grijanje

  • Začetnik teme početnik
  • Datum pokretanja
P

početnik

Gost
ljudi kupio sam novi računar amd 2200+ kartica radeon 9000pro 40 gb hdd idt..
sve je ok ali kuler radi nenormalno i kada odem u bios i vidim temperaturu bude negde oko 52 - 55 stepeni? da li je normalno
p.s. iako mi je procesor 2200+ računar ga vidi kao 2000+ sta je u pitanju
inace ploča je gigabytova :D :D :D
 
Meni se na AMD-u 1700+ kretala temperatura do 70 C :shock: . Da nisam limitirao u BIOS-u na 70 C (koliko je minimalni limit) verovatno vise nebi koristio sporet.
 
Temperatura od 55 je sasvim OK ukoliko ne primećuješ čudno ponašanje računara. Imaj u vidu da je sada leto i da su ovo najviše temperature procesora koje ćeš imati u toku godine.
 
to je skroz ok temp. meni je trenutno 55 stepeni a leti kad su vrucine ide i do 62, inace imam xp2000+, a sto se tice tvog procesora pogledaj u biosu i ako ti je computer clock na 100MhZ stavi ga na 133MhZ i onda ce ti bios prepoznati procesor i radice na oko 1,8GhZ
 
po - četnik:
Meni se na AMD-u 1700+ kretala temperatura do 70 C :shock: . Da nisam limitirao u BIOS-u na 70 C (koliko je minimalni limit) verovatno vise nebi koristio sporet.

normalno je ako je t'bred jezgro sa oznakom A
ako je palomino ili t'bred B to je malo vise
jer bi trebalo biti 35-40
 
Temperatura mu je normalna, ako je stalna.
E sad to sto ti pokazuje 2000+ mi je nesto sumnjivo.
2000+ i ostali znaci su oznaka procesora i oni bi trebali uvek da budu isti, a ispod toga da pise realna brzina racunara za taj procesor je 1.8GHz - default
 

Back
Top