Objašnjenje

drbob

Iskusan
Poruka
6.294
Molio bih nekog da prokomentariše ovu pojavu koju sam snimio danas oko 16h i 35' u Smederevu.
Ja priznajem da do sada nisam video dve zvezde oko meseca.
Zamolio bih one koji se razumeju u astronomiju da mi objasne ovo.
Prilažem sliku,a imam i video zapis.
 
Ne znam šta je to ali zvezde nisu. I ja sam ih videla, i to mnogo puta, uvek su tu :eek: navodno neki špijunski lebdeći avioni, nemam pojma. Ima dosta tih "zvezda", nisu samo te oko meseca. Za vreme bombardovanja uvek se pojavljivala jedna specifična, okrugla i velika, a ispod oblaka... š'o menja boje :)
 
Ona iznad je severnjača,ali mene zanima ova pored Meseca.
Interesantno da ni jedan nacionalni medij nije prokomentarisao ovu neobičnu pojavu.
Videču šta će Novosti sutra da objave,jer sam skrenuo pažnju mom kolegi,dopisniku Novosti iz Smedereva Maniću,koji je video isto što i ja.
 
Pa je li izlazila iz Malog Medveda? Zašto bi neko komentarisao zvezdu :think: čudan si.

Mislim, ja sam tu pored meseca stvarno videla X puta i prvi put sam se zapitala jer je baš čudna uživo, ali posle mi nekako postala čak i draga :lol: :)

I što misliš da nije avaks?
 
Pa je li izlazila iz Malog Medveda? Zašto bi neko komentarisao zvezdu :think: čudan si.

Mislim, ja sam tu pored meseca stvarno videla X puta i prvi put sam se zapitala jer je baš čudna uživo, ali posle mi nekako postala čak i draga :lol: :)

I što misliš da nije avaks?
I meni one iz '99 postale bas drage...noci i noci sam proveo gledajuci u njihove boje...i sad kad ih nema bas mi nedostaju...a ti me tako okrutno podsetila :rida:
 
Verovatno želiš reći Zvezda Danica, pošto je to sinonim za Veneru, ako se ne varam. Venera je takođe ona krupnija, tj. planeta koja se bolje vidi, više šljašti, takođe mislim. Severnjača je nešto drugo i nikako ne može biti na jugo-zapadu :p
 

Back
Top