Povodci za decu

Da li bi vodili svoje dete na povodcu?

  • DA

  • NE!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

W.A.S.P.

Poznat
Poruka
9.005
kid-leash.jpg

leash3.jpg

child_leash.jpg


Da li je još nekome sem meni ovo odvratno? Ovakav prizor je sve češći u Bg-u. Ne mogu da verujem da postoje roditelji koji će svoje DETE voditi kao kuče!!! (Nemam ja ništa protiv kučića a li ovo je dete).
Mislim da je ovo jezivo. Koliko god dete bilo nestašno, nemirno, ne treba mu stavljati povodac. Nije mi jasno šta je tim roditeljima u glavi ...
 
Koji su to bolesnici!
I sta sad ona zastane da vidi neki izlog ili slicno i cimne to dete svom snagom!
Takve zene ni ne zasluzuju da budu majke kad ne mogu da drze dete na oku vec moraju za svaki slucaj da ga vezu za sebe da im se ne izgubi iz vida!
 
И то нам је стигло са прогресивног Запада! :dash:

Као, родитељи воде бригу да им се дете не изгуби!

Страшно, сурово, још им корпа на устима фали!

А ја стоти пут пишем, васпитавање није чување деце од непријатних и опасних ситуација, васпитавање је оспособљавање детета за суочавање са животом, за сналажење у ситуацијама које га чекају!
 
Ускоро ће постати модерно, а после неког времена и законом обавезно, бојим се.

А шта ће бити са том децом кад их буквало пусте са ланца, можемо само да замишљамо...
 
Ускоро ће постати модерно, а после неког времена и законом обавезно, бојим се.

А шта ће бити са том децом кад их буквало пусте са ланца, можемо само да замишљамо...
Na žalost, s obzirom na to koje se dijabole pitaju za to, vrlo lako može biti kao što kažeš.
 
ma meni je totalni kretenizam kad ih vozaju u kolicima do 5. godine.zdrave i prave, da bi roditeljimanje brinuli.....kad su u pitanju bas malci meni deluje okej..al niko nece valjda stalno tako setati sa decom..u nekim okolnostima i za odrs. uzrast ima smisla..
 
Ovo sam vec negdje spominjala,vidjam ja to svakodnevno na ovom jebenom zapadu...kao razlog sto dijete tako vode navode manje vise ovo sto munja kaze...ali dijete ima i ruke,lijepo ga uhvatis za rukicu i u setnju do mile volje!!!!!
Uglavnom meni je uzasno za vidjeti istao kao i dijecu od 5 god u kolicima,mada je ovo prvo mnogo gore!
 
Ove bas izgledaju grozno ------------ali ( sad ce te me svi napljuvati )
I pre 20 godina bili su u prodaji i izgledali kao 2 narukvice povezane rastegljivom providnom aj. sad , trakom .A sluzile su za decu koja su toliko ziva i nemirna da predstavljaju opasnost za sebe kad ih vodite ulicom , ili da se ne izgube na pijaci ili trznom centru gde je dovoljna sekunda , pa nestanu .
Mojoj prijateljici je nestao sin od 3 godine u trznom centru u 45 bloku a ja sam ga slucajno nasla u 61 (znaci presao je sam onu veliku ulicu sa tramvajima ),jer je dete krenulo kuci. Taj njen stres izazvao je mnoge danasnje bolesti koje ima .
A oni koji vuku 5-godisnjake u kolicima , radi svog komoditeta -jer su tu tek privezani na kratko -meni izgledaju mnogo cudnije i sebicnije.
Brrrrr-----sad kad kreneeeee
 
Ovo moze da bude korisno za ljude koji imaju hiperaktivnu decu, a pri tom ne mogu da trce za njima iz zdravstvenih razloga. A da izgleda odvratno, izgleda.
Eto i za velike guzve u trznim centrima i sl. nije lose resenje, ali za saobracaj se ne bih slozio. Zato sto postoje i drugi ucesnici u saobracaju, osim pesaka, koji su cesto neoprezni, pijani ili sta vec, tako da povodac nije neka sigurnost.
 
e sad, ima tu jos jedan momenat a to je razika u visini deteta i odraslog koji ga vodi u setnju, a koliko god bili pozrtvovani moramo priznati da i mi imamo kicmu. Povodac nisam koristila jer mi je uzasno odvratan ali sve vise mislim da je visestruko koristan. Moje dete hoda i bas je nemirna. Sad zamislite dete koje je visoko 75-80cm, a tata je npr. visok 200cm, sto znaci da ce pogrbljen ici sa detetom u setnju, tako hodati sat-dva i kicma krene ocas posla da puca. Stoga, nemojmo suditi ljudima koji koriste povoce, lakse je.
 
Не могу да прихватим да ишта може да замени додир између родитеља и детета!

Какво лакше?
Ако ми је тешко да се сагињем због свог детета, онда није требало ни да га имам!

Како бисмо се ми осећали да нас неко води на узици?
 
Vidi wanda, nije ovde sad pitanje da li zelimo ili ne zelimo da se saginjemo, zbog deteta ili ne, stvar je u tome da jeste objektivno lakse, a sad sto izgleda toliko uzasno, to je druga stvar. Btw, mi dete vodimo i dalje za ruku ali prihvatam da ima i onih koji to rade na povocu i ne mislim da su manje pozrtvovani ili losiji roditelji od nas
 

Back
Top