Zagadjivanje i prljanje Beograda od strane sugradjana
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Zagadjivanje i prljanje Beograda od strane sugradjana

Aktivan član ivana bg (avatar)
    Učlanjen
    01.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano Zagadjivanje i prljanje Beograda od strane sugradjana

Stvarno ne razumem ljude koji bacaju kojekakvo djubre gde god stignu, tj. gde god se zadese u tom trenutku.
    Pa, jbte, ovo je MOJ grad, u njemu sam rodjena, u njemu zivim i volim ga! I zasto da ga onda tako prljam, kao i da mu ovako ne fali jedno dobro pranje (kako ulica, tako i zgrada, fasada i ostalog). I zasto ljudima vec jednom ne dopre do mozga, kada ce vec jednom dobiti svest o tome?! Stvarno nikada ne bih mogla da tek tako ispljunem zvaku, bacam papirice od cokoladica, karte od prevoza, kojekakve kese i kesice i uvek gledam gde je kanta, pa onda bacim sta imam.
    A da ne pominjem ono kada ih mrzi da odu do kontejnera, pa kese sa djubretom ostave u zgradi, prolazu, ili zafrljace negde usput pored ulice.
    Ili ono sto se u civilizovanom svetu vec odavno radi, da kad odvedes psa u setnju i pokupis ono sto ostane iza njega.
    Al, ajde necu sad da idem toliko daleko.....Kada bi makar nasi beogradski sugradjani krenuli i sa tim "manjim" (pljuvanje, papirici, zvake), pa bi vec bilo nekog napretka...

A zasto otvorih temu, tj. sta hocu da vas pitam? Pa nemam pojma. Nista konkretno. Samo me to uzasno nervira, pa eto...da olaksam dusu...
    Postoje ljudi koji žive pravolinijski. Postoje i oni drugi. Čas odlete u nebo. Čas ih polupane dižeš sa zemlje i lepiš.

Buduća legenda Милунка Савић (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1009

Podrazumevano Re: Zagadjivanje i prljanje Beograda od strane sugradjana

Citat Original postavio ivana bg Pogledaj poruku
    Stvarno ne razumem ljude koji bacaju kojekakvo djubre gde god stignu, tj. gde god se zadese u tom trenutku.
    Pa, jbte, ovo je MOJ grad, u njemu sam rodjena, u njemu zivim i volim ga! I zasto da ga onda tako prljam, kao i da mu ovako ne fali jedno dobro pranje (kako ulica, tako i zgrada, fasada i ostalog). I zasto ljudima vec jednom ne dopre do mozga, kada ce vec jednom dobiti svest o tome?! Stvarno nikada ne bih mogla da tek tako ispljunem zvaku, bacam papirice od cokoladica, karte od prevoza, kojekakve kese i kesice i uvek gledam gde je kanta, pa onda bacim sta imam.
    A da ne pominjem ono kada ih mrzi da odu do kontejnera, pa kese sa djubretom ostave u zgradi, prolazu, ili zafrljace negde usput pored ulice.
    Ili ono sto se u civilizovanom svetu vec odavno radi, da kad odvedes psa u setnju i pokupis ono sto ostane iza njega.
    Al, ajde necu sad da idem toliko daleko.....Kada bi makar nasi beogradski sugradjani krenuli i sa tim "manjim" (pljuvanje, papirici, zvake), pa bi vec bilo nekog napretka...

A zasto otvorih temu, tj. sta hocu da vas pitam? Pa nemam pojma. Nista konkretno. Samo me to uzasno nervira, pa eto...da olaksam dusu...
    Ako ti nešto znači, i mene to strašno nervira, i nepojmljivo mi je, ne samo zato što je i meni ovo rodni, voljeni grad, nego uopšte to smatram krajnje necivilizovanim, nevaspitanim...

Učlanjen
    01.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Ma malogradjanstina!
    A da, dobro si rekla i podsetila me da kazem (da se sad ne zakace neki za to) - naravno da nema veze sto je to moj rodni grad, pa sad samo njega necu da prljam, a za druge me bas briga. Ako drzis do kulture, valjda si kulturan svuda i sto se mene tice isto cu se ponasati bilo da sam u Somboru, Mrcajevcima ili negde u Tunguziji....Ali ovde pisemo o Beogradu, pa zato....
    Postoje ljudi koji žive pravolinijski. Postoje i oni drugi. Čas odlete u nebo. Čas ih polupane dižeš sa zemlje i lepiš.

Elita greba (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2258

stvarno,zasto si otvorila temu kada se o tome vec diskutovalo na `seljoberizam`

psihooo,lock

Učlanjen
    01.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

A, jbga, nisam znala...a mozda i jesam, al zaboravih...
    pa, nista.....ajd` zakljucaj..
    Poslednji put ažurirao/la ivana bg : 07.12.2008. u 00:32

Buduća legenda Psihologue (avatar)
    Učlanjen
    11.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    410

Citat Original postavio grebicka Pogledaj poruku
    stvarno,zasto si otvorila temu kada se o tome vec diskutovalo na `seljoberizam`

psihooo,lock
    Da savesti moja.Odmah..

Slične teme

1. Zagadjivanje vode - uljem
    Autor ShapeShifter u forumu Ekologija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 19.03.2009., 11:52
  2. Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 15.10.2008., 18:28
  3. zagadjivanje prirode
    Autor viljuska u medu u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 2