ridzovani ili kondukteri

PAWLLE

Poznat
Poruka
7.861
Isao sam pre neki dan , tacnije u sredu u Segedin i prvo sto se desilo na stanici tip neki trazi 50 din da prodjem , do tada niko nije trazio te pare normalno nisam imao sitno i ulecem u bus kad ridzovan kaze trebao si mu dati on nije primio platu vec mesecima, pa sta kazem , krecemo dolazi ridzovan da naplati kartu i kaze vidis ovi ljudi ce svaki da da po 20eura posto su oni sverceri, kazem kad su budale od mene to neces dobiti , nisam primio platu vec mesecima pa sto radis, nemam kud ,pa sta inace celim putem je bio dosadan i neotesan da mi je doslo da ga raspizdim ,bezobrazluk inace vozio sam se sa ATP Vojvodinom :thumbdown:
 
Pavle, hajde da probas to isto napisati sa tackama, zapetama, navodnicima pa da razumem ko je tip, ko ridzovan i sta je na kraju bilo. Od koga nije primio platu, je li on prosio tih 50 dinara ili svercovao i zasto si hteo da ga bijes.

ridzovan=kondukter,
platu nije primio od gazde =poslodavca
nije prosio nego neka taxa kad ulazis na stanicu da dodjes do busa
a hteo sam da ga bijem jer me smarao kako treba da mu dam 20 eura jer eto on nije primio platu i bio mnogo bezobrazan, ponasao se kao da nije njegov bus
 
А шта је тема?

To se i ja pitam:bye:
Nego su da pomognem temu pa sta bude he he (ja to stalno radim a to niko ne primecuje, niste neki da znate:rida:)
Ja sam od onih kretena sto uredno placaju markicu, voze se svuda koliko zele i presedaju do mile volje. Ridzose ne volim, jer se drndaju na ljude, pa iako sam ja od onih sto su po PS-u, uvek mi zao onih nesrecnika sto ih savataju u nase cenjeno gsp (kako mrzim tu gospodu to je tesko opisati:evil:).
MM to je jedna obicna muftara koja se svrcuje vec xy godina (znaci totalna suprotnost) i nikad nije platio kaznu cak i kad ga uhvate (opet kazem totalna suprotnost) jer on njih izmajmunise jos vise
Elem, sta je pointa mog zvakanja - za uslugu koju nam pruza nam voljeni gsp, ne dam im ni dinara za ridzose!!!:evil:
 
To si sve u pravu ali ja ne bih smela uci bez karte ni za sta na svetu. Umrla bih od stida da me uhvati kontrola, imala bih osecaj da svi znaju za to i smeju mi se.:rumenko:
Sad ću da ti demonstriram kako to izgleda:
Ridža: Kartu
W: Nemam.
Ridža: Daj 1800!
W: Ne dam / da imam tol'ke pare kupio bi kartu.
Ridža: Daj ličnu kartu.
W: Ne dam.
Ridža:Gospodine bezobrazni ste.
W: I vi ste.
Nakon ovog a odustanu :mrgreen:

Što se tiče stida - oni treba da se stide što pljačkaju narod. Nije me stid da budem grub prema lopovima.
 
To si sve u pravu ali ja ne bih smela uci bez karte ni za sta na svetu. Umrla bih od stida da me uhvati kontrola, imala bih osecaj da svi znaju za to i smeju mi se.
Isto :rumenko::rumenko:
Smatram da su autobusi prljavi, da su prevelike gužve, da kasne... Ali kondukteri nisu krivi za to. Oni samo rade svoj posao :neutral: Ma koliko svima nama taj posao neomiljen bio :hahaha:
 
Павле канда решио проблеме са комшилуком... :whistling:

Nedostaju zivopisna iskustva i dozivljaji sa te teme.. "dodje ti jedan dan neka nazovi komsinica, mislim malo je dalje i pocne da dreci ko guska na kapiju, izadjem napolje i pita ona : jel ti tu zena jeste izadje ona i ova je pita imas li nesto za SMIRENJE" :hahaha: Izvinite za off.. :D
 
pa dom i poridica..čoek je otišao u segedin da kupi jeftiniju kosačicu od cene u merkuru i time, sebi i svojoj porodici, obezbedi novu i svežu živu ogradu pred ng-odišnje i božićne praznike..atp vojvodina ga vozila u srednju evropu i njihovi kondukteri primaju mito od švercera, a narod na ulici prosi...
 

Back
Top