarstvo nikako ne ide bez matematike. Sta vise, biti dobar matematicar je preduslov da budes dobar programer (mada postoje oblati racunarstva za koje ti nije potrebna matematika, tipa web dizajner)
Moja preporuka je da upises srednju elektrotehnicku smer: ili racunarstvo (ako ima) ili elektronika.

(ovo ti govorim iz iskustva: zavrsavam srednju elektrotehnicku(elektronika) i sada nameravam upisati u Novom sadu tehnicki faks smer informatika)

Srecno!
 
Ovako, znam da matematika je neophodna za informatiku, ali me izludjuje onaj bespotrebni deo. Recimo, koji ce mi vrag geometrija i tehnicki crtezi da bih programirao??? Ja bih voleo kad bi se specijalizovala predavanja matematike samo na ono sto ce ti trebati (aritmetika). To je bila poruka ove teme :wink:
 
peleplay:
Ovako, znam da matematika je neophodna za informatiku, ali me izludjuje onaj bespotrebni deo. Recimo, koji ce mi vrag geometrija i tehnicki crtezi da bih programirao??? Ja bih voleo kad bi se specijalizovala predavanja matematike samo na ono sto ce ti trebati (aritmetika). To je bila poruka ove teme :wink:

Ne znam da li rado prihvataš savete starijih (čitaj iskusnijih), ali budući da se bavim tom strukom tj. programiranjem, moram da ti kažem da računarstvo bez matematike ne ide! Ne znam odakle ti ideja da ti je aritmetika dovoljna!? Ako hoćeš stvarno da se baviš programiranjem, moraš da naučiš matematiku. Zato idi u neku jaču gimnaziju, prirodni smer (ja sam išla u Četvrtu), pa onda Matematički ili Etf. Ako hoćeš malo manje matematike, onda Raf ili Fon, ali ne zaboravi da ti na Rafu predaje većina profesora sa Matematičkog.
 

Back
Top