kurs za podoficire

MO VS ul.Bircaninova 5 uprava za kadrove,sektor za ljudske resurse,naslovi zahtev na njih i obrazlozi sta te sve zanima,i od njih ces dobiti sve potrebne informacije,ali takodje navedi da tvoji u vojnom odseku ne znaju nista o toma a siguran sam da su redovnim putem obavesteni od strane pretpostavljene komande o konkursu za podoficire,kad kako i sta u vezi njega.
 
000001
zzz svima i ja sam cuo da ce kurs za podoficire,odnosno kurs za "prevodjenje" VPU u profesionalne podoficire biti u pancevu-2 gom centru za obuku gde je valjda nekad bila skola rezervnih vojnih podoficira-i cuo sam da bi sve to trebalo da startuje tamo negde od septembra,toliko od mene pozz
 
Ako i bude kurs na njega ce iskljucivo ici profesionalni vojnici (ugovorci), tako da bi dzabe isao u vojsku.

Pazi, ja sam gledao sad i video sam da se prica da moras prvo ici u profesionalnu vojsku....e sad, to mi nije toliki problem, ako bi ja sad znao da odsluzim tih 6 meseci i da li ce me posle primiti na taj kurs? ali sam opet cuo da moras da imas 3 god iskustva u prof sluzbi.....to me malo muci....ako je tako, dok ja zavrsim tih 6 meseci pa dok odsluzim 3 god, ja cu da omatorim :D
 
Pazi, ja sam gledao sad i video sam da se prica da moras prvo ici u profesionalnu vojsku....e sad, to mi nije toliki problem, ako bi ja sad znao da odsluzim tih 6 meseci i da li ce me posle primiti na taj kurs? ali sam opet cuo da moras da imas 3 god iskustva u prof sluzbi.....to me malo muci....ako je tako, dok ja zavrsim tih 6 meseci pa dok odsluzim 3 god, ja cu da omatorim :D
Citaj sta ti pisem! Na kurs idu samo profesionalni vojnici, to jest bivsi ugovorci.
Ima ugovoraca koji rade po 10 godina pa nisu otisli na kurs, tako da sebi izbrisi iz glave taj kurs.
 
Ja mislim da su nekadašnje srednje vojne škole davale kvalitetnije podoficire nego što će biti ovi ugovorci sa kursom. 3-4 godine traje svaka civilna škola u kojoj država školuje kadar za daleko manje odgovorna zanimanja od podoficirskog! Zašto ne vrate SVŠ?
 
Ja mislim da su nekadašnje srednje vojne škole davale kvalitetnije podoficire nego što će biti ovi ugovorci sa kursom. 3-4 godine traje svaka civilna škola u kojoj država školuje kadar za daleko manje odgovorna zanimanja od podoficirskog! Zašto ne vrate SVŠ?
Ugovorac je isao u vojsku, tu je ucio o "ponasanju" i stvarima vezana za svoj ves.
Zatim su isli na kurs od mesec dana gde su takodje imali obuku.
3 godine minimum rada u sluzbi.
+ kurs za vodnike koji ce trajati 3-4 meseca!

Zasto mislis da je neko dete od 19 godina bilo sposobnije od ljudi od 25 godina pa navise?
 
Ugovorac je isao u vojsku, tu je ucio o "ponasanju" i stvarima vezana za svoj ves.
Zatim su isli na kurs od mesec dana gde su takodje imali obuku.
3 godine minimum rada u sluzbi.
+ kurs za vodnike koji ce trajati 3-4 meseca!

Zasto mislis da je neko dete od 19 godina bilo sposobnije od ljudi od 25 godina pa navise?

Zato što znam i kakve su bile, na primer, SVŠ KoV ili SVŠ RViPVO... a znam i kako se danas služi vojni rok i kakve su te kratkotrajne obuke i kursevi... Nekadašnji vodnik je posle 4 godine SVŠ bio 19-godišnji stručnjak za svoj sistem/sredstvo... Danas, na primer, posle poljoprivredne škole odsluži vojsku 6 meseci čisteći krug, potpiše ugovor, 3 godine daje čuvarsku službu, ode mesec dana ma kurs, i postane recimo komandir radarske osmatračke stanice, a da nije ni jednom uključio to sredstvo... a onaj iz SVŠ je do detalja poznavao svaki sklop i način rada.
Osim toga, "dete" od 19god. je, posle SVŠ, daleko stručnije i bolje vojnički isprofilisano kroz usmerenu nastavu i način života tokom 4 godine odrastanja.
 
Zato što znam i kakve su bile, na primer, SVŠ KoV ili SVŠ RViPVO... a znam i kako se danas služi vojni rok i kakve su te kratkotrajne obuke i kursevi... Nekadašnji vodnik je posle 4 godine SVŠ bio 19-godišnji stručnjak za svoj sistem/sredstvo... Danas, na primer, posle poljoprivredne škole odsluži vojsku 6 meseci čisteći krug, potpiše ugovor, 3 godine daje čuvarsku službu, ode mesec dana ma kurs, i postane recimo komandir radarske osmatračke stanice, a da nije ni jednom uključio to sredstvo... a onaj iz SVŠ je do detalja poznavao svaki sklop i način rada.
Osim toga, "dete" od 19god. je, posle SVŠ, daleko stručnije i bolje vojnički isprofilisano kroz usmerenu nastavu i način života tokom 4 godine odrastanja.

Pazi slazem se sa tobom.
Posledica toga je ta sto vojnik za vreme vojnog roka ne uci ono sto bi trebalo nego cisti krug.
Ja sam ugovorac, 9 meseci vojske, mesec dana kursa i evo godinu dana radnog staza. Jos nikada nisam uspostavljao radiorelejnu vezu. Da nisam naglasio da sam "relejac". Sto je jos gore, meni moj komandir odeljenja za deset godina sluzbe samo je jednom to radio!

Prosto se nekada pitam da li je neko u vojsci normalan, primili su ugovorce da bi cistili krug!
 
Time što dajem prednost SVŠ u odnosu na kurs, ja samo govorim o prednosti stare koncepcije vojnog školstva, a nikako ne favorizujem "stari kadar". Prosto želim da ukažem da je pod nazivom "racionalizacija"- proturen koncept koji u svakom smislu pojeftinjuje i devalvira profesiju...
 

Back
Top