IELTS -> pitanja i odgovori

Pozdrvljeni

ja sam se na Izpit iz IELTS-a General trining spremao uz pomoč sajta http://www.scottsenglish.com/ielts/pages/home.asp. Dobra i jeftina online škola kako polagati IELTS.
Moje ocjene su bile W7 R6,5 W6,5 S6. :P
Trebalo mi je iz svih modula min 6.

Porzdrav Slovenac. Lepo da si nam se pridružio. Samo pazi kako daješ te savete, vidiš da smo osetljivi kad treba da platimo nešto, ako imaš nešto "mufte"...:cool: (mufte, to znači za dž).
 
ja se ne bih slozio da je IELTS "test" a nije pokazivac poznavanja engleskog jezika

Pitanja i ponudjeni odgovori su vesto smisljeni tako da ce najvise tacnih i najpreciznije odgovore dati tek oni koji odlicno poznaju Engleski Jezik. Nijanse u netacnostima su odlican indikator poznavanja jezika.
Ako macheten uzmes sebe kao primer, tvoje poznavanje jezika je po meni granicno za emigraciju i ti to sam potvrdjujes time da CNN ne razumes u potpunosti i da ne mozes da pratis razgovor u filmovima (bez povezivanja sa scenama). Analogno tome, i tvoji rezultati su takvi, mozda malo bolji. Cenim da bi ti trebalo barem 6 meseci nepricanja maternjeg i koriscenje engleskog kao jedinog jezika da bi postigao dovoljan nivo poznavanja jezika za obavljanje posla a to njih najvise i interesuje. Naravno, ovo su moje slobodne procene, nisu aksiome.

Moj savet za lakse polaganje je da se treba osloboditi bauka "ispitivanja". IELTS nije zetva ljudksih organa na KosMet-u i ne bi se smeo imati strah od testa. Trema je normalna cak i onima kojima je to maternji jezik. Takodje, nekoliko sedmica pred sam test maksimalno se izlagati npr tv kanalima koji koriste engleski i pokusavati razumeti svaku rec koju kazu (bez prevoda). Takodje, svakodnevno proveravanje pravilnog nacina pisanja reci koje poznajemo. Optimalno je imati npr film na engleskom koji ima titlove na engleskom. Tako se uce pisanje, citanje, izgovaranje - kroz slusanje... sve na jednom mestu.

Dopunski savet: sporadicno koristenje manje uobicajenih reci u pravilnom kontekstu (bez preterivanja) dace sliku boljeg poznavaoca jezika. Prostudirati malo razliku izmedju engleskog Engleskog Jezika i americkog. Koriscenje engleskog Engleskog Jezika moze biti samo pozitivno.

http://english-zone.com/index.php
http://www.better-english.com/

Gresis, ovaj grdno gresis sinak, a pri tome su ti ne primereni fazoni sa vadjem organa na Kosovu.

"Pitanja i ponudjeni odgovori su vesto smisljeni tako da ce najvise tacnih i najpreciznije odgovore dati tek oni koji odlicno poznaju Engleski Jezik. Nijanse u netacnostima su odlican indikator poznavanja jezika."

Ovo jednostavno nije tacno. Prvo veliki broj ljudi se slaze da tezina testa varira od datuma do datuma, a druga stvar je "monkey choice". Evo ti primer Adamsa koji je na prvom testu ostvario bolji rezultat nego na drugom testu. Radi se o nijansama koje nisu posledica pada njegovog znanja vec tezine testa. Drugo, kod true,false pitanje moze se ici na srecu(ili taktiku recimo sve true) i dati bolji odgovori nego kod pazljivog citanja. Ovo su jako dvosmislena pitanja koja cak i ljudima iz engleskog govornog podrucija kao sto je Singapur prave velike probleme.

"Ako macheten uzmes sebe kao primer, tvoje poznavanje jezika je po meni granicno za emigraciju i ti to sam potvrdjujes time da CNN ne razumes u potpunosti i da ne mozes da pratis razgovor u filmovima."

Jos jedna velika greska i odlican primer gde tvoja teorija ne drzi vodu. Moje znanje jeste granicno za emigraciju ali ja sam ostvario overall band score 7 na academic testu sto je uslov za studiranje i znatno iznad zahteva za emigracije. Znaci da sam ja znanjem za emigraciju postigao rezultat koji je uslov za studiranje sto je iznad mog realnog znanja. To je dokaz da je IELTS "Test" i vise vezbanje tehnike nego znanja. U prilog tome, kod citanja sam bio veoma slab na pocetku i cesto nisam stizao na vreme da zavrsim ali sam vezbanjem uspeo da selektujem informacije i usresredim se na problem. Ja nisam unapredio znanje svog engleskog vec tehniku citanja i selektovanja informacija cime sam ostvario bolji rezultat.

"Prostudirati malo razliku izmedju engleskog Engleskog Jezika i americkog. Koriscenje engleskog Engleskog Jezika moze biti samo pozitivno."

Jos jedna mala zamerka. Da si upucen u sistem vrednovanja na IELTS testu znao bi da se jednako priznaju americki engleski i britanskii engleski jezik. To se odnosi kako na koriscenje pojedinih reci tako i na speling. Ne vidim svrhu gubiti vreme na ne potrebne stvari, plus sto mnogi odavde idu u Australiju koja opet ima za nijansu razilicit jezik od britanskog engleskog.

Jedino u cemu bih se slozio sa tobom je da treba gledati sto je vise moguce filmova na engleskom kako bi jezik sto bolje "usao u usi".

Na kraju, mislim da se polako udaljavamo od naslova ove teme. Molim sve ucesnike da prevashodno iznose svoje savete i konkretne teme. Pisite ljudi koje ste teme imali na writing-u , kako se cuje zvuk na listening-u, kako da se ponasamo na speaking-u, kaciti nove linkovr i sl.. Jedino tako mozemo pomoci drugima. To nam je cilj
 
Poslednja izmena:
Hi hi, još jedna razgoropadjena domaćica sa oklagijom; briši tog smajlija, jer ako te žene vide, padaš na autorskim pravima.
A sad ozbiljno.
Until Adams passes his ielts, all communication on this forum must be conducted on English. He needs practice. Also, if there is somebody with some knowledge of Japanese, I would like to learn few words... Thanks.
 
Da li je neko slao IELTS Rezultate za Australiju? Interesuje me koliko dugo treba da stignu iz BG do Sydney-a? Polozila sam IELTS i rezultati su poslani 3 Decembra ali niti Australijska Ambasada u BG niti Uni ih jos nisu dobili.

Pozdrav Dee Dee 78 - Dobro nam došla i dobro NAS našla ! :hvala:

Ako si pošiljku poslala preko DHL-a , pošiljka bi trebala da stigne u Sydney za 3 Radna Dana ! A ako si običnom Poštom onda će pošiljka putovati malko duže ! ..... :cao:
 
Hvala Hexy love oz. :)
Rezultate su poslali ovi iz British Council-a :(

Ja ne verujem da su oni poslali nekom brzom posiljkom tipa dhl jer to kosta oko 3000din. Najverovatnije su poslali obicnom avionskom posiljkom, a to traje oko desetak dana, mozda malo vise. Najbolje je da ih nazoves. Ja sam polagao 20.11.2008. i cekao sam rezultate da mi stignuu Novi Sad od srede do ponedeljka. Posto mi je bilo hitno nazvao sam ih da pitam sta se desava i bili su jako ljubazni. Na kraju se ispostavilo da imam lenjog postara. Ako ti je frka zovni ih da pitas kako su poslali i kada bi otprilike trebalo da stigne.
 
meni je kod slusanja puno pomoglo (sto jos uvek praktikujem) slusanje bbc radija , mozete naci puno dobrih programa online, pa pustite da vam radi dok bilo sta radite po kuci...ili kad god imali slobodno vreme za to

nakon odredjenog vremena proverite svoje umece na nekom testu za listening, iznenadicete se ucinkovitoscu
 
Da li biste hteli, svi, akademici i generali, da napisete teme koje ste imali na writingu, takodje i na speakingu. Tako bismo mogli da poredimo koje su teme najcesce odn. koje se ponavljaju...

Evo ja sam bila na general testu, na writingu sam imala dve izuzetno glupe teme (bar za mene), a to je:

-pismo:Napisite fakultetu na kom ste pohadjali kurs pismo u kome izrazavate svoje zadovoljstvo ucinkovitoscu kursa
-esej:U danasnje vreme se sve vise koriste aparati za domacinstva , koje ima vise prednosti ili mane upotreba istih...
-razgovor (dvominutna tema sa papira): da opisem jedno slavlje iz detinjstva


PS Idem na akademik ispit krajem februara, ima li jos neko ko se prijavio?
 
Ja cu da pauziram malo, nisam pri parama...

I put:
Writing: Veliki gradovi se brzo sire i to postaje sve veci problem za mlade. Koje je tvoje resenje povodom toga ?? (Kakva glupost, uzas)
Speaking: II zadatak - 1. Omiljeno godisnje doba; 2. Zasto volim bas to godisnje doba; 3. Sta ljudi rade tokom sva 4 godisnja doba ( sezonski poslovi itd...)

II put:
Writing: Ljudi cesto menjaju karijere i mesta tokom zivota. Da li to dobro ili lose...prednosti - mane
Speaking: II zadatak - 1. Opisi neku veliku kompaniju u svom gradu; 2. Sta rade ljudi u toj kompaniji; 3. Odakle poznajem te ljude iz te kompanije

Eto.....
 
Hi everyone !

Na Writing-u sam imala sledeće teme (GENERAL) :

1) Pismo : Pisanje molbe za posao u ime mog najboljeg prijatelja !
2) Esej : Koliko gledanje TV these days utiče loše na decu (mlađu generaciju) - Moje mišljenje+argumenti ZA i PROTIV !
 
Poslednja izmena:
General training

writing: 1. Bio si na obilasku turistiche znamenitosti iz WWII i nisi zadovoljan tur.vodichem, napishi zalbu shefu tur.agencije
2.druge teme se ne secam ali bila je neka nebuloza kao shkolski sastav (gledao sam da zadovoljim potreban broj rechi, i uspeo bez muke)

speaking: 1. standardni smaltalk na pochetku, porodica, opis kuce-stana, omiljena jela, hometown...
2. druga tema je bila shkakljiva ali sam se iskobeljao: Pravo... (advokati, policija, sudstvo, zakoni...)
 
Ja se ne sećam, žao mi je. Ali se sećam da su bile neke ribe za koje nikad nisam čuo u slušačkom delu. Neka australijsko antarktikčka flora i fauna.
Mislim da je bilo možda nešto u vezi parkiranja i gužve u centru grada...
 
Jedna ideja za resavanje testa za listening : kada na answer sheat prenosite odgovore, zbog pisanja velikim slovom, ponekad se moze zbuniti pa neke nazive napisati malim ...

Ja sam na testu koristila sve velika stampana slova i nije bilo nikakavih problema, bilo je prihvaceno, a ne moze biti greske jer su sva slova velika (pri tom je citko)
 
Zahvaljujem se unapred moderatorima foruma.


Zdravo svima,
Javljam se povodom razmene informacija IELTS testa-GT
Upravo sam pogledala rezultate izasle on line i shokirana sam da sam za pola poena losije uradila nego prosli put ( na tri sekcije ).
Citajuci vasa izlaganja, postoje misljenja da su testovi tezi ili laksi, smatram da sam se mnogo vise spremala poslednji put, ali postignuti resultati su pokazali obrnuto.
1)Da li mislite da polaganje u razlicitim zemljama ima uticaj na ocenjivanje? Da li da dodjem polazem u Bg?
U Bg je 2 put mesecno ali vremena zakazivanja su mesec dana ranije i vise, dok u drugim zemljama 1 mesecno ali rok za zakazivanje ispita je nedelju dana ranije
2)Da li neko zna kako funkcionishe REMARK, kome se obracam u tom slucaju?
3) Da li smatrate da je Academic laksi od General? Meni je potrebno za imig.

Interesantno je da su neke teme navedene ovde meni bile u proslosti u Rimu
Teme od 10/05/08 Rim
(Isto kao TEDDY BUBU, razlikuje se speaking)
W: LETTER:Napisite fakultetu na kom ste pohadjali kurs pismo u kome izrazavate svoje zadovoljstvo ucinkovitoscu kursa
-ESSEY:U danasnje vreme se sve vise koriste aparati za domacinstva , koje ima vise prednosti ili mane upotreba istih...
-SPEAKING: javna licnost koja je posebna i bitna za covecanstvo.

Teme od 06/12/08 Rim
W: LETTER:Videli ste oglasnu tablu na kojoj je naznaceno da se traze osobe koje bi pridonele projektu za sredjivanje sredine,Napisite pismo organizaciji da ste raspolozeni da ucestvujete i vas doprinos…..
-ESSEY:neki misle da je bolje da deca rastu u sirokoj porodici ( babe, dede, ujaci, tetke) dok drugi misle da je potrebno odrastati striktno uz roditelje.
-SPEAKING: opisi grad na vodi ,gde se nalazi vezano za topic uloga vode u nasem zivotu , koliko je voda vazna, problematicnost vode
Ielts test je “jedini” dokument koji ne dostaje za predaju skill vize za AU 
Hvala svima unapred.
T
 

Back
Top