Pavle Djurisic

Stgt0711

Zainteresovan član
Poruka
287
Da li je ovo Pavle Djurisic na slici (+ Raja Popovic & Mitar Bukumir)?

cetncopy111.jpg
 
Znam ovu seriju slika (s ovim natpisom preko nje) i ona se odnosi na Cetnike Koste Pecanca, koje cesto koristi komunjarska propaganda da ocrni prave Cetnike i Drazu, koji s njima niti je imao bilo kakve veze, niti bilo kakvu komandu...

Licno za ovu sliku ne mogu da tvrdim al evo ti slike Pavla Djurisica pa sam proceni

Pavle_Djurisic.jpg


Ako te vise interesuje o ovoj temi, kao i o samom Pavlu Djurisicu, obrati se najvecem poznavaocu prilika u II sv. ratu i Cetnickog pokreta, na ovim prosotorima, Miloslavu Samardzicu i sigurno ces da dobijes konkretan i tacan odgovor

http://forum.vidovdan.org/viewtopic.php?f=16&t=849&st=0&sk=t&sd=a

inace prica o samom Djurisicu nije najsjajnija i o tome mozes vise naci ovde

ПАВЛЕ ЂУРИШИЋ МЕЊА СТРАНУ:
http://www.pogledi.co.yu/diskusije/viewtopic.php?t=6756
 
Poslednja izmena:
Znam ovu seriju slika (s ovim natpisom preko nje) i ona se odnosi na Cetnike Koste Pecanca, koje cesto koristi komunjarska propaganda da ocrni prave Cetnike i Drazu, koji s njima niti je imao bilo kakve veze, niti bilo kakvu komandu...

Licno za ovu sliku ne mogu da tvrdim al evo ti slike Pavla Djurisica pa sam proceni

Pavle_Djurisic.jpg


Ako te vise interesuje o ovoj temi, kao i o samom Pavlu Djurisicu, obrati se najvecem poznavaocu prilika u II sv. ratu i Cetnickog pokreta, na ovim prosotorima, Miloslavu Samardzicu i sigurno ces da dobijes konkretan i tacan odgovor

http://forum.vidovdan.org/viewtopic.php?f=16&t=849&st=0&sk=t&sd=a

inace prica o samom Djurisicu nije najsjajnija i o tome mozes vise naci ovde

ПАВЛЕ ЂУРИШИЋ МЕЊА СТРАНУ:
http://www.pogledi.co.yu/diskusije/viewtopic.php?t=6756

Mozda znas tu “seriju“ slika zato sto sam je nedavno ovde postavio, inace ne bih znao ko MOJE slike koristi “za komunisticku propagandu“. Mislim da sam Ti vec jednom postavio to pitanje, gde Si video tu sliku/te slike.
Hvala na linkovima. Primarno me interesuje ko se na toj slici vidi. Ispod slike je ispisano na Nemackom: Tschetnikführer und seine Söhne in Kolasin. Sto bi znacilo: Cetnicki Vojvoda i njegovi sinovi u Kolasinu.

Uz srdacne pozdrave...
 
da, sad sam se setio da si postavljao...naiazio sam na te slike (izmedju ostalih i ona na kojoj je licno Kosta Pecanac) i na jednom forumu o II sv.ratu, cak mislim stranom...ili su to mozda neke druge slike, koje bas podsecaju na ove, ako tvrdis da su ove TVOJE...hehe

takodje sam imao prilike da vidim slicne slike u diskusijama sa Hrvatima i titinim simpatizerima...hehehe....oni redovno masu slicnim slikama...

A siguran sam da Miloslav Samardzic ima odgovor na tvoje pitanje, samo ga postavi na forumu...
 
da, sad sam se setio da si postavljao...naiazio sam na te slike (izmedju ostalih i ona na kojoj je licno Kosta Pecanac) i na jednom forumu o II sv.ratu, cak mislim stranom...ili su to mozda neke druge slike, koje bas podsecaju na ove, ako tvrdis da su ove TVOJE...hehe

takodje sam imao prilike da vidim slicne slike u diskusijama sa Hrvatima i titinim simpatizerima...hehehe....oni redovno masu slicnim slikama...

A siguran sam da Miloslav Samardzic ima odgovor na tvoje pitanje, samo ga postavi na forumu...

Mislis na onu sliku gde Pecanac (<- nisam siguran da li je on) sedi u kolima sa nemackim majorom?! Tu sliku sam postavio na axis forum…
 
ok, svaka cast...

Toliko znam o tim slikama, da se radi o Cetnicima Koste Pecanca (te sa natpisom)...a na drugima, ako su u pitanju Drazini, onda Nemci sigurno ne znaju da su Drazini jer bi ih odma likvidirali...To su takozvani legalizovani Cetnici...

Pozdrav brate iz prohladnog BG-a...
 
Sjajno, postavi ih......uostalom i sam znas da je to serija slika cetnika Koste Pecanca...

vidim da imas te kolaboracionisticke pa mozda imas i ovakve neke...

Recimo, ova, dva brata:mrgreen:

huskamiljkovic11116lz.jpg


ili mozda imas ovu srdacnu i prijateljsku:mrgreen:

part25pb0.jpg


ili samo skupljas one Koste Pecanca...hehe

ako je tako onda da ne dodje do zabune pa da vidimo jedan nemacki proglas od 17. novembra 41.u kom nemacki general Beme kaze:


-Sa ustanicima pregovora nema.
-Svi zatečeni ustanici bilo komunisti ili Mihailovićevi četnici imaju se uništiti.
-Povesti računa da se neki Mihailovićevi ljudi ne prebace u redove Koste Pećanca i Milana Nedića. Takve pojave sprečiti.
-Ko se zatekne sa oružjem u ruci ili se dokaže da je pomagao ustanike, streljati.
-Voditi računa da se među ustanicima ne gone četnici Koste Pećanca, proveravati isprave, legitimacije i slično.
-Svakog uhvaćenog sa legitimacijom pustiti.(2)


AVII, Nemačka arhiva, u daljem:NA, 43/34-1
 
Sjajno, postavi ih......uostalom i sam znas da je to serija slika cetnika Koste Pecanca...

Imam jos neke fotografije koje do sada nikad nisu bile objavljene. Cim prikljucim novi skener...postavljam slike. Ja imam slike sa cetnicima iz Kolasina, Bora, Zajecara, Uzica, itd. Neznam da li su svi bili pod komandom Pecanca. Sto se ovih slika tice, to su fotografije iz razlicitih fotoalbuma od razlicitih vojnika vermahta - tako da ne bih govorio o jednoj seriji.

vidim da imas te kolaboracionisticke pa mozda imas i ovakve neke...

Recimo, ova, dva brata:mrgreen:


ili mozda imas ovu srdacnu i prijateljsku:mrgreen:

Ne, nemam takve fotografije, posto do sada nisam nasao orginalne slike sa Partizanima i Nemcima. Za "Tvoje" slike nemogu nista da tvrdim/kazem zato sto ne znam odakle ih imas i ko se na njima vidi. Mogu samo reci da se na drugoj slici vidi jedan Partizan sa italjanskom kapom i Untersurmführer_i Prinz Eugen divizije. Najverovatnije nemacka slika nekog Kriegsberichterstatter_a. Sta pise na njoj? I ko je na prvoj slici?




ili samo skupljas one Koste Pecanca...hehe

Ne, kao sto vec rekoh, skupljam sve slike sa nasih prostora.

ako je tako onda da ne dodje do zabune pa da vidimo jedan nemacki proglas od 17. novembra 41.u kom nemacki general Beme kaze:


-Sa ustanicima pregovora nema.
-Svi zatečeni ustanici bilo komunisti ili Mihailovićevi četnici imaju se uništiti.
-Povesti računa da se neki Mihailovićevi ljudi ne prebace u redove Koste Pećanca i Milana Nedića. Takve pojave sprečiti.
-Ko se zatekne sa oružjem u ruci ili se dokaže da je pomagao ustanike, streljati.
-Voditi računa da se među ustanicima ne gone četnici Koste Pećanca, proveravati isprave, legitimacije i slično.
-Svakog uhvaćenog sa legitimacijom pustiti.(2)


AVII, Nemačka arhiva, u daljem:NA, 43/34-1

???
 
Evo jos nesto od Pavleta pa bi me zanimalo dali je to falsifikat!
Hvala unaprijed Koca :ok:


http://3.***************/_s6zY8-yAuYc/R2RUioiW6qI/AAAAAAAAArM/ovOZusZo-Ig/s1600/Chetnik%2BPavle%2BDjurisic%2BReport.jpg
 
Ne odgovoram dok nisam siguran 100 posto u nesto jer mi je prevashodno stalo do istine, a ne stajem u napred na bilo koju stranu.

Mislim da je prava slika Đurišića koju sam postavio već sama po sebi dala odgovor. Dakle na gore postavljenoj slici nema Đurišića, a postavlja se sledeće pitanje, ko su ljudi na slici i odakle pretpostavka da je na njoj Đurišić?

Ovo nam govori o još jednom vidu komunjarske propagande...Pored toga što su pravili fotomontaže, neke od njih vrlo smešne, i pored toga što su samo mahali slikama bez i jedne reči o pozadini tih slika, ko je na njima i kako su nastale, Komunisti su često, u cilju da diskredituju istaknute četnike i one najbliže Draži potpisivali slike imenima onih koje na slikama nema...

Takve dve slike imali smo prilike da vidimo na ovom forumu, a oni koji su bili zlonamirni su se prvoklasno obrukali...Na jednoj slici je Draža sa muslimanskim prvacima, istaknutim muslimanskim četnikom i Mekdauelom, a na slici ispod piše ''Draža sa grupom ustaša'':mrgreen: I takva jedna slika je trebala da dokaže saradnju sa ustašama:mrgreen: Kada sam pitao postavljača slike da li je svestan šta je postavio i gde su to ustaše na slici nisam dobio odgovor...

Na drugoj slici su 3 četnika, zagrljeni sa nekim pogbljenim Nemcem, koji kao da je nalepljen na sliku, a ispod piše ''Nikola Kalabić sa nemačkim vojniko'' ili sl...Postavim ja onda prave slike Nikole Kalabića i pitam postavljača slike da mi pokaže gde je to Nikola Kalabić na slici, naravno nikad ne dobijem odgovor...

Dakle ko može da bude na ovoj gore slici...ili neki legalizovani četnici, ili neke koje su možda organizovali sami Nemci, a najverovatnije, što dokazujem sledecim, na slici su četnici Koste Pećanca jer ovo je serija tih slika...

Sta je bitno: na slici ni traga od Djurišića i uopšte Dražinih četnika, a ako i jesu Dražini onda su legalizovani (ubačeni u tabor neprijatelja), a da su Nemci to saznali bili bi odma likvidirani ili žestoko mučeni pa likvidirani...

nemacki proglas od 17. novembra 41.u kom nemacki general Beme kaze:


-Sa ustanicima pregovora nema.
-Svi zatečeni ustanici bilo komunisti ili Mihailovićevi četnici imaju se uništiti.
-Povesti računa da se neki Mihailovićevi ljudi ne prebace u redove Koste Pećanca i Milana Nedića. Takve pojave sprečiti.
-Ko se zatekne sa oružjem u ruci ili se dokaže da je pomagao ustanike, streljati.
-Voditi računa da se među ustanicima ne gone četnici Koste Pećanca, proveravati isprave, legitimacije i slično.
-Svakog uhvaćenog sa legitimacijom pustiti.(2)


AVII, Nemačka arhiva, u daljem:NA, 43/34-1

Da je ovo iz serije slika Koste Pećanca pokazuje sledeca slika na kojoj je sam Pećanac u kolima, a preko koje imamo isti natpis, na nemačkom:

A slika Pećančevih četnika sa Nemcima je kao ''Dobar dan'' jer zna se ko su bili...Greh komunjarske propagande je što ih trpa u isti koš sa Dražom i JVUO, i ako je jasno da nemaju veze, da su se borili jedni protiv drugih, da je Draža još na počeku rata proglasi onim čuvenim ''Z'' preko radio Londona Pećančeve vojvode izdajnicima, i da je likvidirao samog Pećanca kao izdajnika i onog ko je za Nemce radio na uništenju Draže i njegovog pokreta...

Cetnik01copy-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo jos nesto od Pavleta pa bi me zanimalo dali je to falsifikat!
Hvala unaprijed Koca :ok:


odgovorio sam ti preko maila, ukratko cu i ovde...koliko je ovaj dokument besmislen, tj kakav je falsifikat u pitanju dokazuje samo sledece, i nista vise nije potrebno:

muslimanske civilne žrtve, koje su stradale od bilo kojih formacija, popisane su za celi rat, i bilo ih je upravo oko 8.000. Spisak je objavljen u knjizi ''Genocid nad muslimanima'' Dedijera i Miletića, ''Svjetlost'', Sarajevo, 1990.
 
Imam jos neke fotografije koje do sada nikad nisu bile objavljene. Cim prikljucim novi skener...postavljam slike. Ja imam slike sa cetnicima iz Kolasina, Bora, Zajecara, Uzica, itd. Neznam da li su svi bili pod komandom Pecanca. Sto se ovih slika tice, to su fotografije iz razlicitih fotoalbuma od razlicitih vojnika vermahta - tako da ne bih govorio o jednoj seriji.



Ne, nemam takve fotografije, posto do sada nisam nasao orginalne slike sa Partizanima i Nemcima. Za "Tvoje" slike nemogu nista da tvrdim/kazem zato sto ne znam odakle ih imas i ko se na njima vidi. Mogu samo reci da se na drugoj slici vidi jedan Partizan sa italjanskom kapom i Untersurmführer_i Prinz Eugen divizije. Najverovatnije nemacka slika nekog Kriegsberichterstatter_a. Sta pise na njoj? I ko je na prvoj slici?






Ne, kao sto vec rekoh, skupljam sve slike sa nasih prostora.



???

Naravno da slike partizana sa ustašama ili Nemacima ne možeš tek tako da nađeš tj. retko ih ima jer su Komunisti uništili iste odma posle rata...Na njihovu veliku žalost ostalo je nešto slika, kao i brojni dokumenti koji dokazuju tu saradnju, kao i njihova podrška ustaškom pokretu još mnogo pre samog rata...

Sto se tice one slike gore:

Partizani... Prvi put u štampi fotografija partizana i ustaše

......Ovom prilikom, takođe prvi put u istoriji štampe u našoj zemlji, objavljujemo fotografiju na kojoj se rukuju i prijateljski osmehuju - ustaša i partizan.

Zajedničke fotografije ustaša i partizana skrivane su ne iza sedam, nego iza sedamdeset i sedam brava! Zapravo, komunisti su ih verovatno sve spalili, ali došlo je do neočekivane promene na drugoj strani. Ono što je decenijama bilo tajna, sada se u Muslimansko-hrvatskoj federaciji u Bosni i Hercegovini s ponosom ističe kao primer generacijama. Tako se na veb sajtu www. gracanica. org piše o masovnom prelasku esesovaca iz 13. SS „Handžar" divizije u Tuzlanski partizanski odred i 16. muslimansku partizansku brigadu u jesen 1944. godine.

„Sve do kraja septembra i tokom čitavog oktobra, partizanski su štabovi sa zadovoljstvom izvještavali o prelasku ljudstva iz 13. SS divizije u partizane", beleži ovaj izvor. Partizanima nije smetalo što su esesovci prethodno spalili na desetine srpskih sela u Sremu i potom u Bosni i što su zverski poubijali hiljade srpskih civila. To danas ne smeta ni bosanskim zvaničnicima, već naprotiv, oni ističu dobro naoružanje i obučenost esesovaca, kao i njihovu ključnu ulogu u velikoj bitki za Tuzlu decembra 1944. godine. Partizane, odnosno esesovce, u Tuzli su tada napadali četnici pod neposrednom Dražinom komandom.

„Od pobijenih komunista su najviše SS-ovci jer se to već vidi prema njihovom odelu", zapisano je u Operacijskom dnevniku Gorske kraljeve garde majora Nikole Kalabića za 25. decembar 1944. godine. Druga jedinica koja je odigrala značajnu ulogu na Tuzli bila je 18. hrvatska partizanska brigada - prepuna bivših ustaša.

Slika ustaše i partizana koju donosimo potiče, dakle, iz muslimanskih izvora, i to iz Cazinske krajine. Reč je o pripadnicima tzv. Huskine vojske. Husein - Huska Miljković bio je jedan od lidera cazinskih muslimana, čije ime u doba komunizma nije smelo previše da se pominje, dok se danas poredi s Fikretom Abdićem. Komunisti su ga se odricali jer je po propasti „Bihaćke republike", početkom 1943. godine, sa svojoj jedinicom, koja je na momente imala i preko 2.000 ljudi, prešao na suprotnu stranu, u formacije „Nezavisne Države Hrvatske". Od kapitulacije Italije septembra iste godine, Huska Miljković ponovo počinje da se nećka na koju će stranu. Najpre se opredeljuje za četnike i njegov ideolog, učitelj Kozica, na zajedničkom skupu u selu Vrsti, na putu Bihać-Cazin, izjavljuje:

„Hvala vam, braćo, i dobro nam došli. Mi smo srećni što smo doživeli da se opet nađemo u bratskom zagrljaju i saradnji. Priznajemo da smo dosta zakasnili, ali se nadamo da ćemo ipak stići kuda smo naumili. Danas se mnogima otvaraju oči i, na našu radost, sada nas većina oseća da je naša sudbina vezana za Srbe i nacionalni pokret, a ne za ustaše koljače i tirane komuniste".

Rad vojvode Momčila Đujića s Huseinom Miljkovićem odobrio je lično Draža i uskoro su u Cazin poslate grupe četnika s oficirima za vezu. Ali, onda počinju da dolaze i delegacije iz Zagreba, na čelu s Pavelićevim ministrima Vrančićem i Alajbegovićem. Miljkoviću su obećavane kule i gradovi da se mane Srba i on se lomi januara 1944. godine. Već 1. februara u Cazin dolazi „zloglasni krvolok ustaški pukovnik Juco Rukavina" - kako se izrazio vojvoda Đujić izveštavajući Dražu - sa 16 ustaških oficira koji su imali da preuzmu komandu nad „Huskonom vojskom".

Rođeni brat Juce, Ivo Rukavina, bio je komandant partizanskog Glavnog štaba za Hrvatsku. Da li je ta okolnost imala značaja ili ne, tek, Husein Miljković obnavlja razgovore i s partizanima, koji ga već u noći između 2. i 3. februara ponovo primaju u Komunističku partiju. Miljković je pozvao na razgovor i mučki ubio Miloša Bekvu, komandanta četničkog odreda s Petrove gore, da bi potom njegovi ljudi opkolili i napali četnike u selu Vrelu (pri tom su izvukli deblji kraj).

Rasplet je izgledao ovako: onih 16 ustaških oficira ostaje kod Miljkovića, on hapsi učitelja Kozicu, zaduženog za vezu s četnicima, i celu svoju vojsku ponovo prevodi u partizane. Tu se Husein Miljković poslednji put preračunao jer je i ovaj prelazak usledio prerano. Naime, Nemci su krenuli u kaznenu ekspediciju na Cazinsku krajinu, a Miljković je onda poginuo od „svojih muslimana", kako je Đujić izvestio Dražu 13. aprila 1944.

Prema tome, ovaj prijateljski snimak ustaše i partizana nastao je u jednom od dva perioda prelaska Huskinih partizana u formacije NDH i obratno. Takvih situacija tokom rata bilo je mnogo i „Huskina vojska", 16. muslimanska i 18. hrvatska brigada predstavljaju samo neke od primera. A pretapanje ustaških i komunističkih jedinica jedne u druge je samo jedna od okolnosti u kojoj je dolazilo do njihovih prijateljskih susreta. Kada se sve uzme u obzir, zajedničkih fotografija partizana i ustaša mora biti na stotine i one će se tek otkrivati.

Press 04.01.2009, Miloslav Samardzic


http://www.naslovi.net/2009-01-04/press/prijateljski-pozdrav-velikih-neprijatelja/983834
 
Poslednja izmena:
[



odgovorio sam ti preko maila, ukratko cu i ovde...koliko je ovaj dokument besmislen, tj kakav je falsifikat u pitanju dokazuje samo sledece, i nista vise nije potrebno:

muslimanske civilne žrtve, koje su stradale od bilo kojih formacija, popisane su za celi rat, i bilo ih je upravo oko 8.000. Spisak je objavljen u knjizi ''Genocid nad muslimanima'' Dedijera i Miletića, ''Svjetlost'', Sarajevo, 1990.



Hvala :ok:
 
Kada se sve uzme u obzir, zajedničkih fotografija partizana i ustaša mora biti na stotine i one će se tek otkrivati.

Press 04.01.2009, Miloslav Samardzic

http://www.naslovi.net/2009-01-04/pr...jatelja/983834

............i sve te fotografije ce nam otkriti legendarni samardzic.....jer je samo on to u stanju... (to sto su bile u muzeju, pa je cak i pisalo tko je na slici, i kada je snimano, nije ni vazno...)

muslimanske civilne žrtve, koje su stradale od bilo kojih formacija, popisane su za celi rat, i bilo ih je upravo oko 8.000. Spisak je objavljen u knjizi ''Genocid nad muslimanima'' Dedijera i Miletića, ''Svjetlost'', Sarajevo, 1990.

...i sve ih pobise cetnici.....(jedine formacije koje su ih ubijale)

„Sve do kraja septembra i tokom čitavog oktobra, partizanski su štabovi sa zadovoljstvom izvještavali o prelasku ljudstva iz 13. SS divizije u partizane", beleži ovaj izvor. Partizanima nije smetalo što su esesovci prethodno spalili na desetine srpskih sela u Sremu i potom u Bosni i što su zverski poubijali hiljade srpskih civila. To danas ne smeta ni bosanskim zvaničnicima, već naprotiv, oni ističu dobro naoružanje i obučenost esesovaca, kao i njihovu ključnu ulogu u velikoj bitki za Tuzlu decembra 1944. godine. Partizane, odnosno esesovce, u Tuzli su tada napadali četnici pod neposrednom Dražinom komandom.

„Od pobijenih komunista su najviše SS-ovci jer se to već vidi prema njihovom odelu", zapisano je u Operacijskom dnevniku Gorske kraljeve garde majora Nikole Kalabića za 25. decembar 1944. godine. Druga jedinica koja je odigrala značajnu ulogu na Tuzli bila je 18. hrvatska partizanska brigada - prepuna bivših ustaša.

vec kada bezocno lazes (izvini stvaras isitnu koja odgovara), onda barem kazi da su cede ga popusile kod tuzle i najele se partizanima muda kao zec kelerabe, pa moras izmisljati citavu pricu da bi opravdao kako je draza i ta cela banda bili nesposobni kao vojni komandanti ( a o cedama kao razularenoj bandi da ne pricamo)....
 
............

:mrgreen:...šta reći, a što već nije bilo rečeno...

@Stranac74

post koji sam poslednji postavio, o bratskom odnosu hrvatskih ili muslimanskih partizana i ustaša govori u suštini o tome kako su neki koljači Srba samo menjali uniforme u toku rata, ali ne i ono što im je najbolje išlo od ruke...Ubijanje Srba i na svaki način delovanje protiv Srba i Srbije.

Nema na čemu brate, poslao sam ti na mail sve što bi moglo da te zanima, ali uzeti pravu knjigu u ruke i susresti se sa svim dokumentima itd tek je prava stvar...

A evo i jedne prave vesti za tebe, mozda nisi znao...ovim činom se i definitivno posle izjednačavanja prava boraca, tj. četnika i partizana i proglašenja Ravnogorske spomenice 41. u skupštini Srbije krajem decembra 2004. i definitivno ispravlja decenijska nepravda...I pored neo komunista na vlasti, očekuje se naravno pozitivan ishod.

BEOGRAD – Okružnom sudu u Beogradu je podnet zahtev za rehabilitaciju komadanta Kraljevske vojske u otadžbini Dragoljuba Draže Mihailovića.

Zahtevom je zatraženo poništenje presude kojom je posle Drugog svetskog rata Mihailović osuđen na smrt, i prethodno oduzeta sva građanska prava.

Podnosioci zahteva su Srpska liberalna stranka, u čijem Glavnom odboru je akademik Kosta Čavoški, Udruženje pripadnika Jugoslovenske vojske u otadžbini, Udruženje političkih zatvorenika i žrtava komunističkog režima i profesor međunarodnog prava dr Smilja Avramov.


Više o tome, ovde:

http://www.pogledi.rs/diskusije/viewtopic.php?t=13158

Takođe će i srpska vikipedija, kada su u pitanju Draža i JVUO biti uređena kako to dolikuje, a one splačine koje imamo sad zauvek nestati jer su autori srpske vikipedije zatražili od Miloslava Samaradžića pravo da kao izvor koriste njegove knjige i sajt Pogledi:D
 
Poslednja izmena:
post koji sam poslednji postavio, o bratskom odnosu hrvatskih ili muslimanskih partizana i ustaša govori u suštini o tome kako su neki koljači Srba samo menjali uniforme u toku rata, ali ne i ono što im je najbolje išlo od ruke...Ubijanje Srba i na svaki način delovanje protiv Srba i Srbije.

u partizanima je bilo vise srba u procentima i apsolutno nego srba u cetnicima (a srba je bilo i u domobranima)...:D:D:D:D..pa mozes reci da je ostalo u porodici srbi klali srbi....ili se srbi ( po tebi i tvojima) dele, na fine srbe iz srbije ( prva klasa) i one druge srbe, koji trebaju da slusaju srbijanske srbe i samo da klimaju glavom ?:D:D:D
 
Naravno, u partizanima je bilo najvise Srba i oni su najzasluzniji za antifasisticku borbu partizana...A ovo apsolutno vise nego u cetnicima, necu ni da komentarisem, ipak si ti Titov pionir, a meni nije stalo da tebi vise bilo sta dokazujem:mrgreen:....

I antifasisticki pokret u Hrvatskoj bio je najjaci u krajevima koje su pretezno naseljavali Srbi, i to je jasno...

No, ja ovde pricam o Komunistima, onima koji su radili protiv interesa Srba i Srbije od cijih se posledica do dana danasnjeg nismo oporavili...I kada pricam o tim partizanima zna se na koje mislim...Kapiram da sam skroz jasan tako da nema potreba da postavljas ono sto nisam izgovorio ili jednostavno ne razumes, sta znam...

ako bas oces o podeli partizana, delim ih na Hrvate i Srbe, koliko god to sad neko pogresno tumacio...

____________________________________________________________________________

Sad bih se vratio prethodnom postu, kiseli... Da mozes bilo cime da opovrgnes ono sto sam postavio ne sumnjam da bi odma skocio da to i uradis, ali je jasno da je to za tebe, kao i za mnoge novina...Ova prica o muzeju, natpisu i godini je KOMEDIJA!!!..
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top