Sta muskarci zele??

BORKETA

Veoma poznat
Poruka
14.663
Sve smo se slozile da je dobrog muskarca tesko naci, ali i da ga je tesko zadrzati. To mogu samo mudre zene. A da li smo dovoljno mudre???

U jednim zenskim novinam naisla sam na tekst izvesne dr. Lore Slezinger koja kaze:
- muskarci nisu nase tatice, oni su nasi vrsnjaci i pate od stresova i strahova isto kao i mi. Ako ste im prijatelj, pomocicete im, olaksacete im, jer i oni imaju svoje snove. I bez obzira na to da li su logicni ili nisu, nemojte ih gaziti.

Ovde smo odavno apsolvirale da smo dva razlicita sveta, relacija Mars - Venera. Razdaljina svetlosne godine. Ali posto u svojoj blizini imam nekoliko primera dobrih, brakova koji uspevaju uprskos svim krizama i vec pomenutoj razdaljini nasih planeta pitam se kako oni uspevaju. Kako uspevaju da prevazidju to da recimo ona ne voli njegovu mamu? Da li mu zvoca sto se nije setio njenog rodjendana sto je zaboravio na godisnjicu braka, sto ostavlja svoje stvari svuda po kuci, sto ne zna gde se sta nalazi u kuci, sto ne dize dasku na wc solji, sto ne ide sa njom na koncert Sergeja Cetkovica, Zdravka Colica ili Vlade Georgijeva (po izboru bilo koji pevac koga volite a on ga ne podnosi).

Oni ne vole sto im zvocamo za gore pomenute stvari, sto ne volimo fudbal, sto smo nervozne u vreme PMS-a, sto volimo sve da im ispricamo sto nam se danas desilo (to ih gusi), sto isto to teramo njih (da nam ispricaju sta im se u toku dana desilo), kada kazemo imam s tobom nesto ozbiljno da popricam (tad su ocajni i izbeci ce ako im se ukaze prilika), sto mnogo pricamo (ili ne umemo da cutimo) svodi se na isto.

Kazu da treba da im pruzimo umerenu komunikaciju, postovanje, uvazavanje, hranu, i iskrenu ljubav i bice potpuno nasi, kazu psiholozi.

Posle svega se ja pitam da li je odgovor zaista tako jednostavan??? Da li im zaista treba samo mnogo sexa, nimalo zvocanja i hrana i bice nasi za ceo zivot???
Da li su zaista toliko laki za odrzavanje i ako je to zaista tako, kako da imamo toliko nesporazuma??
Sta je to sto oni zele???
 
Sve smo se slozile da je dobrog muskarca tesko naci, ali i da ga je tesko zadrzati. To mogu samo mudre zene. A da li smo dovoljno mudre???

U jednim zenskim novinam naisla sam na tekst izvesne dr. Lore Slezinger koja kaze:
- muskarci nisu nase tatice, oni su nasi vrsnjaci i pate od stresova i strahova isto kao i mi. Ako ste im prijatelj, pomocicete im, olaksacete im, jer i oni imaju svoje snove. I bez obzira na to da li su logicni ili nisu, nemojte ih gaziti.

Ovde smo odavno apsolvirale da smo dva razlicita sveta, relacija Mars - Venera. Razdaljina svetlosne godine. Ali posto u svojoj blizini imam nekoliko primera dobrih, brakova koji uspevaju uprskos svim krizama i vec pomenutoj razdaljini nasih planeta pitam se kako oni uspevaju. Kako uspevaju da prevazidju to da recimo ona ne voli njegovu mamu? Da li mu zvoca sto se nije setio njenog rodjendana sto je zaboravio na godisnjicu braka, sto ostavlja svoje stvari svuda po kuci, sto ne zna gde se sta nalazi u kuci, sto ne dize dasku na wc solji, sto ne ide sa njom na koncert Sergeja Cetkovica, Zdravka Colica ili Vlade Georgijeva (po izboru bilo koji pevac koga volite a on ga ne podnosi).

Oni ne vole sto im zvocamo za gore pomenute stvari, sto ne volimo fudbal, sto smo nervozne u vreme PMS-a, sto volimo sve da im ispricamo sto nam se danas desilo (to ih gusi), sto isto to teramo njih (da nam ispricaju sta im se u toku dana desilo), kada kazemo imam s tobom nesto ozbiljno da popricam (tad su ocajni i izbeci ce ako im se ukaze prilika), sto mnogo pricamo (ili ne umemo da cutimo) svodi se na isto.

Kazu da treba da im pruzimo umerenu komunikaciju, postovanje, uvazavanje, hranu, i iskrenu ljubav i bice potpuno nasi, kazu psiholozi.

Posle svega se ja pitam da li je odgovor zaista tako jednostavan??? Da li im zaista treba samo mnogo sexa, nimalo zvocanja i hrana i bice nasi za ceo zivot???
Da li su zaista toliko laki za odrzavanje i ako je to zaista tako, kako da imamo toliko nesporazuma??
Sta je to sto oni zele???


Ja mislim oni prosecni, normalni domaci muskarci zele upravo to sto dobijaju...zvocanje, stalno takmicenje s njihovom mamom (svi su oni pomalo edipovci :lol:), otvorena netrpeljivost prema fudbalu... kanda bismo ih mogle osloboditi PMS nervoze, stekla sam utisak da listom sve muskarce to izludjuje, a to zato sto ne razumeju promlem hormonalnog tobogana smrti jer ga nikad nisu iskusli (kakav blagoslov!), i pruzati im malo vise sexa. Kad ne bi bilo tako, tj. kad mi ne bismo bile takve kakve smo, zivot bi im bio, pa najblaze receno smoran. Kao da su sa robotom. Ili Tajlandjankom :D:lol:. Nesporazumi su deo chari....kakav bi to zivot bio ceo u jednoj ravnoj liniji. Naravno, ovo je moja procena, mozda nisam pozvana da odovaram na temu. Muski, raspalite! :gace:
 
A sta ti zelis, i da li znas da li to isto zelim i ja? Koji su to "oni"? Pa, valjda je svaki covek licnost za sebe. Meni moze da odgovara maco muskarac koji voli fudbal, jer ga volim i ja, koji ce da divlja samnom na koncertu Metallice, itd..tebi moze da odgovara onaj koji ce da te vodi na koncerte klasicne muzike i da ti recituje poeziju.
Savrsena osoba ne postoji, kao sto ni ja ni ti ni komsinica Jagoda nismo savrsene, ali POSTOJI OSOBA SAVRSENA ZA SVAKOG OD NAS, odnosno osoba kojoj nase mane nece smetati, i cije mane nece smetati nama, ona koja ce nas voleti radi onoga sto jesmo, a ne radi toga sto se ponasamo po prirucniku "kako zadrzati savrsenog muskarca"
 
Kao što nismo iste ti i ja, tako nisu ni muškarci.. Opet tema koja će se svesti na generalizacije ovog ili onog tipa...

Lora Šlezinger je napisala to što jeste ali nije navela podatak, da se razvodila tri puta ako se ne varam... Ako grešim, izvinjavam se i njoj i vama...

Muškarci (isto kao i žene) žele uvažavanje, poštovanje, razgovor, ljubav, iskrenost i posvećenost.
Ili je to ono što ja želim ali sam našla muškarca koji ima iste kriterijume i prohteve.
 
Ja sam to vec pisala na jednoj temi, pa se necu ponavljati (izvini Borketa, mrzi me, mozda kad se zahukta neka diskusija, onda cu se ukljucim momentalno:mrgreen:)
Samo bih volela da ovde odgovaraju vise muskarci
Svaka cast za muski odgovor:ok:

P.S. Probacu da nadjem taj moj vic pa ga prebacim ovde
 
..ne volim generalizacije..
..ono shto je meni bitno je shta zeli moj mushkarac, a moj je zato shto zeli isto shto i ja... :)

..mada ni sebe ne vidim u toj generalizovanoj slici zene iz uvodnog posta..
..potreban mi je kvalitativno i kvantitativno dobar seks,
cutljiva sam po prirodi ali chujem i ono shto je napola izrecheno,
umem da kritikujem a da ne zvocam,
umem diplomatski da postavim zahteve tako da mu ostavim utisak da
je to ustvari sve vreme bila njegova ideja,
od pms histerije imam samo 200% izrazeniji libido...

..poshtujem i divim mu se otvoreno za sve ono shto je divljenja vredno, a toga ima puno..
..isto to dobijam zauzvrat, u neogranichenim kolichinama..
..osecam kada treba podrzati i pogurati, a kada pratiti i biti ponosna..

..ps. fudbal pratim redovnije od njega i mogu da popijem vishe piva nego on.. :lol:
 
Evo obecanog doprinosa temi:

________________________________________
Mozda ste ovo vec citali ali nema veze (ovo je kao vic o zenama):
Napravili testiranje za zene i muskarce u megamarketu da idu po spratovima gde ce ih cekati zene tj. muskarci odredjenih osobina pa kome se svidi tu ostane i nadje srodnu dusu. Na svakom spratu se dodaje po jedna nova osobina.
Elem:
Muskarci 1. sprat - cekale ih zene koje dobro kuvaju i tu ti se zadrzi jedan deo anketiranih muskaraca
Zene 1. sprat - muskarci koji dobro kuvaju, sve nastave na sledeci sprat

2. sprat - su bili muskarci/zene odlicni u krevetu koji i dobro kuvaju - tu ti ostanu svi preostali muskarci i jedan mali deo zena, a vecina zena nastavi na sledeci 3. sprat
3. sprat - da je bogat, dobar u krevetu i dobro kuva (posto su ostali samo muskarci u ponudi) i tu ostane jedan manji broj zena
4. sprat - da je lep, bogat, dobar u krevetu i dobro kuva- isti rezultat kao na 3. spratu
5. sprat pametni, lepi, bogati, dobri u krevetu, dobro kuvaju - i tu ti se ostane jedan manji broj zena
6. sprat - da je nezan, pun razumevanja + sve prethodno - tu se popeo ostatak (poveci broj zena) koje su naisle na prazan sprat. Rekli su im da je ovo samo test i da se tu testiranje zavrsava. Uglavnom, to sto su trazile nisu nasle.

Naravoucenije izvucite sami
 
dobro ne treba generalizovati, ali manje vise vecina muskaraca zeli dobar sex, zele da se dokazu da su bolji od drugih (da imaju vise para, bolji posao,vecu poziciju, da budu prvi)
vole lepe zene, kod njih je vizuelno mlo vise izrazeno i mislim da nisu u stanju da shvate tudje zelje, i ono nedoreceno (ne tako dobro kao zene).....muski raspalite
 
Evo obecanog doprinosa temi:

________________________________________
Mozda ste ovo vec citali ali nema veze (ovo je kao vic o zenama):
Napravili testiranje za zene i muskarce u megamarketu da idu po spratovima gde ce ih cekati zene tj. muskarci odredjenih osobina pa kome se svidi tu ostane i nadje srodnu dusu. Na svakom spratu se dodaje po jedna nova osobina.
Elem:
Muskarci 1. sprat - cekale ih zene koje dobro kuvaju i tu ti se zadrzi jedan deo anketiranih muskaraca
Zene 1. sprat - muskarci koji dobro kuvaju, sve nastave na sledeci sprat

2. sprat - su bili muskarci/zene odlicni u krevetu koji i dobro kuvaju - tu ti ostanu svi preostali muskarci i jedan mali deo zena, a vecina zena nastavi na sledeci 3. sprat
3. sprat - da je bogat, dobar u krevetu i dobro kuva (posto su ostali samo muskarci u ponudi) i tu ostane jedan manji broj zena
4. sprat - da je lep, bogat, dobar u krevetu i dobro kuva- isti rezultat kao na 3. spratu
5. sprat pametni, lepi, bogati, dobri u krevetu, dobro kuvaju - i tu ti se ostane jedan manji broj zena
6. sprat - da je nezan, pun razumevanja + sve prethodno - tu se popeo ostatak (poveci broj zena) koje su naisle na prazan sprat. Rekli su im da je ovo samo test i da se tu testiranje zavrsava. Uglavnom, to sto su trazile nisu nasle.

Naravoucenije izvucite sami


...a da li mogucce drugachuje naravouchenije...
...mushkarci znaju shta trazhe...mozhda i u podrumu nadju to...

...dok zhene ne znaju shta trazhe...pa ostaju "kratkih rukava"...( a ne da nisu nashle to shto trazhe...:mrgreen: )
...ili...zhene su radoznale u svom neznanju...a "radoznalost je ubila macu"...:lol:
 
..sorry, JuLJV, ne svidja mi se vic..

..shta je tu poruka, svi mushki dobro kuvaju, neshto manje ih je i dobro u krevetu,
josh manje je takvih bogato, samo neki bogati seksi kuvari su lepi, a retki od tih lepih i pametni..?
..i kao shlag na torti, ni jedan od njih nije nezan i pun razumevanja...

..ispade neznost i razumevanje nespojivo sa mushkarcima,
makar sa onima koji imaju josh neki kvalitet.. malo sutra je tako..

..ili, ako zanemarimo tehnichka pitanja (shta je na kom spratu)
ovde bi mozda trebalo da bude poruka je da ne treba biti izbirljiv? :eek:
..niko zenu ne moze da zakopa kao ovakve fore koje je "uchi pameti"... :neutral:
 
..sorry, JuLJV, ne svidja mi se vic..

..shta je tu poruka, svi mushki dobro kuvaju, neshto manje ih je i dobro u krevetu,
josh manje je takvih bogato, samo neki bogati seksi kuvari su lepi, a retki od tih lepih i pametni..?
..i kao shlag na torti, ni jedan od njih nije nezan i pun razumevanja...

..ispade neznost i razumevanje nespojivo sa mushkarcima,
makar sa onima koji imaju josh neki kvalitet.. malo sutra je tako..

..ili, ako zanemarimo tehnichka pitanja (shta je na kom spratu)
ovde bi mozda trebalo da bude poruka je da ne treba biti izbirljiv? :eek:
..niko zenu ne moze da zakopa kao ovakve fore koje je "uchi pameti"... :neutral:

a sta je tebi dobro u krevetu?
to je vishe subjektivan dozivljaj
 
šo da nam žene pruže umerenu komunikaciju.sfašta...ša priča ta žena..ko zna kako je tekst preveden i o čemu ona govori. ja ne podnosim ta instant kvazi psiho i ostala drndanja..od de mela i skot peka, ma sačuvaj bože..ništa to nema veze sa mozgom...neka tamo slezinger, čiji je deda izmislio teniske loptice će sad da vas uči...jedino je tačno da smo sa različitih planeta, al to je bilo jasno i pećinskom čoeku..

tennisball-full;init:.jpg
 
Prvo: jake ruke. San svakog muškarca je konobarica iz neke nemačke pivnice, koja u svakoj ruci nosi po četiri krigle piva. Čvrst stisak njene šake u ljubavnoj predigri pretvara muški organ u pečurku nad Hirošimom.

Drugo: nežan pristup. Snaga nikako ne znači i grubost. S mališom se ona ophodi nežno i materinski. Ne cima ga napred-nazad kao da čupa rotkvice ili lomi pileći jadac. SNAŽNO A NEŽNO - to je idealna draga. Bavi se isključivo mališom, ne pada joj napamet da poteže za jaja ili gricka dlake sa stomaka. Čovečanstvo mašta o toj dihotomiji - strasno a nežno. Seks nije nameštanje zaglavljenog brisača niti pregled i cepkanje karata u tramvaju.

Treće: široke nozdrve. Žena treba da bude dostupna muškarcu sa svih strana; iz vazduha, s kopna i mora. Kad se mališa tako drastično približi ženskom pogledu, dokazaće se istinitost one narodne, da su u strahu velike oči. Crnkinje nikad ne postavljaju pitanje šta to druge žene imaju što one nemaju, jer su sve rasno obdarene širokim nozdrvama.

Četvrto: doslednost. Prava žena ne izvoljeva da se svaki čas menjaju poze. Kad se u jednoj počne, u njoj treba i da se završi. Nije muškarac kaskader da se bacaka kako se ženi prohte.

Peto: šta ćeš više!
 

Back
Top