IELTS -> pitanja i odgovori

Cao ekipo, samo da vam kazem da re-mark radi. Ja sam polagao General.

Moje ocene su bile u prvom pokusaju bile (polaganje u julu):
L: 7
R: 9
S: 7.5
W: 7
- ovde mi je trebala jaca ocena iz listeninga i tu nisam mogao nikako da trazim re-mark

U drugom (polaganje u septembru):
L: 8
R: 8.5
S: 7.5
W: 6
- Posto je ovo bio drugi put da polazem, fokus mi je bio na listeningu, smatrao sam da sve ostalo manje vise znam na istom nivou. Iskreno, za mene je usledio sok kada sam saznao da sam na writingu dobio 6. Uputio sam im zahtev za revidovanjem (re-mark) i evo, tacno posle 7 nedelja i jednog dana, rezultat writinga je povecan sa 6 na 7.
 
Imam skoro identičnu situaciju, Academic. Ustvari sam i prvi put imao 6 iz Writing, ali sam se za drugo polaganje (u dec 2017) specijalno pripemio za ovaj deo. Struktura, fraze, vokabular, gramatika... Prvi put sam imao utisak da bih trebao položiti, ali nisam. Drugi put sam ZNAO da moram položiti Writing, ali sam dobio istu ocenu, 6. Iz drugih delova 7 (prvi put 8,5),8, 8,5. Nisam mogao verovati svojim očima.

Osoba koja živi i radi 5 godina u UK je pala na Speaking delu testa.

IELTS test u Beogradu je nekorektan i to će izbiti na površinu. Za razliku od Vas ja se neću žaliti jer dugo traje. Polagaću u nekom drugom regionalnom centru. Postoje i preporuke za polaganje u Londonu, tamo su, navodno, korektni, ali je sve skupa preskupo.

Polaganja su skupa i ne mogu verovati da je to razlog neobjašnjivih neupeha, ali drugi razlog zaista ne vidim.
 
Ja sam polagao Academic.
Moje ocene su u prvom pokušaju bile (polaganje u oktobru 2017):
L: 7
R: 8.5
S: 7
W: 6
Bio sam iznenađen ovom šesticom i krenuo u pripremu za drugi pokušaj, u decembru 2017. Pišem na engleskom jeziku dugo, ali sam sad obratio više pažnje na strukturu, fraze, gramatku, vokabular. Ispisao ne zna se koliki broj eseja. Na samom ispitu sam imao utisak da su i grafikon za prvi deo testa i drugi deo bili izrazito lagani. Imao sam dosta vremena da sve dva puta proverim i bio sam vrlo zadovoljan svime. Ali...stižu rezultati..
L: 8
R: 7
S: 8,5
W: 6 !!!!!!!!!!
Kako neko može da sluša, čita i govori za visoku ocenu, a da ne zna dobro da piše nije mi jasno. Nema nikakve sumnje da ocena Writing testa nema ama baš nikakve veze sa kvalitetom. Dva puta položiti objektivni deo testa, a pasti na delu koji NAŠI ocenjivači vrlo subjektivno ocenjuju govori više o njima nego o nama. Vaš slučaj to apsolutno i potvrđuje. Ja se neću žaliti, polagaću test ponovo, ali ne u Beogradu.
 
zdravo savima ja trebam polagati IELTS test ali samo Speaking and Listening kazu mi da to traje 15 mozete mi dati neke savjete kako traje to polaganje trazio sam na yt neke klipove kako u drugim drzavama polažu i ne znam jel tako to isto i u Sarajevu isti postupak..trazio sam da vjezbam za taj test da slusam one textove sto pustaju na radio i nasao sam tri rikordinga mislim jel uvjek koriste ta tri https://www.ielts.org/what-is-ielts/ielts-for-migration/united-kingdom/ielts-life-skills jer daleko sam od Sarajeva pa nebi volio da padnem taj ispit pa svaka bi mi pomoc dobro dosla
 
Kao profesor engleskog, imala bih svašta da kažem za Ajelts a za BG naročito !
Polagala sam General, sve preko 8, osim W 7.5. Nije mi bila potrebna osmica iz Ajeltsa, pa rekoh nema veze.
Za registraciju u Aus mi treba Akademik, ali mi nije palo na pamet da polažem u Bg. Polagala sam u Pertu , i dobila sve super ocene, osim S-7.5 ali to je moja odgovornost takođe, bila sam umorna, dete mi je bilo bolesno, neprespavana noć.
Drugi put sam polagala Akademik u Sarajevu, ocene su mi bile : L-8.5, R-9, W-7, i S-8.5. Za W sam dobila dve pie charts da uporedim, tu sam se mučila 40 minuta, šta je bitno, šta nebitno, a kako sve reći u tako malo reči :D Drugi deo sam iz glave napisala za 20 minuta, tako da mislim da je ta ocena realna.
Ja u svakom slučaju ne savetujem polaganje u Bg-u, jer su često nepravedni na S i W, tako da mi kojima treba za Aus, nemamo puno šanse, tj. imamo ali posle nekoliko polaganja.
 
moram da idem na polaganje engleskog jezika na lisening i na speaking valjda traje 15 min treba mi za vizu za neglesku idem kod zene je li imao neko iskustva sa tim da mi kaze kako to traje sta traze sta inace pitaju da se pripremam nebi zelio da padnem jer daleko sam od Sarajeva jer tamo moram da polazem..svaka pomoc bi mi dobra dosla molim vas pomozite haha
 
U zavisnosti za šta ti treba, Ielts polazes general ili academic. EA traži general za nostrifikaciju diplome sa minimalnom ocenom 6 iz svih delova ali najbolje proveri na samom sajtu...
Imaš YouTube kanale za ielts, izguglaj malo literature ima, mada prvo proveri šta ti tačno treba...
 
Zdravo svima. Zelio bih da odradim IELTS General test, ali citajuci po forumu imam utisak da bi bilo dobro da izbegnem Beograd. Da li ja kao drzavljanin Srbije mogu da polazem test u Sarajevu, da li ima razlike u kriterijumu?
Iskreno mi je to malu cudno da u Beogradu imaju neki svoj, tezi kriterijum, ali mnogo korisnika se zalilo pa vise i ne znam sta da mislim...
 
Zdravo svima. Zelio bih da odradim IELTS General test, ali citajuci po forumu imam utisak da bi bilo dobro da izbegnem Beograd. Da li ja kao drzavljanin Srbije mogu da polazem test u Sarajevu, da li ima razlike u kriterijumu?
Iskreno mi je to malu cudno da u Beogradu imaju neki svoj, tezi kriterijum, ali mnogo korisnika se zalilo pa vise i ne znam sta da mislim...
Ja sam polagala u SA igrom prilika, kraći je rok prijave, a i lakši kriterijum makar za spiking. Ako ne moraš Ajelts, polaži PTE, mnogo je blaži kriterijum ocenjivanja.
 
IELTS je nameštena globalna prevara. Ukucajte sami u Google IELTS i RIGGED pa procitajte. Ja sam nasao puno, dva primera su dole. Pao sam dva puta na Writing, a koristim engleski preko 30 godina.

http://docs.wixstatic.com/ugd/654734_eb35e1210877453a8d306620db973501.pdf
http://www.thefreeschool.education/language-tests-review.html

Ko još polaže Ajelts ? Svi su prešli ili na Tofl ili na PTA. Kažu da je PTA najlakši za dobijanje viskokih ocena, jer imam samo jedan sastav aostalo je sažimanje rečenica.
 
Ko planira emigraciju u Kanadu i Australiju uslovljen je da polaze IELTS.

Ranije su imigranti bili uslobvljeni, ali zbog ogromnog broja pritužbi, Australija je dozvolila i sve ostale testove. Velika većina je prešla na PTA, a jedna od škola koja radi pripremu u Pertu, daje besplatne časove za pripremu ako nakon njihove pripreme ne dobijete željeni rezultat.
Koliko sam ja pogledala, ono što se ocenjuje kao šestica na Ajeltsu je sedmica na PTA.
 
Citajuci najnovije komentare vidim da je situacija u BG ista kao i u Australiji poslednje dve godine. Naime, ljudi kojima je engleski skoro pa maternji jezik ( oficijalni u njihovim drzavama) ne mogu da dobiju 7 iz Writing. Dobijaju po 8 iz ostala tri dela ali na Writing svi dobiju 6,5. Zbog cele te situacije sve vise ljudi polaze PTE umesto IELTS. Ja sam zadnji put radila IELTS pre dve godine i dobila sam 6,5 na Writing. Na PTE bez imalo pripreme sam dobila 72 sto je jednako sa 7,5 na IELTS. Preporucujem PTE svima koji ne mogu da poloze IELTS za vizu. Znam da nije dostupan u BG ali potrazite u susednim drzavama. Cena je ista. Format je drugaciji. Sve je na kompjuteru. Neki kazu da je laksi od IELTS neki da je tezi. Meni je podjednako tezak i vise naporan jer nema pauze izmedju pitanja i sekcija i pitanja se samo nizu. IELTS je muljaza, namerno obaraju na Writing (ovo nisu moje reci, guglajte i nacicete razne price). Srecno svima. Ako imate neka pitanja u vezi studija u AUS pisite slobodno.
 
L: 7.5
R: 7.5
W: 5.5
S: 7.5

W deo mi je izuzetno neuredan, dosta sam brisao, rukopis verovatno slabo citljiv i to je mozda uticalo na ocenu. Vise srece sledeci put :/
Da samo pohvalim ljude koji vode testiranje, izuzetno uljudni, ljubazni, na S delu vrlo korektni, citajuci iskustva sa foruma ocekivao sam potpuno drugaciju situaciju.
 
Ćao svima :) Pročitala sam sve 73 strane, hvala svima na nesebičnoj razmeni iskustva i literature!
Počela sam da spremam IELTS, ali sam uspela samo ACE THE IELTS da skinem (i to tek na nekoj 60.strani, mnogi linkovi ranije više nisu aktivni) i prvu knjigu sa audio vežbama. Gledala i ruski sajt i tražila po netu ali ne mogu da skinem literaturu. Uvek neka zabrana. Da li neko slučajno ima u pdf-u i mp3 na svom računaru pa da mi pošalje na mejl?

Hvala unapred :)
 

Back
Top