IELTS -> pitanja i odgovori



Ali šta ćeš za nas Secondary Applicants > tražiše Overall Score Band 4.5 >>> A ja izvukoh četiri 5-ice ! Meni za sada dovoljno a za kasnije ću više da se potrudim !!!.....z:girl:


U ovim nekim tabelama piše, da treba 9-11 tačnih odgovora za 4.5, 12-15 za 5...
Am I right or is this right?
Možeš li da mi stvoriš koliko si ti razumela od tih testova, je li ti bilo puno teško doći do tih petica. Izuzetno bi mi značilo da ne plaćam tri hiljadarke, a ipak, ne zavisi od mene. Što mrzim kad nešto ne zavisi od mene. Zato sam ja mrgud z:((
 
U ovim nekim tabelama piše, da treba 9-11 tačnih odgovora za 4.5, 12-15 za 5...
Am I right or is this right?
Možeš li da mi stvoriš koliko si ti razumela od tih testova, je li ti bilo puno teško doći do tih petica. Izuzetno bi mi značilo da ne plaćam tri hiljadarke, a ipak, ne zavisi od mene. Što mrzim kad nešto ne zavisi od mene. Zato sam ja mrgud z:((


Dragi moj Mr.Tree ako si hteo da me zbuniš > Veruj mi uspeo si u tome !

> Imala sam ja znanja i za 6-ice - nego me ´´ubila´´ trema...
> Pripremala sam se 3 i po meseca (uzimala privatne časove) dva puta nedeljno...
> Svoje Pasivno znanje (učila sam Engleski u Osnovnoj Školi) sam ´´popunila´´ tim časovima, obnovila Gramatiku, sa čitanjem doduše nisam imala problema...
> Usput je tu bila ta Teacher- ka,koja me je kontrolisala kako radim
> Fond reči dopunjavala - što prelistavajući Rečnik, što gledajući i slušajući emisije na Engleskom, gledajući filmove, slušajući muziku....

>>> Meni je najteži deo Ipak bio Listening i mislila sam da ću mnogo gore proći > Ali izvukoh 5-icu, eto...


>>>> A ako sam te dobro razumela TI bi da uštediš 3000 AU$ - po meni je to OK !
> Ovde i Sam znaš :
Koliko košta Polaganje IELTS-a + na TO dodaj 1000 dindži po Času = Pa sve to preračunaj. A možete da se pripremate i sami...

> Ja sam kao Secondary Applicant Morala da polažem i nekako mi se činilo da je jeftinije Polagati Ovde nego Obezbediti sumu od 2 500 - 3 000 AU$ ....


Eto, a Vi vidite šta ćete......Hexy........z:girl:
 
O Mr.Mrgude, ajde ubedi je , pa da se zajedno mučimo u junu. Ipak su tri hiljadarke tri hiljadarke.
> Ovde i Sam znaš :
Koliko košta Polaganje IELTS-a + na TO dodaj 1000 dindži po Času = Pa sve to preračunaj. A možete da se pripremate i sami...
Bome Hex fino ste se naplaćali časova, ovde kod mene je upola cene + što su se momci snašli i našli njih dvojica za polaganje, pa dele cifru.
Verovatno ćemo zbog toga polagati tamo na jesen, z:mrgreen: , trebalo ih je malo opaliti po džepu pa da vidiš kako bi ubrzali:idea:
 
Ne znam sto se ranije nisam setila do pogledam sta se nudi na you tube-u u vezi IELTSA :dash:

Danas sam pogledala, kad ima sve u vezi eseja lepo objasnjeno kao da sedite na casu (skupom) kod profe koji priprema bas za ono sto nama treba...

ima i speaking i sta jos sve ne...

pogledajte... ja nisam stigla sve da proverim... odmah sam pocela da "uzimam casove" .
Na proslom testu sam dobila 6 na eseju, a tek sada kapiram kako ga u opste nisam znala pisati i kakve sam greske radila ... :dash: :dash: :dash:

Nadam se (i verujem) da ce mi ovo pomoci da puno napredujem, a verujem i vama...

evo nesto malo, a dalje cete se i sami lako snaci



Joj imam osecaj ko da sam otkrila toplu vodu i tocak!!
 
klinac izlazim...

zbog nedostatka "ekonomskih sredstava" malo prolongiram...

idem u martu...

ih, Adams, daleko nam Australija...al zato , mislim da nije nedostizna...

treba samo stisnuti zube, trpiti srbiju dok se mora, a raditi na odlasku, jer "ko radi na odlasku, taj i uradi"...

(uf, popila sam pola case vina , a posto mi alkohol nikako ne lezi, ja postala filozofski raspolozena...)

pozdrav Adams i Srecna Ti (i Tvojoj maleckoj porodici) Nova godina

z:) z;)
 
Evo otprilike kako su izgledali moji ispiti:
Jun 2007:
writing /general
Task 1
kao bila sam u restoranu sa prijateljima i nesto smo slavili. Usluga je bila super pa da napisem kojim povodom sam bila tamo, kakav je restoran i moji utisci o usluzi.

Task2
Neki ljudi misle da bi stariji ljudi trebalo da ostanu u poslu , a neki opet da se mladima da sansa da rade.Da li se slažem ili ne.

Speaking>
1. o meni, koji posao radim, da li je zanimljiv, kako iygleda moj radni dan itd
2.sto mislim o parkovima i kakav ono uticaj imaju na nas i okolinu,sto se obicno radi u parkovima...
3.pismo koje sam primila i koje je najvise imalo uticaja na mene, zbog cega itd...

Novembar2007:

Reading
1) Topic: 3 Vodafone telephone plans, prices per minute, extra minutes and more related to cell plan
Task: Matching question with one of the plans

2) Topic: Camping place advert
Task: True/False/NG questions

3) Topic: Student’s hotel and accommodations
Task : True/False/NG questions

4) Topic: A letter describing college courses
Task : Gap fills

5) Topic: Sailing and navigation, review of progress with navigation - from early sailors up to Columb.It mentioned Vikings,Greeks,Italian,Egiptian and Chineese sailors and time from navigating with moon up to develop aids such as compass, etc.

Writing
Task 1
Write a letter to local newspaper editor, to inform him that article about city/town you know very well which contains some incorrect information
- write how you know that city
- what incorrect information article contains
- what they should do about that

Task 2
Nowadays children are less fit and healthy then they were in the past. Why ? How to solve it ?

Speaking
Interview
-describe place you live in, is it good for families
- means of transport in your city
- how to improve public means of transport
- favorite newspapers/ type of newspapers in your country

Little Speech
Describe cafe or restaurant you enjoy the most
where/why/what kind of food

Discussion
What kind of cafe/restaurants are in your country
Social profits of eating in restaurant
What kind of factors improve restaurants

Ovaj moj novembarski sam pronašla ovdje: http://www.ielts-blog.com/recent-ielts-exams/update-from-general-ielts-exam-poland/ , a taj je rađen u Poljskoj. Potpuno je isti!
 

Back
Top