Drvece na Marsu?

ova je bas int.
nisam videla ove (nove) do sada..
 

Prilozi

  • mars-suma-x.jpg
    mars-suma-x.jpg
    24,7 KB · Pregleda: 34
gluposti! zivot na marsu nije moguc ako ste vise istrazivali i ako nesto znate o marsu znacete da je tamo pretoplo cak i za svemirske sonde i da tamo kad dodju imaju samo par sati! ali to naravno u mnogim emisijama nemozete da cujete da ne bi ispalo da su amerikanci pogresili kad su krenuli da istrazuju mars!!!
 
Ne mogu da verujem da je ta rubrika uvrstena pod "Slobodno vreme"....
I da, mislim da je moguce, ako je nekada na Marsu bilo vode zasto ne bi blo i drveca?
Ili makar nekakvih oblika vegetacije...
 
Poslednja izmena:
gluposti! zivot na marsu nije moguc ako ste vise istrazivali i ako nesto znate o marsu znacete da je tamo pretoplo cak i za svemirske sonde i da tamo kad dodju imaju samo par sati! ali to naravno u mnogim emisijama nemozete da cujete da ne bi ispalo da su amerikanci pogresili kad su krenuli da istrazuju mars!!!

aha bas je vruce na -46 stepena...

pure win :gace:
 
Puste u javnost informacije tek da zagolicaju mastu. :) Ne vise...

Da je nekada na Marsu postojao neki oblik zivota, govore piramide na Marsu.
A ovo drvece, svakako mi se dodatno svidja. :)

Verovati u zivot van zemlje, u slucaju ako nije istinito- onda je bar fantasticno. :D
 
Nije mi jasno otkuda stabla ako je temperatura na Marsu -45. Sta to moze da raste na tako niskoj temperaturi. Svakako da je interesantno sve sto nam je strano. Bilo bi zanimljivo cuti neko misljenje iz Nase. Ali oni sve kriju.
 
NASA je objavila fotografije Marsa koje prikazuju komad drveta na površini ove planete, preneo je sajt UFO blogger.

Nasa to nikad nije tvrdila

Neki smatraju da je Mars dugo vremena imao vodu, čak i atmosferu, što je verovatno tačno,

Nije verovatno, nego SIGURNO tacno.

Ako se uopšte radi o biljkama
Pametan komentar iz Blica??????


Više je nego verovatno da su guste šume ispunjavale površinu Marsa u danima kad je crvena planeta imala atmosferu.

Hm, da na osnovu procene strucnjaka iz Blica koji ne umeju da konvertuju povrsinu u m2 u povrsinu u km2....

Mnogi tvrde da Mesec nije prirodan Zemljin satelit već vanzemaljski objekat smešten u orbitu oko naše planete.

Mnogi su budale.

ako je mesec stvarno onakav kakav NASA tvrdi da jeste, zašto su onda neke fotografije klasifikovane kao tajne i nedostupne javnosti, dok su druge nejasne ili umrljane, piše UFO

Nit je sta umrljano, nit je sta nejasno.
Ako neke fotografije nisu dostupne, to je sasvim normalno, zasto bi NASA delila svoje fotke sakom i kapom?

Ako malo bolje pogledate fotografiju i razmislite, taj "objekat" na slici može isto tako biti i NLO

Nekima je NLO i dirizabl.....

.
-----------------------------------------------


U svakom slucaju, gluplji i debilniji tekst nisam procitao u poslednjih 5 godina.
Novinari Blica su prevazisli sami sebe.
Ko uopste cita tekstove Blica vezane za nauku?
 
gluposti! zivot na marsu nije moguc ako ste vise istrazivali i ako nesto znate o marsu znacete da je tamo pretoplo cak i za svemirske sonde i da tamo kad dodju imaju samo par sati! ali to naravno u mnogim emisijama nemozete da cujete da ne bi ispalo da su amerikanci pogresili kad su krenuli da istrazuju mars!!!

Sto se tice tog pretoplog, ti mislis na Veneru....
Na Marsu se temperature krecu velikom opsegu i ostavljaju mesta za opstanak nekih bakterija ili nekih slicnih oblika zivota.
 
Nije mi jasno otkuda stabla ako je temperatura na Marsu -45. Sta to moze da raste na tako niskoj temperaturi. Svakako da je interesantno sve sto nam je strano. Bilo bi zanimljivo cuti neko misljenje iz Nase. Ali oni sve kriju.

1) Ko kaze da su to stabla?
Novinari iz Blica?
Ok, zasto su to stabla, na osnovu cega znamo da su to stabla?

2) Ok, NASA krije kojesta.
Ali sta to konkretno krije?
 
Sto se tice tog pretoplog, ti mislis na Veneru....
Na Marsu se temperature krecu velikom opsegu i ostavljaju mesta za opstanak nekih bakterija ili nekih slicnih oblika zivota.

brate u toku "hladnog rata" CCCP je isao na veneru i nije imao uspeha zbog toga sto su im se sonde odmah istopile pri ulasku u atnosferu,u kasnijim misijama imali su nekog uspeha i poslali neke slike sa povrsine.
dok je usa ciljala na mars i sonde koje su slali kao sto sam i rekao su se istopila,predlazem da vise istrazujete o tome i citate knjige koje nisu americke(americke=glupe tj. za glupe ljude) ...
oce to tako da se istopi sonda na -47 ebi ga desava se...
 
Na Marsu se niko nije istopio.
Ni u americkim ni u ruskim knjigama.
Rusi su se istopili na Veneri.
A ne u atmosferi, nego su riknule na povrsini od pritiska i temperature....tako nekako izgleda biblijski pakao.....
 
nisam siguran kada se istopila ali znam da nije dugo trajala,a za mars ako se dobro secam sonde su trajale oko 3h i onda bi se istopile,ne znam da li je sa svim misijama bilo tako ali u pocetku je tako bilo.

EDIT: svabov mnogo volis da gledas national geograpic?
 
nisam siguran kada se istopila ali znam da nije dugo trajala,a za mars ako se dobro secam sonde su trajale oko 3h i onda bi se istopile,ne znam da li je sa svim misijama bilo tako ali u pocetku je tako bilo.

EDIT: svabov mnogo volis da gledas national geograpic?

cisto da ne bih ja tvrdio nista:
Surface temp.

min mean max
186 K 227 K 268 K[3]
−87 °C −46 °C −5 °C
izvor :http://en.wikipedia.org/wiki/Mars
ja nisam do sada cuo za materijal od kojeg se prave sonde a topi se na -5 °C ....
 

Back
Top