Zbog "nerazumne ijekavice" odbili isplatu putnih troškova
Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 145

Tema: Zbog "nerazumne ijekavice" odbili isplatu putnih troškova

Ističe se
    Učlanjen
    22.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano Zbog "nerazumne ijekavice" odbili isplatu putnih troškova

Pedagog-psiholog u Osnovnoj školi "Vuk Karadžić" u Glogovcu, kod Jagodine, Nevanka Milošević, obratila se molbom, napisanom na ijekavici, školskom odboru da joj isplati putne troškove i dobila odgovor da se "obrati ponovo, ali na zvaničnom službenom jeziku Srbije da skola ne bi bila izložena trošku za plaćanje tumača"

Miloševićeva, koja se rodila u Nikšiću, a dugo godina živi u Jagodini i ima porodicu, je od Narodne kancelarije predsednika Srbije i Ministarstva prosvete, posle ovakvog odgovora, zatražila da je zaštite i omoguće zakonsko pravo da koristi ijekavicu. Ona je bila i direktor ove škole od 2001.-2006. godine.
    "Obratila sam se školskom odboru da mi isplati putne troškove od juna, koji mesečno iznose 4.000 dinara, i dobila odgovor da moj zahtev nije uzet u razmatranje pošto je pisan na nerazumnom jeziku".
    Zamoljena sam da se obratim ponovo, ali na zvaničnom službenom jeziku Srbije kako škola ne bi bila izložena trošku plaćanja tumača i da bi školskom odboru bilo omogućeno da zahtev uzme u razmatranje", rekla je ona danas novinarima.
    U Srbiji, po Zakonu o službenoj upotrebi jezika i pisma, službeni jezik je srpski, ekavski ili ijekavski, objasnila je Miloševićeva.
    Ona je napomenula da sa školom ima problema od juna 2006. godine, kada je podnela ostavku na dužnost direktora, a i otkaz je bila dobila u februara 2007. godine "zbog osnovane sumnje da je zloupotrebila službeni položaj i falsifikovala službenu ispravu".
    "Sa rukovodstvom škole sudim se više od dve godine i do sada sam dobila pet pravosudnih presuda, među kojima i onu po kojoj sam vraćena na posao", rekla je Miloševićeva.
    Direktor škole Dragan Mihajlović nije želeo da komnetariše odluku školskog odbora, uz napomenu da sa njom nema veze, a predsednik tog odbora koji je potpisao odluku, novinarima je jednostvano odgovorio: "Neću"

anonymous [neregistrovani] (04.12.2008, 12:24)
    sramota!
    Ako nam je profesorski kadar u skolama toliko nepismen da ne znam da srpski jezik koristi i ekavicu i ijekavicu, tesko onda nasoj buducnosti.
    Ja ne govorim ijekavicu niti iko moj, ali preko ove vrste nepostovanja sopstvene jezicke kulture i bezobrazluka ne mogu da predjem a da ne prokomentarisem!
    odgovori na komentar:
    anonymous [neregistrovani] (04.12.2008, 12:25)
    Bravo za skolski odbor
    Skolski odbor ima od mene pivo

odgovori na komentar:
    sneza [neregistrovani] (04.12.2008, 12:26)
    pošalji odgovor
    Ekavica
    Neka doticna gospodja "otidje" u Niksic pa neka
    se sluzi ijekavicom!

odgovori na komentar:
    Re:Ekavica

sa moravu [neregistrovani] (04.12.2008, 12:39)
    pošalji odgovor
    crnogorka i srbijanci
    vreme je da i srbija postane samostalna!
    Re:crnogorka i srbijanci

anonymous [neregistrovani] (04.12.2008, 13:03)

Ocigledno je ovde posredi palanacko podjebavanje medj' starim znancima koje se sasvim slucajno dotaklo lingvistike. Sto je opet bilo dovoljno da se polupismena svetina primi i pocne da pametuje o jezicima i srpstvu.

f16 [neregistrovani] (04.12.2008, 13:12)
    E pa gospodjo zar vam je toliko tesko da taj zahtev napisete na ekavici?U cemu je problem?Ako bi mi Crnogorski skolski ili neki bilo koji odbor trazio da zahtev napisem na ijekavici ja bih to uradio i prvog coveka na ulici zamolio da mi to napise ako ne znam ijekavicu i resen problem.Prema tome dugo godina zivite u Jagodini i znate i ekavicu i ijekavicu sto znaci terate inat pa vam se tako i vraca.A sta da radite u Engleskoj)) Na kom jeziku bi pisali zahtev?Crnogorskom?

anonymous [neregistrovani] (04.12.2008, 13:22)

Re:Bravo za skolski odbor
    I kafu od mene

anonymous [neregistrovani] (04.12.2008, 13:24)

Nije ovde reč o nepismenosti, već o službenom jeziku države Srbije.
    Ne vidim nikakav problem u tome da su tražili da molba bude na srpskom jeziku napisana, i ne shvatam zašto od toga prave ovoliki problem.
    Ja nisam Srpske nacionalnosti, ali se mora poštovati jezik države u kojoj svi živimo i tačka. Sve mislim da je ovo neko prepucavanje i teranje inata od strane ove gospođe prema nekom iz te škole. Inače ne znam zašto bi ovo bilo objavljeno uopšte u novinama, ako nekog nije htela da sredi sa ovim.

anonymous [neregistrovani] (04.12.2008, 13:25)

I od mene!!!!

anonymous [neregistrovani] (04.12.2008, 13:26)
    pošalji odgovor

Sram ih bilo! Vuk Karadzic je govorio ijekavicu, svi bosanski Srbi govore ijekavicu, crnogorski Srbi govore ijekavicu, Srbi u hrvatskoj Krajini govore ijekavicu, cak i na jugu Srbije u Raskoj oblasti neki Srbi govore ijekavicu i sad treba neki neobrazovani malogradjani da kazu da ijekavica nije srpski jezik ?! Uzas.

anonymous [neregistrovani] (04.12.2008, 13:42)
    pošalji odgovor

Re:Re:crnogorka i srbijanci
    Gospodja crnogorka koja tolike godine zivi u zemlji Srbiji, a radi u skolstvu, da ne zna da napise molbu na srpskom zvanicnom jeziku...e to je cudno.
    Po mom misljenju je to cisti inat i bahatost crnogoraca, kojem vec jednom treba stati na put.
    Uostalom imaju svoju drzavu Montenegro, pa srecan im put...na srpskom iz Srbije.
    Bezobrazluk veliki i svaka cast skolskom odboru...jos i pare trazi...e nece da moze....fuj.

f16 [neregistrovani] (04.12.2008, 14:02)
    Re:Re:Bravo za skolski odbor
    Vuku Karadzicu i svima ostalima koje ste naveli ne bi ni malo tesko palo da bilo sta napisu na ekavici !!! Zato sto su voleli Srbiju ili u sadasnje vreme receno mislim na one koji su u zivotu vole Srbiju.Sa ovom zenom to nije slucaj !!!

anonymous [neregistrovani] (04.12.2008, 14:06)

U nekim osnovnim skolama u Batajnici , profesori srpskog jezika
    koriste ijekavicu, pa sta kazete na to.Zar nije normalno, da kada odete u Englesku, govorite engleski jezi

anonymous [neregistrovani] (04.12.2008, 14:10)
    pošalji odgovor

cemu tolika zloba, prijatelju? poneki pedantni lingvista bi i za ovaj tvoj sklepani pasus zahtevao prevod na srpski knjizevni jezik. nekoliko gramatickih gresaka, potpuno odsustvo kontrole toka recenice...malo li je u samo jednom pasusu "iz pera" autohtonog, cistokrvnog srbina iz srbije?

anonymous [neregistrovani] (04.12.2008, 14:29)

Svasta
    A koliko ima profesora iz Jagodine, da su direktori skola u Niksicu? Svaka cast za oba dijalekta, ali zar gospodja za sve ove godine nije mogla da nauci i ekavicu? Mislim da ako hoce da brani cistotu rodnog dijalekta to najbolje moze u svom rodnom kraju , zar ne?

f16 [neregistrovani] (04.12.2008, 14:46)

Re:Re:Re:crnogorka i srbijanci
    Nema u mom komentaru nikakve zlobe prijatelju.

f16 [neregistrovani] (04.12.2008, 15:05)

Re:Re:Ekavica
    Normalno je da ako u Engleskoj predajete neki predmet ili obavljate neki drugi posao isti i govorite.A zahtev za isplatu putnih ili bilo kojih drugih troskova cete napisati na Engleskom ,a ne na Srpskom.Posto je Crna Gora promenila neka slova iz azbuke i ubacila neka druga skolski odbor ne mora da ih razume iako im zna znacenje (sjutra npr.).A sto se Batajnice tice u pitanju je nesto sasvim drugo.Primenjuje se maternji jezik ,ali se azbuka nije promenila .U Crnoj Gori su promenili azbuku i dodali nova slova pa ako ih je doticna gospodja primenila u zahtevu skolski odbor ne mora da joj izadje u susret.E sad da li je inat ili ko zna sta u pitanju ne znam?Ja sam samo napisao da mi ne bi bio problem da zahtev napisem na ekavici ako mi je do tog novca stalo.

sa moravu [neregistrovani] (04.12.2008, 16:06)
    pošalji odgovor

nema ovde zlobe kako bi ti hteo da prikazes, jer naravno stitis svoje crnogorce.
    reciprocitet je legitimno pravo za nas i vas .
    reciprocitet je matematika, kako za mene u tvojoj maticnoj drzavi tako i za tebe u mojoj maticnoj drzavi.
    i nemoj brinuti za nasu gramatiku, mi se odlicno medjusobno razumemo pa i ovaj postupak nasih prema tvojoj.
    u vasoj republici je bilo normalno i sa najviseg mesta da se mi iz srbije nazivamo okupatorima,zar ne nezlobni ?

Primećen član rumenka (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano Re: Zbog "nerazumne ijekavice" odbili isplatu putnih troškova

Ništa čudno , razni sede po školskim odborima....
    Ko djavola za rep drži, mora mu i prdež podneti.

Poznat lav8 (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    116

Jos jedna u nizu budalastina.

Prvo,da je srece ovaj skolski odbor bi trebalo poslati na dugogodisnji neplaceni odmor,cisto da obnove gradivo iz istorije i knjizevnosti.

Sto je jos ironicnije,je naziv skole u kojoj rade ''Vuk Karadzic'',koji nikad u zivotu nije izgovorio rec na ekavici,jer nije ni postojala u njegovo vreme.

A,o komentarima ovih ''anonimusa'' je suvicno trositi tastaturu.

Pogotovo,o onome koji poziva nekog da se vrati u Niksic,odakle poticu preci istog Vuka Karadzica.Toliko o pojedinim ''znalcima''
    Poslednji put ažurirao/la lav8 : 04.12.2008. u 17:00

Aktivan član Šaban (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio gradac5 Pogledaj poruku
    Pedagog-psiholog u Osnovnoj školi "Vuk Karadžić" u Glogovcu, kod Jagodine, Nevanka Milošević, obratila se molbom, napisanom na ijekavici, školskom odboru da joj isplati putne troškove i dobila odgovor da se "obrati ponovo, ali na zvaničnom službenom jeziku Srbije da skola ne bi bila izložena trošku za plaćanje tumača"

Miloševićeva, koja se rodila u Nikšiću, a dugo godina živi u Jagodini i ima porodicu, je od Narodne kancelarije predsednika Srbije i Ministarstva prosvete, posle ovakvog odgovora, zatražila da je zaštite i omoguće zakonsko pravo da koristi ijekavicu. Ona je bila i direktor ove škole od 2001.-2006. godine.
    "Obratila sam se školskom odboru da mi isplati putne troškove od juna, koji mesečno iznose 4.000 dinara, i dobila odgovor da moj zahtev nije uzet u razmatranje pošto je pisan na nerazumnom jeziku".
    Zamoljena sam da se obratim ponovo, ali na zvaničnom službenom jeziku Srbije kako škola ne bi bila izložena trošku plaćanja tumača i da bi školskom odboru bilo omogućeno da zahtev uzme u razmatranje", rekla je ona danas novinarima.
    U Srbiji, po Zakonu o službenoj upotrebi jezika i pisma, službeni jezik je srpski, ekavski ili ijekavski, objasnila je Miloševićeva.
    Ona je napomenula da sa školom ima problema od juna 2006. godine, kada je podnela ostavku na dužnost direktora, a i otkaz je bila dobila u februara 2007. godine "zbog osnovane sumnje da je zloupotrebila službeni položaj i falsifikovala službenu ispravu".
    "Sa rukovodstvom škole sudim se više od dve godine i do sada sam dobila pet pravosudnih presuda, među kojima i onu po kojoj sam vraćena na posao", rekla je Miloševićeva.
    Direktor škole Dragan Mihajlović nije želeo da komnetariše odluku školskog odbora, uz napomenu da sa njom nema veze, a predsednik tog odbora koji je potpisao odluku, novinarima je jednostvano odgovorio: "Neću"

anonymous [neregistrovani] (04.12.2008, 12:24)
    sramota!
    Ako nam je profesorski kadar u skolama toliko nepismen da ne znam da srpski jezik koristi i ekavicu i ijekavicu, tesko onda nasoj buducnosti.
    Ja ne govorim ijekavicu niti iko moj, ali preko ove vrste nepostovanja sopstvene jezicke kulture i bezobrazluka ne mogu da predjem a da ne prokomentarisem!
    odgovori na komentar:
    anonymous [neregistrovani] (04.12.2008, 12:25)
    Bravo za skolski odbor
    Skolski odbor ima od mene pivo

odgovori na komentar:
    sneza [neregistrovani] (04.12.2008, 12:26)
    pošalji odgovor
    Ekavica
    Neka doticna gospodja "otidje" u Niksic pa neka
    se sluzi ijekavicom!

odgovori na komentar:

sa moravu [neregistrovani] (04.12.2008, 12:39)
    pošalji odgovor
    crnogorka i srbijanci

anonymous [neregistrovani] (04.12.2008, 13:03)

Ocigledno je ovde posredi palanacko podjebavanje medj' starim znancima koje se sasvim slucajno dotaklo lingvistike. Sto je opet bilo dovoljno da se polupismena svetina primi i pocne da pametuje o jezicima i srpstvu.

f16 [neregistrovani] (04.12.2008, 13:12)
    E pa gospodjo zar vam je toliko tesko da taj zahtev napisete na ekavici?U cemu je problem?Ako bi mi Crnogorski skolski ili neki bilo koji odbor trazio da zahtev napisem na ijekavici ja bih to uradio i prvog coveka na ulici zamolio da mi to napise ako ne znam ijekavicu i resen problem.Prema tome dugo godina zivite u Jagodini i znate i ekavicu i ijekavicu sto znaci terate inat pa vam se tako i vraca.A sta da radite u Engleskoj)) Na kom jeziku bi pisali zahtev?Crnogorskom?

anonymous [neregistrovani] (04.12.2008, 13:22)

I kafu od mene

anonymous [neregistrovani] (04.12.2008, 13:24)

Nije ovde reč o nepismenosti, već o službenom jeziku države Srbije.
    Ne vidim nikakav problem u tome da su tražili da molba bude na srpskom jeziku napisana, i ne shvatam zašto od toga prave ovoliki problem.
    Ja nisam Srpske nacionalnosti, ali se mora poštovati jezik države u kojoj svi živimo i tačka. Sve mislim da je ovo neko prepucavanje i teranje inata od strane ove gospođe prema nekom iz te škole. Inače ne znam zašto bi ovo bilo objavljeno uopšte u novinama, ako nekog nije htela da sredi sa ovim.

anonymous [neregistrovani] (04.12.2008, 13:25)

I od mene!!!!

anonymous [neregistrovani] (04.12.2008, 13:26)
    pošalji odgovor

Sram ih bilo! Vuk Karadzic je govorio ijekavicu, svi bosanski Srbi govore ijekavicu, crnogorski Srbi govore ijekavicu, Srbi u hrvatskoj Krajini govore ijekavicu, cak i na jugu Srbije u Raskoj oblasti neki Srbi govore ijekavicu i sad treba neki neobrazovani malogradjani da kazu da ijekavica nije srpski jezik ?! Uzas.

anonymous [neregistrovani] (04.12.2008, 13:42)
    pošalji odgovor

Gospodja crnogorka koja tolike godine zivi u zemlji Srbiji, a radi u skolstvu, da ne zna da napise molbu na srpskom zvanicnom jeziku...e to je cudno.
    Po mom misljenju je to cisti inat i bahatost crnogoraca, kojem vec jednom treba stati na put.
    Uostalom imaju svoju drzavu Montenegro, pa srecan im put...na srpskom iz Srbije.
    Bezobrazluk veliki i svaka cast skolskom odboru...jos i pare trazi...e nece da moze....fuj.

f16 [neregistrovani] (04.12.2008, 14:02)
    Re:Re:Bravo za skolski odbor
    Vuku Karadzicu i svima ostalima koje ste naveli ne bi ni malo tesko palo da bilo sta napisu na ekavici !!! Zato sto su voleli Srbiju ili u sadasnje vreme receno mislim na one koji su u zivotu vole Srbiju.Sa ovom zenom to nije slucaj !!!

anonymous [neregistrovani] (04.12.2008, 14:06)

U nekim osnovnim skolama u Batajnici , profesori srpskog jezika
    koriste ijekavicu, pa sta kazete na to.Zar nije normalno, da kada odete u Englesku, govorite engleski jezi

anonymous [neregistrovani] (04.12.2008, 14:10)
    pošalji odgovor

cemu tolika zloba, prijatelju? poneki pedantni lingvista bi i za ovaj tvoj sklepani pasus zahtevao prevod na srpski knjizevni jezik. nekoliko gramatickih gresaka, potpuno odsustvo kontrole toka recenice...malo li je u samo jednom pasusu "iz pera" autohtonog, cistokrvnog srbina iz srbije?

anonymous [neregistrovani] (04.12.2008, 14:29)

Svasta
    A koliko ima profesora iz Jagodine, da su direktori skola u Niksicu? Svaka cast za oba dijalekta, ali zar gospodja za sve ove godine nije mogla da nauci i ekavicu? Mislim da ako hoce da brani cistotu rodnog dijalekta to najbolje moze u svom rodnom kraju , zar ne?

f16 [neregistrovani] (04.12.2008, 14:46)

Nema u mom komentaru nikakve zlobe prijatelju.

f16 [neregistrovani] (04.12.2008, 15:05)

Re:Re:Ekavica
    Normalno je da ako u Engleskoj predajete neki predmet ili obavljate neki drugi posao isti i govorite.A zahtev za isplatu putnih ili bilo kojih drugih troskova cete napisati na Engleskom ,a ne na Srpskom.Posto je Crna Gora promenila neka slova iz azbuke i ubacila neka druga skolski odbor ne mora da ih razume iako im zna znacenje (sjutra npr.).A sto se Batajnice tice u pitanju je nesto sasvim drugo.Primenjuje se maternji jezik ,ali se azbuka nije promenila .U Crnoj Gori su promenili azbuku i dodali nova slova pa ako ih je doticna gospodja primenila u zahtevu skolski odbor ne mora da joj izadje u susret.E sad da li je inat ili ko zna sta u pitanju ne znam?Ja sam samo napisao da mi ne bi bio problem da zahtev napisem na ekavici ako mi je do tog novca stalo.

sa moravu [neregistrovani] (04.12.2008, 16:06)
    pošalji odgovor

nema ovde zlobe kako bi ti hteo da prikazes, jer naravno stitis svoje crnogorce.
    reciprocitet je legitimno pravo za nas i vas .
    reciprocitet je matematika, kako za mene u tvojoj maticnoj drzavi tako i za tebe u mojoj maticnoj drzavi.
    i nemoj brinuti za nasu gramatiku, mi se odlicno medjusobno razumemo pa i ovaj postupak nasih prema tvojoj.
    u vasoj republici je bilo normalno i sa najviseg mesta da se mi iz srbije nazivamo okupatorima,zar ne nezlobni ?

A osnovna škola nosi ime čoveka koji je govorio ijekavicom...

Učlanjen
    19.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

@gradac5

Daj neki link da im kažem koju tamo.

Poznat lav8 (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    116

Citat Original postavio Šaban Pogledaj poruku

A osnovna škola nosi ime čoveka koji je govorio ijekavicom...
    Tacno tako.

Ali ljudska glupost i zloba su neograniceni

Buduća legenda
    Učlanjen
    15.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    369

Podrazumevano Dnevna poilKiTo, divno ti je ime...

Citat Original postavio gradac5 Pogledaj poruku

Očigledno je ovde posredi palanačko podjebavanje međ starim znancima, koje se sasvim slučajno dotaklo lingvistike... Što je opet bilo dovoljno da se polupismena svetina primi i počne da pametuje o jezicima i srpstvu.
    Ovo je najtrezveniji i najnepristrasniji komentar, po mom skromnom uijekavljenom mišljenju.

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

bas ne razumem ko je ovde kriv, ali opozicija sigurno nije
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Poznat
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Nije stvar ko govori ijekavicu a ko ne. To nije merilo srpstva ali sluzbeni dokumenti svugde u svetu moraju biti pisani sluzbenim jezikom te zemlje. Ja ne znam da li je ijekavska varijanta srpskog jezika u upotrebi kao sluzbena varijanta, ako jeste onda je ovo zaista bezobzirno a ako nije onda zakon je zakon a pravila pravila. Mislim da su se u CG desavale i ruznije stvari onima koji su studirali, govorili ili predavali srpski jezik. Nije da sam za vracanje istom merom ali...

Elita peti ligament (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Citat Original postavio **-katarina-** Pogledaj poruku
    Nije stvar ko govori ijekavicu a ko ne. To nije merilo srpstva ali sluzbeni dokumenti svugde u svetu moraju biti pisani sluzbenim jezikom te zemlje. Ja ne znam da li je ijekavska varijanta srpskog jezika u upotrebi kao sluzbena varijanta, ako jeste onda je ovo zaista bezobzirno a ako nije onda zakon je zakon a pravila pravila. Mislim da su se u CG desavale i ruznije stvari onima koji su studirali, govorili ili predavali srpski jezik. Nije da sam za vracanje istom merom ali...
    Pa oni su predavali srpsku ijekavicu, tako da ne shvatam poentu ovog boldovanog...

Poznat
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio peti ligament Pogledaj poruku
    Pa oni su predavali srpsku ijekavicu, tako da ne shvatam poentu ovog boldovanog...
    Pa sto je ijekavica nije ni smetalo ali sto je nazivana varijantom srpskog jezika jeste.

Učlanjen
    22.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Pa sto je ijekavica nije ni smetalo ali sto je nazivana varijantom srpskog jezika jeste.
    Onaj dio sa vraćanjem mi je nerazuman, jer ova profesorica takođe predava srpski jezik, baš kao i ti progonjeni profesori u Crnoj Gori.
    Ovo je očigledno maltretiranje nekih iskompleksiranih budala, koji ni svoj (srpski) jezik ne poznaju...

Poznat
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio peti ligament Pogledaj poruku
    Onaj dio sa vraćanjem mi je nerazuman, jer ova profesorica takođe predava srpski jezik, baš kao i ti progonjeni profesori u Crnoj Gori.
    Ovo je očigledno maltretiranje nekih iskompleksiranih budala, koji ni svoj (srpski) jezik ne poznaju...
    Je li naglaseno u zakonu da je samo ekavska varijanta srpskog jezika u sluzbenoj upotrebi u Srbiji? Ako nije onda si u pravu, maltretirali su zenu i pravili problem tamo gde ga nema.
    Ako jeste naglaseno ( nisam u Srbiji pa ne znam) onda je zaista moguce da zakon zahteva ekavicu ma kako to glupo zvuci.

Učlanjen
    22.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Je li naglaseno u zakonu da je samo ekavska varijanta srpskog jezika u sluzbenoj upotrebi u Srbiji? Ako nije onda si u pravu, maltretirali su zenu i pravili problem tamo gde ga nema.
    Ako jeste naglaseno ( nisam u Srbiji pa ne znam) onda je zaista moguce da zakon zahteva ekavicu ma kako to glupo zvuci.
    Ne mogu se više složiti

P.S. Ne znam da li stoji u zakonu da je ekavica obavezna.

Iskusan
    Učlanjen
    25.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

srpski se pise cirilicom ili latinicom, ekavicom ili ijekavicom
    jedino nepravilno jeste mjesanje cirilice i latinice ili ekavice i ijekavice

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

...ko joj kriv shto ih je zaebavala kad je bila direktor..

Aktivan član ubootfahrer (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

ZAKON O SLUŽBENOJ UPOTREBI JEZIKA I PISAMA
    Član 1.
    U Republici Srbiji u službenoj je upotrebi srpskohrvatski jezik, koji se, kada
    predstavlja srpski jezički izraz, ekavski ili ijekavski, naziva i srpskim jezikom (u
    daljem tekstu: srpski jezik).

http://www.puma.vojvodina.sr.gov.yu/dokumenti/zakoni/Zakon_sluzbenoj_upjezika_pisma.pdf
    Treba li još šta dodati?
    Bad people are punished by society's law and all good people...
    are punished by Murphy's law.

Poznat
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Član 1.
    predstavlja srpski jezički izraz, ekavski ili ijekavski, naziva i srpskim jezikom (u

http://www.puma.vojvodina.sr.gov.yu/...zika_pisma.pdf

Ovaj jezik jos postoji u Zemlji Srbiji ili si pronasao neki clan zakona star najmanje 15 godina?

Aktivan član ubootfahrer (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Član 1.

http://www.puma.vojvodina.sr.gov.yu/...zika_pisma.pdf

Ovaj jezik jos postoji u Zemlji Srbiji ili si pronasao neki clan zakona star najmanje 15 godina?
    Eto ti link do čitavog teksta zakona. Zadnja izmjena i dopuna je rađena 2005. tako da pretpostavljam da je još ujek na snazi.
    Bad people are punished by society's law and all good people...
    are punished by Murphy's law.

serbiano nije na forumu
    у јевропу би чича и готова прича
    Aktivan član serbiano (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

shto bi rekli....srpska posla!

Poznat
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ubootfahrer Pogledaj poruku
    Eto ti link do čitavog teksta zakona. Zadnja izmjena i dopuna je rađena 2005. tako da pretpostavljam da je još ujek na snazi.
    Za nepoverovati! Zaista za nepoverovati! Srpskohrvatski-hrvatskosrpski jos uvek postoji???

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1312

Posto zivi i radi hiljadu godina u Jagodini, mogla je do sad da nauci i ekavicu.

Al' nije htela. Zato se sad ovima htelo da je malo zayebavaju.
    no longer at ease here, in the old dispensation

Učlanjen
    22.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Citat Original postavio Победоносцев Pogledaj poruku
    Posto zivi i radi hiljadu godina u Jagodini, mogla je do sad da nauci i ekavicu.

Al' nije htela. Zato se sad ovima htelo da je malo zayebavaju.
    Zato bi i ti trebali da plate za nepoštovanje zakona.

Učlanjen
    19.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio ubootfahrer Pogledaj poruku
    Može li neko da mi prevede ovo?

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

ma dobro sve to sto je tako sikaniraju je bzvz
    al meni nije jasno da neko toliko dugo zivi u jagodini i da ne zeli da se asimiluje i prilagodi sredini u kojoj zivi
    na kraju krajeva zar joj ne udje jezik u uvo posle toliko vremena
    to je ono kad nasi gastarbajteri kad odu u nemacku zive tamo 30 godina i celog zivota ne odmaknu od prostog natucanja nemackog
    you make me sick because i adore you so

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Da li bi ste odbili iznenadnu poruku za sex zbog nepripremljenosti?
    Autor snoshaj efendija u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 24.04.2009., 14:25
  2. ruski "šamar" ukrajini zbog gasnog sporazuma s eu
    Autor Пресретач u forumu Politika
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 25.03.2009., 09:20
  3. Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 11.07.2008., 13:05
  4. "Sandej tajms": Svet na prekretnici zbog energenata
    Autor gost 66630 u forumu Ekonomija
    Odgovora: 3