Sta znaci "imam neke ljude"?

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Sta znaci "imam neke ljude"?
Sta znaci "poznajem neke ljude"?


Da li to znaci da ste kod nekih ljudi uspeli da pobedite njihov strah prema svetu i zlu u ljudima?
Ili to znaci da ste kod njih uspeli da uspostavite most poverenja da zajedno krsite zakone, bili oni moralni ili drustveni ili pravni?

Ili se sve svede na prijateljstvo u kojem u sustini cuci obostrana korist i poslovni odnosi poverenja....

-----------------------------------------------------------
Zasto je pitanje na filozofiji?
Pa zato sto je ovo pitanje sustinski vezano za nacin razmisljanja ljudi u jednom drustvenom sistemu i dokle god je ovo pitanje aktuelno , sistem je truo i urusen iznutra....
To bi sa druge strane znacilo da se kod idealnog sistema javlja razaranje intime, medjutim ovo nije intima, to je samo tajnost, a intima i tajnost nije isto....
Jos jedan od koraka kako prepoznati orjentire zla ili orjentire koji ukazuju na cinioce koji stvaraju zlo u ljudima....

Lobiranje je derivat, ukusno formirana rec da se sakrije mito i ucena....




P.S. Gledam apsurd u zvezdanim stazama gde je zemlja i unutrasnji deo imperije bez zlobe , a istovremeno su tako izverzirani u lukavstvima i zamkama...i imaju svoje ljude u senatu itd...
 
"Rece mi jedan coek
na jednom mestu,
kod jednog coeka,
jednu stvar,
ne mogu ti reci dje,
odma bi se setio koji je." ...

Sistem je po definiciji truo jer je izgradjen nasiljem. Temelji su krvavi.
Prinuda i strah su mehanizmi kojima se sistem odrzava.
Isto je u svakom sistemu, ako nestanu mehanizmi za odrzavanje SRUSICE SE!...
Ne stvarno, samo ce evoluirati, a to SRUSICE SE sluzi da nas uplasi..
I danas, prebogati bankari proglasavaju svetsku ekonomsku krizu?!?!! Pa nije propala fabrika kolaca, salame, automobila, hleba... propale su banke.
Umesto da ih pustimo niz vodu, grcevito se drzimo za njih ne dozvoljavajuci im da propadnu. Jer, u suprotnom, kome bi placali kamate i velelepne zgrade?
Ne da smo uplaseni nego smo paralisani. Nametnut nam je tudji strah i mi ga oberucke prihvatamo.
Nema pedalj planete van sistema.
Ako nije jasno poslacu ti coveka... :)
 
Nemam pojma...ja nemam nikoga...i danas me startuje Romkinja da mi gata u dlan, a ja onako izmrcvarena izasla da povucem koji dim...i pocne ona da prica....i ja kazem, nemoj...evo ti pare, nista mi ne mozes reci sto vec ne znam...kaze ona meni, da imam sad bih ja tebi platila...i popusile smo zajedno cigaru i dadoh joj 50 dindzi...ali, ipak mi nije ostala duzna jednu recenicu...moto...eto, danas sam ' imala ' nju...inace, ne volim da se svojakam....
 
isto što i "imam jednog čoveka"...."pitaću jednog čoveka". "ja tamo imam svog čoveka "
: ne žele da te opterećuju načinom "kako će da srede stvar", ne žele da ti to znaš, ne žele da imaš direktan kontakt i tako širiš svoje polje malih moći...
 
Polje moci......

Ovako izreceno i definisano , polje moci je vrlo slicno sposobnostima ljudi da krse zakon, krse moralne norme, te to ispada vrlo pozitivno....neko drugi je ogranicen tim ogradama, a taj koji je spreman na sve nije....

To i jeste sustina teme....

Volite li vi takvo polje moci?
U svakom slucaju ga ozivljavate i forsirate....to ne sumnjam.....
Kad su stvari postavljene naopako , izolacija od takvog trenda je moguca samo izvesno vreme , ali kasnije se radi sopstvenog opstanka mora uklopiti u drustvo...

Medjutim , nije isto potrcati i prebiven ici ka tome....

Ne zbog etike, nego zbog toga sto se sutra, ako se izrodi neki novi drustveni dogovor koji nema ovakvo polje moci, ti sto su potrcali ce rusiti takav sistem , jer i navika i "tako je najbolje","tako sam napravljen","tako razmisljam" ce biti njihova najveca zelja i veliki trud ce biti ulozen....

---------------------------------------------------------------------
Kod svake stvari obicno ne gledam etiku, moral, to je stvar trenutka, vec odrzivost izvesnih odnosa...
To je vrlo dobar nacin i za zaradu (svima jasno da auto za 200maraka u krizi znaci da ce van krize biti 2000e,nekretnine u bescenje i slicno), ali je dobar nacin i za nepovinovanje svakom vetru....

A plus ako hoces da kreiras bolje sutra, treba paziti sta radis, a ne kao nasi politicari , koji su sa planine , kafane, njive (iako nikad nisu videli njivu), dosli u parlament i vladu , za parama a ne da imajuci potencijal ostvaruju vizije......njihove vizije su vizije malih dusa , malih sredina i zato nam cela drzava sve vise lici na malu sredinu , da ne kazem selo veselo....

Znam da mi malo ljudi veruje kad kazem da koliko god bio pametan covek (Zigon kaze uvek se mozes izdici samo 10% od mesta gde si lizao kacamak) on ce oblikovati svojim delima stvarnost i okolinu onako kako je izrastao.....koristeci sve najnovije tehnologije on ce im davati upotrebnu vrednost i smisao u onakvom kontekstu kakav je video dok je bio mali....ili kako se ponasao u porodici....i okolini.

Zato verujem da postoji vrlo malo izuzetaka koji su iz malih gradova , a ne nose malogradjanski mentalitet "da imam da se pokazem", "da me postuju".....ali ih ima....
U selima je vec vise gorcine i neumerenosti u pritiskanju okolne dece i ostalih, ismejavanje i forsiranje da se hijararhijski postavis....
Zato je skok iz sela najvise moguc do naprednog malogradjanina....(bez stereotipa, nekad je bolje sto ranije iskociti iz sela da bi se vas maksimum podigao , jer onda ce i odrastanje i obrazovanje biti na drugom mestu i max ce biti u odnosu na nivoe tog drugog mesta....)

Veliki grad.....u sebi nosi dzunglu nepostojanja drustvenog uslovljavanja, nego drustvenog ocenjivanja uspeha, sto je veliki minus za gradjenje coveka kao coveka, i to se i vidi....
Veliko gradjani su uglavnom elokventni , skloni uspehu, skloni poziciji cvrstog mikro drustva, ali nisu vezani za drustvo....cak i kad humanost pobedi egomaniju , ta humanost je u svrsi egomanije, a ne zanesenost u ljudsku lepotu i vrednost....naivnost....

Mozda upravo zbog polja moci....
 
Interesantno. Imati neke ljude, znači osećati se moćnim jer ne moramo pripadati toj nemoćnoj raji koja mora sve po zakone. Imati neke ljude znači da svoju glavu možeš ukoroviti slobodno budući da ti razmišljanje mnogo neće trebati. Nek razmišlja ko mora. Onaj ko ima ljude ne mora imati etike - jer, šta će njemu etika, etika je za one koji nemaju nikoga.
Imati ljude, znači nemati šansu da se postane čovekom.
Na muci se radjaju junaci.
 
Jos da dodam da zakoni danas cine ljude neljudima, tj umesto da budu okvir u kome ce se ljudi sve bolje osecati i biti usmereni ka nekom prirodnom ponasanju , zakoni su postali sredstvo za eksploataciju naroda, prisila, uterivanje straha, neprirodnosti, jos jedno sredstvo namenjeno degenerisanima da im smanji degenerisanost, ali ne i prirodnima da budu prirodni....

Na taj nacin zakon je okrenut ka nenormalnima , a ne ka normalnima....

Tu nam policijski serijali nimalo ne pomazu, jer sta je osnovni sastav svake kriminalne serije..?
Sastavni deo je strah ljudi da policija otaljava posao , da ce nevin biti osumnjicen i osudjen, da te sistem ne stiti vec stiti elitu sistema...
Sirenje fobija....
 

Back
Top