III sv. rat

pa njihovom serveru sa 868 krejova je pisalo da je 4 al ybg.... :) a znas kako se oni pouzdaju u brojeve. znam da razumes jako dobro sta hocu da kazem nego se ko po obicaju zaebavas :) sto se tice crne rupe... meni je naravno kao i tebi izgledalo to u pocetku neverovatno jer smatram da sile koje mogu da pomeraju geostacionarnu orbitu planete moraju sigurno da budu van kontrole ljudi....

A?
Kako bre to?
Pa to nije nista neobicno.....skupo jeste i jeste van kontrole obicnih ljudi, al uz dovoljno dinamita, lako mozes nesto da stavis u geostacionarni orbitu ili da ga izbacis jos dalje.....

ali vidis onda sam citao malo sta su ruski matematicari pisali o svrsi cerna... a ruski matematicari nisu dileje vec sam vrh mozgova ove planete.

ODredjeni ruski matematicaru su vrh, nikako nisi svi....svuda ima dileja....

onda rusi lepo kazu ako je mikronska crna rupa stvorena i na neki nacin van kontrole akcelaratora tj onog prstena ona ima vek 50 meseci mesec manje vise da pocne da jede ko srbin za slavu... e sad na to cern i njegovi glasnogovornici ucutase i niko ali niko nije demantovao.... sad te pitam da li to ima zlokoban prizvuk ili ne....

Hm da, ali ta potencijalna crna rupa nije bilijiraska kugla da leti po akceleratoru kako joj se svidja :)
Kao sto akcelerator nije od brasna i vode, da tek tako "napukne"......

Kao sto ni magnetno polje nije nesto bezveze, pa da tek tako rikne.....

nemas pojam u svo uvazavanje... :) znas kolko je trebalo da onom krshu od sistema od xp provale da voli da sto se kaze phone home iako ti to ne vidis i znas :) ovo si inace lepo rekao milioni ljudi ceprkaju...u cernu ceprkaju samo oni koji MISLE da su najpametniji... i tu je problem....[/quote

XP nije krsj, ako se pravilno koristi, radi sasvim lepo :) Ko koristi pravu verziju i registrovan softver bas i nema nekih problema :)
A kad sam rekao ceprkanje, mislio sam na one sto oce da napakoste :)

ober... kako objasnjavas zitna polja u britaniji.... :lol: naucno naravno....

Igrala se deca.....od 40-50 godina.....
 
A?
Kako bre to?
Pa to nije nista neobicno.....skupo jeste i jeste van kontrole obicnih ljudi, al uz dovoljno dinamita, lako mozes nesto da stavis u geostacionarni orbitu ili da ga izbacis jos dalje.....



ODredjeni ruski matematicaru su vrh, nikako nisi svi....svuda ima dileja....



Hm da, ali ta potencijalna crna rupa nije bilijiraska kugla da leti po akceleratoru kako joj se svidja :)
Kao sto akcelerator nije od brasna i vode, da tek tako "napukne"......

Kao sto ni magnetno polje nije nesto bezveze, pa da tek tako rikne.....

nemas pojam u svo uvazavanje... :) znas kolko je trebalo da onom krshu od sistema od xp provale da voli da sto se kaze phone home iako ti to ne vidis i znas :) ovo si inace lepo rekao milioni ljudi ceprkaju...u cernu ceprkaju samo oni koji MISLE da su najpametniji... i tu je problem....[/quote

XP nije krsj, ako se pravilno koristi, radi sasvim lepo :) Ko koristi pravu verziju i registrovan softver bas i nema nekih problema :)
A kad sam rekao ceprkanje, mislio sam na one sto oce da napakoste :)



Igrala se deca.....od 40-50 godina.....


ne znam odakle da krenem jer mi osvezi dan pardon noc sa ovim dijalektickim mudrostima :)

igrala se deca a zemlja ispod ko beton... dal i to mozes da objasnis al ne protokolarno i demagoshki...

kad sam ti pisao o xp znas da sam mislio na mogucnost kontrole svega na kompu od strane onoga ko ti je pravio sistem.... a to sto je dobar posebna je prica koja nije za ovu temu.

slazem se da akcelerator nije od brasna i vode moze da bude od titanijuma ili kevlara ali je napukao na mestima gde su poriknjavali magneti i to ne kolko rekose mislim nekoliko komada a posle se ispostavilo da je preko 100 komaTa... men bi to zabrinulo...

znaci po tebi svi u cernu su pametni i nisu dileje a svi koji kritikuju rad i projekat zvani cern su dileje.... to je zajednocki projekat evrope i amerike jel tako? nesto kao cassini koji je slikao japet sa najmanje visine pa kad su videli sa tamo ima smrzli se i nijedan jedini snimak nije izasao u javnost i stoji pod deset brava jel tako? zasto to kazem... zat sto po meni cern uopste nema tu funkciju o kojoj qenjaju da hoce da izdvoje antimateriju koja ce pomoci ljudima medicini i slicne nebuloze.... kada 2012 dodje do spadanja banalano receno nekih magnetnih pojasa oko zemlje sto ce nesumnjivo otvoriti put meteorskim kisam zemljotresima vulkanima...si cuo da s bude davno ugaseni vulkani.. i to su prorekle maje.... elem onda zemlja ostaje na neki nacin gola...makar delimicno koliko laicki mogu da primetim. jedini spas bi bio da neka sila na zemlji pokusa da stvori slicno koje ce biti u funkciji zastite da li planete, da li kontinenta, da li teritorije da li pak samo jednog grada..... od nadolazecih nepogoda...

a moguce je da je u pitanju igranje sa time travel stvarima... zamisli i to rekel te dileje rusi...
 
Poslednja izmena:
znaci po tebi svi u cernu su pametni i nisu dileje a svi koji kritikuju rad i projekat zvani cern su dileje....

Nikad to nisam rekao i nikad necu reci.
Samo, ta kritika mora da ima osnova, a taj osnov nije kod Nostrdamusa i Tarabica...

si cuo da s bude davno ugaseni vulkani.. i to su prorekle maje....

Pa ti vulkani se inace bude, ne treba biti prorok pa to obznaniti :)
 
Ok, ako nisu ugledali svetlos dana, kako to nama pomaze da oktrijemo zaveru da nesto na Japetu postoji?

(a ja sam video, mrzi me sad da trazim, jako detaljne snimke)

imam i ja jako detaljne ali kazem ti kada su videli te koje ja ai pretpostavljam ti imas svi su trazili da programiraju kasini da se spusti na donju granicu i da naparvi jos bolje snimke... e ti nikada nisu ugledali svetlo dana i danas se tretiraju kao top secret dokument. toliko o tome da se sve radi iz iskrenih pobuda. dal postoji nesto ili ne nebitno...on je sam po sebi toliko konfliktan kao nebesko telo da ne treba nista da postoji vec je samo njegovo postojanje neobjasnjivo ali necu o tome....
 
Nikad to nisam rekao i nikad necu reci.
Samo, ta kritika mora da ima osnova, a taj osnov nije kod Nostrdamusa i Tarabica...



Pa ti vulkani se inace bude, ne treba biti prorok pa to obznaniti :)


kako osh. ne verujem ni prorocima a jos manje naucnicima...zato sto su ovi prvi zatucani na jedan nacin nepojmljiv savremenom coveku a ovim drugima zato sto misle da su mali bogovi i da drze svu mudrost ovog sveta.... e onda shvatis da su ti proroci, naravno ne svi vec samo neki ispogadjali sve zivo aj za zadnjih sto godina pa pocnes da se pitas zasto i kako je to moguce... mozda su u pitanju neki hodnici vremena ko kod pola andersona pa oni mogu da vide da li ce liverpul da pobedi u gostima ili ne.... a naucnici jok... oni se drze egzaktnosti ko pijan plota i ako se ceo svet urusi pod njima oni ce jos uvek da nam dokazuju da je to nemoguce jer brojke pokazuju da je to nemoguce.... zivi bili pa videli sta ce biti. daj boze da oni prvi grese a da su ovi drugi pametni. kazem daj boze ali utopija provejava gledajuci stvari kako se intenziviraju ko sto bi reko pelikan jozef...
 
imam i ja jako detaljne ali kazem ti kada su videli te koje ja ai pretpostavljam ti imas svi su trazili da programiraju kasini da se spusti na donju granicu i da naparvi jos bolje snimke... e ti nikada nisu ugledali svetlo dana i danas se tretiraju kao top secret dokument. toliko o tome da se sve radi iz iskrenih pobuda. dal postoji nesto ili ne nebitno...on je sam po sebi toliko konfliktan kao nebesko telo da ne treba nista da postoji vec je samo njegovo postojanje neobjasnjivo ali necu o tome....

ma ko kaze da nasa radi sve iz dobrih pobuda?
Oni rade za svoj gros, a to so puste za javnost, to je iskljucivo njihova dobra volja, i normalno, pustaju samo snimke koji su lepi, veliki, zanimljivi itd....

kako osh. ne verujem ni prorocima a jos manje naucnicima...zato sto su ovi prvi zatucani na jedan nacin nepojmljiv savremenom coveku a ovim drugima zato sto misle da su mali bogovi i da drze svu mudrost ovog sveta....

Ja vise verujem naucnicima, pogotovo sto ovi prvi NISU pogodili nista, a ovi drugi, iako se smatraju malim bogovima, ipak u osnovi svog rada imaju logiku.
 
Ja vise verujem naucnicima, pogotovo sto ovi prvi NISU pogodili nista, a ovi drugi, iako se smatraju malim bogovima, ipak u osnovi svog rada imaju logiku.


:lol: idi bre... kako nisu pogodili....problem npr sa nostradamusom nije u tome sto nije pogodio vec sto je sve pogodio ali ljudi to shvate tek kad je sve gotovo... opisao bre sve o wwII cak pogodio i anagramom dao hitlerovo prezime, pa napoleona da ne sirim sad....nikad ne prenebreguj verski ili momenat vidovnjastva u istorijskim vaznim trenucima iako te religija ne zanima... neces verovati ako proucavas malo dublje koliko je sve to povezano....

noc...odo iz marbelje da spavam na poljani u akapulku ... tamo je lepse :lol:
 
:lol: idi bre... kako nisu pogodili....problem npr sa nostradamusom nije u tome sto nije pogodio vec sto je sve pogodio ali ljudi to shvate tek kad je sve gotovo...

E to je i sustina prorokovanja :)
Napisi sve tako opste, da kad se nesto desi da mozes da kazes - sta sam vam reko :)


opisao bre sve o wwII cak pogodio i anagramom dao hitlerovo prezime,

To bese ono sa Dunavom, Hilterom ili nesto slicno :)
 
Ok....mozda nastane minijaturna crna rupa.
I sta onda?
Koliko opasna rupa, reda velicine atoma moze da bude?

Prilično.

Nisam fizičar ali me interesuju te stvari pa se nešto i pročitalo.

Kod crnih rupa (kvantne singularnosti) problem je sa njenom prevelikom gravitaciom, koja je toliko jaka da joj ni svjetlost ne može pobjeći (zato je i zovu crna rupa jer nema nikakve refleksije svjetlosti). Formiranje crne rupe u CERN-u je malo vjerovatnmo jer za tako nešto je potrebna enormna količina materije koja kolabrira u jednu tačku (singularitet) zadržavajući masu te materije ali sa zapreminiom koja je gotovo jednala nuli. Pošto materiju ne možeš stvoriti ni iz čega (osim ako si Harry Potter) malo je vjerovatno da će do tako nečeg doći, pošto ukupna masa Zemlje nije ni približno dovoljna za formiranje jedne minijaturne crne rupe.

Međutim, ako nekako ipak dođe do nastanka crne rupe, možemo samo da nagađamo šta će se desiti jer do sada niko nije imao bliski susret sa crnom rupom. Procjene fizičara idu od - ništa se neće desiti, preko promjene orbite Zemlje i još poneke planete zbog novog gravitacionog polja unutar sunčevog sistema, pa do totalnog uništenja čitavog sunčevog sistema, tako da jedino možemo sjesti i čekati.

Ako se desi katastrofa onda ću se barem potruditi da nađem neko dobru mjesto odakle ću imati fin pogled na kraj svjeta.
 
Poslednja izmena:
Prilično.

Nisam fizičar ali me interesuju te stvari pa se nešto i pročitalo.

Kod crnih rupa (kvantne singularnosti) problem je sa njenom prevelikom gravitaciom, koja je toliko jaka da joj ni svjetlost ne može pobjeći (zato je i zovu crna rupa jer nema nikakve refleksije svjetlosti). Formiranje crne rupe u CERN-u je malo vjerovatnmo jer za tako nešto je potrebna enormna količina materije koja kolabrira u jednu tačku (singularitet) zadržavajući masu te materije ali sa zapreminiom koja je gotovo jednala nuli. Pošto materiju ne možeš stvoriti ni iz čega (osim ako si Harry Potter) malo je vjerovatno da će do tako nečeg doći, pošto ukupna masa Zemlje nije ni približno dovoljna za formiranje jedne minijaturne crne rupe.

Međutim, ako nekako ipak dođe do nastanka crne rupe, možemo samo da nagađamo šta će se desiti jer do sada niko nije imao bliski susret sa crnom rupom. Procjene fizičara idu od - ništa se neće desiti, preko promjene orbite Zemlje i još poneke planete zbog novog gravitacionog polja unutar sunčevog sistema, pa do totalnog uništenja čitavog sunčevog sistema, tako da jedino možemo sjesti i čekati.

Ako se desi katastrofa onda ću se barem potruditi da nađem neko dobru mjesto odakle ću imati fin pogled na kraj svjeta.


Јоој, због чега вас "боли глава",
па сећате ли се оног најављивања СМАКА Света, 2000те....и
би "тресла се гора родио се миш", ма није чак ни миш!
 
Јоој, због чега вас "боли глава",
па сећате ли се оног најављивања СМАКА Света, 2000те....и
би "тресла се гора родио се миш", ма није чак ни миш!

Upravo tako. 2000. je samo jedno u nizu proricanja o kraju svjeta, do kojeg će jednog dana sigurno i doći, a onda če sretni prorok ići okoli i pričati "Jesam li vam lijepo rekao". Hoće li to biti za našeg života ili mnogo, mnogo kasnije, niko nemože reći sa sigurnošću.

I kao što rekoh, ako je ovo kraj, naći ću mjesto sa dobrim pogledom na totalno uništenje. Ipak je to događaj koji se može vidjeti samo jednom u životu. Jedina "glavobolja" koja me muči u vezi toga je gdje je to mjesto sa pogledom.
 
uvazeni oto resler je imao ideju al nisu hteli da ga poslusaju da naprave slicnu stvar na mesecu i da probaju kako radi... je da bi bila triputa skuplja ali bi znali da nema opasnosti po covecanstvo... on tvrdi da niko ne bi gledao big brothera il kvizove vec bi svi uzivali u posmatranju kako se mesec smanjuje izjedan sa wormholom.... ko sto nisu sluasli mnoge koji su govorili da ne lansiraju onaj shatl po zimskom ledenom vremenu.. a oni iz nase im rekli da mogu da im ga duvaju ... i epilog znamo...


http://www.pr-inside.com/cern-lhc-black-hole-eating-us-r577527.htm

Od kada je Kostunica prso na izborima ti si sve ludji i ludji.Prvo i osnovno dobro nam se vratio, bilo je pusto bez tebe.
Obicno je najjednostavnije objsnjenje i jedino ispravno objasnjenje.
Promena klime,ljudska pohlepa.Ima jedna dobra izreka:"Nije sramota biti milijarder,sramota je umreti kao milijarder".Takvi ljude zaboli za klimu i sve ostalo.Kad ja umrem posle mene potop.
Nuklearni holokaust?Sta se dobija tim cinom,kao sto ti ljudi kazu ko ce kopati posle?Izvlacice slamku?Takvim izborom ce biti unistena sva flora i fauna.Ima dovoljno li masina kako ti tvrdis da posle 5godina obnove nesto tako razruseno.Meses li to sa onom epizodom iz zvezdanih staza kad sa masinom stvaraju planetu?Ako vec zele da se rese balasta od 5-6 milijardi nepodobnih,puste virus za koji imaju serum i zavrsena prica,netreba im gomila masina da ciste planetu.
Ovo sa Cernom jedino mi je zao sto su sprcali tolike pare a hiljade umire u Africi od kao posledice konzumiranja zagadjene vode,gladi,bolesti.Ako nekog interesuje kako je svet izgledao posle velikog praska sta ce se dobiti sa time.Hokins je rekao da eksperiment nece nista dokazati.I sigurno da nece,samo ce se dileje prziti na kraj sveta, a oametnije dileje ce trositi i dalje milijarde na nista.
Da izgrade ono cudo na Mesecu i troskovi ce biti tri puta veci?Nekad ne znam dal si smesan ili zalostanNisu u stanju zbog troskova da zavrse medjunarodnu orbitalnu stanicu a ne da kopaju na Mesecu,uostalo ako naprave tako nesto na Mesecu,nastane crna rupa.Koliko je Zemlja sigurna kad se nalazi na deset svetlosnih godina udaljena od svog satelita.
Probaj da otvoris casopis poput Trece oko,ima da navatas miliJone, a i da obavestis one neupucene koji jos nisu imali zadovoljstvo da te upoznaju preko krstarice.
Zaboravih,podzemna sklonista sluze da se skloni elita u slucaju da neki asteroid odluci da pukne u Zemlju.Nuklearna zima bez zracenja dve godine i kraj.Po nekom zakonu verovatnoce to bi trebalo u nardenih par stotina godina da se dogodi.Sledeci opasan ce proci pored nas 2027 godineSad ces verovatno da napises kako u bezpucima Kanade grade ogroman elektromagnet koji ce privuci asteroid sa velikom procentom gvozdja:hahaha::hahaha::hahaha:
 
E,sad mene zanima ako niko nije imao kontakta sa crnom rupom ,jes to sve onda predpostavke definicije crne rupe ?

Ма, она се може и у нечијој глави створити
или отворити, ако се превише седи за компјутером

2.gif
 

Back
Top