Individua ili pripadnik mase?

ofan predvodnik...

ovan.gif


ofca za šišanje

sisanje_ovaca.gif


a umem i da dodajem loptu u kolektivnoj igri i igram za tim...


lopta02.gif
 
Da li biste se rado podcinili "vodji" grupe ili vise volite da ste sami, na "brisanom prostoru?"

čini mi se da su ovo 2 krajnosti
volim i da pripadam grupi (ali ne da se podcinjujem vođi) ali ujedno da sačuvam svoju individualnost, dakle sve one osobine, karakteristične samo za mene
dakle volim da pripadam onoj grupi koja će me prihvatiti sa svim mojim posebnostima
 
Nikad nisam imala taj ''talenat''da se snadjem u grupi.
Kolektivno ucenje,kolektivni rad,kolektivni treninzi i slicno mi nikada nisu odgovarali.
Kada sam zavrsila visu skolu i pocela da radim u Klinickom centru,kolektivan rad je bio jako bitan.
E mene je to ubijalo.Uspevala sam ja da se snadjem i sve to,ali mi nije odgovaralo.
Sad radim privatni posao koji nema veze sa mojom strukom....ali sam individua,vodja grupe sto bi se reklo.
Uvek sam bila neki kontras ''sam protiv svih''sto neko rece.
 
Ja u grupi teško funkcionišem zato što sam uvek najglasnija, uvek imam neke svoje ideje, često sam "kontraš" itd...
Nervira me kada na poslu treba da radimo u grupi jer uvek ima pojedinaca koji neće ili nemaju čime da razmišljaju. A rezultati se boduju grupno. Onda ja moram da "vučem" za druge. To se zove nepravda.
"Vučem" za druge samo ako nisam primorana. Tj. ako sama odlučim da tako želim. Čim nešto "mora", kod mene nastaje prekid filma....
 
Не разумем баш тему на шта се односи, на какве ситуације рецимо.
Ја сам исто индивидуалац, али не у смислу "сам против свих", него више "сам мимо свих". Ако ми у маси нешто смета, пре ћу се повући, него да будем једини који реагује, али ако се појави неко са иницијативом за ствар коју подржавам, стаћу уз њега. У групи нисам вођа, али нисам ни војник... више онај тип "другог човека" или "саветника" из типологија уличних банди, човек који има јак утицај на вођу и кога вођа слуша, али који лично у војсци нема онај степен оданости какав има вођа.
 
Ja sam individualka,mada umem da se snadjem i u grupi,ali lepse mi je kad sam sama.Recimo u kosarci mi je ok,mada se ponekad plasim da ne pogresim nesto i da ce se ceo tim ljutiti na mene:(
To se nikad nije desilo (ko radi taj i gresi:))ali uvek imam taj strah zato vise volim solo;)
 
čini mi se da su ovo 2 krajnosti
volim i da pripadam grupi (ali ne da se podcinjujem vođi) ali ujedno da sačuvam svoju individualnost, dakle sve one osobine, karakteristične samo za mene
dakle volim da pripadam onoj grupi koja će me prihvatiti sa svim mojim posebnostima

И мени су засметале крајности, испада да ако си у групи - мораш се потчинити, и то не групи него ''вођи''.:roll: То звучи понижавајуће, зато сви одабраше да буду ''сами на брисаном простору''! :lol:

Ја се добро осећам и у групи, волим да ме некад понесе енергија групе или масе, поштујем реални ауторитет ''вође'' (ако га има), али немам разлога да се потчињавам.

С друге стране, добро функционишем и сама, посао који радим дозвољава ми да будем врло самостална, на послу немам ''вођу''... Углавном сам ван група, вођа, или било које врсте таквих подела.
Као дете и тинејџерка у групама својих вршњака ЈА сам била '''тихи вођа'', увек ауторитет али не букаџија, и много пута сам била прва на разним барикадама (фигуративним, не буквалним) а многи су ме следили.

Значи, не могу да се изјасним са ''или-или''.
 

Back
Top