Single Benefit
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 33

Tema: Single Benefit

Iskusan
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    354

Podrazumevano Single Benefit

Kao sto se iz naslova moze naslutiti, tema je postavljena nasuprot temi Relationship Benefit; dakle, singl devojke, pisite koje su prednosti i mane stanja "biti singl u zemlji Srbiji"
    Kad zaćutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobedio. To znači da više nisi vredan mog vremena. Bukowski

Elita Violetna (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1138

Podrazumevano Re: Single Benefit

Osmisliš dan i noć onako kako samo tebi odgovora, pojedeš sve slatkiše sam,
    rodbina te ne maltretira, tipa vidi šta je sad uradio, kakav mu je nos, mogla si
    da nađeš boljeg, lepšeg, bogatijeg...
    Mane: nema koga da gnjaviš, nema nežnosti, nema s kim da podeliš tajne,
    nema zajedničkog ispijanja kafe, navikneš se na taj usamljenički post..
    Saper vedere
    "Људи који не могу владати својим срцем, још мање могу владати својим језиком"

Ističe se Eoja (avatar)
    Učlanjen
    27.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

Nema ko da ti otvara vrata i da ti nosi kofere =(
    Bad people wear fur.

Buduća legenda ludopileglodjekosku (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2394

Citat Original postavio gospodjica14 Pogledaj poruku
    Kao sto se iz naslova moze naslutiti, tema je postavljena nasuprot temi Relationship Benefit; dakle, singl devojke, pisite koje su prednosti i mane stanja "biti singl u zemlji Srbiji"
    Ako ni ti ni on niste one patologije što se ko mahovina i kora drveta ne odvajaju jedno od drugog.....(to su oni što na žurkama i u wc idu zajedno...i kada poželiš da provedeš malo kvalitetnog vremena sa jednim obavezno dođe i ono drugo....).....onda vam se status "in relationship" ne razlikuje mnogo od "single"....samo ima više sexa
    Eno je veverica! Vataj je da joj uzmemo kremić!

Buduća legenda neizreciva (avatar)
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    569

e voli sto mogu da postujem na obe teme postoje moje nesto izmedju....sam si svoj majstor, ne trosis mnogo energije na uskladjivanje i kompromise....imas samo svoj novcanik i niko ti se ne petlja u vaspitanje deteta....e ko je samostalan uziva u osecaju slobode.....
    Smatram da je smeh jedna od najozbiljnijih stvari...

Ističe se /una/ (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    286

Citat Original postavio ludopileglodjekosku Pogledaj poruku
    Ako ni ti ni on niste one patologije što se ko mahovina i kora drveta ne odvajaju jedno od drugog.....(to su oni što na žurkama i u wc idu zajedno...i kada poželiš da provedeš malo kvalitetnog vremena sa jednim obavezno dođe i ono drugo....).....onda vam se status "in relationship" ne razlikuje mnogo od "single"....samo ima više sexa
    Ovome bih samo dodala da se ne kaze(i ne pise)u zemlji Srbiji. Cim kazes Srbija, podrazumeva se da je zemlja. To je kao kada neko kaze silazim niz stepenice, jok silazi uz stepenice.

Iskusan
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    354

Citat Original postavio /una/ Pogledaj poruku
    Ovome bih samo dodala da se ne kaze(i ne pise)u zemlji Srbiji. Cim kazes Srbija, podrazumeva se da je zemlja. To je kao kada neko kaze silazim niz stepenice, jok silazi uz stepenice.
    Ma pametna si k'o pcelica Maja O ljudi, ima jedna izreka koja kaze "glup je onaj koji ne zna a misli da zna" Izguglaj ti malo sintagmu "u zemlji Srbiji, u zemlji Spaniji, u zemlji Francuskoj", pa ces videti da se itekako koristi za pojacavanje eskpresivnosti, naci ces je u upotrebi od novinskih clanaka, preko seminara do knjizevnih dela. Ne znam ko je veci moron, da li ti sto lupetas nesto a vezu s vezom nemas o jeziku, ili ja sto s tobom ulazim u raspravu i offtopicujem sopstvnu temu
    Kad zaćutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobedio. To znači da više nisi vredan mog vremena. Bukowski

Iskusan
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    354

Citat Original postavio ludopileglodjekosku Pogledaj poruku
    Kao prvo, tema nije postavljena sa ciljem da se zene posvadjaju oko toga da li bolje biti u vezi ili singl, kao drugo nije tacno da se ta dva statusa ne razlikuju, ma koliko vi sebi slobode davali. Jednostavno moras da se uskladjujes vremenski i prema sklonostima s njim (tipa ti bi u klub da se izigras, a on na neko mirno mesto da kulira) i XY drugih stvari koje ti, htela ti ili ne, ogranicavaju slobodu zivljenja i ponasanja - i ovo ne kazem u negativnom smislu, vec iznosim kao prostu cinjenicu - bar u toj meri da moras da uzimas u obzir i faktor "partner". To isto vazi i za njega. Prema tome, uopste se ne slazem da je razlika samo u tome da imas vise seksa, a posebo sto iz te teze direktno proistice da je biti singl nesto u najmanju ruku nepozeljno. Nisam singl, ali taj stav mi je bas bzvz.

Elita
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pa ne moras da se konsultujes sa drugom stranom

Iskusan
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    354

Ne moras...ali se onda postavlja pitanje jesi li u vezi ili u slobodnom aranzmanu Ima razlike

Veoma poznat BORKETA (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    185

Ja licno nisam za singl varijantu sem ako bas mora (nema na vidiku nista musko sto bi valjalo). Mislim da je sve lepse udvoje. Lepo je kada imas s kim da odes na koncert, u pozoriste, da pogledas neki dobar film, s kim da prosetas gradom i da te drzi za ruku da ti ponekad donese cvet. Naravno nisam za vezu po svaku cenu samo da ne budem sama. To je glupost. U tom slucaju bolje biti sama. Ono ima i to svojih prednosti.
    Jedanput sam cula jednu recenicu u nekoj nasoj drami koja mi se svidela ,,jeb.s slobodu ako nema ko da ti je brani,,.
    Verujem da u danasnje vreme ima zena koje su izraziti individualci i ne treba im niko jer bi im samo smetao. Ali mislim da u ovoj nasoj Srbijici to jos uvek nije tako izrazeno kao na zapadu. Mislim da su ovde same pre jer nema pravog muskarca u blizini da ga smuvaju nego sto to zaista zele. To je samo moje skromno misljenje.
    Исповест је тако добра за душу, а тако лоша за репутацију.

Elita
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ne moras...ali se onda postavlja pitanje jesi li u vezi ili u slobodnom aranzmanu Ima razlike
    pa onda mi je bolje biti skroz free
    sa par klinkica za prvu pomoc

Buduća legenda ludopileglodjekosku (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2394

Kao prvo, tema nije postavljena sa ciljem da se zene posvadjaju oko toga da li bolje biti u vezi ili singl, kao drugo nije tacno da se ta dva statusa ne razlikuju, ma koliko vi sebi slobode davali. Jednostavno moras da se uskladjujes vremenski i prema sklonostima s njim (tipa ti bi u klub da se izigras, a on na neko mirno mesto da kulira) i XY drugih stvari koje ti, htela ti ili ne, ogranicavaju slobodu zivljenja i ponasanja - i ovo ne kazem u negativnom smislu, vec iznosim kao prostu cinjenicu - bar u toj meri da moras da uzimas u obzir i faktor "partner". To isto vazi i za njega. Prema tome, uopste se ne slazem da je razlika samo u tome da imas vise seksa, a posebo sto iz te teze direktno proistice da je biti singl nesto u najmanju ruku nepozeljno. Nisam singl, ali taj stav mi je bas bzvz.
    Ne razumem zašto svaki postavljač teme podrazumeva da pod obavezno mora "negativno" ili "pozitivno" da komentariše odgovore ostalih... Ovo je forum. Ti želiš mišljenje i ono je izneto. Da li se slažeš, tvoja stvar...
    Moja namera nije bila da lomim koplja oko toga da li je bolje biti single ili u vezi. Lično, mislim da su obe varijante dobre ako čovek u njima uživa. I ne slažem se da se ta dva statusa razlikuju (ovde govorim o sebi, drugi neka sami govore o sebi).... Usklađivanje sklonosti odnosi se na sve vrste međuljudskih odnosa... Poštuješ vreme, obaveze, navike svih ljudi oko sebe (roditelja, brata, sestre, prijatelja, kolega...). Niko od nas nije sebičnjak niti vuk samotnjak kome puca dugme za sve pa se onda zaljubi i naprsno počne da vodi računa i o potrebama drugih. I posebno mi je zanimljiv deo kao veza ograničava slobodu ponašanja i življenja!!! Kada ti nešto ograničava slobodu to znači da te je zarobilo. Ti si njegovo vlasništvo. I to je onda zatvor, robija....a ne veza dvoje u svakom pogledu ravnopravnih osoba. Ali to je često mišljenje... Devojke se u globalu drugačije ponašaju kada imaju momka. Jer šta će svet reći? Iju! Muka mi je od ovakvog dvostrukog morala! Ako znaš ko si i šta si, ako si zen sam sa sobom i taj neko te voli takvog kakav si, čemu menjanje? A kompromisi su potrebni uvek. I na svakom mestu. I samo mi nije jasno kako si iz mog komentara došla do epohalnog zaključka da je biti sam nepoželjno?!!!
    Eno je veverica! Vataj je da joj uzmemo kremić!

Iskusan
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    354

I meni nije jasno kako si ti dosla do zakljucka da sam ja negativno komentarisala tvoj post... Iznela sam svoj stav, bas kao sto si ti iznela svoj...kao sto lepo primecujes, na to svako ima pravo na forumu. A do zakljucka o kojem me pitas sam dosla logicnom dedukcijom - sem u slucaju bolesno posesivnog odnosa, single vs. no single nema razlike, sem sto kad si u "no single" statusu ima vise seksa. Posto mi negde logicno da odrasla jedinka ima normalnu potrebu za seksom, onda je "single" status u kojem ima manje/ili nema uopste seksa - los i nepozeljan. Pri tom sam ispustila da kazem da uopse ne mogu da skapiram zasto bi singl ljudi imali manje seksa od onih u vezi. Ja znam jako puno slucajeva gde je upravo obrnuto.

Elita Kvinsi (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    742

jao, a što ste smorili sa engleskim i anglicizmima
    ne može tema na srpskom da se postavi, how yes no

Veoma poznat LPhoklica (avatar)
    Učlanjen
    27.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    176

Citat Original postavio BORKETA Pogledaj poruku
    Verujem da u danasnje vreme ima zena koje su izraziti individualci i ne treba im niko jer bi im samo smetao
    Ma nije to bas tako

Naravno da vole da su sa nekim..
    Da dele svoja ineresovanja, paznju, neznost i ostale lepe stvari.

Samo su pravila malo drugacija XD
    zabluda je da si ti ovde, a ja tamo negde

Iskusan
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    354

Citat Original postavio Kvinsi Pogledaj poruku
    jao, a što ste smorili sa engleskim i anglicizmima
    ne može tema na srpskom da se postavi, how yes no
    Kvinsi, da si procitala uvodni post videla bi da je naslov temi dat u odnosu na vec ranije postavljenu temu "Relationship Benefit", koju, kako vidim nisi prokomentarisala na takav nacin sa sve . Zamisao je bila da se ljudima koji su singl - ili da te usrecim koji su sami, bez decka/muza/partnera da mogucnost da iznesu svoje stavove, prednosti i mane sopstvenog polozaja. Kako smo dosli do smaranja i rasprave "bolje je ovo ili ono", ne znam, cini se da nijedna tema ne moze da prodje bez pljuvacine, i to iz jedan. Uostalom, posto si moderator mozes da je zakljucas, niko te ne moze spreciti, cak te evo ja molim da to uradis radije nego da ostavljas kometare. Hvala.

Poznat >NiNa< (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    292

Prednosti....
    Recimo da sam slobodna da uradim i odem gde zelim,ne moram da se vecito konsultujem sa drugom polovinom sta on misli,da li bi mu smetalo,ili izadjem negde sa drustvom bez njega,pa celo vece razmisljam o tome kako je on mozda uvredjen...Uglavnom ,to sto mogu da radim sta zelim a da ne razmisljam da li bi nekoga to povredilo.

Mane,ima ih koliko hoces. Ocigledne su,pa ih ne bih nabrajala.
    Poslednji put ažurirao/la nina_bg : 02.12.2008. u 15:51

Elita Kvinsi (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    742

Kvinsi, da si procitala uvodni post videla bi da je naslov temi dat u odnosu na vec ranije postavljenu temu "Relationship Benefit", koju, kako vidim nisi prokomentarisala na takav nacin sa sve . Zamisao je bila da se ljudima koji su singl - ili da te usrecim koji su sami, bez decka/muza/partnera da mogucnost da iznesu svoje stavove, prednosti i mane sopstvenog polozaja. Kako smo dosli do smaranja i rasprave "bolje je ovo ili ono", ne znam, cini se da nijedna tema ne moze da prodje bez pljuvacine, i to iz jedan. Uostalom, posto si moderator mozes da je zakljucas, niko te ne moze spreciti, cak te evo ja molim da to uradis radije nego da ostavljas kometare. Hvala.
    Nisam htela da ostavljam isti post na obe teme, a odnosi se na obe i na sve one koje su postavljene na engleskom ili imaju gomilu anglicizama u sebi. Meni je savršeno jasno šta piše, filolog sam po struci, ali mnogima nije. Ja NISAM pljuvala po temi, niti ću da je zaključavam osim ako izgubi smisao i ode u nekom drugom pravcu.
    Što se tiče teme, dugo već nisam single/sama/neudata i ne nedostaje mi. Postovaću na onoj drugoj temi onda

Veoma poznat Butterfly effect (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    186

Uh, plasim se da ne volim kad sam single.. Nema ko da mi greje noge

Ja ne znam sta najvise volis da za tebe obucem, ali znam sta najvise volis da sa mene skines... by La petite Maggie

Ističe se Eoja (avatar)
    Učlanjen
    27.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

Uvek moze prijateljica da ti greje noge, a ako se to pretvori u hot lesbo action utoliko bolje...ups anglicizam, treba li vam prevod za hot lesbo action?
    Bad people wear fur.

Veoma poznat Butterfly effect (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    186

Citat Original postavio Eoja Pogledaj poruku
    Uvek moze prijateljica da ti greje noge, a ako se to pretvori u hot lesbo action utoliko bolje...ups anglicizam, treba li vam prevod za hot lesbo action?
    Kad nemam momka koristim cebe

Ja ne znam sta najvise volis da za tebe obucem, ali znam sta najvise volis da sa mene skines... by La petite Maggie

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

1. моја лисница у мом џепу
    2. збогом депилацијо (сем у ретким случајевима ношења сукњица)
    3. можеш да једеш лук кад год ти се ћефне и да не размишљаш ''хоћемо ли се љубити''
    4. можеш да оставиш гомилу неопраног посуђа и да те боли дупе за то
    5. ником не полажеш рачуна ''кад сам дошла, кад сам пошла''
    6. увек можеш да се частиш новим ципелама а да ти нико не гунђа како је стигла опомена за струју
    7. не мораш да купиш ничије прљаве чарапе са фотеља и тепиха
    8. нико те неће смарати телефоном док си на послу да би те питао где му стоје поткошуље
    9. немаш свекрве и заове
    10. не мораш да рибаш тепих зато што се цело мушко друштво вратило са пецања, па право код вас у гајбу

...Сладак је лимун!

Gost 131338 nije na forumu
    Some folks call it a sling blade, I call it a kaiser blade...
    Domaćin
    Učlanjen
    15.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pa treba biti svestan single benefit-a i u vezi/braku. Ja imam prilicno funkcionalan alarm kad nesto pocne mnogo da me smara ili da me gusi. Ili kad postoji mnogo velika razlika izmedju onoga sto bi radila sama i onoga sto radim jer sam sa njim. To je onda sra.nje. :I

Iskusan
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    354

E pa, kako kome i kako kad
    Kod mene te dve stvari i u mozgu i u zivotu imaju jasnu liniju razgranicavanja, mislim biti sam i biti u vezi i prednosti jednog i drugog. Kad sam bila sama, prednosti su bile sledece:
    1) Potpuno nezavisno raspolaganje sopstvenim vremenom bez uzimanja u obzir bilo cijih potreba (meni porodica zivi u drugom gradu, a sa prijateljima se vidjam kad mi se vidja - sa deckom je prica ipak malo drugacija)
    2) Donosenje veceg broja zivotinjica u kucu od 2 (na privremen boravak do usvajanja ); sad nema vise po principu "ako oni dodju, ja odoh"
    3) Aktivniji zivot - en general, kad su solo ljudi vise izlaze, krecu se, mrdaju guzama...
    4) Vise mesta u ormanu
    .... za sad toliko. Ali sto rece Hellen, sladak je limun
    Zato, o prednostima veze kasnije na temi Relationship benefit

Slične teme

1. Benefit sumnje
    Autor Tuzni_patak u forumu Psihologija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 18.01.2009., 07:57
  2. relationship benefit
    Autor dive u forumu Žene
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 03.12.2008., 21:41
  3. Single Mom?
    Autor u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 19