Code Geass

Oh, da, to me je podsetilo koliko je mocna "obey me world" scena.

Da li josh neko misli da im je malo razvucen onaj plan na kraju bio? "Hajde da tirantskom vladavninom i serijom internacionalnih masivnih ubistava ucinimo da se mrznja celog sveta koncentrishe na meni. Onda, ubijemo mene, i time uklonimo lanac mrznje. Rezultat: PROMENICEMO SVET KA BOLJEM!!!!
kruemelmonsteryn0.gif
"
da, i to ne malo nego mnogo. zato mi je ovo jedna od najgorih ako ne najgora anima.
i što je charles beše oslepeo nanali il šta već,i jel on inscenirao smrt mariane il ne (čini mi se da ne) to nisam skontao,šta je poenta sa tim? što ju je vv ubio,pročito sam negde kažu kao bio ljubomoran al zbog čega bi bio ljubomoran na nju wtf niđe veze O.o jedino ako je bio incestuozni gej hm
 
da, i to ne malo nego mnogo. zato mi je ovo jedna od najgorih ako ne najgora anima.
i što je charles beše oslepeo nanali il šta već,i jel on inscenirao smrt mariane il ne (čini mi se da ne) to nisam skontao,šta je poenta sa tim? što ju je vv ubio,pročito sam negde kažu kao bio ljubomoran al zbog čega bi bio ljubomoran na nju wtf niđe veze O.o jedino ako je bio incestuozni gej hm
Ti ocigledno treba da odgledas anime jos jednom i s vise paznje. Zasto je VV ubio Mariane je prilicno ocigledno.
 
Раније ми је овај аниме био међу 5 омиљених, али последњих 5 епизода Р2 су оставиле изузетно горак укус у мојим устима. А ево и зашто.

Прва ствар је издаја Црних витезова. Не само што су издали човека без којег би били нико и ништа, него је у питању крајња трол логика на основу које су га издали.
Дакле шта се десило? Schneizel je дошао, рекао им је ко је Зеро, да их је контролисао очима све време и да је могуће да је и њега контролисао. И ту долазе Ohgi i Villeta да потврде његову причу. Шта је у целој причи глупост? Прво, дали су предност речима човека који је непријатељ и бацио еквивалент нуклеарне бомбе на њихову земљу, у односу на човека који их је водио из победе у победу. Још горе, поверовали су речима жене која је више пута мењала страну и захваљујући којој се и десила катастрофа у првој сезони. И на крају, комплетно лицемерје које је Ohgi показао. Према њему, Lelouch је крив што га је одбацио као пиона, а заборавља да је захваљујући његовој тајној вези за британском шпијунком дошло до дестабилизације фронта на његовом рејону у Академији. Још горе, он који верује да људи не требају да се користе као пиони је искористио Kallen, као пиона да намами Lelouch-a. И уместо да му дају поштено суђење, шансу да говори и да се одбрани, они су га чекали на нишану. Друга ствар је још већа трол логика Црних витезова. Одлучили су да им не треба Зеро, него Британија да убију Зероа, и да су спремни да изруче свет Британији у замену за независност Јапана, наравно коју Британци не би испоштовали, и чиме су, што је још горе, Црни витезови пљунули на све за шта су се борили.

Друга ствар је крај који аутори желе да прикажу као срећан. Заправо крај је толико срећно приказан, да сам га схватио као пародију срећног краја. Најсрећнији крај су добили двоје људи одговорних за то што је Lelouch морао да предузме драстичне мере, хиљаде, ако не и милиони мртвих, нема доказа да је расизам Британаца и Јапанаца нестао, свет је разрушен и треба уложити пуно да се изгради, и са британске стране неколико људи је прошло потпуно некажњено за сопствене злочине. С друге стране, најстрашније је прошао Сузаку, који не може да умре друкчије него природном смрћу, и да живи под идентитетом који мрзи, и да крије свој прави идентитет, омражен од свих(додуше, није да сам га волео као лика, али је тај чин саможртвовања утицао на мене да га више респектујем). Такође, лично више волим да мислим да је Lelouch мртав него жив, јер ако је жив, то је за њега, као и Сузакуа, судбина гора од смрти. Омражен од свих, морао би такође да крије свој идентитет, и никада не би могао да се сретне са људима које воли.

ето, то је мало укратко од мене...
 
Poslednja izmena:
Ненамерно комични Code Geass моменти-part 1, док не нађем још.

Table-kun

Lelouch face
1c4928a9af244dd9eed37e7f1b2ef603-1.png

CC and Charles dance
codegeassr2_15a-1.jpg

Дрогирани Канон.

kanonwtf-1.png

Nunnally li Britannia biggest enemy-степенице.
nunnally-vs-stairs-1.png

Nunnally joystick
1221385917276-1.gif

Заробљена Nunnally-која је логика везати ноге непокретној особи.
latestcb20121006025125-1.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top