Žene kao prijatelji

Treća

Iskusan
Poruka
6.360
Da li žene mogu da budu prijatelji? Iskreni. Koliko su duga vaša prijateljstva sa "najboljim" prijateljicama i na šta se svode? Sinoć mi je jedna osoba napisala nešto u vezi sa ovim, a ja već duže vremena mučim sebe nekim pitanjima koja se tiču prijateljstva, pa me zanima šta je za vas prijatelj. Hajde toliko za početak, pa ako bude šanse, videćemo kako će se razgovor odvijati.
 
ne vidim zasto ne bi mogle biti prijatelji...one koje te poznaju i kojepoznajes, koje znaju koje su tvoje mane i cije mane znas, one koje ne zele da te menjaju niti bi ti ikada menjala njih, koje prihvatas kao dobronamerne jer znas da jesu cak i kad zabodu nos gde mu nije mesto, one u koje ne sumnjas nikada, cak ni u losim momentima, one koje mozes da ne vidis i ne cujes 10 godina i da ih zagrlis posle svog tog vremena, koje zoves u 5 ujutru jer te jako muci nesto relativno nebitno a one pricaju sa tobom jer znaju da te to jako muci ....e sve to i jos ponesto.
 
Svoje prijateljice volim, i uvek sam im na raspolaganju, nikad još nisam izneverila
ni jednu prijateljicu....NIKADA...imam ih malo, ali su prave.....da se razumemo
odmah, to su prijateljstva koja traju godinama, ništa ih nikad nije poremetilo.

Ne razumem tu priču kao žene su ljubomorne jedna na drugu, nemam taj osećaj
u sebi, nisam nesigurna osoba, čak naprotiv uživam ako mi je prijateljica lepa,
doterana, znači da vodi računa o sebi...i zašto bi to meni trebalo da smeta:confused:

E sad da se nadovežem na ono što je pomenula Helena....ima toga, ali se to
valjda odmah primeti...i od takvih se čuvam i klonim što dalje.....to bolje:think:
 
Prijatelj bi trebao da bude neko ko ce ti biti kao brat, ko te nece nikada ogovarati, na koga mozes racunati i u dobru i u zlu. Malo nas je takvih koji imamo takve prijatelje. Prije sam procitala da se prijateljstva prave u dobru, a testiraju u zlu.
 
Da li žene mogu da budu prijatelji? Iskreni. Koliko su duga vaša prijateljstva sa "najboljim" prijateljicama i na šta se svode? Sinoć mi je jedna osoba napisala nešto u vezi sa ovim, a ja već duže vremena mučim sebe nekim pitanjima koja se tiču prijateljstva, pa me zanima šta je za vas prijatelj. Hajde toliko za početak, pa ako bude šanse, videćemo kako će se razgovor odvijati.

naravno da mogu... bash, bash... dve najbolje prijateljice imam josh od detinjstva ali zivimo u drugim drzavama... u stvari jedna od njih je u nemachkoj (tu smo zivele obe) a ova druga u francuskoj... deshavalo se da iz ovih il onih razloga nemamo kontakt po par godina ali prijateljstvo se nije ugasilo, nestalo il shta se sve vec deshava u slichnim situacijama... dakle, ovde se radi bash o dugogodishnjim prijateljstvima... svode se na to da se chujemo tu i tamo, (u poslednje 3 godine koliko sam u budvi) vidimo uglavnom leti i to je to... al mnogo je lep osecaj znati da se neko ko je tako daleko od tebe josh uvek interesuje kako si, brine kad ti je teshko i sl. i da sa tim nekim josh uvek mozesh ludachki da se ismejesh i podelish ono shto ti se deshava u najsitnije detalje, bez ikakve sumnje i straha da te nece shvatiti, ili da cesh je smoriti...:)
 
Dobro, neka prijateljstva mogu nastati i u zlu, ali je bitnije ono kako se testiraju, a to je i u dobru i u zlu. Mislim da je jedan od najvećih stresova, odmah uz smrt bliske osobe razvod, gubitak posla, i razočaranje u prijatelja, onog koga smo smatrali najboljim. Zar ne?
Ranije sam delila ljude, sa kojima nisam u sredstvu naravno, na prijatelje, drugove i poznanike. Sad sam stopila prijatelje i drugove u jedno i svela na ono pređašnje značenje drugova - ljudi sa kojima vam je lepo, viđate se s vremena na vreme, znate im porodice, ali nemate neku naročito blisku priču, tipa ne zovem posle 22 i od 14 do 17 nikako. Ne zato što su mi kazali da ne zovem, već mislim da nije lepo. Nisamo bliski, pa da ne vodimo računa o opštim pravilima o neuznemiravanju.
Sad ispade da je vrhunac bliskosti zvati u 16h. :lol:
 
Poslednja izmena:
Da li žene mogu da budu prijatelji? Iskreni. Koliko su duga vaša prijateljstva sa "najboljim" prijateljicama i na šta se svode? Sinoć mi je jedna osoba napisala nešto u vezi sa ovim, a ja već duže vremena mučim sebe nekim pitanjima koja se tiču prijateljstva, pa me zanima šta je za vas prijatelj. Hajde toliko za početak, pa ako bude šanse, videćemo kako će se razgovor odvijati.


А што не би могле?:)

Пријатељи су на првом месту ЉУДИ, невезано за то да ли су мушкарци или жене (да ли је пријатељство женско-женско, мушко-женско или мушко-мушко).

Са најбољом другарицом се познајем од јесени 1979. а најбоље другарице смо од пролећа 1982. па кога не мрзи нек рачуна колико дуго траје! :mrgreen:

За све те године нисмо се ниједном посвађале! :)
Било је ситних разочарења, можда ту и тамо ривализирања...али увек смо биле ту једна другој кад затреба, све причале и све делиле једна са другом, а иако више не живимо у истом граду - синоћ смо нас две саме загинуле на некој свирци до пола 4 ујутру! ;)
Познајемо се јако добро, знамо шта можемо очекивати једна од друге, јако добро познајемо и мане и врлине оне друге...и прихватамо једна другу тако какве јесмо!

Ето, то је моје виђење пријатељства!

(Она ми је само најдуготранија пријатељица јер се дружимо још из основне школе, што не значи да је и једина! ;))
 
Da, pa naravno, ne može se generalizovati. Valjda, kao i u svemu, sve zavisi od osoba. Ali mislim da sve zavisi od naše definicije prijatelja.

upravo tako... u prijateljstva je najbolje ulaziti bez ikakvih ochekivanja i onda nema ni razocharenja... ona iskrena ce opstati uprkos svim mogucim problemima, odnosno vremenom ce se iskristalisati stvari i prijatelj ce ti pokazati da je prijatelj... ja sam se makar uvek tako postavljala i imala uvek ok odnose sa ljudima...
 
Dobro, neka prijateljstva mogu nastati i u zlu, ali je bitnije ono kako se testiraju, a to je i u dobru i u zlu. Mislim da je jedan od najvećih stresova, odmah uz smrt bliske osobe razvod, gubitak posla, i razočaranje u prijatelja, onog koga smo smatrali najboljim. Zar ne?
Ranije sam delila ljude, sa kojima nisam u sredstvu naravno, na prijatelje, drugove i poznanike. Sad sam stopila prijatelje i drugove u jedno i svela na ono pređašnje značenje drugova - ljudi sa kojima vam je lepo, viđate se s vremena na vreme, znate im porodice, ali nemate neku naročito blisku priču, tipa ne zovem posle 22 i od 14 do 17 nikako. Ne zato što su mi kazali da ne zovem, već mislim da nije lepo. Nisamo bliski, pa da ne vodimo računa o opštim pravilima o neuznemiravanju.
Sad ispade da je vrhunac bliskosti zvati u 16h. :lol:

tachno, u nekim situacijama se gotovo neznanci pokazu kao osobe koje ti bash zele dobro... mislim da se tu radi jednostavno o dobrim ljudima...
ne vidim kako bih mogla da se razocharam u najbolju prijateljicu, ipak se radi o zeni koju jako dobro poznajem, tako da ne mogu da zamislim situaciju gde bi mogla da me povredi...
 
Prije tri mjeseca sam izgubila oca na tragican nacin. Oni u koje sam se klela nisu mi se onda nasli. Zar je prijatelj onaj kome je tesko dignuti slusalicu i upitati me kako sam, a za kavu nema vremena? Izdali su me oni zbog kojih sam cesto ostavljala svoje obaveze da bih im bila pri ruci kad njima npr. muz dodje kuci pijan i treba im rame za plakanje.
 
Prije tri mjeseca sam izgubila oca na tragican nacin. Oni u koje sam se klela nisu mi se onda nasli. Zar je prijatelj onaj kome je tesko dignuti slusalicu i upitati me kako sam, a za kavu nema vremena? Izdali su me oni zbog kojih sam cesto ostavljala svoje obaveze da bih im bila pri ruci kad njima npr. muz dodje kuci pijan i treba im rame za plakanje.

hm, a malopre htedoh u onom postu trecoj da to napomenem bash... ruzno je reci test ali takve situacije gde se radi o smrti nekoga u porodici ili bolesti su neshto gde prijatelj mora da se pojavi ili javi... to su stvari koje se ne zaboravljaju...
 
Prije tri mjeseca sam izgubila oca na tragican nacin. Oni u koje sam se klela nisu mi se onda nasli. Zar je prijatelj onaj kome je tesko dignuti slusalicu i upitati me kako sam, a za kavu nema vremena? Izdali su me oni zbog kojih sam cesto ostavljala svoje obaveze da bih im bila pri ruci kad njima npr. muz dodje kuci pijan i treba im rame za plakanje.

Nisu me izdali oni, nego ONA . Nikada joj to necu zaboraviti.
 
Da, pa to su neki testovi. Naravno da je ružno nazivati životne situacije testovima, pošto test podrazumeva nešto namerno urađeno radi proveravanja, ali događaji testiraju prijatelje. Zato i pitam na šta se svode ta prijateljstva, pošto neretko ispadne da u najtežim i najlepšim situacijama dobijemo više od onih koji nam nisu bliski.
 

Back
Top