IELTS -> pitanja i odgovori

da primetila am da se pitanja BUKVALNO ponavljaju !!! samo mislim da u drugim drzavama sa zakasnjenjem u odnosu na nasu, posto su kod nas cesci ispiti, znaci, npr.nasa junska pitanja budu u nekim drzavama recimo u avgustu npr.

dobro bi bilo naci drzave gde se jos cesce rade ispiti pa na njihvim forumima saznati koja su imali pitanja...

mozda nesto i "ubodemo"

mislim, ovo je samo teorija, ali mozda moze i da se primeni u praksi...

ako budem imala vremena , prosvrljacu, pa ako nesto otkrijem, javim...
 
Evo otprilike kako su izgledali moji ispiti:
Jun 2007:
writing /general
Task 1
kao bila sam u restoranu sa prijateljima i nesto smo slavili. Usluga je bila super pa da napisem kojim povodom sam bila tamo, kakav je restoran i moji utisci o usluzi.

Task2
Neki ljudi misle da bi stariji ljudi trebalo da ostanu u poslu , a neki opet da se mladima da sansa da rade.Da li se slažem ili ne.

Speaking>
1. o meni, koji posao radim, da li je zanimljiv, kako iygleda moj radni dan itd
2.sto mislim o parkovima i kakav ono uticaj imaju na nas i okolinu,sto se obicno radi u parkovima...
3.pismo koje sam primila i koje je najvise imalo uticaja na mene, zbog cega itd...

Novembar2007:

Reading
1) Topic: 3 Vodafone telephone plans, prices per minute, extra minutes and more related to cell plan
Task: Matching question with one of the plans

2) Topic: Camping place advert
Task: True/False/NG questions

3) Topic: Student’s hotel and accommodations
Task : True/False/NG questions

4) Topic: A letter describing college courses
Task : Gap fills

5) Topic: Sailing and navigation, review of progress with navigation - from early sailors up to Columb.It mentioned Vikings,Greeks,Italian,Egiptian and Chineese sailors and time from navigating with moon up to develop aids such as compass, etc.

Writing
Task 1
Write a letter to local newspaper editor, to inform him that article about city/town you know very well which contains some incorrect information
- write how you know that city
- what incorrect information article contains
- what they should do about that

Task 2
Nowadays children are less fit and healthy then they were in the past. Why ? How to solve it ?

Speaking
Interview
-describe place you live in, is it good for families
- means of transport in your city
- how to improve public means of transport
- favorite newspapers/ type of newspapers in your country

Little Speech
Describe cafe or restaurant you enjoy the most
where/why/what kind of food

Discussion
What kind of cafe/restaurants are in your country
Social profits of eating in restaurant
What kind of factors improve restaurants

Ovaj moj novembarski sam pronašla ovdje: http://www.ielts-blog.com/recent-ielts-exams/update-from-general-ielts-exam-poland/ , a taj je rađen u Poljskoj. Potpuno je isti!


Auuu Palmo pa kud si uspela sve ovo da zapamtiš ?

Svaka ti čast ! z:poz:

Hexy........... z;)


 
da primetila am da se pitanja BUKVALNO ponavljaju !!! samo mislim da u drugim drzavama sa zakasnjenjem u odnosu na nasu, posto su kod nas cesci ispiti, znaci, npr.nasa junska pitanja budu u nekim drzavama recimo u avgustu npr.

dobro bi bilo naci drzave gde se jos cesce rade ispiti pa na njihvim forumima saznati koja su imali pitanja...

mozda nesto i "ubodemo"

mislim, ovo je samo teorija, ali mozda moze i da se primeni u praksi...

ako budem imala vremena , prosvrljacu, pa ako nesto otkrijem, javim...



Možda bi trebalo gvirnuti tamo u Italiji, Poljskoj, Mađarskoj, Indiji, Croaciji, Makedoniji...moguće da im se poklapaju Ispiti kao i kod nas ili tu negde...

z:poz:
 
Jest, radili smo to pre, ja sam imao na testu isto što su imali u nekoj drugoj zemlji u pretprošlom roku, samo se sad neću setiti u kojoj zemlji, davno bilo. Ne komplet isto, nego delove, teme za pisanje čini mi se. A imali su i drugi takvih iskustava, mislim da se to najbolje može naći na aippg forumu, možda je čak i bila tema sa tom temom. Inače, najkompetentiji forum za ielts, bar bio kad sam ja polagao, čak je imao i neke profe koji ti ocene sastav i ukažu na greške. Takodje linkovi za sav mogući materijal koji se može naći na netu, postojali su na tom forumu. Eto da podsetim samo, opet pričam ko papagaj, a rekao sam da ću da ćutim.
I samo pričaš, a ništa nisi rekao, ti nisi pile, ti si mačka, a mačke ne jedu crve, dva puta ništa je ništa račun je jasan...
 
Pozdrav svima! Ajde da se i ja upisem/prepisem u ovoj temi...

Posto sam u stisci sa vremenom pitacu ovako preko reda, a izvinjavam se ako je neko vec pitao isto...

Da li neko planira da polaze u sledecem (za koji se moze prijaviti) roku IELTS u (Beogradu)? Jer na sajtu pise da je ispit 21. februara, a poslednji rok za prijavu 16. januara, dok u onom PDF fajlu koji sam skinuo sa sajta British Councila gde su svu datumi ispita i rokovi prijava za ovu godinu stoji da je rok prijave za taj ispit do 9. januara! Da li je moguce da su zaboravili da preprave to u PDF-u?? Jer i inace BC ni ne radi do 9. janura...

Ne bih da se zeznem oko prijave, da zakasnim, jer onda cu mocu da polazem tek u martu...
 
izvini, nisam stigla da ti odgovorim, morala sam da odem od kuce. Dakle, ovde je tacno datum prijave ispita i datumi polaganja

http://www.britishcouncil.org/serbia-exams-exam-dates.htm

ali mi nije jasno kako su mislili kada iskoci kolacic i kaze da ne rade od 22.decembra do 9. januara...????
:dontunderstand:

trebalo bi mozda da ih kontaktiras i pitas ili posaljes mail ako se ne javljaju (ja sam kontaktirala sa njima mailom i odgovore na postavljeno pitanje[ ne moras na engleskom, slobodno se "razbacaj po naski"] ).

Ono sa ruskog sajta je super, takodje ti preporucujem da reading , ako imas mogucnosti, odstampas i tako vezbas, da meris vreme, ako ne u pocetku, onda bar kasnije pri vezbanju, takodje i za writing.

takodje ti VEOMA TOPLO preporucujem "you tube" i sve sto tamo nadjes u vezi ieltsa pogotovo predavaca koji se predstavlja kao "voxguru" i "jennifer esl", za par dana sam neverovatno puno naucila od njih, znam vise za par dana pripremanja sa you tuba nego za meseci pripremanja "na suvo" iz knjiga... ali opet, knjige sa ruskog sajta su neizostavne u pripremi

Takodje ces moci da vidis i kako izgleda speaking.

Pozdrav i srecno

Ja izlazim u martu na akademik i "vijam" 4x7.

Bila sam vec jednom i slobodno pitaj, jako je bitna informacija iz prve ruke.
Ima nas jos puno koji smo preziveli "to cudo" pa si "dosao na pravo mesto" u potrazi za informacijama,
 
izvini, nisam stigla da ti odgovorim, morala sam da odem od kuce. Dakle, ovde je tacno datum prijave ispita i datumi polaganja

http://www.britishcouncil.org/serbia-exams-exam-dates.htm

ali mi nije jasno kako su mislili kada iskoci kolacic i kaze da ne rade od 22.decembra do 9. januara...????
:dontunderstand:

trebalo bi mozda da ih kontaktiras i pitas ili posaljes mail ako se ne javljaju (ja sam kontaktirala sa njima mailom i odgovore na postavljeno pitanje[ ne moras na engleskom, slobodno se "razbacaj po naski"] ).

http://www.britishcouncil.org/ielts-dates-2009.pdf

Hehe, pa da to ti kazem, ali u ovom dokumentu pise drugacije. A zvao sam telefonom niko se, naravno, ne javlja... Ma kapiram da su samo zaboravili da promene u onof PDF fajlu datum, jer su prevideli spajanje praznika... ;)

Ja kontam da prijavim za 21. februar, pa sta mi Bog da... :neutral:

Ono sa ruskog sajta je super, takodje ti preporucujem da reading , ako imas mogucnosti, odstampas i tako vezbas, da meris vreme, ako ne u pocetku, onda bar kasnije pri vezbanju, takodje i za writing.

takodje ti VEOMA TOPLO preporucujem "you tube" i sve sto tamo nadjes u vezi ieltsa pogotovo predavaca koji se predstavlja kao "voxguru" i "jennifer esl", za par dana sam neverovatno puno naucila od njih, znam vise za par dana pripremanja sa you tuba nego za meseci pripremanja "na suvo" iz knjiga... ali opet, knjige sa ruskog sajta su neizostavne u pripremi

Takodje ces moci da vidis i kako izgleda speaking.

Pozdrav i srecno

Hvala, pokusacu to sa youtube-a

Ja izlazim u martu na akademik i "vijam" 4x7.

Bila sam vec jednom i slobodno pitaj, jako je bitna informacija iz prve ruke.
Ima nas jos puno koji smo preziveli "to cudo" pa si "dosao na pravo mesto" u potrazi za informacijama,

Akademik?.... :zima2: A sto to?

Hvala jos jednom.z:poz:
 
Evo par recenca da se "lomi jezik" (za sve oni koji se spremaju za ispit i sve one koji cekaju na vizu, pa da jos malo "slome jezik", i pripreme se za polazak i poletanje)

The rock is round.
Ron ran on the road.
Rita and Ray rode in the rain.
Rick is reading about rookies.
Rod wrote :What is wrong and what is right?"

ako me ne bude mrzilo, stavicu jos par stvari, i naravno ako budem imala vremena.
 
OTISO BI DA RADIM U AUSTRALIJU!-

CUO SAM DA TRAZE STOLARE A JA SE BAVIM VEC 5GOD I JOS UVEK RADI SA TIM .

PA ME ZANIMA JU PROCEDURE OKO ODLASKA?
KOLIKO KOSTA VIZA,PUT ZA AUSTRALIJU?
KOLIKO NOVCA TREBA DA PRIPREMIM?
STA MI SVE TREBA OD PAPIRA?

DA LI JE NEKO CUO ZA LIVE AUSTRALIJA COM.
KOD NJIH NA SAJTU SAM URADIJO BODAVANI TEST OD MINIMUM 120 BOD IMAM 145 BOD.
ALI SAM SE ZBUNIJO I NISAM BAS RAZUMEO -TRAZILI SU MI BROJ KREDITNE KARTICE I NA NJOJ DA IMAM NEGDE OKO 200E DA MI SKINU SA RACUNA,PA ME ZANIMA ZASTA ONI TRAZE TE PARE?

I JOS NESTO KAKO DA NACEM TO JES DA VIDIM KAKO IZGLEDA IELTS TEST?
POMOZITE MI MOLIVAS!
U NAPRED HVALA PUNO!
 
Malo pre sam ceprkao po you tube i nadjem ielts speaking, tj verovatno primere sa nekih polaganja negde, i sav sam se najezio. Bas je onako kao na pravom testu, pa ko nije bio jos, moze ovde da vidi kako to zaista izgleda.


Gud afternun, mej aj si jour ajdentifikejsn pliz.
Jes, ofkurs.
Hir ju ar. Tenk ju.....
 
Nisam znao kako da zapocnem temu sobzirom da sam te od juce registrovan clan!
Usustini ja ne trazim od foruma da mi nadju posao vec da razmena neka iskustva sto ce meni dobro doci(to jes svaka informacija ce mi dobro doci i ostalim ljudima).
Mene zanima dali si ti imao iskustva sa abasadom AU i dali bi to podelijo samnom?
Moja saznanja su povrsna,tako da krecem on nule -svaka informacija bi mi dobro dosla!
 
@ borisic
Ova tema se isključivo odnosi na IELTS - test koji je potrebno položiti da bi konkurisao za određene vize. Pregledaj temu od početka i naći ćeš linkove koji će ti pomoći u učenju. Na sajtu British Council-a ( Beograd) naći ćeš dosta toga o ovom testu: http://www.britishcouncil.org/sr/serbia-exams-ielts-new-home.htm

Što se tiče posla u Australiji, prati sljedeće teme za početak i tamo postavljaj pitanja:
http://forum.krstarica.com/threads/150906
http://forum.krstarica.com/threads/71462
 
Poslednja izmena:
Nisam znao kako da zapocnem temu sobzirom da sam te od juce registrovan clan!
Usustini ja ne trazim od foruma da mi nadju posao vec da razmena neka iskustva sto ce meni dobro doci(to jes svaka informacija ce mi dobro doci i ostalim ljudima).
Mene zanima dali si ti imao iskustva sa abasadom AU i dali bi to podelijo samnom?
Moja saznanja su povrsna,tako da krecem on nule -svaka informacija bi mi dobro dosla!

Vidi, prvo pise ti u profilu da si zensko, a pises u muskom rodu, tako da uopste sada ne znam da sta je tacno o tebi. To je bitno, jer ako si zaista apsolvent na fakultetu, to znaci da ces verovatno morati polagati IELTS - academic, i verovatno ce ti trebati minimum ocena 7, kao i meni.

Da ne pisemo za dalje sta ti treba na ovoj temi, Palma ti je dala linkove, pogotovo ovaj prvi, tu dodji, lagano iscitavaj, i za sve sto ti nije jasno pitaj, rado cemo ti pomoci.

Ali ukratko:
1. Priznavanje diplome - assessment (saljes sto vise papira, diplomu, opis predmeta, opis prakse, opis pripravnickog, preporuke od poslodavaca...)
2. Ielts: moguce da ti kao imeni traze vec u assessmentu, ako ne, onda u vizi SIGURNO
3. Ukoliko ti prodje assessment, aplikacija za vizu
4. DUGO CEKANJE !!!!!

Sto se tice posla, imas milion sajtova za posao u Au, i nacices sigurno ono sto ti treba i brdo firmi koje ti nude sponzorstvo, ukoliko ti je prosao assessement.

*** Moram te upozoriti da u vecini slucajeva kod priznavanja diplome ti traze da imas odredjeno radno iskustvo (recimo 2 god.)
 
Zanima me kako je sa trajanjem IELTS-om. Znam da traje 2 godine. Pošto su procesi tako dugi da li je moguče da taj izpit propane pa da pri kraju postupka moraš ponovno da ga polažeš? Negde sam čitao o tome na forumu i nikako da ponovno nađem odgovor. Ako iko zna zahvaljujem se mu za odgovor.
:ok:
LP
 
Zanima me kako je sa trajanjem IELTS-om. Znam da traje 2 godine. Pošto su procesi tako dugi da li je moguče da taj izpit propane pa da pri kraju postupka moraš ponovno da ga polažeš? Negde sam čitao o tome na forumu i nikako da ponovno nađem odgovor. Ako iko zna zahvaljujem se mu za odgovor.
:ok:
LP
http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=7140618#post7140618

Jeste Slavo, Ielts važi 2 god.Zato je najbolje kad se položi, priložiti ga uz već pripremljenu aplikaciju - pod uslovom da ti je zanimanje već priznato, i poslati odmah.
Čini mi se da si ti već predao aplikaciju, pa te molim navedi za koje zanimanje ,na koju vizu ideš i kad si predao?
 
http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=7140618#post7140618

Jeste Slavo, Ielts važi 2 god.Zato je najbolje kad se položi, priložiti ga uz već pripremljenu aplikaciju - pod uslovom da ti je zanimanje već priznato, i poslati odmah.
Čini mi se da si ti već predao aplikaciju, pa te molim navedi za koje zanimanje ,na koju vizu ideš i kad si predao?


Ma nisam ja još predo aplikaciju za vizu. Čekam odgovor od IEAUST za skill assesment. Predo sam sredinom Decembra 08 i još nije stigo odgovor. Moje zanimanje je po ASCO Code 2129-17. Razmišljam na koju vizu bi se prijavili ili na 176 State Sponsor ili 175 Independent.:roll:
Kod moga zanimanja su zahtjevali IELTS da predam skupa sa Assesmentom.
Očekujem svaki čas assesment.:think:


:bye:
 
Ma nisam ja još predo aplikaciju za vizu. Čekam odgovor od IEAUST za skill assesment. Predo sam sredinom Decembra 08 i još nije stigo odgovor. Moje zanimanje je po ASCO Code 2129-17. Razmišljam na koju vizu bi se prijavili ili na 176 State Sponsor ili 175 Independent.:roll:
Kod moga zanimanja su zahtjevali IELTS da predam skupa sa Assesmentom.
Očekujem svaki čas assesment.:think:


:bye:

Pa kako onda mislis da ti prodje assessment ako nisi poslao razultate ieltsa ??? :dontunderstand:

Tako je isto i kod mene, u priznavanju diplome mi traze ielts, a posto ga ja nisam polozio, znaci nisam ni mrdnuo sa pocetne tacke.

Bas me zanima rasplet tvog assessmenta...

Javi obavezno da li ti je diploma prosla !!!
 

Back
Top