TELEVIZIJOM protiv pravoslavne VERE
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 123

Tema: TELEVIZIJOM protiv pravoslavne VERE

Obećava dejanpn (avatar)
    Učlanjen
    20.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Podrazumevano TELEVIZIJOM protiv pravoslavne VERE

Pitam se dokle ce narod sedeti i buljiti u TV svojim malenim okicama, a da pritom ne vidi sta gleda.
    ko voli filmove npr. americki ne postoji ni jedan a da se bar jednom ne vidi njihova zastava.
    u dokumentarnim filmovima ne prezaju od toga da negativce stavljaju u prvi plan.
    ako neko gleda latino serije, od 30 min derije desetak minuta se mole katolickom isusu ili bogorodici gde nasa deca to gledaju i cine gredke kada odu u nase manastire i crkve (npr. krste se naopako).
    navescu jos 1000 primera samo kad imam vremena a sad idem na posao.
    nadam se da ce biti nekog razumnog odgovora i da diskusija pocne, a da moderatori ne zatvore temu.....
    vidimo se ................................................
    - stubica.eu[/url] - chat bez cenzura - cool - za sva godista -

Buduća legenda Jacob (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

Podrazumevano Re: TELEVIZIJOM protiv pravoslavne VERE

Citat Original postavio dejanpn Pogledaj poruku
    Pitam se dokle ce narod sedeti i buljiti u TV svojim malenim okicama, a da pritom ne vidi sta gleda.
    ko voli filmove npr. americki ne postoji ni jedan a da se bar jednom ne vidi njihova zastava.
    u dokumentarnim filmovima ne prezaju od toga da negativce stavljaju u prvi plan.
    ako neko gleda latino serije, od 30 min derije desetak minuta se mole katolickom isusu ili bogorodici gde nasa deca to gledaju i cine gredke kada odu u nase manastire i crkve (npr. krste se naopako).
    nadam se da ce biti nekog razumnog odgovora i da diskusija pocne, a da moderatori ne zatvore temu.....
    El te bije neko po usima da gledas?

U gornjem desnom uglu daljinca pritisni crveno dugmence i miran si
    Tek kad ti komarac sleti na jaja, shvatis da se nesporazumi mogu resiti nenasilnim putem

Zainteresovan član sevarski (avatar)
    Učlanjen
    19.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Svako gleda sto mu je drago,mene zanima zasto nasih popova nema na televiziji,i ako ih ima onda je to neko teolosko predavanje i neke emisije koje dave koliko su dosadne,da li oni smatraju da se propoved drzi samo u crkvi a ne i pred malim ekranom ili su suvise zaokupljeni sopstvenim zivotima i sticanjem materijalnih dobara.Nasa deca gledaju ono sto im je ponudjeno u tom slucaju spanske serije,njihove crkve i svestenstvo,ja dosad nisam video ni jednog naseg svestenika da je istupio na neku televiziju i rekao narode ovako se krsti,ovako se posti,zbog toga i toga se ide u crkvu,ovoje ovako,a ovo opet ovako.mislim da je dovoljno da diskusija pocne...

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sevarski Pogledaj poruku
    Svako gleda sto mu je drago,mene zanima zasto nasih popova nema na televiziji,i ako ih ima onda je to neko teolosko predavanje i neke emisije koje dave koliko su dosadne,da li oni smatraju da se propoved drzi samo u crkvi a ne i pred malim ekranom ili su suvise zaokupljeni sopstvenim zivotima i sticanjem materijalnih dobara.Nasa deca gledaju ono sto im je ponudjeno u tom slucaju spanske serije,njihove crkve i svestenstvo,ja dosad nisam video ni jednog naseg svestenika da je istupio na neku televiziju i rekao narode ovako se krsti,ovako se posti,zbog toga i toga se ide u crkvu,ovoje ovako,a ovo opet ovako.mislim da je dovoljno da diskusija pocne...
    BIće da si mlađahan. Prvo je istupio na televiziji Sloba i rekao "Srbija se saginjati neće". (Posle je ispalo da ne samo da će da se saginje, nego će i da se natrći i gaće sama da smakne), a tu su bili i popovi. Emisija se zvala "Bukvar pravoslavlja". Od tada su i počele nedaće...

Moderator Borac za prava zivotinja (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    96
    Reputaciona moć
    4355

Ukratko: ljudi sa "malenim okicama" ne vide dalje od vrha svog nosa.

S druge strane, bez obzira na veličinu očiju, neki ljudi umeju da okrenu glavu desno, levo ... ili da se osvrnu, pa su u mogućnosti da vide svet oko sebe u širem radijusu.

A postoje i oni treći, koji kroz život idu širom zatvorenih očiju.

No, najvažnije je znati pogledati unutra, u sebe.
    Tuđa mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Buduća legenda jerohinac (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1122

Borac za prava zivotinja
    Re: TELEVIZIJOM protiv pravoslavne VERE

Ukratko: ljudi sa "malenim okicama" ne vide dalje od vrha svog nosa.
    S druge strane, bez obzira na veličinu očiju, neki ljudi umeju da okrenu glavu desno, levo ... ili da se osvrnu, pa su u mogućnosti da vide svet oko sebe u širem radijusu.
    A postoje i oni treći, koji kroz život idu širom zatvorenih očiju.
    No, najvažnije je znati pogledati unutra, u sebe.
    Kratko jasno i veoma solidno.Kako ne mogu ništa ni dodati niti oduzeti pozdravljajući te ode ja...
    ''Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite.''

Elita stnco (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    280

Klikneš, izabereš šta ti se sviđa i gledaš. Ništa ti se ne sviđa? Klikneš i ugasiš, a podneseš zahtev SPC-i da otvori TV kanal i gledaš ceo dan. E tada ću ja da kliknem, vidim SPC-ov TV kanal i odmah kliknem i ugasim ili izaberem nešto drugo. Sve je prosto i jednostavno i demokratksi.
    Voljeni nikada ne umiru.

Domaćin valaam (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

Има на ТВ. и лепих и поучних емисија... Свако нека бира шта му је по вољи, али додао бих само нешто.
    У Израелу постоје многе елитне школе у које када уписују децу, родитељи морају да потпишу уговор, да у кући где живе та деца не сме бити ТВ-а. И у свако време, инспекција школе може да уђе и да провери, а зашто
    Кажу да у Америци једно дете у просеку, дневно, види око 800 убистава или преко тв-а или преко игрица...е то је забрињавајуће
    "Безбожници напредоваће навише, варајући друге и варајући себе"

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

800 na dan? Aj prebroj još jednom.

Domaćin valaam (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

Citat Original postavio Zazijavalo Pogledaj poruku
    800 na dan? Aj prebroj još jednom.
    Ти си стара генерација...седи мало са унуком, па преброј колико може има убистава на некој од ратних игрица...

Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

Citat Original postavio valaam Pogledaj poruku
    Ти си стара генерација...седи мало са унуком, па преброј колико може има убистава на некој од ратних игрица...
    Nista manje od igara tipa - nemci i partizani,kaubojci i indijanci.

Dokle seze ta vasa paranoja?

Stvarno ste dosadni vise

Ako vam se nesto ne gleda molim lepo za to sluzi crveno dugme u desnom gornjem uglu daljinca,aj sad
    Tek kad ti komarac sleti na jaja, shvatis da se nesporazumi mogu resiti nenasilnim putem

Domaćin valaam (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

Citat Original postavio Jacob Pogledaj poruku
    Nista manje od igara tipa - nemci i partizani,kaubojci i indijanci.

Dokle seze ta vasa paranoja?

Stvarno ste dosadni vise

Ako vam se nesto ne gleda molim lepo za to sluzi crveno dugme u desnom gornjem uglu daljinca,aj sad
    Ако те нервирам...онда лепо притиснеш дугме...на свом компу

Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

Ако те нервирам...онда лепо притиснеш дугме...на свом компу
    Ne nervirate me - vise ste dosadni ki muve zunzare a znamo sta se radi s musice

Domaćin valaam (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

Citat Original postavio Jacob Pogledaj poruku
    Ne nervirate me - vise ste dosadni ki muve zunzare a znamo sta se radi s musice
    Исто важи и ако ти је досадно...
    Ма зезам се мало, нешто сам расположен данас

Moderator Borac za prava zivotinja (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    96
    Reputaciona moć
    4355

Nešto si se zbunio, brate Valaam.
    Zazi nije stara generacija.
    A i ovo nije ni mesto ni prilika da se nekome broje godine.
    Tuđa mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

Исто важи и ако ти је досадно...
    Ма зезам се мало, нешто сам расположен данас
    Vis ja nisam spava mi se

Domaćin valaam (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

Citat Original postavio Borac za prava zivotinja Pogledaj poruku
    Nešto si se zbunio, brate Valaam.
    Zazi nije stara generacija.
    A i ovo nije ni mesto ni prilika da se nekome broje godine.
    Нека и ја једном погреших

Početnik -car- (avatar)
    Učlanjen
    30.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ne znam da li je televizija /neka zavera/ uperena protiv pravoslavne vere, a da ima dosta ubistava to stoji. kao što ovde neki kažu ima se crveno dugmence i škljoc, pa šetnja u prirodu.
    pre bih rekao da ima televizija koje su antisrpske, koje nam kroz tzv. zapadnu demokratiju
    uništavaju i ono malo srpstva što nam je ostalo.

Veoma poznat BOKYSTAMY (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    283

televizija je raznovrsna , opsirna je to tema da bi mi mogli da je obuhvatimo , ali mislim da nema ni jednog ,coveka da se nije zbog necega naljutio , dok je gledao tv, zato vernice ako te tv sablaznjava iskljuci ga i baci od sebe jer je bolje da pogine tv ,nego da ti telo bude baceno u pakao.,/,.

Obećava dejanpn (avatar)
    Učlanjen
    20.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Citat Original postavio -car- Pogledaj poruku
    ne znam da li je televizija /neka zavera/ uperena protiv pravoslavne vere, a da ima dosta ubistava to stoji. kao što ovde neki kažu ima se crveno dugmence i škljoc, pa šetnja u prirodu.
    pre bih rekao da ima televizija koje su antisrpske, koje nam kroz tzv. zapadnu demokratiju
    uništavaju i ono malo srpstva što nam je ostalo.
    ok. to za demokratiju je i vise od ociglednog. nego one sitnice koje ne uspevamo da registrujemo a vidimo.

Obećava dejanpn (avatar)
    Učlanjen
    20.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Citat Original postavio stnco Pogledaj poruku
    Klikneš, izabereš šta ti se sviđa i gledaš. Ništa ti se ne sviđa? Klikneš i ugasiš, a podneseš zahtev SPC-i da otvori TV kanal i gledaš ceo dan. E tada ću ja da kliknem, vidim SPC-ov TV kanal i odmah kliknem i ugasim ili izaberem nešto drugo. Sve je prosto i jednostavno i demokratksi.
    mislim da ima u Čačku tj. bila radio stanica kojoj ugasili frekvenciju, asada emituje svoj program na nekoj lokalnoj televiziji samo po 1h dnevno. Valjda im ta televitija izisla u susret i dozvolila im taj 1sat programa da se ne bi ugasili definitivno....

Obećava dejanpn (avatar)
    Učlanjen
    20.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

na jednom pdf sam iskucao mali tekst u vezi "zvezde granda". kada novinarka pitala devojku (kandidatkinju) da li bi prodala dusu djavolu za prvo mesto, nasta je ona odgovorila sa "da", a sl. nedelje neki momak (kandidat)rekao "ne". Tu se vidi odmah -* auditorijum od nekoliko miliona ljudi koji u Srbiji prati to takmicenje gleda a ne vidi poruku....Podijum tog studija je nista drugo do jedan veliki PENTAGRAM - obratite paznju molim vas....Znak televizije AVALA je nista drugo nego znak KFOR-a na Kosovu i Metohiji.....

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

I?... Ajd rasvetli me. Koja je poruka? Da bi žemska prodala dušu đavolu, a metroseksualac ne bi. Ili šta?
    Nego, da nisi ti malo preterao sa tom televizijom. Vidiš da ekran ima oblik taman da se u njega upakuje svastika, a satelitske antene su zapravo anđeoski orel, ali okrenut za cca 90 stepeni na dole.

Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

na jednom pdf sam iskucao mali tekst u vezi "zvezde granda". kada novinarka pitala devojku (kandidatkinju) da li bi prodala dusu djavolu za prvo mesto, nasta je ona odgovorila sa "da", a sl. nedelje neki momak (kandidat)rekao "ne". Tu se vidi odmah -* auditorijum od nekoliko miliona ljudi koji u Srbiji prati to takmicenje gleda a ne vidi poruku....Podijum tog studija je nista drugo do jedan veliki PENTAGRAM - obratite paznju molim vas....Znak televizije AVALA je nista drugo nego znak KFOR-a na Kosovu i Metohiji.....
    A da se ti samoubijes iz zasede a?

Obećava crvena5 (avatar)
    Učlanjen
    16.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

Necete mi mozda verovati,ali ja vec 3 mes.ne gledam tv,imam uredjaj,ali sam se preselila i nisu antene nabudzene i ne zuri mi se! Sve je stvar navike,ali zato procitam jednu knjigu nedeljno i vise mi tv i ne fali! Samo sto je jako smesno,kad nekom kazem da nemam tv! Da mozete facu da im vidite i onda izjave tipa "JA NE BIH MOGAO DA ZIVIM BEZ TV"! Glupost po meni!
    Sto se tice,religije na tv-u,bila je jedna super emisijica na RTS-u,jdna plavusa je vodila,poznata,ali ne mogu se trenutno imena setiti! Bas je bilo interesantno,komenarisala je religiske teme imala uvek i goste,popove,monahe i ostale.Da li je neko gledao? Ali sve je bilo realno,nista apstraktno,jezikom obicnih smrtnika,da svako razume!
    Uvodjenjem Veronauke u skole,je ucinjen korak napred,i mogu vam reci da se opsta kultura onih najmladjih po tom pitanju puno promenla na bolje!I Imaju neku predstavu o osnovnim pojmovima iz religije.

Slične teme

1. Krivična prijava protiv Crnogorske pravoslavne crkve
    Autor strawbbery_city u forumu Politika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 13.04.2009., 21:37
  2. Iskustva sa Bačkopalanačkom kablovskom televizijom (KDS)
    Autor vvasojevic u forumu Kablovska televizija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.01.2009., 12:38
  3. Vladan Batic protiv Srpske Pravoslavne Crkve
    Autor Jerry Ropero u forumu Politika
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 26.09.2007., 01:34

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku