Umete li da muzete?

jelen.co

Veoma poznat
Poruka
12.916
Koliko vidim na ovim satelitskim kanalima (npr. BBC Prime i sl.) na zapadu je pravi hit preseliti se u selo.
Kao, prodaš stančić u Londonu i od tih para kupiš zamak na selu.Zapatiš par kokošaka, po koju ćurku i prase i idila.Buđenje uz kukurikanje pevca, lokanje u lokalnom pabu, život bez stresa, gradske vreve.
Ključno pitanje u celoj toj zavrzlami je "Umete li da muzete?"
 
Ne znam, a i da znam ne bih imala nikakve koristi od toga. Alergicna sam na pravo mleko, organizmu mi prija samo ova fabricki preradjena vise voda nego mleko, a i otkupne cene mleka su bezobrazno niske, sto znaci da tu nema zarade.
 
Ne budite ludi. Ja sam u 30. godini, prešao na selo. Raj na zemlji. Dodir s prirodom, životinjama, i zdravi rad oko seoskog imanja, produžava život i leči stres. Ja umem da muzem, imam koze. Nije teško, od mleka pravim sam svoj sir koji ne mogu nigde da kupim. I tako dalje...

Nisu stranci budale.
 
Ne bih mogla da zivim u selu.Iako smatram da je to jako lepo...priroda,mir....ne vidim sebe u tome....svojevremeno sam bila na odmoru...u trajanju od pola godine(bese to pre nekoliko godina,kada mi je posle raznih stresova odmor bio preko potreban)u jednom planinskom selu u Crnoj Gori.
Ta jutra i vecernji smirij nikada necu zaboraviti.Ali ja sam ipak navikla na ''dusu'' velikog grada....a Beograd itekako ima tu neku dusu i taj neki smek.
 
mene su na letovanju uchili da muzem kravu :rumenko:
nikakva mudrost :lol:
samo sto nisam nauchila kako treba :lol:al to nije bitno
ne bih mogla bas da zivim tamo...ne zelim da oko svakog bozica ili slave...svadbe....rodjenja deteta.... slusam svinje kako vrishte i jagnjice kako plachu :neutral:
 
Ne budite ludi. Ja sam u 30. godini, prešao na selo. Raj na zemlji. Dodir s prirodom, životinjama, i zdravi rad oko seoskog imanja, produžava život i leči stres. Ja umem da muzem, imam koze. Nije teško, od mleka pravim sam svoj sir koji ne mogu nigde da kupim. I tako dalje...

Nisu stranci budale.

Slazem se. Podrzavam svakoga ko odluci da zivi na selu. Da li imali pravo seosko imanje ili ne, nebitno.. nista nije lepse nego ziveti u prirodi, uzivanje i hrana za dusu.

Kad razmislim.. iz grada sa malo vise od 4 mil. stanovnika, preselila sam se u grad sa malo manje od 2 mil. pa u grad sa oko 80 hiljada.. i iduce godine pravimo kucu na selu, pored jezera i bele crkvice. To je sreca.. :) :zurka:
 
Ma ja bih rado otisla na selo, mame mi... Ali treba stisnuti petlju pa prodati sve sto imas i otici da radis taj posao a nemas pojma ni o cemu...

A i kad imas pojma mali deo zavisi od tebe. Svaki dan gledas u nebo, plasis se suse, oluje, grada...Unisti imanje nevreme, stoku bruceloze, slinavke, ludilo. Drzava ne otkupljuje proizvode, komsija ce da ubije sekirom ako dete preskoci njegovu ogradu, voda retkost u blizini, telefon i internet jos uvek cudo...
Ne bih se usudila. Drugo je zapad. Kod njih je biti farmer posao kao i svaki drugi kod nas to znaci nesto sasvim drugo. A da sam razmisljala o tome jesam :)
 
Nisi valjda shvatila bukvalno... ?:eek:

Sve žene, genetski, umeju da muzu...:whistling:
Ako hoće.:mrgreen:

bolje bi bilo da si rekla - uopste?
pa sad... odgovaram na temu baziranu na desavanjima na tv-u..... koji ne gledam, u prici u kojoj ucestvuju ljudi ... kao antisocial osoba :lol:
to je, kao vanzemaljac u neku ruku

ps: kad smo vec kod toga, je li krava ima rogove ili koza ima rogove?
 

Back
Top