Metropoliti serb Amfillohje Radoviç viziton Shkodrën

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
I mene je iznenadio naslov koji je na ALBANSKOM jeziku, a ne na Siptarskom, ali kao sto je dragosh objasnio radi se o posjeti Srbima koji zive u Skadru na sjeveru Albanije, dao je intervju za Albanske medije i normalno je da je govorio jezikom koji ce razumjeti oni koji taj intervju budu slusali, pa nema razloga za reakciju tipa Hugo Chavez, a jos manje DragonR-a.
Ako neko postuje na ovom forumu na jeziku koji vecina posjetilaca ne razumje, postovanje gubi smisao, pa je tako onaj ko postuje na takvom jeziku sam sebe eliminisao sa foruma
 
I mene je iznenadio naslov koji je na ALBANSKOM jeziku, a ne na Siptarskom, ali kao sto je dragosh objasnio radi se o posjeti Srbima koji zive u Skadru na sjeveru Albanije, dao je intervju za Albanske medije i normalno je da je govorio jezikom koji ce razumjeti oni koji taj intervju budu slusali, pa nema razloga za reakciju tipa Hugo Chavez, a jos manje DragonR-a.
Ako neko postuje na ovom forumu na jeziku koji vecina posjetilaca ne razumje, postovanje gubi smisao, pa je tako onaj ko postuje na takvom jeziku sam sebe eliminisao sa foruma

a tu ima razlike? sta kao albanski je knjizevni oblik siptarskog? pa kojim sad pricaju siptari (na kosovu ili u albaniji, svejedno)?
 
a tu ima razlike? sta kao albanski je knjizevni oblik siptarskog? pa kojim sad pricaju siptari (na kosovu ili u albaniji, svejedno)?

tunema nikakve razlike:knjizhevni je isti sa obe strane,jedina je razlika u govornom jeziku tj. dijalekatu.severni i srednji deo albanije govori isto kao kosovo,makedonije (gde zhive albanci),preshevska dolina i albanaci u crnoj gori .gegsi dialekat.
jug albanije i severne grchke i manji deo alabanaca u makedoniji upotrebljavaju dialekat nazvan toskrishtja.
razlika dialekata je uzmimo za primer shumadija i vranje,bujanovac.:ok:
 
prvi minut sam "preveo", zatim prica o grobljima, kao svetim mestima i da se ona trebaju postovati jer u njema leze kosti ljudi koji su tu dali svoj mladi zivot za opste dobro.... :ok:



Toliku ste halabuku napravili zbog ovoga nizasta.
Eto covek nam je lepo sve preveo u vezi ove posete mitropolita Amfilohija Skadru,
tako da smo nesto korisno naucili i saznali.
 
ja cu malo govor amfilohija
posetili smo neku crkvu i svratili na groblje srpskih palih vojnika kojih je bilo vise od 10.000, oni su zajedno sa drugima zrtvovali svoj zivot da bi albanija dobila nezavsnost.....
to je pocetak. ostalo nisam jos preslusao. ali mislim da ovaj deo neki trebaju utuviti u svoje glavurde.

Pa u startu vidim da ga malo pretera,ali ajd.............
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top