Odeća za pse - za ili protiv

gost 42348

Poznat
Poruka
7.267
У Пет центру, пре неког времена, видела сам пса коме је власница испробавала разне јакнице и џемперчиће. По самом понашању пса, схватила сам да је веома љут и да негодује што је власница одушевљена како му стоје џемперчићи. Пас је био средње расе и по мени, нимало му није био потребно све то. Да ли је то помодарство у питању? Да ли су псима стварно потребне те ствари, знајући да их је природа направила отпорним на временске промене, са самом длаком и подлаком? Да ли могу да настану кожна обољења и губитак имунитета ако се псу стално облачи јакница или џемпер? Јер све више виђам псе на улици који су обучени а далеко од тога да је хладно за њих.

О овоме сам доста расправљала са једном женом у ветеринарској апотеци и она и ја смо биле против тога.

Занима ме ваше мишљење.
 
Uglavnom, odeća na psu poručuje: "Moj vlasanik je budala!", mada prihvatam da ima salonskih i osetljivih rasa pasa kod kojih to ima smisla kad je jao hladno.
Upravo zamišljam moju Donu u "žaketiću" i kidam se od smeha!
:rotf::rotf::rotf:
 
Pa to zavisi od rase pre svega i od starosti psa, ja sam mom oblacila kaputic kad je ostareo, nije se preterano bunio, prvo mu je bilo cudno, ali se navikao. Obicno se oblace manji psi i to bi trebalo imati nesto tanko, u cemu psu nece biti toplo za kisno vreme, ako je bas jak pljusak, a pas mora da izadje i nesto deblje, ali to oblaciti samo ako su napolju bas, bas minusi. Koliko ja znam ne bi trebalo oblaciit psa dok T ne padne ispod 0.
A one cipelice i ostale stvarcice e to mi je vec bez veze, neki su ovde nabavili psu 4 cipele i posle par setnji jedna se izgubila i ostalo ih tri- neupotrebljive vise :lol:
 
Mislim da je to ok za manje pse i one koji ne trpe veliku zimu ali nisam za to da ih karade i prave cirkus od njih:thumbdown:...u Pet centru ima jako lepih odevnih predmete,a i cene su ok:ok:...moj drug je kupio jaknu za boksera,ima dva lica i super mu stoji:super:
 
Ето ... али шта је са њиховом природном заштитом? Мислим, кожа им је заштићена и та подлака и длака, па и ако покисне, чему јакнице? Довољно да пса обришеш кући и то је то, зар не? Јуче сам видела два боксера, један је био обучен. А напољу само мало ветровито, није чак ни минус, пас није низак па да му зебе стомак ... не разумем.
 
protiv...ma ajde molim te to je klasicno isprdjivanje ko ima pare to radi!!cak stavise mislim da je to mucenje na neki nacin..npr moj pas on se najlepse oseca kad je skroz strokav ali istina mozda cudno ali je.....kad god vidi neku baru na ulici ili tako nesto gde moze da se baci mora da se baci na ledja i prlja a meni je bas slatko da je gledam dok uziva i nikad je zbog toga ne kaznim..hehe.ali ova odeca definitivno protiv!!!!:neutral:
 
Uglavnom, odeća na psu poručuje: "Moj vlasanik je budala!"

Upravo ovakav komentar govori o inteligenciji onog ko ga izgovara/pomislja.

Da, psi imaju dlaku koja ih stiti od hladnog vremena, kise itd, medjutim zaboravljate da vecina ljudi pse drzi u stanu gde je preko 20 stepeni i kada pas izadje napolje to je veliki sok za organizam koji jednako kao i ljudski od te promene temperature moze da se razboli.

Nekada je bilo nakaradno setati pse na povodcu pa su kasnije kao koristu stvar to prihvatili svi. Po meni obuci psu dzemper kada je hladno je najosnovnija briga o njegovom zdravlju. Nesto sasvim drugo je oblaciti psima svaki dan drugi dzemper i bacati pare na to, al sa druge strane i mnogi vlasnici kupuju psima razlicite ogrlice i povodce pa menjaju svaki dan, sto je podjednako bacanje para i pomodarstvo. Psu to ponajmanje znaci, ali mu odelo svakako znaci kad je napolju hladno.

Btw, da vas malo sokiram, moj pas ima i patikice koje joj obuvam kad je napolju kisa i sneg, ne zato sto ja mislim da je to tako jako moderno i fensi vec zbog toga sto nema potrebe da se blatnjavi, da posle moram da je kupam i susim fenom i dodatno traumiram.

I da ponovim-izrugivanje necemu sto ne mozete da shvatite je dokaz vase...:think: Mislite o tome;)
 
Ja sam protiv...osim kada je u pitanju neka osetljiva rasa ili pas kome je hladno zato sto je zimogrozljiv(kao bretonka moje drugarice),a napolju je mnogo hladno,plus pada kisha ili sneg....
Uni to ne treba....i ona to ne voli...nece da hoda kada joj obuchem to :lol: sva se ukochi.
A ne volim kada vidim nekoga ko nosi neko kuchence u rukama non stop,bez da ga pusta da sam hoda i jos plus mu stalno oblachi neke dzempere,koshuljice,haljinice...stavlja mu ogrlicu sa cirkonima i lakira mu nokte :roll:
to je pas.....on ne treba da izgleda kao lutka ...
 
Recimo Brbljiva Kiša je svoju havanezerku Milicu morala da odvede na šišanje i zbog dredova koji su se napravili moralo je na trojku. Kuca oštenjena na jugu SAD, male rase, poreklom iz mnogo toplijih krajeva... Pričala mi je jedna žena kako je nje veliki šnaucer, isto tako kad je ošišan pred neku hladnoću počeo da nosi duks koji je ostao od njenog sina kad je bio mali i kako se tako vezao za taj plavi duksić da je propatio i presedeo pored mašine svaki put kad se toliko uštrokavi da mora da se opere. Ima situacija kad je to čak neophodno ali uglavnom je čisto stvar pomodarstva. Kao kad su se Pi Didi, Britni Spirs i Paris Hilton takmičili ko će više para da potroši na odeću i nakit za svoje čivave. A svi u Majamiju na + beskonačno! :roll:
 
Lepo receno Look, nije me mrzelo da pisem vec ne upusta mi se u besmislenu diskusiju ili - ili, koja se na ovakvim temema uvek nazire. Treba zastititi psa ako je potrebno, i nema nista lose niti cudno u tome. Dogo kao primer je osetljiv na visoke ali i niske temperature, dakle isto tako sto necu dozvoliti da bude na suncu, zastiticu je od hladnoce. :)
 
2vkkuv5.jpg


Ovo je zlostavljanje
 
Nisam za to.Evolucija se pobrinula za pse.Zato ne treba pse dovoditi u stanista sa klimom na koju nisu navikli.Mada smatram da je Nem. ovcar superioran u odnosu na ostale po tom pitanju.

Upravo tako. Ajde sad sto spomenu neko kao civava mu je osetljiva pa mora da je oblaci. Pa zasto drzi civavu ako ovo nije klima za nju ili neka joj obezbedi da ista ne mora zimi napolje kad je bas hladno.
Sta da rade onda recimo oni sto imaju Haskije i slicne pse leti. Treba da ih vode kod frizera da ih ostriga na nulu.Njima je cak mnogo gore nago tim pacovima civavama koje eto moraju da stegnu muda 5 minuta napolju dok se po*****ju dok Haski se kuva 24 casa leti.
 

Back
Top