FILOLOSKI

Ako se dobro secam, trebaju ti poceci slovenske pismenosti i gramatika...uglavnom su one oblasti iz one cudovisne gramatike, s tim da su pitanja na testu u najblazu ruku smesna.
 
:)
Gramatika za srednju skolu, Z. Stanojcic & Lj. Popovic(vaze samo oblasti iz te knjige, a tezina zadataka varira iz godine u godinu).

PS: Mnogo smara glupostima. :roll:

PPS:Uskoro bi trebao da izadje informator sa proslogodisnjim zadacima (mozda je vec i izasao, nisam bas u toku :oops: ).
 
Uopste nisu smesna pitanja na prijemnom.

Iako sam imala 39 poena iz srednje skole od mogucih 40, jedva sam upala na budzet (doduse pre 4god) a gramatiku rasturam.

Glavni problem je sto postoji dosta trik pitanja.
A i interesovanje za engleski, spanski , italijanski je ogromno. Nabavi testove sa prethodnih prijemnih ispita.

Srecno!
 
poliglota:
Uopste nisu smesna pitanja na prijemnom.
Nisam mislila na ceo test, vec na srpski za koji sam mislila da ce biti mnogo gori...

poliglota:
Iako sam imala 39 poena iz srednje skole od mogucih 40, jedva sam upala na budzet (doduse pre 4god) a gramatiku rasturam.
To je bilo pre 4 godine, postoji razlika, pitanja su se ipak izmenila, a takodje sam primetila da oni sa vise poena losije prolaze, valjda misle da ce im biti lakse da prodju zato sto imaju bolju "podlogu"(no offence :oops:).

poliglota:
Glavni problem je sto postoji dosta trik pitanja.
Ah, trikovi... navedi mi neki prijemni bez njih... :roll:
poliglota:
A i interesovanje za engleski, spanski , italijanski je ogromno. Nabavi testove sa prethodnih prijemnih ispita.

Uostalom, logicno je da ce interesovanje za te jezike da postoji jer tu imas bezbroj mogucnosti.
Interesovanje zavisi od godine do godine, npr. 2002 je odnos bio 1/5, a prosle 1/3, mada to ne znaci nista, situacija se menja.
poliglota:
8)
PS: Prosle godine je od njih 202, jedno desetak proslo na "srecu", mozda cak ni toliko! :?
 

Back
Top