Mazohisti

georgejune

Srebrna tastatura
Poruka
211.833
Da li mozete prepoznati mazohistu i kako se ophodite prema njima?Da li im pruzate to zadovoljstvo?
Svojevremeno sam imao priliku sresti se sa pomenutom osobom i čini mi se da nismo svesni koliko je ovo ozbiljan problem.
Kako izgleda njihova duša? Kakav je njihov stav prema svetu? Njihova je duša, izgleda, čvrsto zavezana lancem i oni ne mogu da se oslobode svog mazohizma. Njihova razmišljanja su veoma surova. Oni nijedan trenutak svog života ne mogu da prožive u miru.
Mazohizam je termin nastao po imenu austrijskog pisca Mazoha koji je pisao pikantne romane o seksualnim perverzijama u kojima je opisano zadovoljstvo od patnji i fizickog bola.Termin oznacava sve vrste uzivanja u fizickim i moralnim patnjama, sto bi po pravilu trebalo da vodi orgazmu.Kod mazohizma veliki uticaj ima prestrogi superego zbog kojega pojedinac trazi patnju da bi iskupio svoje pretpostavljene grehe.
Mazohizam je psihička poremećenost koja rezultira sklonosti osjećanja zadovoljstva prilikom izloženosti fizičkoj boli ili poniženju.
Mazohizam je izopačena strast u kojoj neki muškarac ili žena uživa u tome da joj neka druga osoba zadaje bol, da je udara, štipa... Mazohisti su nezadovoljni svojim životom i onim što su u tom životu uradili. U psihološkom smislu, mazohisti dozvoljavaju drugima da ih biju, udaraju i kazne. To je na neki način samokažnjavanje. Pre nego što postanu pravi mazohisti, te osobe se prvo skrivaju od drugih ljudi nanoseći sami sebi bol. I ono što je nekako ključ svega, mazohisti uživaju u tome da im neko nanosi bol,fizički ili psihički. Oni kao da su zadovoljni time što drugi ljudi njih udaraju. To su pomahnitale osobe, one nemaju svoj duševni mir kako je davno rekao Seneka. Takvi ljudi, poput mazohista, su veoma izopačene osobe.
Samokažnjavanje je nehumana stvar, treba sebe ponekad kazniti, ali ne na tako grub način kao što to rade mazohisti.
Mazohisti su bolesni ljudi koji mrze sami sebe. Oni mrze svoj život, svoj lik, svoju strast prema nečemu, mrze sve ono što je nekad njima bilo veselo i interesantno.
Zato nemojte biti mazohista. Glupo je nanositi sebi bol. Uvek treba krenuti, ponovo, iz početka.
Izvor tu i tamo
 
Mazohizam je psihička poremećenost koja rezultira sklonosti osjećanja zadovoljstva prilikom izloženosti fizičkoj boli ili poniženju.

Samokažnjavanje je nehumana stvar, treba sebe ponekad kazniti, ali ne na tako grub način kao što to rade mazohisti.

Izvor tu i tamo
izvor tu i tamo ti je malo bzvz...

kao prvo, mazohizam nikakve veze sa seksualnim ne mora imati.
mazohizam je i kad te npr master piči a ti mu odgovaraš.
ili na primeru dvoje mladilh ljudi odavde, al bi bilo neprilično.

a ovo da sebe treba ponekad kazniti.... ne znam ni kako bih ga nazvala... do mazohizmom čak i neprikrivenim.
 
izvor tu i tamo ti je malo bzvz...

kao prvo, mazohizam nikakve veze sa seksualnim ne mora imati.
mazohizam je i kad te npr master piči a ti mu odgovaraš.
ili na primeru dvoje mladilh ljudi odavde, al bi bilo neprilično.

a ovo da sebe treba ponekad kazniti.... ne znam ni kako bih ga nazvala... do mazohizmom čak i neprikrivenim.

A ako ti malo preciznije napisem odakle je oces biti srecna..aj cao
 
mazohizam moze da bude seksualni a moze i mentalni. i mislim da se razlikuju u osnovi sasvim.
ako pricamo bas o krajnostima, mislim da su obe kategorije negde iskliznule osobe. svaka na svoj nacin. to je ekvivalntno sadizmu. tu ipak nesto nije u redu.
 
i meni je gora ta mentalna. to su oni koji vole da ih drugi gaze kao osobe, da ih tretiraju kao nistarije, da ih javno maltretiraju, vredjaju, pljuju, ismejavaju, rugaju im se..dok ovi sline i placu i kukaju i pate, ah...fuj:).
a ovi u seksu..
u principu seksualne sitne uvrnutosti nisu strasne sve dok drugi nemaju nista s tim:)
medjutim, ako se radi o tim krajnostima, bas bas mazohizam mi je uzasavajuci isto kao i sadizam i mislim da tu i nema mnogo seksualnog koliko mentalna presija da neko mora da ih kinja na najstrasnije nacine. ali svaki ekstrem mi odvratan.
 
Cudno mi je kako je to odvojeno posto se obicno potencira i uzasava od fizickog maltretiranja..nije cak ni druga osoba umesana vec nekako uziva u tome sebi naneti patnju..haos
 
i meni je gora ta mentalna. to su oni koji vole da ih drugi gaze kao osobe, da ih tretiraju kao nistarije, da ih javno maltretiraju, vredjaju, pljuju, ismejavaju, rugaju im se..dok ovi sline i placu i kukaju i pate, ah...fuj:).
a ovi u seksu..
u principu seksualne sitne uvrnutosti nisu strasne sve dok drugi nemaju nista s tim:)
medjutim, ako se radi o tim krajnostima, bas bas mazohizam mi je uzasavajuci isto kao i sadizam i mislim da tu i nema mnogo seksualnog koliko mentalna presija da neko mora da ih kinja na najstrasnije nacine. ali svaki ekstrem mi odvratan.

Uh, opet pisem licne postove no dobro.. Ne mora se mazohista biti u extremu.. Ja volim kad me muskarci kuliraju, priznajem (vole i druge zene ali nece svaka napisati).. Lozim se na pomisao da moram da se pomucim za nesto, da mi je neko nedosupan, nedodirljiv.. To je isto vrsta mazohizma.. Mazohizam je i kada ostanemo kuci subotom uvece jer nismo imale sta da obucemo, mazohizam je i kada danas pricam 5h na mob, a onda kukam kad mi stigne racun za mob jer sam mogla da kupim nesto drugo.. mazohizam je i kada devojke koje imaju problem sa kilazom pojedu pleh kolaca da bi 5 dana posle drzale dijetu 'na vodi' 15 dana.. Ko od nas nije ni najmanje mazohita?:neutral:
 
Da li mozete prepoznati mazohistu i kako se ophodite prema njima?Da li im pruzate to zadovoljstvo?
Svojevremeno sam imao priliku sresti se sa pomenutom osobom i čini mi se da nismo svesni koliko je ovo ozbiljan problem.
Kako izgleda njihova duša? Kakav je njihov stav prema svetu? Njihova je duša, izgleda, čvrsto zavezana lancem i oni ne mogu da se oslobode svog mazohizma. Njihova razmišljanja su veoma surova. Oni nijedan trenutak svog života ne mogu da prožive u miru.
Mazohizam je termin nastao po imenu austrijskog pisca Mazoha koji je pisao pikantne romane o seksualnim perverzijama u kojima je opisano zadovoljstvo od patnji i fizickog bola.Termin oznacava sve vrste uzivanja u fizickim i moralnim patnjama, sto bi po pravilu trebalo da vodi orgazmu.Kod mazohizma veliki uticaj ima prestrogi superego zbog kojega pojedinac trazi patnju da bi iskupio svoje pretpostavljene grehe.
Mazohizam je psihička poremećenost koja rezultira sklonosti osjećanja zadovoljstva prilikom izloženosti fizičkoj boli ili poniženju.
Mazohizam je izopačena strast u kojoj neki muškarac ili žena uživa u tome da joj neka druga osoba zadaje bol, da je udara, štipa... Mazohisti su nezadovoljni svojim životom i onim što su u tom životu uradili. U psihološkom smislu, mazohisti dozvoljavaju drugima da ih biju, udaraju i kazne. To je na neki način samokažnjavanje. Pre nego što postanu pravi mazohisti, te osobe se prvo skrivaju od drugih ljudi nanoseći sami sebi bol. I ono što je nekako ključ svega, mazohisti uživaju u tome da im neko nanosi bol,fizički ili psihički. Oni kao da su zadovoljni time što drugi ljudi njih udaraju. To su pomahnitale osobe, one nemaju svoj duševni mir kako je davno rekao Seneka. Takvi ljudi, poput mazohista, su veoma izopačene osobe. Samokažnjavanje je nehumana stvar, treba sebe ponekad kazniti, ali ne na tako grub način kao što to rade mazohisti.
Mazohisti su bolesni ljudi koji mrze sami sebe. Oni mrze svoj život, svoj lik, svoju strast prema nečemu, mrze sve ono što je nekad njima bilo veselo i interesantno.
Zato nemojte biti mazohista. Glupo je nanositi sebi bol. Uvek treba krenuti, ponovo, iz početka.
Izvor tu i tamo


Mozda gresim, ali ja licno se veoma protivim bilo kakvom etiketiranju ovog tipa. Termin "normalno" je veoma relativan pojam, pa samim tim i "nenormalno" je relativno.. Mislim da nije bas ok tako ostro osudjivati neke stvari samo zato sto nisu normalne za tebe...jer, ko ti garantuje da si i ti sam 100% normalan? (a niko danas ne moze biti 100% normalan, ali nebitno :) ) Ja licno sam u fazonu 'zivi svoj zivot'...nista me ne iznenadjuje, jer, na kraju krajeva, sve je to ljudska priroda... :)
 
Da li mozete prepoznati mazohistu i kako se ophodite prema njima?Da li im pruzate to zadovoljstvo?
Svojevremeno sam imao priliku sresti se sa pomenutom osobom i čini mi se da nismo svesni koliko je ovo ozbiljan problem.
Kako izgleda njihova duša? Kakav je njihov stav prema svetu? Njihova je duša, izgleda, čvrsto zavezana lancem i oni ne mogu da se oslobode svog mazohizma. Njihova razmišljanja su veoma surova. Oni nijedan trenutak svog života ne mogu da prožive u miru.
Mazohizam je termin nastao po imenu austrijskog pisca Mazoha koji je pisao pikantne romane o seksualnim perverzijama u kojima je opisano zadovoljstvo od patnji i fizickog bola.Termin oznacava sve vrste uzivanja u fizickim i moralnim patnjama, sto bi po pravilu trebalo da vodi orgazmu.Kod mazohizma veliki uticaj ima prestrogi superego zbog kojega pojedinac trazi patnju da bi iskupio svoje pretpostavljene grehe.
Mazohizam je psihička poremećenost koja rezultira sklonosti osjećanja zadovoljstva prilikom izloženosti fizičkoj boli ili poniženju.
Mazohizam je izopačena strast u kojoj neki muškarac ili žena uživa u tome da joj neka druga osoba zadaje bol, da je udara, štipa... Mazohisti su nezadovoljni svojim životom i onim što su u tom životu uradili. U psihološkom smislu, mazohisti dozvoljavaju drugima da ih biju, udaraju i kazne. To je na neki način samokažnjavanje. Pre nego što postanu pravi mazohisti, te osobe se prvo skrivaju od drugih ljudi nanoseći sami sebi bol. I ono što je nekako ključ svega, mazohisti uživaju u tome da im neko nanosi bol,fizički ili psihički. Oni kao da su zadovoljni time što drugi ljudi njih udaraju. To su pomahnitale osobe, one nemaju svoj duševni mir kako je davno rekao Seneka. Takvi ljudi, poput mazohista, su veoma izopačene osobe.
Samokažnjavanje je nehumana stvar, treba sebe ponekad kazniti, ali ne na tako grub način kao što to rade mazohisti.
Mazohisti su bolesni ljudi koji mrze sami sebe. Oni mrze svoj život, svoj lik, svoju strast prema nečemu, mrze sve ono što je nekad njima bilo veselo i interesantno.
Zato nemojte biti mazohista. Glupo je nanositi sebi bol. Uvek treba krenuti, ponovo, iz početka.
Izvor tu i tamo

Mislim da taj prekriveni mazohizam postoji,koji se manifestuje u neku ludost,pa na kraju zavrsi krvavo. Ma mislim da su to osobe koje vrlo vjesto kriju svoje perverzije i da s vana vecinom izgledaju "zagladjeno" tako da pomislis kako je to neki otresit,poslovan covjek sa jasno izrazenim stavovima prema vanjskom svijetu.Ali ko zna sta se krije ispod svakog kaputa,u tudjoj glavi,mislima..Mislim da je prave mazohiste u ovo novije vrijeme teze dokuciti i poznati integrirali su se u danasnje drustvo i prikrili svoje sklonosti sminkom i lukavoscu, dok oni koji to obicno javno rade,svakako obuceni i prikazani oni su vise kao sljedbenici,na ciju svijest utjecu glavne licnosti mazohizma skrivene pod maskom. Ali posmatrano sa neke druge, smijesnije strane moze se reci da njima svakodnevni stres i strah obicnog covjeka pruza zadovoljstvo! Smijesno i zalosno ali u glavnom je loshe jer kad su spremni sebi takvo sto da rade,sta se moze desiti drugome ako zapadne u njegove ruke! Pufff :eek:
 
Сад ми даде једну идеју са овом темом.
Да одговорим на тему: имам неку даљу родбину, мученици... Значи, срела сам мазохисте. :)
 

Back
Top