Iran napravio nevidljivi vojni avion

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
http://vesti.krstarica.com/?rubrika...7be85b68d6e0f2bbc&dan=01&mesec=12&godina=2008



TEHERAN - Iran je dizajnirao nevidljivi avion, saopštio je komandant ratnog vazduhoplovstva te zemlje, brigadni general Hasan Šahsafi.

General Šahsafi je dodao da su vazduhoplovne snage testirale i novu raketu vazduh-vazduh iranske proizvodnje, dometa 40 km, sa mogućnošću da joj se domet poveća na 100 km, preneo je Rojters.

Iran često govori da je postigao napredak u oblasti naoružanja, a jedan analitičar je rekao da iranska tehnologija još uvek nije takva da može odgovarati američkom, evropskom, ruskom ili kineskom dizajnu, napomenula je agencija.

General Šahsafi je rekao državnom radiju da su iranski eksperti dizajnirali avion tako da sada istraživači pokušavaju da naprave mali prototip.


nemoj samo da je kao onaj iz Budjanovaca :hahaha::hahaha::hahaha:
 
http://vesti.krstarica.com/?rubrika...7be85b68d6e0f2bbc&dan=01&mesec=12&godina=2008



TEHERAN - Iran je dizajnirao nevidljivi avion, saopštio je komandant ratnog vazduhoplovstva te zemlje, brigadni general Hasan Šahsafi.

General Šahsafi je dodao da su vazduhoplovne snage testirale i novu raketu vazduh-vazduh iranske proizvodnje, dometa 40 km, sa mogućnošću da joj se domet poveća na 100 km, preneo je Rojters.

Iran često govori da je postigao napredak u oblasti naoružanja, a jedan analitičar je rekao da iranska tehnologija još uvek nije takva da može odgovarati američkom, evropskom, ruskom ili kineskom dizajnu, napomenula je agencija.

General Šahsafi je rekao državnom radiju da su iranski eksperti dizajnirali avion tako da sada istraživači pokušavaju da naprave mali prototip.


nemoj samo da je kao onaj iz Budjanovaca :hahaha::hahaha::hahaha:

To je verovatno propaganda, medjutim Iran je najozbiljniji protivnik Amerike, daleko jachi od Rusije, Kine, Indije ili EU.
 

EU nikad nece funkcionisati kao jedna drzhava, Kina je komunistichka, a to je truo sistem, Rusija i Indija su vishenacionalne drzhave, prilichno nestabilne, prva jer zavisi od energenata, a druga je politichki nestabilna. Iran je sa druge strane zemlje jednog naroda, mala ali sa 70 miliona ljudi, idealno religiozna, nije preterano fanatichna. Poseduje mnogo mladih obrazovanih ljudi.
 
EU nikad nece funkcionisati kao jedna drzhava, Kina je komunistichka, a to je truo sistem, Rusija i Indija su vishenacionalne drzhave, prilichno nestabilne, prva jer zavisi od energenata, a druga je politichki nestabilna. Iran je sa druge strane zemlje jednog naroda, mala ali sa 70 miliona ljudi, idealno religiozna, nije preterano fanatichna. Poseduje mnogo mladih obrazovanih ljudi.

:roll: :roll: :roll: Ako ti tako kazes...
 
Nemojte se podsmevati Iranu, Iran NIJE kao druge muslimanske zemlje. Pogledajte malo rezultate njihovih omladinaca na matematichkim i informatichkim olimpijadama.

Pogledaj nase pravnike... Sve same medalje... Ali nesto nam ta diplomatija ne ide... Kakve uostalom to ima veze, prosecan amerikanac ne zna razliku izmedju Srbije i Sibira, pa svejedno amerikanci vladaju dobrim delom sveta.
 
Ma Iran je keva!

iran01.jpg
 
Iznadprosecnih ima svaka zemlja. Teza da je u bilo kakvoj skoroj raspodeli snaga na nekom visem planu je besmislena.

Ja tvrdim da je Iran najopasniji protivnik SAD zbog mnogo chega, izmedju ostalog zato shto je to narod koji se ne bi libio da upotrebi ICBMove kad bi ih posedovao, a uskoro hoce.
Iz tog razloga Obama ce se odluchiti da do energenata dodje tako shto ce pokoriti Rusiju.
 
A gde sam ja to rekao... Guras mi gluposti u usta i potvrdjujes moju tezu da imas 15
godina... Kasparova jako cenim, jedini covek koji je pobedio najjaci kompijuter na svetu.

Podvukao si shta ti ukazuje da imam 15 g. To znachi da mislish suprotno, tj. da bi i Rusi upotrebili ICBMove. A ja uopshte nisam mislio na direktan konflikt, vec da ce Amerika pokoriti Ruse izznutra uz pomoc Ukrajine. E u tome se ogleda snaga Irana, u unutrashnjoj chvrstoci.
 

Back
Top