Pocrveniše Peć

Šta mislite o bojenju Pećke Patrijaršije u crveno?


  • Ukupno glasova
    11
  • Anketa je zatvorena .

Q. in perpetuum hibernum

Stara legenda
Poruka
88.156
Ovo:

cr-sv_apostola.jpg


cr-sv_bogorodice.jpg


Sada postade:

pecka-patrijarsija-x.jpg
 
Па не знам нисам довољно упознат - има ту неких препуцавања два групе стручњака Завода за заштиту споменика културе Србије, једни тврде да је и раније била таква што се доказује неким остацима огуљеног малтера а други не... мени је лепа ова црвена...
 
Meni je lepša ona stara patrijaršija...:sad2::sad2::sad2:

"О УКУСИМА НЕ ВРЕДИ РАСПРАВЉАТИ" - тако веле, иначе добро је да је црвена јер црвена боја у нашем облику Византијског сликарства и верског изражавања значи ОВОЗЕМАЉСКУ БОЖАНСКУ БОЈУ а плава НЕБЕСКУ БОЖАНСКУ БОЈУ - зато су хаљине Господа ИС ХС и Мајке Божије у тим бојама.........
 
I boja komunizma i socijalizma :mrgreen:

Од самог свог почетка били сте џепароши и лопуже...:cool::cool::cool: заједно са оним својим длакавим чудовиштем које није имало 5 минута радног стажа (Маркса) него је цео живот као паразит живео на туђим леђима...........на превари, на позајмици...
 
Од самог свог почетка били сте џепароши и лопуже...:cool::cool::cool: заједно са оним својим длакавим чудовиштем које није имало 5 минута радног стажа (Маркса) него је цео живот као паразит живео на дуђим леђима...........

A crkva je vazda od svoga rada zivela :per:
 
Од самог свог почетка били сте џепароши и лопуже...:cool::cool::cool: заједно са оним својим длакавим чудовиштем које није имало 5 минута радног стажа (Маркса) него је цео живот као паразит живео на туђим леђима...........на превари, на позајмици...

Ko su džeparoši i lopuže?
 
Мени се свиђа

И мени... а ево за незналице и верске никоговиће а вечите критичаре како изгледа Жича

Манастир Жича

Манастир Жича је манастир Српске православне цркве који се налази у близини града Краљева. Манастир, заједно са црквом Светог успења је саградио први краљ Србије, Стефан Првовјенчани. Манастир је уништен у 13. вијеку, али је поново саградио краљ Стефан Милутин почетком 14. вијека.



n1043698502_73927_5159.jpg
 
Poslednja izmena:
Иначе црвена боја је бој Хришћанства, а зелена боја Духа Светога.....па пошто су мухамеданци и комунисти доста малађи=покрали су од нас Хришћана


И мени... а ево за незналице и верске никоговиће а вечите критичаре како изгледа Студеница:

n1043698502_73927_5159.jpg


Ма само знају да критикују, иначе реконструкцију су радили врхунски стручни људи...пошто су неким истраживањима пронађени остатци црвене боје, тако се одлучило.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Иначе црвена боја је бој Хришћанства, а зелена боја Духа Светога.....па пошто су мухамеданци и комунисти доста малађи=покрали су од нас Хришћана

Jesus je bio socijalista - sloboda narodu i te stvarcice.

BTW mnogo je lepse da bude crvena patrijarsija nego ono bledo
 

Back
Top