FILOZOFIJA COSMA

divlja-u-srcu

Poznat
Banovan
Poruka
8.396
Za sve neupucene, izasao je prvi broj srpskog zenskog casopisa Cosmopolitan-a! Naravno, taj casopis ima svoju filozofiju koju namece mladim devojkama , pa evo prilike da tu filozofiju i malo analiziramo!

Iznecu za pocetak veoma zanimljivo stanoviste, a rec je 'KRALJICI MEDJU KOKTELIMA'!Cosmo pise:

Cosmopolitan (koktel) nije samo pice, VEC NESTO VISE! :shock:
To je ODLUCAN STAV PREMA UZIVANJU U ZIVOTU, on je ledeno osvezenje koje cini (pazi sad ...) DA SVET IZGLEDA BOLJI , DA DRAGI LJUDI POSTANU JOS DRAZI, LEPI LJUDI JOS LEPSI???????????? :?
(mozda posle deset istih, kad se ubijes ko majka, sto jes' , jes'!) :lol:


Dalje pise:

5 razloga zasto Cosmopolitan

1.JER ZNAS STA HOCES
2. JER JE LJUTA KLASIKA
3. JER JE ELEGANTAN I VECAN KAO MALA CRNA HALJINA
4. JER JE COOL
5. JER JE NEVEROVATNO DOBAR

Znaci, drage moje, u koliko niste pile ovo pice do sada, vreme je da pocnete, jer kad pocnete shvaticete STA HOCETE OD ZIVOTA, postacete klasika i elegantni kao crna haljina, neverovatno dobri i cool!
Pa, molim vas da pozurite! :wink:
Toliko za sada, to vam je
LEKCIJA BR. 1 ! :wink:
 
Evo, i moja sestra, inace buduci psiholog (sto je zalosno), kupila taj 'srpski' Cosmopolitan pa ja uzeo da to prelistam. Ono je blagi uzas. Sad mozda se zenama i dopadne, k'o zna.

A mozda je samo fazon kao sa Playboy-em... Prvi broj - zivi ocaj, a od tad se popravljaju... To kazem jer sam imao prilike da listam i 'standardni' engleski Cosmopolitan i vrlo mi je razumno delovao, bar za zensku populaciju.

No, to nije zasto sam se javio na temu... Javio sam se jer ti ocrni jako fini koktel (eh, kad alkoholicar progovori u meni ;) ). Cosmopolitan kao koktel je INSTITUCIJA... Kao Martini, Sex-on-the-beach i Teqila-sunrise... A sad, kako ga predstavlja istoimeni casopis savrseno me ne interesuje :wink:
 
Hmmm... je l' to pokusavas da pokazes elementarno neznanje o koktelima?

Cosmopolitan se sastoji od 2 jedinice vodke, jedne jedinice Triple Sec-a, jedne jedinice soka od jagoda i malo svezeg limunovog soka... Sve se to izmiksuje sa ledom i dobijes kristalno-crvenu smesu... Sluzi se striktno u koktel-casama, i ponekad se ukrasava tamnim visnjama...

Ako vidis jednu stvar koja ovde lici na drogu, samo javi ;)

Inace, koktel je stvarno dobar i jedan od meni omiljenih (i ako se smatra 'damskim' koktelom)...
 
Evo LEKCIJE BR. 2, 'KAKO DA SIJATE POSLE RASKIDA':

Cosmo savetuje da ukrademo tajne od poznatih holivudskih zvezda!

SAVET BR 1: ugladajte se na Umu Turman, koja se razvela od Itana Houka, a izgleda sjajno; krenite da vezbate , tako ce e izbaciti svu negativnu energiju, a doprinecete i svom fizickom izgledu, pa mozda i pocnete da licite na Umu Turman! Nadam se da se necete baviti osvetom kao ona u Kill Bill-u! :lol:

SAVET BR.2 : osmelite se na drasticnu promenu izgleda; Britni Marfi je odsekla svoju dugu kosu kada ju je Eston Kucer ostavio zbog koliko vec starije Demi Mur! Brijanje do glave nije losa ideja, jer najdrasticnije menja vas imidz! :wink:

SAVET BR. 3: ugledajte se na Nikol Kidman koja je posle razvoda sa Tomom Kruzom pocela da nize sve same hitove, cak je osvojila i Oskara; I vama bi jedan Oskar dobro dosao , ma sta god to znacilo! :?

Eto tako se mozete , drage moje, osecati sigurno u sebe i biti lepe i posle bolnog raskida! A kome ni to ne pomogne,ne preostaje nista drugo, vec moze odmah da skoci sa mosta!
:D
 
I ja sam imala tu cast da citam prvi broj Cosma, mislim stvarno...nista novo, jos jedan tzv. zenski casopis...
Mislim, mozda je u meni problem...jer mi se cini kao da su zene kojima se ovi obracaju retardi (bez uvrede)...mislim, isto citam i kada uzmem od rodaka tinedzerske casopise...isto se savetuje klinkama od 15 i zenama od 25-30!!!!
Boze, citala sam kolumnu Maje Uzelac...a oni saveti zenama...mislim stvarno...kao treba da budem bicerka ako mi konobar sipa malo vina u casu a mom partneru punu i sl. ...
 
Ma sto je mnogo, mnogo je!
U ovom broju nema nijednog ozbiljnog teksta (u hrvatskim izdanjima oni postoje, pored svih onih drugig stvari) i sve je prilicno debilno!
Razocarala me Maja Uzelac sa onim glupim tekstom i ne znam sta Luna Lu ima tu da trazi pod firmom 'ako ovo sto procitas i zapamtis, bices cool faca'?Mislim zenu gotivim,jer mi ne deluje kao folirant! :shock:
Nemam pojama, ali ja sam se presaltovala na Men's Health, tamo bar mozes da procitas gomilu korisnih informacija, ako vec hoces da se zabavis!
 

Back
Top