Juščenko za pregovore s Rusijom
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: Juščenko za pregovore s Rusijom

Aktivan član srbija do grcke (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Juščenko za pregovore s Rusijom

Ukrajinski predsednik Viktor Juščenko izjavio je danas da Ukrajina "nema drugu alternativu" nego da se uključi u NATO i da predloži Rusiji, koja se tome protivi, da se pridruži pregovorima o ulasku.

"Uveren sam da Ukrajina nema drugog izbora ili drugu alternativu, nego da garantuje bezbednost i nacionalni suverenitet", rekao je Juščenko u izjavi francuskoj agenciji AFP.

"Treba da vodimo pregovore sa svim stranama, a koji se odnose na približavanje Ukrajine NATO", dodao je Juščenko.

Ukrajinski predsednik je ponovio da članstvo u NATO "ne predstavlja nikakvu pretnju Rusiji".
    ---------------------
    NATO NEMA ALTERNATIVU

Primećen član
    Učlanjen
    29.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Juščenko za pregovore s rusijom

Citat Original postavio srbija do grcke Pogledaj poruku
    Ukrajinski predsednik Viktor Juščenko izjavio je danas da Ukrajina "nema drugu alternativu" nego da se uključi u NATO i da predloži Rusiji, koja se tome protivi, da se pridruži pregovorima o ulasku.

"Uveren sam da Ukrajina nema drugog izbora ili drugu alternativu, nego da garantuje bezbednost i nacionalni suverenitet", rekao je Juščenko u izjavi francuskoj agenciji AFP.

"Treba da vodimo pregovore sa svim stranama, a koji se odnose na približavanje Ukrajine NATO", dodao je Juščenko.

Ukrajinski predsednik je ponovio da članstvo u NATO "ne predstavlja nikakvu pretnju Rusiji".
    ---------------------
    NATO NEMA ALTERNATIVU
    Krece ono o chemu sam prichao. ROKAJ SNIMAJ!

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Zar ga tragedija Sakashvili nichemu nije nauchila?
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Učlanjen
    05.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

bez osecaja za izgradnju koliko toliko normalnih odnosa sa vaznim komsijom. cu sad ce Rusija da se prikljucuje pregovorima o dolasku nato-a na sopstvene granice.

Veoma poznat RoccoS (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Волео је живот, волео је цвеће,

ал' тога пролећа не имаде среће.

Primećen član
    Učlanjen
    29.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

bez osecaja za izgradnju koliko toliko normalnih odnosa sa vaznim komsijom. cu sad ce Rusija da se prikljucuje pregovorima o dolasku nato-a na sopstvene granice.
    NATO je vec na granicama Rusije (EST, LET, LIT).

Učlanjen
    05.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Hugo Chavez Pogledaj poruku
    NATO je vec na granicama Rusije (EST, LET, LIT).
    to mu vise dodje kao grancica, nego kao granica. uporedi letoniju sa ukrajinom u bilo kom smislu..(demografskom, strateskom, politickom)..

Veoma poznat Mitternachtsträumer (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Citat Original postavio RoccoS Pogledaj poruku
    gialla come er sole
    rossa come er core mio

Domaćin JABUCHILO (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    94

Podrazumevano Re: Juščenko za pregovore s Rusijom

"krrrr...krrrrr... alo, Shomi, ovaj... imamo li jos koju diviziju u rezervi...krrr"
    batina ima dva kraja,
    k___c ima jedan kraj -
    a praznom divanu nigde kraja.

Učlanjen
    24.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    94

natpis na zidu u dubini gruzijske teritorije krajem avgusta posle izlaza rusa na pocetne polozaje:

"drugovi gruzini6. vezbajte vojnu vestinu bez zabusavanja. svraticemo da proverimo. 23 Motorizovani streljacki puk."
    batina ima dva kraja,
    k___c ima jedan kraj -

Primećen član
    Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

hahahaha.... siguran sam da ce svratiti i to jako brzo.

Učlanjen
    24.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    94

Citat Original postavio марлончина Pogledaj poruku
    hahahaha.... siguran sam da ce svratiti i to jako brzo.
    bome kako se Sakiju ljulja hoklica, mislim da ce gruzini sa sve vrhovnim komadantom sami doci na polaganje ispita u moskvu...
    batina ima dva kraja,
    k___c ima jedan kraj -

Učlanjen
    05.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio JABUCHILO Pogledaj poruku
    bome kako se Sakiju ljulja hoklica, mislim da ce gruzini sa sve vrhovnim komadantom sami doci na polaganje ispita u moskvu...
    ovo do sada je bio samo kolokvijum.

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Krece ono o chemu sam prichao. ROKAJ SNIMAJ!
    Razuemem ja bolesnike,ali pritom pises-brate ne volis rusiju vise od mene itd itd......idi leci se.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Juščenko lupeta.Čekam prevremene izbore u Rusiji i povratak Putina na mesto predsednika.A zatim će pozvati Juliju da se dogovore oko svega i Juščenko će otići u aps ili da raznosi novine negde u Teksasu ili Kanzasu.

Ističe se Karamazov (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Juščenko lupeta.Čekam prevremene izbore u Rusiji i povratak Putina na mesto predsednika.A zatim će pozvati Juliju da se dogovore oko svega i Juščenko će otići u aps ili da raznosi novine negde u Teksasu ili Kanzasu.
    Nema prevremenih izbora u Rusiji. Juce kazao Putin u razgovoru sa gradjanima.
    Postoje 2 vrste ljudi:oni koji se suocavaju sa problemom i oni koji se skrivaju. Skrivanje je bolje.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Primetite jednu jako zanimljivu stvar. U celoj ovoj krizi Shta radi Julija Timoshenko ? Gospodjicu "gasnu princezu sa kikom" neshto ne chujemo i ne vidimo ?
    Evo JAKO zanimljivog chlanka. Koji bi neformalno mogli da nazovemo:
    "Shta za to vreme radi Julija":

RUSSIAN-UKRAINIAN RELATIONS SHOULD NOT DEPEND ON INDIVIDUALS

Russia and Ukraine have made quite a headway in their economic cooperation as a result of Thursday’s talks in Moscow between President Dmitry Medvedev and Prime Minister Vladimir Putin with Ukraine’s Prime Minister Julia Timoshenko.

One of the more important agreements signed is an intergovernmental memorandum on cooperation in the gas field. The document will underliethe forthcoming agreement between Russia’ GAZPROM and the NAFTOGAZ of Ukraine, whereby the two companies establish as of the 1st of next year direct long-term relations in gas supplies in the amount that would prove sufficient to meet Ukraine’s gas consumers’ demand. Julia Timoshenko said Ukraine has pledged to ensure uninterrupted Russian gas transit across Ukraine.

This is the way Vladimir Putin has commented on the results of the talks:

We have long enough discussed energy problems with Julia Vladimirovna Timoshenko, Vladimir Putin says, and have, as a result, reached acceptable terms of cooperation in the energy field.

The Russian Prime Minister pointed out that the bilateral trade turnover in the past year has increased by 54% and is now estimated at 25 billion dollars. He also said that Russia-Ukraine trade and economic, and also investment cooperation could develop a lot faster and to a greater benefit, but for the destructive policy of some officials within the Ukrainian leadership. This holds, above all, for the position of some officials in Kiev on Georgia’s aggression against South Ossetia.

Ukraine delivered arms to the conflict area in the Trans-Caucasus, namely to Georgia. Ukrainian arms and military hardware were used to kill Russian nationals, including peacekeepers. According to news reports, some weapons systems were manned by Ukrainian experts. This is the crime, Vladimir Putin feels, that seeks to pit the Russian and Ukrainian peoples against each other. Should this be proved, the Russian leaders will take account of this when building relations with the people who are responsible.

Julia Timoshenko said, for her part, that Ukraine’s Government has nothing to do with trading in arms. Arms trade is under control of Ukraine’s President and Security Council. Timoshenko told her interlocutors that a special-purpose commission has been set up in Ukraine to look into Ukrainian arms deliveries.
    U odredjenim medijima na zapadu se Timoshenkova vec opisuje kao izdajnik koji je: "prodao" pro-zapadni kurs Ukrajne, "narandzastu revoluciju" i "principijalni stav" Ukrajne prema "agresiji na Gruziju" za:
    - politichku moc,
    - lichno bogacenje od gasnih aranzmana (sad su i oni pocheli da je zovu "gasna princeza") Smile
    - ostanak na vlasti
    - eliminaciju Jushchenka kao politichkog oponenta.
    Sve u svemu - Julija je "prodala".
    Istina je mnogo prizemnija i pragmatichnija. Julija Timoshenko zaista pojachava i intenzivira odnose sa RF. Razlog za to nije nikakava "uber izdajnichka politika" ili "prodaja EU vrednosti" nego krajnji pragmatizam. U svojstvu premijera je vishe puta govorila da mada iskreno zeli da Ukrajna udje u NATO za to ne postoje ni elementarni preduslovi. Prvi i osnovni je finansiski. Za razliku od nekadashnjih "SSSR satelita" iz Istochne Evrope i njihovih smeshnih armijica (drzanih na tako niskom nivou celo Hladni Rat kako se ne bi pobunele protiv "Velikog Brata sa istoka"), tehnichka opremljenost i brojni sastav ukrajinske armije se moze svakako nazvati ali sigurno ne zanemarivim. Govor u parlamentu (koji je na zapadu slabo gde prenesen - iz opravdanih razloga) a koji je zapocheo politichku krizu u Ukrajni je bio olichenje pragmatizma. Dve rechenice u potpunosti objashnjavaju ceo govor.
    1. "Koliko Ukrajna gubi ulaskom u NATO ? Gubi mogucnost izvoza komponeneti za oruzane sisteme Rusiji: 250-400.000 ljudi bez posla. Gubi mogucnost kooperacije u razvoju novih oruzanih sistema sa Rusijom - 20-100.000 ljudi bez posla. Gubi dosta aranzmana koji se tichu vojne industrije (nezahvalno za proceniti ali najmanje 100.000 ljudi bez posla). I sve to gubi odmah i to samom chinjenicom da je ushla u NATO i bez ikakvih mera zatezanja odnosa - a gospodo poslanici takvih mera ce od strane Rusije itekako biti.
    2. "Koliko koshta ulazak u NATO ? Da se nasha armija prebaci na NATO standard, samo do 2012 bice potrebno uloziti 4 milijarde dolara. Mi ta sredstva jednostavno nemamo !!! Onog momenta kada mi predsednik Jushchenko pokaze u budzetu odakle misli da finansira ulazak u NATO i nadje 4 milijarde ja bezrezervno prihvatam ulazak u NATO - vec sutra. I da, da ne zaboravim, neka se nadju i 2 milijarde ODMAH za gas koji dugujemo Rusiji"

Samim time cela predstava koju izvodi Jushchenko se moze opisati samo jednom jedinom sentencom: "labudova pesma".
    Mada mi je drago da ce posle ovih izbora "ukrajinski Djindjic" smeniti "ukrainskog Koshtunicu pro-zapadne provinijencije"

Primećen član
    Učlanjen
    29.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

to mu vise dodje kao grancica, nego kao granica. uporedi letoniju sa ukrajinom u bilo kom smislu..(demografskom, strateskom, politickom)..
    Zashto potcenjujesh ove 3 drzhave, one su znatno blizhe Moskvi i narochito S. Peterburgu od Ukrajine.

Primećen član
    Učlanjen
    29.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio gslavic Pogledaj poruku
    Primetite jednu jako zanimljivu stvar. U celoj ovoj krizi Shta radi Julija Timoshenko ? Gospodjicu "gasnu princezu sa kikom" neshto ne chujemo i ne vidimo ?
    Evo JAKO zanimljivog chlanka. Koji bi neformalno mogli da nazovemo:
    "Shta za to vreme radi Julija":

U odredjenim medijima na zapadu se Timoshenkova vec opisuje kao izdajnik koji je: "prodao" pro-zapadni kurs Ukrajne, "narandzastu revoluciju" i "principijalni stav" Ukrajne prema "agresiji na Gruziju" za:
    - politichku moc,
    - lichno bogacenje od gasnih aranzmana (sad su i oni pocheli da je zovu "gasna princeza") Smile
    - ostanak na vlasti
    - eliminaciju Jushchenka kao politichkog oponenta.
    Sve u svemu - Julija je "prodala".
    Istina je mnogo prizemnija i pragmatichnija. Julija Timoshenko zaista pojachava i intenzivira odnose sa RF. Razlog za to nije nikakava "uber izdajnichka politika" ili "prodaja EU vrednosti" nego krajnji pragmatizam. U svojstvu premijera je vishe puta govorila da mada iskreno zeli da Ukrajna udje u NATO za to ne postoje ni elementarni preduslovi. Prvi i osnovni je finansiski. Za razliku od nekadashnjih "SSSR satelita" iz Istochne Evrope i njihovih smeshnih armijica (drzanih na tako niskom nivou celo Hladni Rat kako se ne bi pobunele protiv "Velikog Brata sa istoka"), tehnichka opremljenost i brojni sastav ukrajinske armije se moze svakako nazvati ali sigurno ne zanemarivim. Govor u parlamentu (koji je na zapadu slabo gde prenesen - iz opravdanih razloga) a koji je zapocheo politichku krizu u Ukrajni je bio olichenje pragmatizma. Dve rechenice u potpunosti objashnjavaju ceo govor.
    1. "Koliko Ukrajna gubi ulaskom u NATO ? Gubi mogucnost izvoza komponeneti za oruzane sisteme Rusiji: 250-400.000 ljudi bez posla. Gubi mogucnost kooperacije u razvoju novih oruzanih sistema sa Rusijom - 20-100.000 ljudi bez posla. Gubi dosta aranzmana koji se tichu vojne industrije (nezahvalno za proceniti ali najmanje 100.000 ljudi bez posla). I sve to gubi odmah i to samom chinjenicom da je ushla u NATO i bez ikakvih mera zatezanja odnosa - a gospodo poslanici takvih mera ce od strane Rusije itekako biti.
    2. "Koliko koshta ulazak u NATO ? Da se nasha armija prebaci na NATO standard, samo do 2012 bice potrebno uloziti 4 milijarde dolara. Mi ta sredstva jednostavno nemamo !!! Onog momenta kada mi predsednik Jushchenko pokaze u budzetu odakle misli da finansira ulazak u NATO i nadje 4 milijarde ja bezrezervno prihvatam ulazak u NATO - vec sutra. I da, da ne zaboravim, neka se nadju i 2 milijarde ODMAH za gas koji dugujemo Rusiji"

Samim time cela predstava koju izvodi Jushchenko se moze opisati samo jednom jedinom sentencom: "labudova pesma".
    Mada mi je drago da ce posle ovih izbora "ukrajinski Djindjic" smeniti "ukrainskog Koshtunicu pro-zapadne provinijencije"
    Ne bih ja poredio Jushchenka sa Koshtunicom, ali ce Julija proci kao Djindjic, ako se ne povinuje Americi.

Buduća legenda C0NSIGLIERI (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

Ne bih ja poredio Jushchenka sa Koshtunicom, ali ce Julija proci kao Djindjic, ako se ne povinuje Americi.
    Ma sta nam kazes
    Zadnji put kad je Rusima "pukao film" pregazili su pola Evrope, sledeci put sam siguran da ce sve da pregaze
    A Mari usque ad Mare

Primećen član
    Učlanjen
    29.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio C0NSIGLIERI Pogledaj poruku
    Ma sta nam kazes
    Zadnji put kad je Rusima "pukao film" pregazili su pola Evrope, sledeci put sam siguran da ce sve da pregaze
    Kad porastesh, dodji da diskutujemo kao ljudi.

Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Citat Original postavio Karamazov Pogledaj poruku
    Nema prevremenih izbora u Rusiji. Juce kazao Putin u razgovoru sa gradjanima.
    Upravo...

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/7765052.stm
    gialla come er sole
    rossa come er core mio

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Citat Original postavio Derer Pogledaj poruku
    Zar ga tragedija Sakashvili nichemu nije nauchila?
    Izgleda je onaj polonijum zaista ostavio teske posledice
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Citat Original postavio Torrente Bgd Pogledaj poruku
    Izgleda je onaj polonijum zaista ostavio teske posledice
    Pa jasno mu je da, ako skrene sa puta, Ameri neće ponoviti rusku grešku sa trovanjem.
    gialla come er sole
    rossa come er core mio

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Citat Original postavio Mitternachtsträumer Pogledaj poruku
    Pa jasno mu je da, ako skrene sa puta, Ameri neće ponoviti rusku grešku sa trovanjem.
    A dobro ..Rusi su samo hteli da vide kako mu se menja ten u zeleno. Nisu imali nameru da ga bas ubiju
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Slične teme

1. TIM KRSTARICE ZA PREGOVORE O KOSOVU
    Autor commodore u forumu Politika
    Odgovora: 166
    Poslednja poruka: 26.08.2009., 13:23
  2. Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 18.05.2008., 02:21
  3. Ima li Srbija adute za pregovore?
    Autor Karlito Brigante u forumu Politika
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 09.08.2007., 20:40