IELTS -> pitanja i odgovori

Hvala na odgovoru! Pitam, posto je kod mene proslo punih 6 nedelja, a jos uvek nema rezultata. Znam da se na iste ceka od 6 do 8 nedelja, a vec sam nestrpljiva. :) Inace, za re-mark sam prijavila samo writing, pa se nadam da cu imati srece.

Pa na osnovu iskustava ljudi sa foruma cini mi se da su uvek blizi ovome 8 nedelja nego bilo cemu drugom.

Mozes da napises koje su bile ocene pre i posle IOR mislim da je to korisno svima koji prate ovu temu i razmisljaju o remarku.
Srecno sa ocenom!
 
Moj suprug je 27. aprila imao speaking a 30.aprila ostali deo testa. Na speaking-u teme su bile hometown, snack (da li sada jede isto što je jeo ranije), osoba koja se pojavljuje u vestima kojoj se divite, tako nešto.

Kaže da je reading bio malo teži (a baš za taj deo je bio 99% siguran da lagano prolazi), prvi deo listening-a je mnogima bio komplikovan iz nekog razloga. Na writing-u je imao temu o razvoju interneta (ali ne sećam se tačno kako glasi) a sad ne mogu uopšte da se setim šta je bila tema pisma. Dopisaću kada ga pitam. Uglavnom, izgorećemo do rezultata :P
 
Kratko obaveštenje koje sam upravo saznao a možda bude korisno onima iz Beograda koji su prijavili IELTS GENERAL MODUL sad u junu . Upravo sam saznao da će za većinu kandidata iz Beograda usmeni deo ispita biti zakazan 18. 06.2016 u periodu od 10 - 16 . To je jedino što sam saznao . Pozdrav svima i srećno nam bilo :)
 
Pozdrav Macheten! Hvala ti puno na ovim korisnim savetima. Polagao sam TOEFL ibt pre mesec dana i imao svega 45. Univerzitet na koji sam aplicirao mi zahteva 61+ na toefl-u a 5.5 na IELTS-u. Razmišljam da izađem na IELTS jer mi struktura TOEFL-a ne paše! Sta ti misliš, da li je to dobar potez? Odustati od polaganja toefla i juriti skor na ieltsu!?
 
Ukupno sam polagala 4 puta, dva General, dva Academic.
General dva puta u Beogradu, prvi put sve osmice osim pisanja, 7.5, tražila re-mark, i ništa. Za vizu mi je bila dovoljna i sedmica, ali sam iz principa htela opet da polažem. Drugi put, oktobar 2013-te, na spikingu mi je bila neka smeđa neprijatna devojka sa američkim akcentom, i zapelo je bilo oko spikinga, samo 7 ?! Tema je bila da li muškarci treba da pomažu u kući, i koji to aparati i novi gedžeti mogu da im pomognu, za mene, krajnje neinspirativna tema.
Zbog studija prijavim Ajelts Akademik, 21.02.16. u Pertu, ja i jedno 600 Azijata, možda još 10-tak belaca. Polagali na Curtin Uni, nisam dala maksimum, dete mi je bilo bolesno, prvi put mi je bilo da polažem, ipak sam dobila poprilično dobre ocene, 8.5,8.5,7, 7.5 . Falilo mi je 0.5 na spikingu, delovalo mi je da sam to super odradila, ali opet se ograđujem, umor, nespavanje, možda sam mogla malo više da pričam, ne mogu reći da sam 100 % zaslužila 8+. Tema je bila vrste gradnje u odnosu na teren i klimu, tu ni na srpskom nemam šta puno da kažem.
Nakon toga, 03.12.16. Sarajevo, igrom slučaja zbog poslovnog puta, isto Akademik, 8.5, 9, 7, 8.5. Htela sam da odustanem , imala sam zubobolju, radila sam sa 50 % kapaciteta, mislila sam da će biti lošiji rezultati.
Moje mišljenje je da uvek mogu, a često to i rade, da zakinu poene na pisanju i govoru. Koji god modul da sam polagala, uvek sam imala visoke ocene iz čitanja i slušanja, a pisanje i govor je zavisilo i od osoba koje su to ocenjivale. U Sarajevu sam upoznala doktorku kojoj zbog registracije treba 7 iz pisanja, Akademik modul, osmi put je polagala, svaki put je dobijala 6.5. Ja sam dva puta tražila re-mark, oba puta su me odbili, za General pisanje i za Akademik govor. Sreća igra veliku ulogu. Ja se nisam spremala, da tako kažem, uradila sam par testova onlajn, uvek je bilo da imam poene za 8+, tako da nisam gubila vreme da prelazim testove.
Naglasila bih, da sam profesor engleskog jezika, i jedna od retkih koja ima NAATI položen ispit i za usmeno prevođenje, tako da mi je bilo tragikomično kada dobijem manje od 8 na usmenom delu.
Što se tiče Akademik pisanja, ja jednostavno nisam za prvi zadatak stvorena, ja to nadugačko, šta izostaviti, šta napisati, dobila sam i grafikon i pie chart, to sam radila 40 minuta, a drugi sastav 20 minuta, iz glave, opušteno. Tema je bila, da li bi svako trebalo da se bavi umetnošću, ili je to rezervisano samo za one koji su posebni, izuzetno nadareni.
Sve u svemu, bitno je biti uporan, želim vam svima puno sreće.
 
Naati, hvala na prenesenom iskustvu :)

Da li neko polaže sad u februaru?

Jedno pitanje, da li je dozvoljeno pisati po papirima na kojima je reading tekst? Ja sam navikla da podvlačim ključne reči tj rečenice jer tako mnogo bolje pamtim i biću u velikom problemu ako to na testu nije dozvoljeno :(
 

Back
Top