Kako se zivi posle 5-og oktobra?

Da li zivite bolje ili losije posle 5.oktobra?


  • Ukupno glasova
    49
  • Anketa je zatvorena .

Beogradski sindikat

Primećen član
Poruka
633
Belezite svoja misljenja,zapazhanja. Napravite paralelu izmedju vremena pre i vremena posle 5. oktobra 2000 godine. Zanima me koliko vam je sad bolji zivotni standard,da li ste zadovoljniji i kako stoje stvari sa cenama,vasim poslom.\

Meni na primer je gore sad nego ranije. Imam manje para,pola moje porodice i prijatelja ili nema posao ili radi za 15hiljada dinara iako imaju zavrsen fakultet. Cene su uzasne od hrane pa do odece i ostalih potrebstina. Nezadovoljna sam stanjem cele drzave,zbog svega,a pogotovo zbog Kosova.
 
Definitivno promašen podforum. ;)

Al' kad sam već tu, šta znam, manje-više isto, u nekim aspektima bolje, u nekim lošije. Samo znam da za Kosovo nikako ne treba kriviti ovu vlast, malo šta oni tu mogu da urade sada.

EDIT: A da, kada su koncerti u pitanju, neuporedivo bolje. :mrgreen:
 
Definitivno zivim bolje nego pre 24. septembra, odnosno 5. oktobra 2000. godine. Ne zivim sjajno, ali porediti ono stanje sa ovim sada nije moguce. Na prvom mestu ne moram da se nerviram sto ce mi vrata od stana biti isarana zbog toga sto drugacije mislim, moja drugarica koja je poreklom sa Kosova, a nije srpkinja nece biti izbacena iz svog stana da bi se u njega uselili Srbi, mogu sebi da priustim da kupim nesto, a ne da samo mastam o tome. Sve u svemu, nije sjajno, ali je mnooooogo bolje.
 
Pa sada kako kome.........da li je generalno bolje ili losije tu treba uracunati i milion aspekata drzave koji ne izazivaju socijalni nemir......

xexe ....lako je razoruzati celu vojsku na koju je prosla vlast trosila brda kao i svaka normalna zemlja rasprodati sve,dati ljudima na kashicicu i omoguciti socijalni mir sa kreditima.........mnogo stavki tu ima.

S obzirom da smo tada bili napadnuti i u ratu,tada mnogo bolje genrealno..........samo sto se pre moze deliti na mnogo perioda.........84-ta,89-ta,91,99-ta............

Meni licno neuporedivo bolje pre,a i zbog logicnog spleta okolnosti tj.radnih odnosa.
 
Vreme odmice.........polako ali sigurno..........i ova tema uskoro nece piti uopste kompetentna..........ako vec nije.
Razlog-tehnika napreduje i vreme od pre 10,15 godina nigde vise nije isto.........danasnja nova astra je sada na nivou na kojem je tada bio yugo...........ranije je u svetu klima bila polu ventilator a danas je nesto sasvim nesto drugo...........uskoro se nece moci porediti pre i posle.
 
Ima jos jedna stvar ,danas se zivi slobodnije nego pre sto je i razlog za porast kriminala
U vreme Slobe znalo se ko krade i ko rastura drogu,ljudi na poziciji ,naravno...Danas to moze svako samo kad mu se ukaze prilika i nikom nista ,imao on 15 ili 55god
 
Vreme odmice.........polako ali sigurno..........i ova tema uskoro nece piti uopste kompetentna..........ako vec nije.
Razlog-tehnika napreduje i vreme od pre 10,15 godina nigde vise nije isto.........danasnja nova astra je sada na nivou na kojem je tada bio yugo...........ranije je u svetu klima bila polu ventilator a danas je nesto sasvim nesto drugo...........uskoro se nece moci porediti pre i posle.

Bravo inagadadavida!
U proteklih 8 godina tehnika je vishe napredovala nego u celoj istoriji pre toga.
Chemu to vodi?
 
Ima jos jedna stvar ,danas se zivi slobodnije nego pre sto je i razlog za porast kriminala
U vreme Slobe znalo se ko krade i ko rastura drogu,ljudi na poziciji ,naravno...Danas to moze svako samo kad mu se ukaze prilika i nikom nista ,imao on 15 ili 55god

Delimicno tacno.......ali i totalno netacno.

Drzava u vreme slobe nije kontrolisala drogu osim par jacih kombinacija,koje su imali jaci ljudi blizi db-u.

Tacno je da se znalo ko valja,a to su bili jaki kriminalci koji su se dokazali,prvenstveno u ratovima i medju njima se znalo sta se moze a sta ne.

A totalno je netacno jer je tek posle 5 oktobra drzava totalno uzela posao sa drogom koji danas 95% kontrolise policija tj. dileri koji rade za nju.

Ostalih 5% su klinci koji se na ulici docepaju droge.

Sve u svemu razlika je ta sto si tada mogao da uzmes kesh i odes od turaka uzmes drogu i to je to,danas ne mozes ako ne radis sa policijom.
A i droge je nogo vise i drasticno je jeftinija nego tada.
 

Back
Top