Rusija , zemlja blagostanja..........

Genija.....
Pa...sad to je diskutabilno....zapadna civilizacija je izrodila vise genija nego RUsija....normalno, mislim na nauku.....Rusi su imali ideje tu i tamo, al slabo su ih realizovali.....

a kako cenis da su rusi u vrhuncu svoje sirotinje poslali coveka u kosmos?
standard nikakav, tek se oporavili od rata u kome su izgubili oko 20 miliona svojih najboljih ljudi pa opet, odose gore.

taj sistem, ta sirotinja, bedno finansiranje, pa kako, odakle im talenti, odakle dovitljivost za tako nesto?

sta kazu tvoji zapadnjaci na to, kako im se slaze uz njihova merila svega?

ocigledno nikako, rusi su bili i ostali za njih zagonetka u misteriji uvijenoj u enigmi.

ko je sad tu, cija su meril losa?
 
a kako cenis da su rusi u vrhuncu svoje sirotinje poslali coveka u kosmos?

U kom bre vrhuncu sirotinje, pa rusi su tada bili jaci nego sto ce ikada biti.

taj sistem, ta sirotinja, bedno finansiranje, pa kako, odakle im talenti, odakle dovitljivost za tako nesto?

Pa znas kako, Nemci su jos pre toga razradili ta pitanja....nisu dzabe Rusi testirali V2 rakete sa nemackim strucnjacima na svojim poligonima....

Inace ja sam jednom pravio listu znacajnih pronalazaka na svetu....
Najveci broj je dosao sa Zapada....
 
pa ti si sam poceo da iznosis po forumu svoje licne impresije kako ti je ruski nacin zivota mnogo blizi od zapadnog , pa mi nije jasno sto nisi otiosao onda u Rusiju ako su ti toliko dragi ,ili ih volis samo na forumima

pa ja nisam otisao, ja sam na privremenom radu, takoreci gastos. iz srbije nisam otisao za kanadu niti sam dezertirao.
sad jesam u kanadi, i svaku lovu koju ovde dobijem ili zaradim racunam kao asshole tax, kao reparaciju.
i idem tamo gde je bolje za moju profesiju.
ako bi to sutradan bila rusija, mozda bih i otisao.
najbolje bi bilo da je srbija, ali za sad, srbiji su moje usluge suvisne a moje pare potrebne tako da je situacija najbolja za obe strane.

toliko o tome, da ne bi ti bacao pasulj u vezi mojih privatnih stvaru sve vreme na ovom topiku, eto ti malo podataka.

ako nemas argumenata za diskusiju, bolje da ne ucestvujes nego da napadas licno, izdajes o sebi ruzne stvari.
 
Кад је МАКС, размишљао сам и ја, причају да ће бити нови рус пете генерације на њему?

Ne verujem za PAK-FA (ruski ekvivalent Raptoru), ali ce verovatno biti Su-35BM, inache je od 18tog do 23eg avgusta na aerodromu Zhukovski 50 km jugoistochno od Moskve. Povratna avionska do Moskve je 250 eura, e sad koliko je smeshtaj to me brine poshto je Moskva najskuplji grad na svetu.
 
Genija.....
Pa...sad to je diskutabilno....zapadna civilizacija je izrodila vise genija nego RUsija....normalno, mislim na nauku.....Rusi su imali ideje tu i tamo, al slabo su ih realizovali.....

Proveri svoje izvore. Ako pod naukom podrazumevash implementaciju vec postojecih teoretskih znanja - zapad je tu zaista bolji. Ali ako uzmemo u obzir sticanje teoretskih znanja - ili ono shto se pravilno naziva bazno nauchno istrazivanje (da se razuemo JEDINO koje zaista zahteva nekakvu genijalnost) onda teshko da se Rusima moze pljunuti kroz prozor.

Ko je bio u Rusiji u poslednje vreme? (1)
Verovatno niko od vas...
A na jednom forumu ima dobra tema....
Uglavnom zive kao mi tokom devedestih posle krize..... (2)
Dakle, nije da se nema, ali nije da je blagostanje....nego onako - skromno uz Audije i Mercedese i ostale ikone svih zemalja koje su prezivele "tranziciju"... (3)

1. Evo JA tamo svako malo (tj. 2-3 meseca godishnje) odlazim.
2. Ne znam otkud ti ta informacija, ali u urbanim centrima se zivi neuporedivo bolje nego shto bi se moglo zagljuchiti po tom tvom opisu. Sa duge strane ruralni centri zive neuporedivo bolje nego shto su ziveli 90-tih (mada im to bash i nije teshko da "postignu" poshto 90-tih dobro od gladi umirali nisu). Tovoja karakterizacija "kao mi posle krize" se mozda ali VEOMA USLOVNO moze upotrebiti za teshke ruske vukojebine (Chita itsl.). Osim toga najbitnija stvar - SUBJEKTIVNI osecaj prosperiteta je u RF na jako zastupljen.
3. "Ikone zemalja koje su prezivele tranziciju" ? SMESHNO. Pogledaj koja se kola najvishe prodaju u RF. Iznenadicesh se.
 
U kom bre vrhuncu sirotinje, pa rusi su tada bili jaci nego sto ce ikada biti.



Pa znas kako, Nemci su jos pre toga razradili ta pitanja....nisu dzabe Rusi testirali V2 rakete sa nemackim strucnjacima na svojim poligonima....

Inace ja sam jednom pravio listu znacajnih pronalazaka na svetu....
Najveci broj je dosao sa Zapada....

ne bih se kladio za v2 toliko, to si ti njih pomesao sa amerima. von braun je uvezen u usa a ne u rusiju, gro nemackog tima je zavrsio u americi, sve do jedne od onih americkih raketa je licila na v-2. i rusilo se i raspadalo redom.

a ti pronalasci, po cijem vrednovanju sa najznacajniji pronalasci?
po zapadnom?

pa oni su poznati po samozivosti, nista novo.
 
Ne verujem za PAK-FA (ruski ekvivalent Raptoru), ali ce verovatno biti Su-35BM, inache je od 18tog do 23eg avgusta na aerodromu Zhukovski 50 km jugoistochno od Moskve. Povratna avionska do Moskve je 250 eura, e sad koliko je smeshtaj to me brine poshto je Moskva najskuplji grad na svetu.

Датум ме је интересовао, знам где је хвала!

Прича се по војним форумима за ПАК ФА, постоји могућност :ok: :ok: :ok: :lol:

За смештај и храну те одваљују ако не знаш неког, ако знаш неког уопште није толико страшно.
 
STO TI JE NAVIKA.........IMA NEKO KINTU ZA VODKU???:hahaha:
Ne znam samo otkud kod tebe tolika doza bezobrazluka da pushtash priloge iz 90-tih i nazivash ga aktuelnim stanjem u RF. Lishi se bre te mrznje iz svog organizma. Mrznja choveka iznutra unishtava i sprechava ga da racionalno misli i postupa. O tome da je beskorisna (specijalno kad je u pitanju tolika drzava kao shto je RF) da i ne govorimo.
 
Proveri svoje izvore. Ako pod naukom podrazumevash implementaciju vec postojecih teoretskih znanja - zapad je tu zaista bolji. Ali ako uzmemo u obzir sticanje teoretskih znanja - ili ono shto se pravilno naziva bazno nauchno istrazivanje (da se razuemo JEDINO koje zaista zahteva nekakvu genijalnost) onda teshko da se Rusima moze pljunuti kroz prozor.

Pljunuli su im svi redom, od parne masine, preko telefona, do kompjutera.


2. Ne znam otkud ti ta informacija, ali u urbanim centrima se zivi neuporedivo bolje nego shto bi se moglo zagljuchiti po tom tvom opisu.

Ja nisam napisao da se zivi lose, nego da se zivi skromno, a to je cini mi se velika razlika.

3. "Ikone zemalja koje su prezivele tranziciju" ? SMESHNO. Pogledaj koja se kola najvishe prodaju u RF. Iznenadicesh se.

Statisticki najprodavanija kola, ili kola koja od proseka odskacu za vise stotina procenata (po ceni)?
 
ne bih se kladio za v2 toliko, to si ti njih pomesao sa amerima. von braun je uvezen u usa a ne u rusiju, gro nemackog tima je zavrsio u americi, sve do jedne od onih americkih raketa je licila na v-2. i rusilo se i raspadalo redom.

Nije Von Braun jedini koji je radio na V2....

a ti pronalasci, po cijem vrednovanju sa najznacajniji pronalasci?
po zapadnom?

Po civilizacijskom.
 
Ne znam samo otkud kod tebe tolika doza bezobrazluka da pushtash priloge iz 90-tih i nazivash ga aktuelnim stanjem u RF. Lishi se bre te mrznje iz svog organizma. Mrznja choveka iznutra unishtava i sprechava ga da racionalno misli i postupa. O tome da je beskorisna (specijalno kad je u pitanju tolika drzava kao shto je RF) da i ne govorimo.

kakva bre mrznja.???:mrgreen:

meni je samo urnebesno smesno kada neko kaze da se u fckn rusiji zivi bolje nego u americi........prosto ko pasulj.........i urnebesno smesno.........:hahaha:
 
Proveri svoje izvore. Ako pod naukom podrazumevash implementaciju vec postojecih teoretskih znanja - zapad je tu zaista bolji. Ali ako uzmemo u obzir sticanje teoretskih znanja - ili ono shto se pravilno naziva bazno nauchno istrazivanje (da se razuemo JEDINO koje zaista zahteva nekakvu genijalnost) onda teshko da se Rusima moze pljunuti kroz prozor.



1. Evo JA tamo svako malo (tj. 2-3 meseca godishnje) odlazim.
2. Ne znam otkud ti ta informacija, ali u urbanim centrima se zivi neuporedivo bolje nego shto bi se moglo zagljuchiti po tom tvom opisu. Sa duge strane ruralni centri zive neuporedivo bolje nego shto su ziveli 90-tih (mada im to bash i nije teshko da "postignu" poshto 90-tih dobro od gladi umirali nisu). Tovoja karakterizacija "kao mi posle krize" se mozda ali VEOMA USLOVNO moze upotrebiti za teshke ruske vukojebine (Chita itsl.). Osim toga najbitnija stvar - SUBJEKTIVNI osecaj prosperiteta je u RF na jako zastupljen.
3. "Ikone zemalja koje su prezivele tranziciju" ? SMESHNO. Pogledaj koja se kola najvishe prodaju u RF. Iznenadicesh se.

Da li si bio u Nizhnjem Novgorodu?
 
Датум ме је интересовао, знам где је хвала!

Прича се по војним форумима за ПАК ФА, постоји могућност :ok: :ok: :ok: :lol:

За смештај и храну те одваљују ако не знаш неког, ако знаш неког уопште није толико страшно.

Ne znam nikog, na zhalost. Ruski malo natucam, a ne znam koliko vole kad prichash engleski, tj. da li te onda oderu.
 
cool.......slazem se, i u Norveskoj, i u jos mnogim drugim zemljama..........ali, u Rusiji???:hahaha::hahaha::hahaha:

Rusija je rapidno popravila svoj standard od 1998 do 2008e. Nazhalost, ispostavilo se da je to pre svega zahvaljujuci nafti i stranim ulaganjima, tako da se razvoj zaustavlja auskoro ce krenuti opet silaznom putanjom. Medjutim, Kinu niko ne mozhe zaustaviti.
 

Back
Top