Зашто је избачен Члан 51.из прошлог Устава РС

Poruka
20.103
Члан 51.

Одбрана Републике Србије је право и дужност сваког грађанина.
Нико нема право да призна и потпише
капитулацију
нити да прихвати или призна окупацију Републике Србије или било којег њеног дела.
Издаја Републике Србије је злочин према народу и кажњава се као тешко кривично дело

.....
Шта мислите,
због чега је овај Члан избачен из оног прошлог Устава (Слобиног, како су га звали)?

Више пута сам постављала слично питање.
Тад сам се питала, па ево и сад,
ЗАШТО су тадашњи посланици у Републичком парламенту,
баш на тај дан добили Нацрт Устава СР, тај исти дан, кад су га морали или
усвојити или не?

Чула сам да многи нису ни прочитали шта је у њему писало.:confused:
Хајд' да се сад мало присетимо тих дана.
Водила се невиђена кампања да сви грађани изађу на референдум и да
изгласају његово усвајање.
 
Poslednja izmena:
Dobro de i ti baš cjepidlačiš.

Dansa se to više ne zove kapitulacija, to je zastario izraz.

Dans se to moderno zove "vojno-tehnički sporazum".

Naravno..........sto ako cemo o cepidlacenju.......ovako-veruj mi nikada nisam cuo nista strasnije u zivotu,ebes stranacku opredljenost,ali kada cujem da neki srbin-jednu od najvecih odbrana u istoriji ratovanja price i naziva kapitulacijom dodje mi da se nisam rodio.........a sto je najjace da krivi svoj narod sto je uradio najvise sto je mogao protiv 200 puta jaceg neprijatelja....

sve zarad sitnih pobuda koje idu u korist njegovoj stranci...........zbog toga me i ne bi cudilo da jednog dana postanem najveci neprijatelj svoga naroda,da sve ode u q.....

Ne nije,kapitulacija je kapitulacija,a to se ne zove danas nekakav sporazum jer mi ni po cemu nismo potpisali nista nalik kapitulaciji.
 
Naravno..........sto ako cemo o cepidlacenju.......ovako-veruj mi nikada nisam cuo nista strasnije u zivotu,ebes stranacku opredljenost,ali kada cujem da neki srbin-jednu od najvecih odbrana u istoriji ratovanja price i naziva kapitulacijom dodje mi da se nisam rodio.........a sto je najjace da krivi svoj narod sto je uradio najvise sto je mogao protiv 200 puta jaceg neprijatelja....

sve zarad sitnih pobuda koje idu u korist njegovoj stranci...........zbog toga me i ne bi cudilo da jednog dana postanem najveci neprijatelj svoga naroda,da sve ode u q.....

Ne nije,kapitulacija je kapitulacija,a to se ne zove danas nekakav sporazum jer mi ni po cemu nismo potpisali nista nalik kapitulaciji.


Није .овно него се пас посро!

Дозволити страној војној чизми да се шета по 25 % твоје територије и то урадити из страха, затим приказати као победу то је само могао ЗЛОБЕК!
Жалосно је што није одговарао пред својим народом, којег је довео у ситуцију да један сенилни и стерилни старац типа Ахтисарија каже да смо геноцидни народ! И да нико од 9 000 000 Срба не протера Финског амбасадора! То се поред капитулације зове и народно понижење!:dash:
 
Naravno..........sto ako cemo o cepidlacenju.......ovako-veruj mi nikada nisam cuo nista strasnije u zivotu,ebes stranacku opredljenost,ali kada cujem da neki srbin-jednu od najvecih odbrana u istoriji ratovanja price i naziva kapitulacijom dodje mi da se nisam rodio.........a sto je najjace da krivi svoj narod sto je uradio najvise sto je mogao protiv 200 puta jaceg neprijatelja....

sve zarad sitnih pobuda koje idu u korist njegovoj stranci...........zbog toga me i ne bi cudilo da jednog dana postanem najveci neprijatelj svoga naroda,da sve ode u q.....

Ne nije,kapitulacija je kapitulacija,a to se ne zove danas nekakav sporazum jer mi ni po cemu nismo potpisali nista nalik kapitulaciji.


Ма, пусти га,
где дете зна шта је капитулација.
Има времена, данас се брже расте,
а ево га и председник или неко из владе ће га врло брзо упознати
шта је то :rtfm::rtfm::rtfm:
 
Није .овно него се пас посро!

Дозволити страној војној чизми да се шета по 25 % твоје територије и то урадити из страха, затим приказати као победу то је само могао ЗЛОБЕК!
Жалосно је што није одговарао пред својим народом, којег је довео у ситуцију да један сенилни и стерилни старац типа Ахтисарија каже да смо геноцидни народ! И да нико од 9 000 000 Срба не протера Финског амбасадора! То се поред капитулације зове и народно понижење!:dash:

MOLIM
:eek::eek::eek:

Vrh gluposti........jedini ko odomacuje takve ljude jeste sadasnja vlada a ne sloba koji je pisao potrenice za njima.:dash:

Ponizenje smo doziveli posle,mnogo posle tada se nismo dali...........ja ne verujem kakvih ljudi ima....kako te nije sramota da postojic covece...........aj ovo ono da pricas o slobi al da se njemu sudi zbog ahtisarijevih izjava :dash:

Ko bre da odgovara pred narodom,koji narodom za sta da odgovara,pred kojim narodom....on je dobio 40% nba zadnjim izborima.:dash:

Ne ne zove se ni kapitulacija..........ti trebas da odgovaras pred narodom na sred trga zato sto zagovaras genocid nad srpskim narodom:rtfm:
 
Ма, пусти га,
где дете зна шта је капитулација.
Има времена, данас се брже расте,
а ево га и председник или неко из владе ће га врло брзо упознати
шта је то :rtfm::rtfm::rtfm:

Ma debilcine,vidi sta ovaj drugi pise............mentol.......svi bi nesto da sude coveku koji nas je branio-KUSH PSETA
 
Није .овно него се пас посро!

Дозволити страној војној чизми да се шета по 25 % твоје територије и то урадити из страха, затим приказати као победу то је само могао ЗЛОБЕК!
Жалосно је што није одговарао пред својим народом, којег је довео у ситуцију да један сенилни и стерилни старац типа Ахтисарија каже да смо геноцидни народ! И да нико од 9 000 000 Срба не протера Финског амбасадора! То се поред капитулације зове и народно понижење!:dash:

Хајде мало прочитај, шта значи реч КАПИТУЛАЦИЈА,
сем ако и та реч није избрисана,
ко зна, можда више и не постоји у српском језику,
а да ми то и не знамо...
 
Ma debilcine,vidi sta ovaj drugi pise............mentol.......svi bi nesto da sude coveku koji nas je branio-KUSH PSETA


Кад изгрицкају нокте, они ће прећи на сопствене прсте.

Прочитала сам скоро једну интересантну изреку:

"Кад је пролазио шором и кере су лајале за њим,
сад кад га нема и ПАЦОВИ се хвале да су га уједали"
 
Члан 51.

Одбрана Републике Србије је право и дужност сваког грађанина.
Нико нема право да призна и потпише
капитулацију
нити да прихвати или призна окупацију Републике Србије или било којег њеног дела.
Издаја Републике Србије је злочин према народу и кажњава се као тешко кривично дело

.....
Шта мислите,
због чега је овај Члан избачен из оног прошлог Устава (Слобиног, како су га звали)?

Више пута сам постављала слично питање.
Тад сам се питала, па ево и сад,
ЗАШТО су тадашњи посланици у Републичком парламенту,
баш на тај дан добили Нацрт Устава СР, тај исти дан, кад су га морали или
усвојити или не?

Чула сам да многи нису ни прочитали шта је у њему писало.:confused:
Хајд' да се сад мало присетимо тих дана.
Водила се невиђена кампања да сви грађани изађу на референдум и да
изгласају његово усвајање.
Bombonnice, nisam detaljno studirala novi ustav, ali mislim da clan postoji. Elem, nije ni bitno da li se nalazi u ustavu, s obzirom da postoji u KZ, a osnovno pravilo je da posebni zakon derogira opsti, te cak i da pise suprotno primenjuje se KZ Srbije, tako da ne moras da brines. Krivicno delo se nalazi u delu krivicnih dela protiv drzavnog uredjenja. Sad mozes da se umiris. Pride cu proveriti novi skaredni ustav, zato sto mislim da gresis.
 
Постави тај документ, у којем је потписана та "капитулација"!

Kumanovski sporazum postignut je 9. juna 1999. godine. Njime je označen kraj NATO bombardovanja tadašnje Savezne Republike Jugoslavije. Slobodan Milošević, tadašnji predsjednik SRJ, pristao je povući sve svoje vojne i policijske snage sa Kosova i prepustiti pokrajinu snagama Ujedinjenih naroda. Vijeće sigurnosti UN izglasalo je Rezoluciju 1244 kojom je ozvaničena vlast UN na Kosovu.
.....
 
Није .овно него се пас посро!

Дозволити страној војној чизми да се шета по 25 % твоје територије и то урадити из страха, затим приказати као победу то је само могао ЗЛОБЕК!
Жалосно је што није одговарао пред својим народом, којег је довео у ситуцију да један сенилни и стерилни старац типа Ахтисарија каже да смо геноцидни народ! И да нико од 9 000 000 Срба не протера Финског амбасадора! То се поред капитулације зове и народно понижење!:dash:
Hocete se odluciti jednom vec ,za cega je Sloba u stvari kriv.Kako se koja tema otvori ,kriv sloba.Prvo ga optuzujete da je on izazvao bombardovanje,i jedini kriv za to................a posle kad vam drukcije pase,kriv zato sto je prekinuo bombardovanje.Odlucite se
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ako to nije kapitulacija šta je?

Ti bi nazvao ovu vlast izdajničkom što se bori protiv stranog uticaja diplomatski, a zaštitio bi staru vlast od još gorih stvari! :roll:
I za tebe vazi ovaj post gore.............znaci ako ga optuzujete za bombardovanje,koje je on licno izazvao,i gde su nas s razlogom bombardovali,zato sto smo bili ne valjali,gde vi tu vidite kapitulaciju,kad je potpisan prestanak bombardovanja
 

Back
Top