Neko poseban

Poruka
15.196
Jutros krenuh da citam Andrica i Pisma gospodjici M...:)

"Razloge necijeg odlaska iz nasih zivota ne treba traziti , jer koliko god pokusavali necemo naci onaj pravi..
Ja ovaj njegov ne zelim da trazim ni medju tasovima mog horoskopskog znaka, ni medju ljudima i dogadjajima oko nas, ni medju razlikama u naravi, misljenjima ni mentalitetu..
Oni su jednostavno postajli i bili, cinilo mi se samo na prvi pogled, jaci od onog sto nas je spajalo...Nazalost, nismo uspeli da ih prebrodimo.
Na kraju, mislim da je posle svega nesto ostalo..I to toliko lepo i snazno, da cu se ja, a nadam se i on, tog vremena i te ljubavi , secati kao necega sto se coveku ne dogadja bas svakog dana... "
Da li ste imali tog nekog 'specijalnog , jedinstvenog,' sa kim ste bili razliciti ali imali nesto 'lepo i snazno'?
Ili je taj neko jos uvek pored vas?:aha:
I sta je to bilo jace od vas, njega , ljubavi?
I po cemu je bio(la) ili jeste specijalan i poseban?
 
Da imao sam... kao prvo bila je original plavusha i gore i dole:rumenko: potpuno van konkurencije kao lichnost.. a sve sa njom je bila druga dimenzija..to je kad je chovek zaljubljen... ali ne samo to ..mi smo se VOLELI... eh..:roll: beshe to davnih dana... ratna ljubav..
 
O jednom posebnom sam pisala vec...
Sve velike ljubavi su na vreme prekinute i nisu za brak i vecno vezivanje..Citavog zivota imamo nekoga koga nemamo,tako se to jednostavno zbiva i ne treba se hvatati sa tim u duboka razmisljanja...
Mi cak i nismo bili razliciti,bili smo suvise slicni da bi opstali.Strasno sam patila,stigla do infuzije i onda otresla sve ostatke sa sebe i krenula dalje...
Ostao je poseban cini mi se samo po tome sto ga do kraja nisam imala...Bio bi obican da jesam.Znam.
 
O jednom posebnom sam pisala vec...
Sve velike ljubavi su na vreme prekinute i nisu za brak i vecno vezivanje..Citavog zivota imamo nekoga koga nemamo,tako se to jednostavno zbiva i ne treba se hvatati sa tim u duboka razmisljanja...
Mi cak i nismo bili razliciti,bili smo suvise slicni da bi opstali.Strasno sam patila,stigla do infuzije i onda otresla sve ostatke sa sebe i krenula dalje...
Ostao je poseban cini mi se samo po tome sto ga do kraja nisam imala...Bio bi obican da jesam.Znam.

stara dobra prica o tajnovitosti...
 
Da li ste imali tog nekog 'specijalnog , jedinstvenog,' sa kim ste bili razliciti ali imali nesto 'lepo i snazno'?
Ili je taj neko jos uvek pored vas?:aha:
I sta je to bilo jace od vas, njega , ljubavi?
I po cemu je bio(la) ili jeste specijalan i poseban?


Imala ''specijalnog'' ... i bilo lepo - suviše lepo ..... trajalo nekoliko godina.
Ono što je bilo jače od njega i ljubavi ... jeste njegova zatvorenost, koja nas je na neki način potpuno razdvojila ..... Sa njim sam se ponekad osećala kao Don Kihot u borbi sa vetrenjačama .....

A opet, ta njegova mističnost, davala je našoj vezi posebnu draž .... Volela sam ga mnogo ... Volela sam ga toliko jako da i dan danas osećam prazninu što ga nema ... što nije moj.... što ga možda nisam bila vredna.

NO, kad malo bolje razmislim, zbog veličine ljubavi koju sam osećala i zbog njegove zatvorenosti - mi ni nismo imali budućnost .... ja bih više tražila, on bi sve manje davao (uvek je njegov svet bio samo njegov) ... ja bih se kidala ... na kraju bih uvenula .....
 
Tema je zaista prelepa, meni mozda tim pre sto mi se neko takav upravo desava.Meni su sve nase razlike u veri, nacionalnosti, ne same po sebi, vec zbog svojih specificnosti, jako primamljive. Zao mi je samo sto se sve to desava sada, kada imam svoj porodicni mir, i sto znam da zbog dece i muza moram ostati cvrsto na zelji, pa sam svesna da pun intenzitet ova veza nikada neci ni moci da dosegne.
 
Ne znam kako ljudi vezuju svoju patnju i bol za nekim kao posebnim iako je odavno prosao..ispunjava me sto sam ja bio nekome poseban..kao sto su one za mene bile svaka na svoj nacin posebna..ali ipak zelim misliti kako cu tek naci takvu osobu i ostariti pored nje
 
Da li ste imali tog nekog 'specijalnog , jedinstvenog,' sa kim ste bili razliciti ali imali nesto 'lepo i snazno'?
Ili je taj neko jos uvek pored vas?:aha:
I sta je to bilo jace od vas, njega , ljubavi?
I po cemu je bio(la) ili jeste specijalan i poseban?

Jesam.
Ne.
Smrt.

Bio je drugačiji od svih ostalih koje sam poznavala. Nije mnogo pričao ali kad bi progovorio, ostajala sam bez daha. Jedan od retkih koji je znao šta mislim... šta osećam ... verovao mi, divio mi se, poštovao me. Naučio me je da prihvatam i volim različitosti (bili smo vrlo različitih karaktera :)) Ukratko - bio je lud za mnom, kao i ja za njim.
 
I meni su svi bili posebni, svako na svoj način.
Najdublje mi se urezalo sećanje na prvu ljubav, ali to je valjda uobičajeno.
Postoji jedan koji je ostao nedostižan.
A opšte je poznato da uvek patimo za onim što je moglo da bude...A to je po pravilu uvek lepše i bolje od svega ostvarenog. Jer je to samo u našoj glavi...
 
Da li ste imali tog nekog 'specijalnog , jedinstvenog,' sa kim ste bili razliciti ali imali nesto 'lepo i snazno'?
Ili je taj neko jos uvek pored vas?:aha:
I sta je to bilo jace od vas, njega , ljubavi?
I po cemu je bio(la) ili jeste specijalan i poseban?


Poseban moze biti svako u nekom trenutku, makar i na dva dana, posto mi mozemo da umislimo da je neko poseban.
A odgovor, za koji ne znam da li sam umislila ili ne:

Da
Ne
Ja ateista, on vernik ("Gordost i predrasude"- naslov knjige, odnosno filma, ali samo naslov mi se uvek nametne kada pomislim na njega).
 
bio je jedan posebniji od drugih....deo mene ce uvek biti sa njim i jako mi je drago sto je bio u mom zivotu...ja sam suvise realna i optimisticna da bih dugo patila a i znala sam od pocetka da nam veza ne moze opstati.....bilo je suvise problema i suvise tezine u nasim vidjanjima....a ja nisam slobodna osoba ni samo svoja....imam ja dete kome treba puno paznje....i bila sam razapeta do pucanja....i naravno, opredelila sam se za jedinu pravu opciju a to je moj sin....
 
stara dobra prica o tajnovitosti...
Ne znam sta se ocekivalo da napisem?
Po cemu je konketno bio poseban?
Recimo da je jedna od tri stvari i ta sto sam JA bila njegova devojka..to ga je cinilo posebnim pre svega...:lol::lol::lol:
Salu na stranu.Ne volim ispovesti.Kladim se da sve sto bih navela kao njegove osobine i posebnosti nikome osim meni ne bi toliko znacile.Samo sami razumemo posebnost onog drugog.I poseban je samo za nas..a mnogi drugi se iza ledja pitaju:Boze sta li je nasla u njemu,pogledaj na sta lici(sta nosi,cime se bavi,koliki mu je nos...bla bla..):lol::lol::lol:
 
Ne znam sta se ocekivalo da napisem?
Po cemu je konketno bio poseban?
Recimo da je jedna od tri stvari i ta sto sam JA bila njegova devojka..to ga je cinilo posebnim pre svega...:lol::lol::lol:
Salu na stranu.Ne volim ispovesti.Kladim se da sve sto bih navela kao njegove osobine i posebnosti nikome osim meni ne bi toliko znacile.Samo sami razumemo posebnost onog drugog.I poseban je samo za nas..a mnogi drugi se iza ledja pitaju:Boze sta li je nasla u njemu,pogledaj na sta lici(sta nosi,cime se bavi,koliki mu je nos...bla bla..):lol::lol::lol:

E bas to..samo je tebi bio poseban i niko to ne treba znati i razumeti..uopsteno je besmisleno nekom buducem pricati nesto o bivsim i kako je taj neko bio/la poseban
 
Ne znam sta se ocekivalo da napisem?
Po cemu je konketno bio poseban?
Recimo da je jedna od tri stvari i ta sto sam JA bila njegova devojka..to ga je cinilo posebnim pre svega...:lol::lol::lol:
Salu na stranu.Ne volim ispovesti.Kladim se da sve sto bih navela kao njegove osobine i posebnosti nikome osim meni ne bi toliko znacile.Samo sami razumemo posebnost onog drugog.I poseban je samo za nas..a mnogi drugi se iza ledja pitaju:Boze sta li je nasla u njemu,pogledaj na sta lici(sta nosi,cime se bavi,koliki mu je nos...bla bla..):lol::lol::lol:

Ne, ne mislila sam na njegovu tajanstvenost.. Ostao je u nekom smislu neistrazen potpuno za tebe..
A ne, nisam mislila na tacnu def posebnosti.. Oni koji su za mene posebni su vrlo cesto ludi, neshvatljivi, ruzni.. za druge.. Klasika...:p
 
Jutros krenuh da citam Andrica i Pisma gospodjici M...:)

"Razloge necijeg odlaska iz nasih zivota ne treba traziti , jer koliko god pokusavali necemo naci onaj pravi..
Ja ovaj njegov ne zelim da trazim ni medju tasovima mog horoskopskog znaka, ni medju ljudima i dogadjajima oko nas, ni medju razlikama u naravi, misljenjima ni mentalitetu..
Oni su jednostavno postajli i bili, cinilo mi se samo na prvi pogled, jaci od onog sto nas je spajalo...Nazalost, nismo uspeli da ih prebrodimo.
Na kraju, mislim da je posle svega nesto ostalo..I to toliko lepo i snazno, da cu se ja, a nadam se i on, tog vremena i te ljubavi , secati kao necega sto se coveku ne dogadja bas svakog dana... "
Da li ste imali tog nekog 'specijalnog , jedinstvenog,' sa kim ste bili razliciti ali imali nesto 'lepo i snazno'?
Ili je taj neko jos uvek pored vas?:aha:
I sta je to bilo jace od vas, njega , ljubavi?
I po cemu je bio(la) ili jeste specijalan i poseban?

Ima i zahvalna sam Bogu a i sebi sto je tu i dalje da me trpi i da me slusa....
To je teska rabota i divim mu se kako izdrzava....:lol:
A uz to i da se ponosi sa mnom...
Sta dalje da ga hvalim i ovo je dovoljno:zag:
 
E bas to..samo je tebi bio poseban i niko to ne treba znati i razumeti..uopsteno je besmisleno nekom buducem pricati nesto o bivsim i kako je taj neko bio/la poseban
Pa sad svi znate da je bio poseban...A i niko mi ovde nije buduci,valjda:roll::lol::lol::lol:
Inace svom sadasnjem sam bas sinoc napomenula kako tog posebnog niko ne moze da stigne..(inace ne mislim tako,nego se prvi cacko,pa da mu dam malo domaci iz sujete):mrgreen:
 
Gospodo Vineti, sve što sam vam do juce pisao ne uzimajte za ozbiljno. Predajem se i vicem: vi ste neponovljivi. Pronalazim vas cak i u travi. To je tamo, levo od mosta, u jednoj kafanici koju je posecivao Prešern. Nabrao sam trave da napravim salatu, ali nisam mogao. Udisao sam je. Imala je miris vaše kose.
Citave noci lutao sam oko stanice i razgledao vozove što odlaze i dolaze. Imao sam dovoljno vremena da mirno o svemu razmišljam. Gospodo, ja sam u vas neizlecivo zaljubljen.
Idem da spakujem stvari i da se vratim. Kljuc imate. Adresu - znate. Naci cemo se, dakle, ne u Beogradu, nego u Novom Sadu. Pre toga moram devojcicu da vratim u Zagreb. Sa Dragom Britvicem i Marjanom Selmanom popecu se "Pod stare krovove". Sa Krklecom i Dobrišom obicno odšetam na groblje. Sve u svemu, to je dva dana.
Ja njima dvojci držim književne susrete. Govorim malo njihove, malo svoje, malo tude poezije. Pocnem pesmom "Mirogoj" Jiržija Volkera. Cesaricu se narocito svida ono mesto: "Korenje može sunce da uhvati u cvetu. Zašto je poginuo mrtav ce od života saznati. Za kralja, za otadžbinu, za sve što se može boriti na svetu, ali se ne može za sve umirati".
Meni se svida kraj te šetnje. Dolazi ono Tinovo: "Ne boj se nisi sam..." prva i najveca svemirska pesma na zemaljskoj kugli, a za oproštaj ide, uz obaveznu sedeljku u nekoj kafani, "Srebrna cesta".
Gospdo Vineti, samo je potrebno da imamo nekoliko dece, i videcete: bice sve dobro. Negde cu pozajmiti novac, kupicu drva i uglja i citave zime bice toplo.

2.
Vi ste moja žena, i nemojte ni pomišljati da cete ponovo otici. Setite se kako sam, kao ptica, pre sedam zima sedeo na drvetu pred vašim bolnickim prozorom. Padao je sneg. A ja sam sedeo satima.
Setite se da tada nisam imao rukavice, ni toplo odelo. Tada smo nešto pocinjali i rukavice i toplo odelo imali smo samo u glavi.
Cuvam pisma koja sam vam pisao na tom drvetu. Pokazao sam ih Palavestri. Izabrao je jedno, rekao: to je pesma, i stavio ga u svoju antologiju. Posle sam ga našao i Poljskoj antologiji Zigmunada Stoberskog.
Nekoliko godina docnije upoznao sam Stoberskog. Dolazio je na Sterijino pozorje. Divan, ugladen covek, ali nadasve: Poljak. Bio je iskreno razocaran mojim izgledom. Obavezno morate, rekao je, pustiti brkove. Ko je video pesnika bez brkova.
Kako da mu objasnim da sam te brkovi morao da obrijem u osamnaesoj? Tada mi je Bihalji objavio jednu pesmu u casopisu "Jugoslavija". Reprezentativno. Hartija kao ona na kojoj se štampaju ikone. Prevod na cetiri jezika. Oto Bihalji Merin je iskreno bio razocaran mojim izgledom. Obavezno morate, rekao je, obrijati brkove. Nije evropski, a kamoli svetski, a ovaj casopis ide u ceo svet. Izvadio je novac iz džepa, i licno me odveo u berbernicu. Umirite se, dragi moj, tapšao me je po ruci, jer sam bio iskreno nesrecan. Okanimo se primitivizma.
Ispala je velika zabuna sa tim pismom, a vi dobro znate da ga nisam uneo ni u jednu svoju knjigu, i da sam ga, ponekad, kad ste mi bili neverovatno važni, prepisivao i slao vam ga ponovo i uvek ponovo.
To je ono što smo nazvali: balada o nama.

3.
Ako odeš, široko sivo stopalo gradskog neba zgazice moju tršavu glavu i razliti plocnicima. Razbicu celo o bandere i sva cu pluca izjecati i izjaukati. Pokidacu košulju i kožu sa grudi noktima, koji su sada crni i zapušteni kao lišce koje po ivicama polako pocinje da truli.
Jer sve na tebe lici. Ukus tvoje krvi, prodavace decaci, sa kupinama, pred mrak, po uglovima ovih ulica.
Razlivenu toplinu tvoje postelje vezace u cvorove sestre u bolnici. Dezinfikovace smisao tvoga osmeha na caši iz koje si pila lekove. Obrisace novinama reci koje si mi govorila kroz prozorsko staklo. I sve ce svesti na brutalno.
Ako odeš, poneceš mene, a sebe ceš ostaviti u oblacima mog sna i jave, koje ce sažaljevati ili nepoznavati ljudi u prolazu.
Sve cu kuce ocrniti katranom i tuci one koji ne umeju da naricu kad se spomene tvoje ime. Jer laž su price o novim sastancima, laž sve uspomene i posete rodbine nedeljom popodne. Nikad se više necemo naci.
Ostacu sam pod svrdlom svetiljke sa tavanice iz koje ce mi se stvarnost godina uvrteti u potiljak. I sve lepo ce s tobom umreti.
I svakog ce proleca krovovi dugo plakati suzama okopnelog snega.

4.
Ima još jedan razlog, vrlo privatan, što pesmu nisam objavio u nekoj zbirci. Ponekad se zaljubim u neku svoju metaforu, kao u slucaju tog velikog sivog stopala, gradskog neba koje gazi moju tršavu glavu i razliva po plocnicima.
Još u šesnaestoj napisao sam pesmu "Nedelja", u kojoj doslovce stoji: "Nebo je velikim sivim stopalom zgazilo krovove, ljudi i puteve". Radije sam se odrekao obe pesme, nego da ponovim metaforu.
Inace, nadam se da vam je jasno u kakvom sam položaju. Samo mi, molim vas, ništa nemojte javljati o vašim glavoboljama. Njih ja vucem na savesti, i ako me podsecate na to, ponovo cu pobeci. To mene dovodi do ludila.
Idem da spakujem stvari. To je popodnevni voz. Kod vas cu biti vec rano u zoru. Devojcici cu u Zgrebu na stanici sve otvoreno objasniti. Sa Marjanom i Dragom mogu da se napijem i drugi put.
 
Nije lepo ni da me on provocira,ko sta trazi to i dobije..Proci ce sad mnooogooo vremena pre nego mu padne na pamet da ga pomene..Ono sto te boli: ne otvaraj-prvo pravilo.

I jeste poenta sto znate sta koga nervira i u svadji se izgovori svasta sto se ne misli..neke zene imaju potrebu reci i bez tog potenciranja da vide reakciju ili namerno povrede..to su sitne dushe..velicina je u lepom pakovanju sa masnicom nesto tako pomenuti ako je vec neizbezno
 
J
Da li ste imali tog nekog 'specijalnog , jedinstvenog,' sa kim ste bili razliciti ali imali nesto 'lepo i snazno'?
Ili je taj neko jos uvek pored vas?:aha:
I sta je to bilo jace od vas, njega , ljubavi?
I po cemu je bio(la) ili jeste specijalan i poseban?

Imala sam tako nekog.
Omg kad bi imala ovde na računaru poslala bi ti nešto od svega što sam pravila za njega, pisma, pokloni, spomenari, dnevnici, albumi........ I jaooooooooooooo
Šta je bilo jače?
Auuuu - pa sve se nagomilalo naspram te ljubavi - vreme prvenstveno, ne volim ga više - ispraznila sam se totalno po pitanju njega :lol:
 

Back
Top