Fix It

redsonia

Aktivan član
Poruka
1.152
Microsoft u novom poduhvatu za popravljanje zadovoljstva musterija, prikazuje novo "dugme".
Sada kad naidjete na KB (Knowledge Base) dokument koji predstavlja opis problema i kako da ga popravite, tamo cete naci i "Fix It" dugme koje ce "odraditi" korake potrebne za popravku umesto vas. Dugme izgleda:
fixit.jpg

Primer KB dokumenta sa ovim dugmetom se moze videti ovde.
Za sada samo nekoliko KB dokumenata ima ovu vrstu automatske popravke problema i svakodnevno se ova opcija dodaje i drugim KB dokumentima.

Zvanicni blog ljudi koji rade na "Fix it" automatskoj popravci problema: http://blogs.technet.com/fixit4me/

Pozdravljam ovaj korak Microsoft-a!
 
NaravsKe, to važi za licencirane Windowse, jel :lol::lol::lol:??

Nema to veze da li je licenciran ili ne - mada, o tome ne bi ni trebalo da pricamo.

"Fix it" je automatizovan nacin da se odrade neki "koraci". Recimo da je KB o problemu koji se resava: promena vrednosti registra - e, sad treba da znas kako da im pristupis, kako da promenis neku vrednost i da uz to ne zeznes racunar; "Fix It" dugme ce da promeni vrednost registra "automatski", bez da se ti petljas sa time.
 
O tome i pričam!!
Uz put Če da proveri licencu i eventualno ubaci neku putanju, nešto kao
...For Government of China :lol: :lol:!!

Verujem Ja da je to odlična stvar, samo što imam averziju prema svemu
što dolazi iz okrilja MS-a :lol:!!
 
Microsoft u novom poduhvatu za popravljanje zadovoljstva musterija, prikazuje novo "dugme".
Sada kad naidjete na KB (Knowledge Base) dokument koji predstavlja opis problema i kako da ga popravite, tamo cete naci i "Fix It" dugme koje ce "odraditi" korake potrebne za popravku umesto vas. Dugme izgleda:
fixit.jpg

Primer KB dokumenta sa ovim dugmetom se moze videti ovde.
Za sada samo nekoliko KB dokumenata ima ovu vrstu automatske popravke problema i svakodnevno se ova opcija dodaje i drugim KB dokumentima.

Zvanicni blog ljudi koji rade na "Fix it" automatskoj popravci problema: http://blogs.technet.com/fixit4me/

Pozdravljam ovaj korak Microsoft-a!
Interesantna stvar, malo će olakšati posao upravo zbog te automatizacije. ;)
 
Vidim da je ovaj projekat dobio veoma lepu "pokrivenost" u medijima:
Computerworld
CNET
PC Mag

:D

Posebno me raduje kad citam da rade na dodavanju ovih automatskih "Fix It" resenja u okviru WER (Windows Error Reporting). Kad neki program ne radi kako treba (crash/greska u radu programa), ta informacija je sacuvana u WER-u... onda se informacije o problemima u WER-u posalju sistemu gde se greske/problemi sakupljaju i obradjuju (ako korisnik resi da ih posalje). Te informacije se uporedjuju sa postojecim problemima/resenjima i ako resenje postoji: korisnik dobije poruku da postoji automatizovano resenje za problem koji je registrovan u WER-u... I sve sta je potrebno da bi se problemi/greske uklonili je da se klikne "Fix It" i sve se sredi automatski...
Jedva cekam da vidim! Mada... ne bih htela da imam problema sa komp-om, ali ako bude bilo problema, volela bih da mogu samo da kliknem dugme i problem je resen. :D
 
Prvo mi je palo da ovo mogu da iskoriste i oni što ubacuju viruse
(tako što naprave repliku stranice , ili nešto jednostavno što piše slička i 'fix it' )
ali je u stvari malo verovatno, jedino ako se to automatski izvrši iz browsera ?
(ovo izgleda kao msi instaler)

Druga stvar je šta ako neko primeni fix-it od nečeg što mu nije problem
ili počne redom sve fix-ite da primenjuje :)
 

Back
Top