POSLEDNJI DANI... od 1914.god.

Nemam ja nameru da bilo koga plasim, postavio sam pitanje , nisam vredjao , nisam aludirao ni na sta nisam dovodio u pitanje doktrinu vere, prosto trazio objasnjenje. Naravno odgovor nisam dobio , i to dovljno govori o ljudima kojima je pitanje postavljeno. Ako ne znate , kazite tako , bice u redu , i to je odgovor , a ja cu traziti isti odgovor od nekoga ko ga zna . A ako na pristojno postavljeno pitanje odgovarate prvo ignorisajnem , pa onda odgovorima koji to nisu , skretanjem sa teme, itd , itd , sta nam to govori?
 
Nisi , ni ti niti bilo ko drugi iz vase organizacije , a siguran sam i da necete, ali cu i dalje insistirati na tome , tek da ljudi koji posecuju ovaj forum mogu da vide sa kim imaju posla .

Svi mi znamo sa kim imamo posla. Reč je o dobro organiziranoj vjerskoj sekti

Nemam ja nameru da bilo koga plasim, postavio sam pitanje , nisam vredjao , nisam aludirao ni na sta nisam dovodio u pitanje doktrinu vere, prosto trazio objasnjenje. Naravno odgovor nisam dobio , i to dovljno govori o ljudima kojima je pitanje postavljeno. Ako ne znate , kazite tako , bice u redu , i to je odgovor , a ja cu traziti isti odgovor od nekoga ko ga zna . A ako na pristojno postavljeno pitanje odgovarate prvo ignorisajnem , pa onda odgovorima koji to nisu , skretanjem sa teme, itd , itd , sta nam to govori?

Kakvo je to vjerskom učenje gde za mišljenje moraš da ideš u vjersku centralu? :sad2:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Blagodarim... :D

Kao što rekoh, čim siđe dole nastupi neka.... khm... neki problemi. :confused:

Kolko vidim, bilo je 6000 godina čekanja da bi se doživelo 1000 godina mira. I sve će na kraju da reše neki konji.
I osnovaće se državna adminitracija sa 144000 državnih službenika. Ja bi reko da ni carstva koja su bila bolje nogama oslonjena na zemlju nisu mogla da izdrže 144000 državnih lezilebovića, da se tako proročki izrazim.
Uostalom, iz Jacobizma znamo da nisu važni konji nego krava. :D

Hahahahaha.Bravo majstore. Uze mi reci iz usta. :super::klap:
 
Разговор са о. Николајем из манастира Св. Петка о последњим временима, екуменизму, глобализацији човечанства, присуству Антихриста, методама које користе глобалисти у борби против Православних, Јованом Откровењу, пет месеци ракетирања у Трећем светском рату, духовном стању омладине, разговору са чувеним старцем Пајсијем Светогорцем, уском Путу којим треба ходити, чипованим личним картама и пасошима...

 
Nemam ja nameru da bilo koga plasim, postavio sam pitanje , nisam vredjao , nisam aludirao ni na sta nisam dovodio u pitanje doktrinu vere, prosto trazio objasnjenje. Naravno odgovor nisam dobio , i to dovljno govori o ljudima kojima je pitanje postavljeno. Ako ne znate , kazite tako , bice u redu , i to je odgovor , a ja cu traziti isti odgovor od nekoga ko ga zna . A ako na pristojno postavljeno pitanje odgovarate prvo ignorisajnem , pa onda odgovorima koji to nisu , skretanjem sa teme, itd , itd , sta nam to govori?

Odredi se startna godina koja je istorijski znacajna i istorijski prihvacena. Jedna od godina koja je znacajna i zajednicka i za sekularnu istoriju i za biblijsku jeste godina 539. PNE, godina kada je pao Vavilon od strane Medo-Persije pod vodjstvom Kira o kome Jehova govori 200 godina unapred i cak imenuje Kira pre nego sto je bio i rodjen.

U zimu 538. PNE ili ranog proleca 537. PNE Kir je i dao da se zapise proglas po kome ce Izraelci, koji su bili porobljeni biti oslobodjeni. Pripreme su zapocete za 4 meseca dug put do Jerusalima koji se okoncao Oktobra mesesca 537. PNE kada su oslobodjeni Izraelci stigli u razruseni Jrusalim.

Kad se doda 70 godina zarobljenistva koje je proreceno da ce toliko trajati i koje je tacno toliko trajalo, dolazimo do godine 607. PNE kad je Jerusalim razrusen i pao pod vlast Vavilona.
 
Ovoj tematici sam čak posvetio i jednu svoju pesmu:


1914


Pucnji iz pištolja anarhiste
Pozvali su pale anđele na ztemlju

Njihova je zloba
Manja od zlobe miliona ljudi

Mladići su izvedeni iz školskih klupa
I odvedeni na bojna polja
U svečanim uniformama
Pred precizne mitraljesce

Počela je era pokolja

Crkvena zvona oglašavaju
Pobede ateista

Svet više nije isti kao nekad
Niti će ikada biti

Pucnji iz pištolja anarhiste
Pozvali su pale anđele na zemlju
 
Ovoj tematici sam čak posvetio i jednu svoju pesmu:


1914


Pucnji iz pištolja anarhiste
Pozvali su pale anđele na ztemlju

Njihova je zloba
Manja od zlobe miliona ljudi

Mladići su izvedeni iz školskih klupa
I odvedeni na bojna polja
U svečanim uniformama
Pred precizne mitraljesce

Počela je era pokolja

Crkvena zvona oglašavaju
Pobede ateista

Svet više nije isti kao nekad
Niti će ikada biti

Pucnji iz pištolja anarhiste
Pozvali su pale anđele na zemlju

Ovaj deo mi se posebno svidja.
Danas zemlja sutra napad na Empirej :mrgreen:
 
Nije mi jasno shto svi tripuju na kraj sveta i pogadjaju datume , ajde da je ko kladionica pa da dobijesh kintu , nego ako neko pogodi svi naj*bemo debelo ( i nikome se ne isplati jer ni onaj ko je pogodio datum nece moci da likuje : " Haha , pogodio sam " jer ce i on biti mrtav).
 
Nije mi jasno shto svi tripuju na kraj sveta i pogadjaju datume , ajde da je ko kladionica pa da dobijesh kintu , nego ako neko pogodi svi naj*bemo debelo ( i nikome se ne isplati jer ni onaj ko je pogodio datum nece moci da likuje : " Haha , pogodio sam " jer ce i on biti mrtav).

Ko pogadja datum kraja sveta?

Nije rec o kraju sveta vec o kraju ovog sistema stvari.
Nece biti svi mrtvi, bice prezivelih.

z;)
 
A u vezi sa JS. i osnivačem Čarls Tejz Raselom dodao bih par ''sitnica''.Ovo je

disk.jpg

simbol koji je bio naznačen na svakoj knjizi i svakom zapisu Raselovom.

Ovo mu je bio omiljen krst...
krst.jpg


a koji je bio štampan u gornjem levom uglu ''Glasnika Hristove pristutnosti'' Kule stražare u početku štampanja.
Inače kao mason 33 reda sahranjen je tako što mu je na grobu sagradjena...piramida.
I to piramida koja na svakoj svojoj strani ima po jedan...krst.

A ovde ima nešto malo o JS...
http://pavlescg.bc-cetinje.com/files_2008/Jehovini_svjedoci.pdf

:bye:
felix.gif
Raselovov grob nije piramida !!! to ti je pogrešno
drugo Rusel nije umro kao mason on je bio rođen u porodici koji su prakticirali neke masonke tradicije a ni oni sami nisu bili masoni.
 
Pa ste zbunili čoveka. :D
Kad vas čovek sluša, pomisli da je u pitanju ruski rulet sa pet metaka. A ko preživi osvaja još jedno izvlačenje. :lol:

Ma da je ruski rulet bilo bi lako , nego za neke je pocheo , za neke treba da pochne , za neke je zavrshio , ne znash gde je kraju sveta pochetak , a gde kraj :D.
A tek da se ne ulazi u detalje izgleda samog china , da je smak sveta ruski rulet , neki bi igrali sa pishtoljem , a neki bi ishli chak do haubice.
 
evo 2. Timetejeva 3:1-5 govori o poslednjim danaima

i proreceno je kakvi ce ljudi biti ...

Druga Timoteju glava 3
1 Znaj da će u poslednje dane nastati teška vremena,
2 jer će ljudi postati sebični, lakomi, tašti, oholi, hulnici, nepokorni roditeljima, neblagodarni, neduševni, neosetljivi,
3 neverni, klevetnici, neuzdržljivci, svirepi, neprijatelji dobrih ljudi,
4 izdajnici, nagli, naduveni, i koji će više mariti za slasti nego za Boga;
5 koji će imati izgled pobožnosti, ali odbacivši ono što čini silu njezinu. Kloni se takvih!

da li ovaj opis vama odgovara ljudima poslednjih dana ... koje traje od 20 (od 1914.) veka pa naovamo..

tj da li su danas ljudi danas takvi...


:)
 
evo 2. Timetejeva 3:1-5 govori o poslednjim danaima

i proreceno je kakvi ce ljudi biti ...

Druga Timoteju glava 3
1 Znaj da će u poslednje dane nastati teška vremena,
2 jer će ljudi postati sebični, lakomi, tašti, oholi, hulnici, nepokorni roditeljima, neblagodarni, neduševni, neosetljivi,
3 neverni, klevetnici, neuzdržljivci, svirepi, neprijatelji dobrih ljudi,
4 izdajnici, nagli, naduveni, i koji će više mariti za slasti nego za Boga;
5 koji će imati izgled pobožnosti, ali odbacivši ono što čini silu njezinu. Kloni se takvih!

da li ovaj opis vama odgovara ljudima poslednjih dana ... koje traje od 20 (od 1914.) veka pa naovamo..

tj da li su danas ljudi danas takvi...


:)

Vrlo precizno proročanstvo. Sve se događa onako kako čitamo u 2 Timoteju kako si navela. Najbolji primer jeste ovde na forumu. Prošetajmo malo po temama i videćemo ispunjenje ovog proročanstva ovde pred našim očima.

:kpozdrav:
 

svako bira svoj put i snosi posledice svog izbora :D

kao sto Biblija kaze:5. Mojsijeva 30: "19 Svjedočim vam danas nebom i zemljom da sam stavio pred vas život i smrt, blagoslov i prokletstvo. Izaberi život da živiš ti i potomstvo tvoje,
20 da ljubiš Gospoda, Boga svoga, da slušaš glas njegov i da se njega držiš; jer o tome ovisi život tvoj, i produženje dana tvojih, i samo ćeš tako moći ostati u zemlji za koju se Gospod zakleo da će je dati ocima tvojim - Abrahamu, Izaku i Jakovu
 

Back
Top