У току потрага за хашким бегунцима

Child of the Sky

Zainteresovan član
Poruka
268
:orkestar::orkestar::orkestar::orkestar:

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/134/Хроника/31257/У+току+потрага+за+хашким+бегунцима.html

четвртак, 04. дец 2008, 10:48 -> 18:56

Обруч око Ратка Младића
Полиција претресала пет објеката у Београду и околини у потрази за хашким бегунцима. Акција, која је трајала око осам часова, почела претресом куће Дарка Младића, сина бившег команданта Војске Републике Српске Ратка Младића. Дачић: Не знамо где су Младић и Хаџић.
 
Poslednja izmena od moderatora:
a to sto ode sa vremena na vreme na razgovor u BIA i nije neko maltretiranje
nego jel zna neko zasto hrabri Ratko nije ostao u svojoj zemlji da deli sudbinu veterana VRS i vojnih invalida koji su posle rata ostali da zive ko poslednji bednici , nego se uselio u viletinu u ekskluzivnom delu Beograda ?
mislim mora da je velika bila djeneralska plata ,a RS bila puna love kada je imao za hacijendu na Banovom brdu:think:
 
Poslednja izmena:
Историја не зна ништа после 10ак, 20 година...

E ovo bi već bio izvor razlike našeg mišljenja po ovom pitanju, ali to sada nije tema diskusije :D
Nije da se ne slažem sa tobom, samo gledam iz malo drugačije perspektive.

Poenta je da on ništa ne dokazuje time što se krije. Mislio sam da i njega i Karadžića kriju strane tajne službe. Verovatno su ih do sad i krile, ali hapšenje Karadžića je pokazalo da je jedan period u istoriji očigledno prošao i da bi trebao da se definiše. Do sada je ta definicija očigledno predstavljala nekakvu opasnost za njene učesnike, a sada se očigledno štošta promenilo.
 
Poslednja izmena:
E ovo bi beć bio izvor razlike našeg mišljenja po ovom pitanju, ali to sada nije tema diskusije :D
Nije da se ne slažem sa tobom, samo gledam iz malo drugačije perspektive.

Poenta je da on ništa ne dokazuje time što se krije. Mislio sam da i njega i Karadžića kriju strane tajne službe. Verovatno su ih do sad i krile, ali hapšenje Karadžića je pokazalo da je jedan period u istoriji očigledno prošao i da bi trebao da se definiše. Do sada je ta definicija očigledno predstavljala nekakvu opasnost za njene učesnike, a sada se očigledno štošta promenilo.

Наравно да су их штитиле тајне службе(или у најмању руку знају где су), и продавали су их и продаће их у тачно одређеном тренутку.

Највећи баја је испао шешељуга који је отишао тамо и је.бао им све по хашком списку и који им је читав систем доказивања лажне историје поремтио, али то се и може очекивати од правника и политичара, а Ратко је војник. Он није навикао да се тако брани. Игром случаја знам му сина коме су упали у кућу.

Што се историје тиче, знамо и ти и ја да је пише побеник, а не верујем да Ратко верује да је побеђен. Оно што мене боли и нервира јесте што људи у Србији почињу да верује да смо злочинци, геноцидан народ, и да је све што смо радили било погрешно.
 
У току је акција претреса пет објеката у потрази за хашким бегунцима на више локација у Србији, сазнаје РТС. Припадници полиције почели су јутрос око 9 часова претрес куће Дарка Младића, сина бившег команданта Војске Републике Српске Ратка Младића. Акцију хапшења потврдио директор полиције МУП-а Србије Милорад Вељовић.
Акција, која се одвија на укупно пет локација, организована је као део спровођења плана окончања сарадње са Хашким трибуналом. Полиција претражује четири објекта у Београду и пошту у Обреновцу, где је запослена супруга Дарка Младића, сина бившег команданта Војске Републике српске Ратка Младића.
Маскирани специјалци дошли су до куће сина некадашњег команданта војске Срба у Босни око 9 часова у два џипа и тренутно се налазе у тој згради у београдском насељу Баново Брдо, јавио је репортер РТС Вељко Медић.
Директор полиције МУП-а Србије Милорад Вељовић потврдио је да је у Београду у току претрес куће сина једног хашког бегунца, али није желео да открије о ком оптуженику је реч.

"Ми морамо да испунимо обавезе према Хашком трибуналу", рекао је Вељовић који борави у Шапцу у радној посети.

У знак протеста посланици Српске радикалне странке рекли су да ће напустити скупштинско заседање и упутити се према кући Дарка Младића.

Полиција је 10. новембра ове године претресала просторије фирме "Вујић" из Ваљева под сумњом да су власници тe фабрике пружали финансијску и логистичку подршку Хашком бегунцу Ратку Младићу, али и због пословне сарадње са фирмом "Импакт", чији је власник Младићев син Дарко.

Дарко Младић, приведен је и прошле године 30. октобра на информативни разговор у БИА и након више сати пуштен је на слободу.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Iz pouzdanih izvora koji su hteli da ostanu anonimni saznajemo da ce opsada poste u obrenovcu potrajati jer se radi DNK analiza svakog pisma pojedinacno jer se sumnja da je ratni komandant srba Ratko Mladic tu lizuci pisma zaradjivao finansije za bjekstvo .
:rotf::rotf::besna::rotf::gace::rotf::klap::cao::bye::brus::cao::rotf::super::worth:
 

Back
Top