Brain drain
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 39

Tema: Brain drain

Primećen član
    Učlanjen
    29.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Brain drain

Ovo je po meni jedan od najvecih problema Srbije, odliv mozgova i uopshte talentovanih ljudi (sportisti npr.). Srbija ih rodi, othrani, odshkoluje ulozhi silne pare iz budzheta na njihovo shkolovanje i onda velika vecina narochito onih najboljih ode negde na Zapad (ili u Rusiju, svejedno) i tamo stvara. Tome treba stati na put. Moj Predlog-svaki student koji se shkoluje na budzhetu da potpishe ugovor kojim se nakon zavrshetka shkolovanja obavezuje da ce narednih x godina raditi u Srbiji. Ako u nekoj delatnosti nema posla u Srbiji, onda je bolje da uopshte ni ne shkolujemo za tu profesiju nego da bacamo pare.

Shta mislite o ovoj ideji?

Buduća legenda Brajan Koen (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    795

Podrazumevano Re: Brain drain

sta ce srbiji mozak ?
    sta ce srbiji eu ?
    lepo je i ovako...slab dinar i srbija van eu
    lepo je i ovako...bogacenje svih politicara u srbiji i pljackanje sirotinje
    i kome jos treba mozak...samo muda za kradju i djonovi umesto obraza i casti
    Nuclear Ganja

Primećen član
    Učlanjen
    29.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Brajan Koen Pogledaj poruku
    sta ce srbiji mozak ?
    sta ce srbiji eu ?
    Hteo sam da kazhem da smo suvishe siromashna zemlja da shkolujemo npr. mashinske inzhenjere za Kanadu.

Elita crveni oblak (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

Citat Original postavio Hugo Chavez Pogledaj poruku
    Ovo je po meni jedan od najvecih problema Srbije, odliv mozgova i uopshte talentovanih ljudi (sportisti npr.). Srbija ih rodi, othrani, odshkoluje ulozhi silne pare iz budzheta na njihovo shkolovanje i onda velika vecina narochito onih najboljih ode negde na Zapad (ili u Rusiju, svejedno) i tamo stvara. Tome treba stati na put. Moj Predlog-svaki student koji se shkoluje na budzhetu da potpishe ugovor kojim se nakon zavrshetka shkolovanja obavezuje da ce narednih x godina raditi u Srbiji. Ako u nekoj delatnosti nema posla u Srbiji, onda je bolje da uopshte ni ne shkolujemo za tu profesiju nego da bacamo pare.

Odeja ti je glupa, ima mnogo struchnjaka i koji su ovde pa se ne daju angazhovati usled problematicne privrede i sistema vrednosti. Da se stvari ovde poprave u njihovu korist, shvatili bismo da ih sasvim dovoljno OSTAJE ovde.
    ...

Elita crveni oblak (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

sta ce srbiji mozak ?
    sta ce srbiji eu ?
    Shta kukash, odgovori na temu
    ...

Primećen član
    Učlanjen
    29.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio JEKA021 Pogledaj poruku
    Odeja ti je glupa, ima mnogo struchnjaka i koji su ovde pa se ne daju angazhovati usled problematicne privrede i sistema vrednosti. Da se stvari ovde poprave u njihovu korist, shvatili bismo da ih sasvim dovoljno OSTAJE ovde.
    Bash bi voleo da chujem koliko procenata recimo inzhenjera ostaje u Srbiji. Kladim se u bubreg da je ispod 25%.

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

ja nisam u opasnosti, valjda.
    mada, ako se ostane bez pravog posla, laptopce pod misku opa u portugaliju da gulim autokeda. ranije je bilo dobro placeno.

tj mene samo neuspesni rezim moze da otera sa rodne grude i nasih vekovnih ognjista, mamu li mu maminu
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Poznat inagadadavida (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Mozak je u srbiji oduvek smatran kao neki suvisan organ........atavizam.....nesto nepotrebno.......

Uceni i skolovani su u srbiji oduvek fasovali teror polupismene vecine, kojoj je merilo vrednosti uvek bilo ,ko ce da dalje baci kamen sa ramena, ili da popije vise rakije za slavu........

I danas je isto.........polupismeni rules, od skupstine, do opstina i ministarstava ...........

zato mladi , skolovani i pametni ljudi i odlaze........prosecnom srBskom shabanu si smesan ako govoris strani jezik, a ako pri tom i imas fakultet , ne daj boze nesto vise, sumnjiv si do bola........i shaban ima neodoljivu , nagonsku zelju da te klepi asovom po glavi........

pa gde cete bolji primer od srs???.........polupismena stoka, najbezobraznija , i najnekulturnija .........ima skoro pola srba na svojoj strani........u drugoj polovini su , pored svesnij srba, nacionalne manjine koje nam vade prosek

Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

vise od pola srbije, to da

Primećen član
    Učlanjen
    29.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio inagadadavida Pogledaj poruku
    Mozak je u srbiji oduvek smatran kao neki suvisan organ........atavizam.....nesto nepotrebno.......

Uceni i skolovani su u srbiji oduvek fasovali teror polupismene vecine, kojoj je merilo vrednosti uvek bilo ,ko ce da dalje baci kamen sa ramena, ili da popije vise rakije za slavu........

I danas je isto.........polupismeni rules, od skupstine, do opstina i ministarstava ...........

zato mladi , skolovani i pametni ljudi i odlaze........prosecnom srBskom shabanu si smesan ako govoris strani jezik, a ako pri tom i imas fakultet , ne daj boze nesto vise, sumnjiv si do bola........i shaban ima neodoljivu , nagonsku zelju da te klepi asovom po glavi........

pa gde cete bolji primer od srs???.........polupismena stoka, najbezobraznija , i najnekulturnija .........ima skoro pola srba na svojoj strani........u drugoj polovini su , pored svesnij srba, nacionalne manjine koje nam vade prosek
    Nemaju vishe pola Srbije, Nikolic je odvukao bar 2/3.

Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

sto se onaj deckic bojan kristo ne odlije, steta nije

ovde je njemu, i takvima kao on , bolje nego na dmokratskom zapadu, a nama je gore sa njima nego da smo kao demokratski zapad

Veoma poznat manje_zlo (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Видиш колко грешиш, нама се на челу државе налазе све сами експерти, кембриџи, оксфорди, магистри, доктори, говоре по десет језика, динкићи, ђелићи, једном речју белосветска памет...

Зато би ја лепо сео у комби и пошао по Војводини и Шумадији и са њива, пашњака и винограда скупио 20 највећих сељака и дао им свакоме по једно министарство, пустио их годину дана да раде. Гарантујем да би за два дана сјебали Мишковића, Митовића, Бека и екипицу, не би као да живимо у пустињу увозили жито и пшеницу, у Делта ситију и Меркатору би направили модерну, сређену пијацу, правили би евројуга и јебало би нам се за фијат и новог фићу, можда би мало више гледали Курсаџије али то зарад вишег циља вреди истрпети.

Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

vise od pola srbije ne zivi dobro i nema dovoljno. ni radnih mesta ni para, a za koga ce da glasa...pa i do sada ste ih preveslavali.
    neka se sami opamete, ne treba im neka partija (srs) da im kaze kako im je.

Buduća legenda Brajan Koen (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    795

Citat Original postavio JEKA021 Pogledaj poruku
    Shta kukash, odgovori na temu
    odgovorio sam ti
    Nuclear Ganja

Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

pa to su ista gomna........samo sto su ovi novi malo okupani

Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio manje_zlo Pogledaj poruku

Зато би ја лепо сео у комби и пошао по Војводини и Шумадији и са њива, пашњака и винограда скупио 20 највећих сељака и дао им свакоме по једно министарство, пустио их годину дана да раде. Гарантујем да би за два дана сјебали Мишковића, Митовића, Бека и екипицу, не би као да живимо у пустињу увозили жито и пшеницу, у Делта ситију и Меркатору би направили модерну, сређену пијацу, правили би евројуга и јебало би нам се за фијат и новог фићу, можда би мало више гледали Курсаџије али то зарад вишег циља вреди истрпети.
    opet demagogija o "postenom i pametnom " srBskom seljaku........

jel to isti onaj sto komsiji cepa pile na dvoje asovom kada mu zadje u dvoriste??
    ili onaj koji nazdere tele sa 3 kila soli , da bi pilo vodu celu noc, pre nego ga otera na stocnu pijacu????
    ili onaj koji prodaje na kalenicu jare kao jagnje...??

ma ne bi se ni jedan od tih 20 "postenih" prodalo bata Misku za desetak sekundi , u fazonu.........gazda , daj sta das.........

Primećen član
    Učlanjen
    29.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

opet demagogija o "postenom i pametnom " srBskom seljaku........

jel to isti onaj sto komsiji cepa pile na dvoje asovom kada mu zadje u dvoriste??
    ili onaj koji nazdere tele sa 3 kila soli , da bi pilo vodu celu noc, pre nego ga otera na stocnu pijacu????
    ili onaj koji prodaje na kalenicu jare kao jagnje...??

ma ne bi se ni jedan od tih 20 "postenih" prodalo bata Misku za desetak sekundi , u fazonu.........gazda , daj sta das.........
    Zadivljuje me toliko tvoje poznavanje seoskih fora i fazona. Da nismo komshije?

Elita
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Bash bi voleo da chujem koliko procenata recimo inzhenjera ostaje u Srbiji. Kladim se u bubreg da je ispod 25%.
    ne kladish se dobro
    u periodu od 10 godina u vreme najveceg sr a nja u Srbiji sa Novosadskog univerziteta je otishlo oko 500 ljudi sto samo faklultetski obrazovanih sto magistara sto doktora nauka
    U nekoliko navrata se pokusao povracaj ,,mozgova,,ali to ide prilicno traljavo..jer nijedan od njih nece da se vrati na plate koje se nude..ruku na srce ni ne osudjujem ih..
    Jos uvek ostane ovde dobar broj strucnjaka..problem je sto jaki odlaze.....prave tamo karijere i onda zbogom pameti..vishe se ne vracaju
    ta tendencija se usporila oko 2000 godine i par godina posle ali je ponovo postala aktuelna...tehnicki..uslovno receno tehnicki obrazovani ljudi nam najvishe odlaze..mashinski fakultet elektrotehnika......ovom tendencijom izvoza inzenjera..Srbija svakako gubi...i to mnogo
    cak ni obva Bolonjska deklaracija koja se uvodi na fakultete nece ih zadrzati..cini mi se da ce im bas omoguciti laksi odlazak

Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Zadivljuje me toliko tvoje poznavanje seoskih fora i fazona. Da nismo komshije?
    nismo........ali jednom me prevario, davno , ortak, da idemo kod njegovog komshe na selo, gde mu zivi neka tetka, da kupimo tele , po pola , i da napunimo zamrzivace.........

i ja naivan, odoh tamo, premerimo tele.......ono tesko ko nilski konj.....

platimo coveka da ga zakolje, a on kada mu rasporio stomak , iz njega nijagarini vodopadi.......sto litara vode ......kaze seljak , bilo zedno od vrucine

posle nam rekose da ga seljaci uvece najedu solju, pa ga napoje crevom vode u usta dok se ne naduje ko balon........a bilo mi sumnjivo sto lezi , ne moze na noge kada smo dosli............kaze ljakse.......ulenjilo se

ebem ti i srBskog seljaka i njegovo postenje...........

Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

lepo treba priznati iz privrede u opadanju i drzave u rasulu naravno da odlazi ko god moze
    ne bega se od dobra

Primećen član
    Učlanjen
    29.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

nismo........ali jednom me prevario, davno , ortak, da idemo kod njegovog komshe na selo, gde mu zivi neka tetka, da kupimo tele , po pola , i da napunimo zamrzivace.........

i ja naivan, odoh tamo, premerimo tele.......ono tesko ko nilski konj.....

platimo coveka da ga zakolje, a on kada mu rasporio stomak , iz njega nijagarini vodopadi.......sto litara vode ......kaze seljak , bilo zedno od vrucine

posle nam rekose da ga seljaci uvece najedu solju, pa ga napoje crevom vode u usta dok se ne naduje ko balon........a bilo mi sumnjivo sto lezi , ne moze na noge kada smo dosli............kaze ljakse.......ulenjilo se

ebem ti i srBskog seljaka i njegovo postenje...........
    Chudno mi je da je to radio iz 2 razloga:
    1. tele ne voli so, kao npr. ovce
    2. tako ga je mogao ubiti, moj komshija je isto to pokushao pa mu tele crklo

Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

sto se cudis, ovo je net. vazno je da zvuci, dal je istinito...nema veze

Veoma poznat Eric Draven (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    165

sta ce srbiji mozak ?
    E da ovaj narod ima imalo preostale pameti davno bi smo zbacili sve ove...(nema odgovarajuceg izraza nazvacemo ih politicari)

sta ce srbiji eu ?
    Kako sta ce nam?Cemo da putujemo po belom svetu ko pusteni s lanca
    Ako pre toga ne skapamo od gladi i opstenarodnog ludila

Videce europejci kakva beda i jad ce da nas zakace kad udjemo u EU( mada mozda moji praunucici nece to doziveti)....Da neki ljudi shvate da ne moramo da postajemo deo Evrope jer smo vec u njoj(osim ako Balkan nije postao kontinent)

i kome jos treba mozak...samo muda za kradju i djonovi umesto obraza i cast
    Dokaz je da je mozak jos na nekoj livadi i pase sve ovo sto nam ova gamad serviraju
    iz dana u dan!
    sta vise ima da se kaze
    A cast i obraz su zadnji put vidjeni 1389 godine na Vidovdan!
    Poslednji put ažurirao/la Eric Draven : 29.11.2008. u 20:07
    "Men dont faint,we take unintended,decisive naps!"
    Bob Kelso

http://9gag.com/gag/aD0GXDO

Elita
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

losa ti je ideja.
    otimanje resursa (u koje spada i ovaj tvoj primer) i puna kontrola nad nacijom je i bio povod za rat protiv nas.
    ti bi sad da promenis rezultate rata kroz jedan ukaz.
    pa ne moze to tako, znas li ti koliko je rat kostao amere. svaki tomahawk po par milionceta samo.
    nece to oni dati tako lako da se desi, barem ne milom.

e sad, ko oce da ratuje uopste...

Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Chudno mi je da je to radio iz 2 razloga:
    2. tako ga je mogao ubiti, moj komshija je isto to pokushao pa mu tele crklo
    pa ne voli ni guska tri kila kukuruza, pa je nakljukaju.........

2. tako ga je mogao ubiti, moj komshija je isto to pokushao pa mu tele crklo[
    .....ko kaze da seljaci nisu prevaranti???.......samo nisu dovoljno spretni uvek...

Slične teme

1. Brain Damage
    Autor Mil00rad u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 07.08.2008., 19:52
  2. brain *******
    Autor DunjaM u forumu Programiranje
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 12.02.2007., 17:22
  3. Brain wash...
    Autor DjuraMornar u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 44