LDP licemeri, deo drugi

Još jedan banaćanin

Primećen član
Banovan
Poruka
519
Već smo razglabali temu o LDP nacionalistima i o snimkama Zorana Djindjića, gde se on zdušno zalaže za otcepljenje Republike Srpske od BIH i njeno priključenje Srbiji, ukidanje Crne Gore kao države i njeno pripajanje Srbiji, gde se on protivi otcepljenju Kosova...

Lično smatram da je RS genocidna tvorevina, Kosovo treba podeliti, a Crnu Goru treba ostaviti na miru. Tako da mi se izjave Đinđića o ujedinjenju tih teritorija uopšte ne sviđaju. Još manje mi se sviđa LDP, koji koristi leš Đinđića za sopstvenu promociju, LDP-ovci nazivaju sebe nastavljačima politike Zorana Đinđića - iako su im mnogi stavovi različiti (oko RS, Kosova, RSK i CG).

Naravno da mi se sviđa to što se LDP zalaže za nezavisno Kosovo i ukidanje Republike Srpske, ali razlog zašto mrzim tu stranku leži u njihovom licemerju.

Dok je RS Krajina padala 9.8.1995., opozicija (na čelu sa Đinđićem) je organizovala miting podrške Srbima u RSK. Dakle to nije bio miting podrške Srbima u Hrvatskoj, NEGO SRBIMA U RSK. Dakle opozicija (na čelu sa Đinđićem) je smatrala RSK legalnom tvorevinom. Sadašnji LDP je smatra ilegalnom veštačkom tvorevinom.
Zoran Đinđić kaže:
Potrebno je neodložno pristupiti formiranju konfederacije SRJ i RS
To je direktno mešanje u unutrašnje stvari BIH!
Zamislite da neko u Hrvatskoj kaže da je neophodno pristupiti formiranju konfederacije Hrvatske i Srema (sve sa Zemunom)!

Zašto je Zoran Đinđić toliko voleo Republiku Srpsku i kao premijer išao da potpisuje veze između RS (LDP se zalaže za ukidanje ove tvorevine) i Srbije? Odgovor je jasan, Zoran Đinđić je bosanski Srbin, i kao takav je želeo da se njegova rodna Bosanska Posavina/Bosanski Šamac nađe u sastavu Srbije.

Zašto nigde Zoran Đinđić nije spomenuo da se zalaže za ukidanje Republike Srpske, nego naprotiv :per:?

Pogledajte ovaj insert do kraja, posebno čujte šta je Zoran Đinđić rekao na mitingu 1995.
 
Poslednja izmena:
Da prodiskutujemo mi o toj famoznoj tezi o Srpskoj kao genocidnoj tvorevini.

Kao prvo, Republika Srpska je mesto u kojem živi milion i po Srba. Kada bi hteo da kažeš da je RS genocidna tvorevina, onda bi i njima morao reći da su genocidan narod. Za tako nešto nisu optuženi ni Nemci. Tako nešto ne postoji!

Drugo, posmatrajući stvari kako ih ti posmatraš, sve zemlje na svetu su genocidne tvorevine! Svaka zemlja je u svojoj istoriji imala i po nekoliko ratova koji su se završavali krvoprolićem. Čak je i taj svetionik slobode i demokratije - SAD nastao na kostima domorodaca koji su istrebljivani kao životinje.

Tvoj link otvara home page stranice Krajna Force. Ne vidim nikakav Đinđićev govor.


Evo famoznog i dosta citiranog poslednjeg intervjua sa Đinđićem. Na 2:15 minuti on počinje da priča o tome kako treba da funkcioniše saradnja naroda u drugim zemljama sa maticom. Realno i bez poziva na separatizam.
 
Već smo razglabali temu o LDP nacionalistima i o snimkama Zorana Djindjića, gde se on zdušno zalaže za otcepljenje Republike Srpske od BIH i njeno priključenje Srbiji, ukidanje Crne Gore kao države i njeno pripajanje Srbiji, gde se on protivi otcepljenju Kosova...

Lično smatram da je RS genocidna tvorevina, Kosovo treba podeliti, a Crnu Goru treba ostaviti na miru. Tako da mi se izjave Đinđića uopšte ne sviđaju. Još manje mi se sviđa LDP, koji koristi leš Đinđića za sopstvenu promociju, LDP-ovci nazivaju sebe nastavljačima politike Zorana Đinđića - iako su im mnogi stavovi različiti (oko RS, Kosova, RSK i CG).

Naravno da mi se sviđa to što se LDP zalaže za nezavisno Kosovo i ukidanje Republike Srpske, ali razlog zašto mrzim tu stranku leži u njihovom licemerju.

Dok je RS Krajina padala 9.8.1995., opozicija (na čelu sa Đinđićem) je organizovala miting podrške Srbima u RSK. Dakle to nije bio miting podrške Srbima u Hrvatskoj, NEGO SRBIMA U RSK. Dakle opozicija (na čelu sa Đinđićem) je smatrala RSK legalnom tvorevinom. Sadašnji LDP je smatra ilegalnom veštačkom tvorevinom.

To je direktno mešanje u unutrašnje stvari BIH!
Zamislite da neko u Hrvatskoj kaže da je neophodno pristupiti formiranju konfederacije Hrvatske i Srema (sve sa Zemunom)!

Zašto je Zoran Đinđić toliko voleo Republiku Srpsku i kao premijer išao da potpisuje veze između RS (LDP se zalaže za ukidanje ove tvorevine) i Srbije? Odgovor je jasan, Zoran Đinđić je bosanski Srbin, i kao takav je želeo da se njegova rodna Bosanska Posavina/Bosanski Šamac nađe u sastavu Srbije.

Zašto nigde Zoran Đinđić nije spomenuo da se zalaže za ukidanje Republike Srpske, nego naprotiv :per:?

Pogledajte ovaj insert do kraja, posebno čujte šta je Zoran Đinđić rekao na mitingu 1995.

Ah koja opterećenost RS,i kažeš Banaćanin,nisi ti Banata ni vidio,nešto ti meni vučeš na Posavinu ravnu:mrgreen:
A tek ovo Hrvatska i Srem,pa vjerovatno zato što u tom Sremu Hrvata ima ukupno za 3 kamiona i vode se kao jelte nekakva nacionalna manjina,za razliku od Srba u BiH kojih ima gle zanimljivo 37% i predstavljaju konstitutivan narod što bi jelde značilo da se za razliku od tebe i tvoje sabraće u 3 kamiona iz Srema nešto i pitaju.Znaći u prevodu BiH je zajedničko vlasništvo 3 naroda i svako ima pravo na dio te iste,pa je samim time normalno da postoji RS,sad što ste vi izduvali za svoj dio,obrati se Franji.I to je razlika i odnosu na tebe i tvoje kompanjone iz Srema koji živite u tri sela i ima vas u mili-procentima.Kapiši?
Nego...
A zašto se niko kod vas ne zalaže za ukidanje Hrvatske?
 
Da prodiskutujemo mi o toj famoznoj tezi o Srpskoj kao genocidnoj tvorevini.

Kao prvo, Republika Srpska je mesto u kojem živi milion i po Srba. Kada bi hteo da kažeš da je RS genocidna tvorevina, onda bi i njima morao reći da su genocidan narod. Za tako nešto nisu optuženi ni Nemci. Tako nešto ne postoji!

Drugo, posmatrajući stvari kako ih ti posmatraš, sve zemlje na svetu su genocidne tvorevine! Svaka zemlja je u svojoj istoriji imala i po nekoliko ratova koji su se završavali krvoprolićem. Čak je i taj svetionik slobode i demokratije - SAD nastao na kostima domorodaca koji su istrebljivani kao životinje.
Nisi upravu, dokazaću ti na drugoj temi.
Tvoj link otvara home page stranice Krajna Force. Ne vidim nikakav Đinđićev govor.
Desni klik, pa save as
Downloaduj pa pogledaj
Kazao je sledeće:
Potrebno je neodložno pristupiti formiranju konfederacije SRJ i RS
O ovome smo već pričali u LDP licemerima deo prvi
Evo famoznog i dosta citiranog poslednjeg intervjua sa Đinđićem. Na 2:15 minuti on počinje da priča o tome kako treba da funkcioniše saradnja naroda u drugim zemljama sa maticom. Realno i bez poziva na separatizam.
To je mešanje u unutrašnje stvari drugih država, ne saradnja.
Zašto nije otišao u Bosnu, ako toliko voli svoju Republiku Srpsku i svoje bosanske Srbe?
Zašto je tražio konfederaciju i ujedinjenje SRJ i genocidne veštačke tvorevine Republike Srpske?
Zašto nije bio protiv ukidanja RS i protiv amputacije Kosova?
Zašto je potpisivao veze između RS i Srbije?
Zašto ga neki Bošnjaci nazivaju obrijanim četnikom?
 
Nisi upravu, dokazaću ti na drugoj temi.

To je mešanje u unutrašnje stvari drugih država, ne saradnja.
Zašto nije otišao u Bosnu, ako toliko voli svoju Republiku Srpsku i svoje bosanske Srbe?
Zašto je tražio konfederaciju i ujedinjenje SRJ i genocidne veštačke tvorevine Republike Srpske?
Zašto nije bio protiv ukidanja RS i protiv amputacije Kosova?
Zašto je potpisivao veze između RS i Srbije?
Zašto ga neki Bošnjaci nazivaju obrijanim četnikom?

1000 zašto,1000 zato.
Zašto ti ne staviš nick opet jedan te isti banaćanin(Delirium tremens)?
Zašto se u Hrvatskoj niko ne zalaže za ukidanje Hrvatske?
A odgovori na sva tvoja pitanja su pa zeto jer je bio premijer Srbije a ne premijer NDH ili one propale tvorevine sa 200 KM u budžetu.
 
Lično smatram da je RS genocidna tvorevina, Kosovo treba podeliti, a Crnu Goru treba ostaviti na miru. Tako da mi se izjave Đinđića o ujedinjenju tih teritorija uopšte ne sviđaju. Još manje mi se sviđa LDP, koji koristi leš Đinđića za sopstvenu promociju, LDP-ovci nazivaju sebe nastavljačima politike Zorana Đinđića - iako su im mnogi stavovi različiti (oko RS, Kosova, RSK i CG)
.
Na osnovu tvog pisanja vidi se da uopste ne baratas informacijama ili nekim knjiskim predznanjem,a da bi objektivno i realno govorio.Moj ti je drugarski savet da ne pises ili komentarises pojave i dogadjaje u drustvu,ljude ili politicare,ako si potpuno nesiguran da je to za tebe nesto nepoznato,daleko i nerazumljivo.Srpski narod u BiH je samo se borio za svoj goli fizicki opstanak,a takva vrsta borbe je dozvoljena kako pojedincu tako i narodu.Rep.Srpska je iz te gole borbe izasla kao produkt te borbe odnosno potrebom za komadom teritorije na kojo vise nikad ne bi bili potlaceni,ubijani kao zveri i rastoceni kao narod.Tako je nastala,a ne kao genocidna tvorevina.Srebrenicu koju spominjes i sve ono sto se tamo desilo,mozemo posmatrati i iz jednog sasvim drugog ugla,postavljajuci pitane,,Sta je to nateralo Mladica da kaze tog dana<<Sad cemo im naplatiti sve!Od ustanka protiv dahija do danas.>>"?Spisak zlocina je dug koji je izvrsen prema mojim sunarodnicima u BiH,kako sad tako i u predjasnjim ratovima i vremenima.Sa postojanjem Rep.Srpske,mogucnost tih zlocina,tj.njihovo ponavljanje je sada mnogo manji.
Naravno da mi se sviđa to što se LDP zalaže za nezavisno Kosovo i ukidanje Republike Srpske, ali razlog zašto mrzim tu stranku leži u njihovom licemerju.
Tvoje pisanje mi je potpuno nejasno.Pises i mislis kao i oni koje napadas.
 
Zašto se u Hrvatskoj niko ne zalaže za ukidanje Hrvatske?

To pitaj Hrvate. Možda zato što oni ne pokazuju kontinuitet sa ustaškom politikom i ustaše smatraju izdajnicima.

A odgovori na sva tvoja pitanja su pa zeto jer je bio premijer Srbije a ne premijer NDH ili one propale tvorevine sa 200 KM u budžetu.
1. To nisu odgovori na sva moja pitanja.
2. FBIH nije nastala svojom voljom. Bošnjaci žele jedinstvenu multietničku Bosnu. Vi ne želite da živite sa njima, vi ste ih saterali u centralnu Bosnu i zapadnu Hercegovinu
 
Nisi upravu, dokazaću ti na drugoj temi.
Jedva čekam. Samo te upozoravam da ne naziv teme ne uključuje naziv genocidna tvorevina. Raspoložen sam za argumentovanu diskusiju, ali klevetanje i pljuvanje neću podnositi.

To je mešanje u unutrašnje stvari drugih država,

Nosi se ti u LDP.
LDP je stranka koja ima ok program (zalažu se za ukidanje RS i amputaciju Kosova), ALI KORISTI ĐINĐIĆEV LEŠ, stavovi LDP-a i Đinđića su različiti. Kite se Đinđićevim perjem samo da bi DS-u otkinuli glasače, fuj.

Nije li onda program LDP-a mešanje u unutrašnje stvari drugih država. Zašto bi jedna (u suštini) minorna stranka u Srbiji imala u programu stavku koja poziva na ukidanje dela druge države?
Kad već pričaš o principima...

I otkad je biznis i bilateralna saradnja na regionalnom nivou mešanje u unutrašnje stvari druge države?

Još jednu stvar da razjasnimo. Dejtonski mirovni sporazum i ustavno uređenje BiH (koje jasno definiše i prepoznaje RS) se tiče Srbije isto kao i Bosne, jer je Srbija potpisnica tog sporazuma, kao i Hrvatska. Svako drugačije ponašanje bi podrazumevalo gaženje potpisa i državnosti Srbije.
 
Jedva čekam. Samo te upozoravam da ne naziv teme ne uključuje naziv genocidna tvorevina. Raspoložen sam za argumentovanu diskusiju, ali klevetanje i pljuvanje neću podnositi.
Ok, napisaću temu. A što ti smeta epitet genocidna?

Nije li onda program LDP-a mešanje u unutrašnje stvari drugih država. Zašto bi jedna (u suštini) minorna stranka u Srbiji imala u programu stavku koja poziva na ukidanje dela druge države?

Njima to ne piše u programu, nego se za to zalažu članovi LDP-a. Naravno, i to na neki način potvrđuje moju tezu o LDP - licemerno drogeraška partija.
Ali...

Mora se imati u vidu da Republiku Srpsku ne podržava većina građana BIH, kao što znaš, Srba u BIH ima 37%. Dakle nedemokratska tvorevina koja je nastala na najvećem genocidu i etničkom čišćenju u Evropi, WW2.
Dalje, Dejtonski sporazum je plod hegemonističkih ambicija Srbije, koji neće večno da traje. Kao što i sam znaš, Amerikanci i Bošnjaci se zalažu za građansku BIH - promenu Dejtona.

Hrvatska podržava ukidanje RS, a LDP se zalaže za ukidanje RS, Bošnjaci se zalažu za ukidanje RS. Ako bi LDP vladao srbijom, RS bi bila ukinuta. Republika Srpska ne može da opstane ako je zaguše Bošnjaci, Srbija i Hrvatska.
Ovde je problem što se Đinđić zalagao za otcepljenje RS i bio je protiv njenog ukidanja, dok je LDP za njeno ukidanje. Dakle licemerstvo u LDP-u.

Srbija ima moralno pravo da ukine Republiku Srpsku, ona nam je natovarila Ratka Mladića i Radovana Karadžića za vrat.
Zašto Đinđić nije uhapsio Ratka, iako je mogao?
Zato što je znao da će se u procesu protiv Ratka otkriti novi zločini protiv Bošnjaka, što bi ubilo Republiku Srpsku.

I otkad je biznis i bilateralna saradnja na regionalnom nivou mešanje u unutrašnje stvari druge države?

On se zalagao za podelu Bosne, radio je na tome. Zašto nije forsirao zajedništvo između FBIH i RS, a ne zajedništvo RS i Srbije?
Ta ekonomska saradnja (ne između različitih naroda, nego među istim narodom u različitim državama) je početak podele. Podele na sledeći način:
1. Kosovo od dva entiteta (kao Bosna), Kosovo bi i dalje bilo deo Srbije, jer se Albanski entitet ne bi mogao odvojiti bez saglasnosti Srpskog.
2. Raspad Bosne.
 
Već smo razglabali temu o LDP nacionalistima i o snimkama Zorana Djindjića, gde se on zdušno zalaže za otcepljenje Republike Srpske od BIH i njeno priključenje Srbiji, ukidanje Crne Gore kao države i njeno pripajanje Srbiji, gde se on protivi otcepljenju Kosova...

Lično smatram da je RS genocidna tvorevina, Kosovo treba podeliti, a Crnu Goru treba ostaviti na miru. Tako da mi se izjave Đinđića o ujedinjenju tih teritorija uopšte ne sviđaju. Još manje mi se sviđa LDP, koji koristi leš Đinđića za sopstvenu promociju, LDP-ovci nazivaju sebe nastavljačima politike Zorana Đinđića - iako su im mnogi stavovi različiti (oko RS, Kosova, RSK i CG).

Naravno da mi se sviđa to što se LDP zalaže za nezavisno Kosovo i ukidanje Republike Srpske, ali razlog zašto mrzim tu stranku leži u njihovom licemerju.

Dok je RS Krajina padala 9.8.1995., opozicija (na čelu sa Đinđićem) je organizovala miting podrške Srbima u RSK. Dakle to nije bio miting podrške Srbima u Hrvatskoj, NEGO SRBIMA U RSK. Dakle opozicija (na čelu sa Đinđićem) je smatrala RSK legalnom tvorevinom. Sadašnji LDP je smatra ilegalnom veštačkom tvorevinom.

To je direktno mešanje u unutrašnje stvari BIH!
Zamislite da neko u Hrvatskoj kaže da je neophodno pristupiti formiranju konfederacije Hrvatske i Srema (sve sa Zemunom)!

Zašto je Zoran Đinđić toliko voleo Republiku Srpsku i kao premijer išao da potpisuje veze između RS (LDP se zalaže za ukidanje ove tvorevine) i Srbije? Odgovor je jasan, Zoran Đinđić je bosanski Srbin, i kao takav je želeo da se njegova rodna Bosanska Posavina/Bosanski Šamac nađe u sastavu Srbije.

Zašto nigde Zoran Đinđić nije spomenuo da se zalaže za ukidanje Republike Srpske, nego naprotiv :per:?

Pogledajte ovaj insert do kraja, posebno čujte šta je Zoran Đinđić rekao na mitingu 1995.



Zatvorite ovu temu ovome manijaku . On je lud covjek i sve sto pokusava reci je da je RS genocidna tvorevina , banujte ga jer je teski provokator .
:banovati::banovati::banovati::banovati::banovati::banovati:
 
To pitaj Hrvate. Možda zato što oni ne pokazuju kontinuitet sa ustaškom politikom i ustaše smatraju izdajnicima.


1. To nisu odgovori na sva moja pitanja.
2. FBIH nije nastala svojom voljom. Bošnjaci žele jedinstvenu multietničku Bosnu. Vi ne želite da živite sa njima, vi ste ih saterali u centralnu Bosnu i zapadnu Hercegovinu

Pa pitam tebe,ti si Kroat.
Aha ustaše su izdajnici,a da nisu izdajnici,recimo da nisu prodali Dalmaciju,onda bi bili OK zar ne:think:


To jesu odgovori na tvoja pitanja,Đinđić je bip premijer Srbije te je kao takav i zastupa interese Srbije i srpskog naroda a ne tvoje interese i interese 3 kamiona tvoje sabraće iz Srema zajedno sa interesima propalog eniteta FBiH.

Muslimani su uvijek i živjeli u centralnoj Bosni većinom,a zapadna Hercegovina i muslimani :dash:
 
Ok, napisaću temu. A što ti smeta epitet genocidna?



Njima to ne piše u programu, nego se za to zalažu članovi LDP-a. Naravno, i to na neki način potvrđuje moju tezu o LDP - licemerno drogeraška partija.
Ali...

Mora se imati u vidu da Republiku Srpsku ne podržava većina građana BIH, kao što znaš, Srba u BIH ima 37%. Dakle nedemokratska tvorevina koja je nastala na najvećem genocidu i etničkom čišćenju u Evropi, WW2.
Dalje, Dejtonski sporazum je plod hegemonističkih ambicija Srbije, koji neće večno da traje. Kao što i sam znaš, Amerikanci i Bošnjaci se zalažu za građansku BIH - promenu Dejtona.

Hrvatska podržava ukidanje RS, a LDP se zalaže za ukidanje RS, Bošnjaci se zalažu za ukidanje RS. Ako bi LDP vladao srbijom, RS bi bila ukinuta. Republika Srpska ne može da opstane ako je zaguše Bošnjaci, Srbija i Hrvatska.
Ovde je problem što se Đinđić zalagao za otcepljenje RS i bio je protiv njenog ukidanja, dok je LDP za njeno ukidanje. Dakle licemerstvo u LDP-u.

Srbija ima moralno pravo da ukine Republiku Srpsku, ona nam je natovarila Ratka Mladića i Radovana Karadžića za vrat.
Zašto Đinđić nije uhapsio Ratka, iako je mogao?
Zato što je znao da će se u procesu protiv Ratka otkriti novi zločini protiv Bošnjaka, što bi ubilo Republiku Srpsku.



On se zalagao za podelu Bosne, radio je na tome. Zašto nije forsirao zajedništvo između FBIH i RS, a ne zajedništvo RS i Srbije?
Ta ekonomska saradnja (ne između različitih naroda, nego među istim narodom u različitim državama) je početak podele. Podele na sledeći način:
1. Kosovo od dva entiteta (kao Bosna), Kosovo bi i dalje bilo deo Srbije, jer se Albanski entitet ne bi mogao odvojiti bez saglasnosti Srpskog.
2. Raspad Bosne.

Ako se tako gleda , Vecina u SRBIJI je protiv Nezavisnosti Kosova .
Najvece etnicko ciscenje i genocid posle 2 sv.rata je bilo u Hrvatskloj , a i na Kosovu . ( kad su Siptari proterali Srbe .) a pociscen je srpski narod .
Eto ,nesto dobro i od Djindjica .
 
Da prodiskutujemo mi o toj famoznoj tezi o Srpskoj kao genocidnoj tvorevini.

Kao prvo, Republika Srpska je mesto u kojem živi milion i po Srba. Kada bi hteo da kažeš da je RS genocidna tvorevina, onda bi i njima morao reći da su genocidan narod. Za tako nešto nisu optuženi ni Nemci. Tako nešto ne postoji!

Drugo, posmatrajući stvari kako ih ti posmatraš, sve zemlje na svetu su genocidne tvorevine! Svaka zemlja je u svojoj istoriji imala i po nekoliko ratova koji su se završavali krvoprolićem. Čak je i taj svetionik slobode i demokratije - SAD nastao na kostima domorodaca koji su istrebljivani kao životinje.

Tvoj link otvara home page stranice Krajna Force. Ne vidim nikakav Đinđićev govor.


Evo famoznog i dosta citiranog poslednjeg intervjua sa Đinđićem. Na 2:15 minuti on počinje da priča o tome kako treba da funkcioniše saradnja naroda u drugim zemljama sa maticom. Realno i bez poziva na separatizam.



Njemu ne vrijedi nista objasnjavati , posto je bezobrazan i zatucan .
 
Poslednja izmena:
Sto se tice RS, tek od 2004. se radi na povezivanju i saradnji Srbije i Republike Srpske.
Djindjiceva i Zivkoviceva vlada su o Republici Srpskoj samo pricali, a i to retko, nista nije uradjeno na povezivanju, saradnji i sl.
Sporazum o specijalnim i paralelnim odnosima RS i Srbije je prvobitno potpisan 2001. god. ali je ostao slovo na papiru.
Tek od 2004 godine kada je ponovo potpisan taj dokument koji je prakticno nastavak sporazuma potpisanog 2001., pocinje ozbiljnja saradnja. Tada je osnovano i vece za saradnju RS i Srbije koje cine predsednici i premijeri RS i Srbije

Doduse ova vlada ne radi nista na nastavku saradnje i povezivanja Srbije i Rs, al to je vec druga tema
 
Nosi se ti u LDP.
LDP je stranka koja ima ok program (zalažu se za ukidanje RS i amputaciju Kosova), ALI KORISTI ĐINĐIĆEV LEŠ, stavovi LDP-a i Đinđića su različiti. Kite se Đinđićevim perjem samo da bi DS-u otkinuli glasače, fuj.
LDP je stranka koja nema program, na pocetkku to da rascistimo. Nastala je kao rezultat revolta zbog tadasnje politike DS, koja se zasnivala na kohabitaciji sa DSSom i to je bio jedini i iskljucivi razlog iz perspektive 90% osnivaca. Medjutim cedomir je imao neke drige ciljeve i onda su mu se pridruzili njegovi GSS drugari, koji su za 180 stepeni promenili izgled i ideju LDP-a. Poenta je bila da se nastvai politika DS-a sprovodjena do februara 2004. godine, medjutim cedomir je imao druge planove. Zoran nikad nije priznavao nezavisno Kosovo, a zalagao se za podelu kao racionalno i realno resenje. Zalagao se za nemesanje u unutrasnju politiku RS, o Crnoj Gori je mislio da sama treba da odluci kako ce dalje. Zoran nikad je hteo da se izvinjava, ali samo pod uslovom da svi sednu za sto i upute izvinjenje jedni drugima. Ono sto cedomir sada radi sa svojom strankom, Zoran ne da bi osudio, nego bi se svim silama potrudio da takvi ekstremi ostanu ispod cenzusa, sto ce vidim Borisu poci za rukom i drago mi je zbog toga.
 
Već smo razglabali temu o LDP nacionalistima i o snimkama Zorana Djindjića, gde se on zdušno zalaže za otcepljenje Republike Srpske od BIH i njeno priključenje Srbiji, ukidanje Crne Gore kao države i njeno pripajanje Srbiji, gde se on protivi otcepljenju Kosova...

Lično smatram da je RS genocidna tvorevina, Kosovo treba podeliti, a Crnu Goru treba ostaviti na miru. Tako da mi se izjave Đinđića o ujedinjenju tih teritorija uopšte ne sviđaju. Još manje mi se sviđa LDP, koji koristi leš Đinđića za sopstvenu promociju, LDP-ovci nazivaju sebe nastavljačima politike Zorana Đinđića - iako su im mnogi stavovi različiti (oko RS, Kosova, RSK i CG).

Naravno da mi se sviđa to što se LDP zalaže za nezavisno Kosovo i ukidanje Republike Srpske, ali razlog zašto mrzim tu stranku leži u njihovom licemerju.

Dok je RS Krajina padala 9.8.1995., opozicija (na čelu sa Đinđićem) je organizovala miting podrške Srbima u RSK. Dakle to nije bio miting podrške Srbima u Hrvatskoj, NEGO SRBIMA U RSK. Dakle opozicija (na čelu sa Đinđićem) je smatrala RSK legalnom tvorevinom. Sadašnji LDP je smatra ilegalnom veštačkom tvorevinom.

To je direktno mešanje u unutrašnje stvari BIH!
Zamislite da neko u Hrvatskoj kaže da je neophodno pristupiti formiranju konfederacije Hrvatske i Srema (sve sa Zemunom)!

Zašto je Zoran Đinđić toliko voleo Republiku Srpsku i kao premijer išao da potpisuje veze između RS (LDP se zalaže za ukidanje ove tvorevine) i Srbije? Odgovor je jasan, Zoran Đinđić je bosanski Srbin, i kao takav je želeo da se njegova rodna Bosanska Posavina/Bosanski Šamac nađe u sastavu Srbije.

Zašto nigde Zoran Đinđić nije spomenuo da se zalaže za ukidanje Republike Srpske, nego naprotiv :per:?

Pogledajte ovaj insert do kraja, posebno čujte šta je Zoran Đinđić rekao na mitingu 1995.

Evo,lično i ja smatram da je izjava o genocidnoj tvorevini budalaština.Treba ostaviti na miru zapadne Srbe da sami uređuju svoju politiku i borbu za očuvanje unutar priznate države BIH,a samim tim sam protiv protiv priključenja Srbiji.
Ideje LDP-a o toleranciji je utopija,a posebna glupost su stavovi o nezavisnosti Kosova.U nedostatku ideja za rešavanje problema LDP daje podršku otcepljenju Kosova i sa ovakvim stavom nikada neće imati podršku u Srbiji.
Izjave Đinđića oko RS-a i Kosova su samo potenciranje svetu da se napokon ponude konkretna rešanja jer Srbija ima problema zbog ovih teritorija npr.status i državljanstvo ljudi iz RS-a ili kakav uticaj Srbija može da ostvari zbog Srba na Kosovu.
 
Poslednja izmena:
Evo,lično i ja smatram da je izjava o genocidnoj tvorevini budalaština.Treba ostaviti na miru zapadne Srbe da sami uređuju svoju politiku i borbu za očuvanje unutar priznate države BIH,a samim tim sam protiv protiv priključenja Srbiji.
Ideje LDP-a o toleranciji je utopija,a posebna glupost su stavovi o nezavisnosti Kosova.U nedostatku ideja za rešavanje problema LDP daje podršku otcepljenju Kosova i sa ovakvim stavom nikada neće imati podršku u Srbiji.

Izjave Đinđića oko RS-a i Kosova su samo potenciranje svetu da se napokon ponude konkretna rešanja jer Srbija ima problema zbog ovih teritorija npr.status i državljanstvo ljudi iz RS-a ili kakav uticaj Srbija može da zbog Srba na Kosovu.
:ok:Tacno
 

Back
Top