Konfiguracija - misljenje

:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
Ja , koji se ozbiljno bavim računarima , i poznajem računare izuzetno dobro (da me neko probudi u 3 ujutro da sklopim komp. uradio bih to vezanih oćiju) , ali za ovako nešto prvi put čujem u životu!!

Zato sam te pitao da li se šališ ?
Imaš li neki link da potkrepiš svoju izjavu pre nego što krenem da te oderem po forumu?

Pa ti si mi onda mogao reci koje 4 komponente da uzmem, da odgovaraju jedna drugoj i da se uklapaju u cijenu od 350 eur...
 
Gigabyte GA-G31MF-S2; S-775 G31+ICH7 FSB1333 PCI-E+VGA 4xDDR2 4xSATA2 G-LAN SB 50.50 €
INTEL Dual Core E5200 2.5GHz FSB800 2MB S775 75.92 €
Kingston 2GB DDR2 800 CL6 KVR800D2N6-2G 23.76 €
Western Digital 640GB WD6400AAKS SATA2 7200rpm 16MB 65.63 €
Gigabyte ATI 3870 GV-RX387512HP GDDR3 512MB 256bit atx PCI- 115.54 €
Neko kuciste sa napajanjem – 30 e
Ukupno 358 e
to ej konfa za ortaka do 350 e, samo treba napajanje malo bolje...
 
Mogao sam ti reći , ali tebe je očigledno mrzelo da pretražuješ forum , jer ima već krš sličnih tema na njemu , a i sam si već sam sebi stavio šta želiš da imaš pa zato se i nisam trudio samo sam napisao da bi po meni Intel za te pare mnogo bolje izgledao u kompu.
Iwane on je tražio samo procesor , matičnu ,grafičku i memoriju za te novce .
 
Mogao sam ti reći , ali tebe je očigledno mrzelo da pretražuješ forum , jer ima već krš sličnih tema na njemu , a i sam si već sam sebi stavio šta želiš da imaš pa zato se i nisam trudio samo sam napisao da bi po meni Intel za te pare mnogo bolje izgledao u kompu.
Iwane on je tražio samo procesor , matičnu ,grafičku i memoriju za te novce .

Koliko sam ja upoznat sa situacijom, cini mi se da soket 775 nece odgovarati novim Intelovim procesorima. Mozda se varam ali tako sam cini mi se cuo.
Iz tog razloga bjezim od Intela, a trenutno imam AMD i zadovoljan sam sa njim i nemam razloga da mijenjam.
Trazio sam misljenje o ovim komponentama, jer si rekao da se bavis tim, pa sam mislio da mi kazes kako se to pokazalo u praksi i sta bi mi preporucio.
 
Ovako , ja da sam na tvome mestu , trenutno ne bih uzimao Phenom sa 3 jezgra , uzeo bih neki AMD64 x2 6000+ ili čak i malo slabiji , uštedeo malo novaca na tome , a procesor će savršeno odrađivati za ono šta je namenjen , te pare što uštediš oko 40 evra uložiti u jaču grafičku karticu naprimer : POWERCOLOR ATI Radeon HD3870x2 PCI-e 1GB/DDR3/TVO/Dual DVI/fan/256bit 15.292,80
(181,47 €) .
Toliko.
 
u medjuvremenu sam menjao plocu i presao na GA-MA78G-DS3H a ostao na x2 4000+ g1 i njega jos uvek ne menjam do pII tako da ako planiras da uzmes amd razmislis na takvu kombinaciju, samo noviji proc kao sto je snejk rekao, neki 5600+ ili 6000+ (g2) a da razliku "prebacis" na grafu, samo sto bih ja pre isao na neku 4850 (ne referentni kuler) koja je nesto jeftinija od 3870x2, mnogo je manji potrosac a x2 i negde je sporiji a negde brzi, ovo pricam sa starijim drajverima, ne znam za novije kakva je situacija jer ne mogu vise da nadjem uporede...
 
Primera radi u mome kompu radi Amd 64x2 5200+ koji se vrti na 2.7 ghz cena je bila oko 80 evra , ja sam svašta radio sa tim kompom procesor nikada nije bio optrerećen više od 50% , ni pri komprimovanju filmova ni pri igricama . tako da ja ne vidim neku svrhu kupovanja osakaćenoga Phenoma sa tri jezgra ako nemaš para da uzmeš pun Phenom . ovo ti je mnogo bolja solucija . Ipak je to jača grafička koja može više nego običan HD3870.
 
sa x3 se neki put oseti razlika u radu, kako gde...u multitaskingu se oseti kad imas pootvarano sve i svasta, mnogo brze prelazi sa procesa na proces...tu je intel odradio mnogo bolji posao nego amd sa k8...k10 vec ne pati od toga...problem sa x3 je sam software koji nije nesto previse optimizovan, dok x2 i x4 radi mnogo bolje, s tim sto x4 sve vise i vise imaju prednost kako se obnavljaju baze software-a....e sad razlika u ceni je posebna prica...moj proc sam platio nekih 50 € koliko se secam, trazio g2 ali je nisam nasao u ovom "crevu", trenutno ide na 2.9 stabilno sto mi je najbitnije ali na defu nije brzi od x3, moze i x3 da se oc-uje ali treba vise znanja i malo kvalitetnija naponska na ploci sto kod amd-a do juce nisi mogao da vidis...
igrice su druga prica a tu 48xx tek dolazi do izrazaja sa k10....
38xx jesu dobre grafe, imam 3850 trenutno i veoma lepo radi ali nema taj boost efekat sa jacim procesorom a i ukljucivanje aa moda samo jos vise obara perfomanse dok kod 48xx to vec nije toliki slucaj...
3870x2 ne bih preporucio jer uvek je bilo problema sa multi gpu sistemima i treba mnogo cackanja da bi radilo kako treba, dosta se popravila situacija sa drajverima nego sto je bila ranije i trenutno vise imam problema sa nvidiama nego sa atijem, ovo mislim na single gpu sisteme....
 
Pazi nije da ja nisam klokovao i taj 5200+ , jesam , i on je stabilno pičio na 3.2 ghz , ali sam to samo radi toga da vidim da može da radi on je sada na def.2.7 ghz.
Što se multi gpu sistema tiče , pobogu sa svim grafičkama u početku su problemi dok se ne ufircaju drajveri za njih , ali uporedi klasičan ati 3870 i 3870 x 2 razlika u ceni je oko 40 -50 evra ali razlika u performansama je ogromna.
 
E ovako. I sam sam danas razmisljao da ne uzimam taj Phenom x3, vec neki Athlon x2, a kad budem imao kesa onda uzmem Phenom x4 i gotovo.
I koliko vidim preporuke su da uzmem ati 4850, sto cu vjerovatno i uraditi, i ostaje jos samo kvalitetna ploca, da li da idem na asus ili gigabyte, ili nesto trece???
 
Pa realno, nije da ti je neki izbor: Asus, Gigabyte, MSI.
Ostalih, kojih ima, ima, ali su shturo zastupljeni. Ako gadjas neki konkretan model, uglavnom su male sanse da ga nadjes. Toga sto imaju, obicno budu neke slabije varijante i manji ATX formati.

Iskreno, mislim da bogznakakve kvalitativne razlike medju proizvodjacima, renomiranim, vise ni nema. Godine garnacije ti to, na kraju, najbolje pokazuju. Tako da ostaje samo pitanje, ko za koga vise navija, kakva je oprema ploce, eventualno kakve su joj klokerske performanse, sto mozes videti u testovima.
Mada je tu DFI izuzetak koji odskace od drugih, tako da ako ti je to namera, onda je DFI pravi izbor, ako ne... onda nije ni bitno, zar ne (:

Btw, citiram lika i njegovo dobro zapazanje: "DFI ti je kao Ferrari iz '60-tih godina, nema skoro nikakvu opremu, ali zato ide ko nevreme." :P
 
Nisam ti ja bas neki strucnjak za ovo, nekad bio jesam, ali poslednjih godinu-dve uopste nisam pratio sta se novo desava, tako da ovo DFI ne znam o cemu je rijec.
Znaci koju god uzmem dobra je....samo da je noviji model???
 
sto se tice grafike, gigabyte izbegavaj, dosta se zale na njegov kuler..gainward, palit, asus, sapphire ili his. ove dve su ti za ati "ko dete na nosi" e sad razlika u ceni je svuda razlicita tako da ipak je na tebi koji ces model i obavezno nereferentnu sa dual slot kulerom...
kad lupim mislis na ovu plocu???
http://www.dfi.com.tw/portal/CM/cmp...g=false&action=e&windowstate=normal&mode=view
jeste dfi dusu dao za bilo sta vezano u vezi kompa bar sto se tice ploce, oc i stabilnosti a ova ploca je extra na duze staze "da te ne boli glava", e sad cena ploca sa 790gx je visa od 780g i to ne bas malo...
gigabytova 780g koju sam ranije naveo u radu se stvarno pokazala super da tako kazem, ali ipak mislim da je asus mnogo kvalitetnije odradio ali ne znam kakva je u radu...
 
u medjuvremenu sam menjao plocu i presao na GA-MA78G-DS3H a ostao na x2 4000+ g1 i njega jos uvek ne menjam do pII tako da ako planiras da uzmes amd razmislis na takvu kombinaciju, samo noviji proc kao sto je snejk rekao, neki 5600+ ili 6000+ (g2) a da razliku "prebacis" na grafu, samo sto bih ja pre isao na neku 4850 (ne referentni kuler) koja je nesto jeftinija od 3870x2, mnogo je manji potrosac a x2 i negde je sporiji a negde brzi, ovo pricam sa starijim drajverima, ne znam za novije kakva je situacija jer ne mogu vise da nadjem uporede...

Uzeo bih ovu plocu. Da li smeta sto ima integrisanu grafu, i da li je to prednost ili nedostatak. Stavljam ati 4850...
 
ne gubis niti dobijas sa tom integrisanom sem kad bi ubo 34xx...ranije je bio problem kad ploca ima integrisanu grafiku, slabije se ocovala itd. ali to je proslost...prednost moze biti samo kad planiras da menjas trenutnu grafu za neku noviju, pa moze da ti posluzi kao prelazno resenje bez dodatnog pucanja na nesto "cisto da radi"...
 
Odlucio sam sta cu sve uzeti, i idem u ponedeljak da to kupim.

CPU AMD Athlon 64 X2 5400+ (5600+), AM2, DUAL CORE, BOX
Gainward PCI-E ATI HD4850, 512 MB / 256 bit, GDDR3, 625 MHz (core) / 993 MHz (mem), HDTV, Dual DV
MB Gigabyte GA-MA78G-DS3H /ili ASUS M3A78-EMH - kod ovog se jos dvoumim
Memorija KINGSTON 2GB 800MHz, DDR2
Napajanje POINT OF VIEW Black Diamond, 500W, Retail, SLI Ready, Passive PFC, 1x120mm /ili Napajanje Chieftec 500W - i ovdje se dvoumim....ali to je to otprilike.
 
Odlucio sam sta cu sve uzeti, i idem u ponedeljak da to kupim.

CPU AMD Athlon 64 X2 5400+ (5600+), AM2, DUAL CORE, BOX
Gainward PCI-E ATI HD4850, 512 MB / 256 bit, GDDR3, 625 MHz (core) / 993 MHz (mem), HDTV, Dual DV
MB Gigabyte GA-MA78G-DS3H /ili ASUS M3A78-EMH - kod ovog se jos dvoumim
Memorija KINGSTON 2GB 800MHz, DDR2
Napajanje POINT OF VIEW Black Diamond, 500W, Retail, SLI Ready, Passive PFC, 1x120mm /ili Napajanje Chieftec 500W - i ovdje se dvoumim....ali to je to otprilike.

Uzmi Asus i Chieftec :D
Ostatak konfe je OK
 
ima jedan mali problemcic ako nisi primetio sa asusom...ta ploca je matx i cim ubodes bilo koju graficku mozes mozes da se oprostis sa prvim pci slotom...ako ti ne treba ok, ali bi pre isao na fullatx bar zbog prostora a i kvalitetnije je odradjena, bar meni (naponska)...
pro je najavljena za punu podrsku za am3 proceve sto ti ostavlja mogucnost da nadogradis u medjuvremenu dok ova nema, mozda ce imati kasnije ali je nema u listi za sada...
za ostalo vec znas :)
 
ima jedan mali problemcic ako nisi primetio sa asusom...ta ploca je matx i cim ubodes bilo koju graficku mozes mozes da se oprostis sa prvim pci slotom...ako ti ne treba ok, ali bi pre isao na fullatx bar zbog prostora a i kvalitetnije je odradjena, bar meni (naponska)...
pro je najavljena za punu podrsku za am3 proceve sto ti ostavlja mogucnost da nadogradis u medjuvremenu dok ova nema, mozda ce imati kasnije ali je nema u listi za sada...
za ostalo vec znas :)

Pa cekaj koju onda da uzmem...jel moze M3A ili i ova gigabyte moze proci....
 
M3A78 PRO ili GA-MA78G-DS3H vec sam ih naveo u #10-tom postu po mom misljenju...obe su ti fullatx, punu podrsku za am2+ i am3 proceve i ddr2, komforan dizajn itd...imam ovu drugu i za sada extra radi, za asusa nisam siguran jer nisam imao kontakta sa njom do sada ali po opisima dugih niko se ne zali...
trenutno fora je da mozes da ubodes neki x2 (po smesnim cenama) da radi kao sto je kod mene a da na leto ili pre predjes na x2 k10, kad se malo normalizuju cene...
 

Back
Top