OPET BRAČNI DRUGOVI...

Mnogo,ne znam kako bih sve sama...
Od kucnih poslova,do kupanja,nabavke,i ostalog,ne mogu da gresim dusu,imam veliku pomoc m.m.
Jedino sto ne zna da kuva,ali cesto pravi palacinke,to ga vadi.
Necu da nagrdim,naravno,ali imam zamerku sto se tice naseg dogovora oko dece,npr. polomih se objasnjavajuci kako nesto ne moze,a deca se obrate tati...i sve sto sam tupila da tada,pada u vodu.
To me uzasno nervira...na ostalo nemam zamerke.
 
S obzirom da on ustaje u 6 i vraca se s posla u 6 popodne, a ja nisam zaposlena, i ne ocekujem od njega da kuva, cisti itd
Sasvim je fin i uvidjavan, skloni tanjir sa stola kad ruca, neretko ga i opere, a i ostale sudove ako ih ima u sudoperi, igra se sa cerkom, nekada je kupa, promeni joj pelenu, ne ostavlja dlake u kupatilu, subotom zajedno idemo u kupovinu za tu nedelju..Radi ono sto mu prija, a mislim da nije fer da ga forsiram da delimo poslove u kuci, jer mi je normalno da ih radim ja, ako on vec moze da se aka sa raznoraznim obavezama i ludacima (citaj klijentima) po ceo dan.
Svi smo zadovoljni time kako funkcionisemo
 
On sve po kuci radi bolje od mene, samo kad hoce....Posto smo oboje zaposleni, delimo obaveze po sistemu afiniteta i trenutne volje. Za poslove koje oboje ne volimo demokratski odlucujemo ko nije na redu.
 
Moj muz kuva fantasticno, usudila bih se reci bolje od mene...tako da nekad, kada ima vremena (posao mu je kliznog radnog vremena, tj. nekad ujutro, nekad popodne, a nekad celi dan) kuva...prosiri ves, opere sudje, ustaje nocu oko deteta (kad ga cuje :super:), presvlaci, kupa i cuva dete...to mi je dovoljno, mada mi ponekad smeta sto za mnoge od tih stvari moram da mu kazem...ne zato sto nece, vec zato sto ocekuje od mene da jasno i glasno kazem kad mi treba pomoc...
 
Ala imamo dobre muževe, svaka nam čast! :lol:

Mm je sjajan, sve delimo na ravne časti. On jedino ne kuva i ne pegla.
Tj. dopegla neku svoju košulju kad izvadi iz ormana i pravi picu subotom za ručak.
Tako da u stvari radi sve.

Ali najbolje od svega mi je što ništa ne moram da mu govorim, podsećam ili tražim.
Sam je uključen non-stop, prati mene u svemu, učestvuje potpuno ravnopravno. Nikada ne bih tražila da nešto sam radi. Ali ako bi bio neki lenjivac, ne bih ni bila sa njim.
Godinu dana smo živeli zajedno pre nego što smo se venčali. Tada smo imali mogućnost da vidimo kako funkcionišemo zajedno. I oboje smo pružili daleko više od očekivanog.

Ustvari, oboma nam je zadovoljstvo da ugađamo jedno drugom bez ikakvog konkretnog razloga. :klap:
 
Meni moj ne pomaze...radi od jutra do sutra i nema potrebe a ni vremena da mu kad dodje u 6pm uvalim krpu i usisivac.Zato placa zenu.Ne mene da se razumemo,vec zenu koja sprema i pegla jednom nedeljno...:)
Kad god moze vozi dete(moje)na rodjendane,i ostale aktivnosti,cuva je ako ja izlazim i kada sam na treningu...Uredan je i pedantan za sebe i svoje stvari sto me lisava svake obaveze da za njim sklanjam cisto ili prljavo...
Ja sam zena poprilicno zahtevna u svemu,ali sam naucila da je vazno naci muskarca koji ume da zaradi i koji isti taj novac donosi u kucu i koji dobro y...(izvinjavam se na banalnosti ali sta god da sam napisala ne bi zvucalo adekvatno!)za sve ostalo umem sama da se pobrinem i da organizujem...
Ne treba mi muz da mi cisti i pere ves nego da me voli,da mi pruzi sigurnost u svakom smislu,i da mi omoguci dobar zivot..bolji od onoga koji sama sebi inace mogu.Svi ostali me ne zanimaju.Surovo,da..ali ne pricam napamet.Iskustvo iz mene govori.:roll:
 
Pa u pravu si Mačko.

Ali o tome i pričamo. Da li muž pomaže finansijski ili sopstvenim snagama svejedno je. Bitno je da niko nije potlačen u celoj priči.
Sigurna sam da bi i mm (kao i ja) najviše voleo da može da plati ženu da nam riba po kući, a mi da uživamo.
Ali smo izabrali da manje radimo, a više vremena provodimo zajedno. A to onda podrazumeva i kućne radinosti.

I naravno dete. On ga kupa, uspavljuje, vodi u obdanište i nazad, vodi ga u šetnju kad sam ja umorna, presvlači ga, igra se sa njim. To sve isto radim i ja. Ali najviše vremena provodimo svi zajedno i uživamo u našem toplom domu.

Sve u svemu, bitno je da smo oboje zadovoljni. I da se volimo :super:
 
Pošto ih prošli put nagrdismo, ajde sad da ih malo hvalimo! Zanima me koliko vam bračni drugovi pomažu oko dece, kućnih poslova i svega ostalog!


Sinoc je sam ocistio svu prasincinu i nered sto je ostao posle busenja zida i namestanja TV komode, usisao, obrisao komodu, a svakodnevno on provodi ceo dan sa mindjusicom, a ne ja. Mi smo se tako podelili.
Ono sto je bitno da istaknem kao njegovu izuzetnu vrlinu je sto ako nece on da uradi, nikada mene ne tera da nesto radim ako ne mogu, jer razume da tada ne mogu, ako dobije inspiraciju uradi sam, a ako ne, svakako se zavrsi kad jedno od nas dobije zelju da odradi posao.
Iako ne ucestvuje mnogo u kucnim poslovima, glavni je oko deteta i psa, jer ja radim do 6 i kuci dolazim u 7, a on je ceo dan s njima (njegov posao je takav da nema radno vreme, vec kad se ukaze potreba ili kad mu se posao sam nametne)
Ono istina je da on ne tera mindjusicu da pojede voce i ne juri je da se istusira, ali je zato glavni u kupovini odece i obuce za nju i zajedno idu u soping, sto za njih, sto za stan.
On je glavni kreator izgleda naseg enterijera, mada zajedno donosimo odluke, on je taj koji pokrece inicijativu, prelistava Case i dobija sasvim originalne ideje. Pravi je umetnicki tip.
Samo moram reci, bez uvrede za postavljaca teme, da jeste bitno da ti bracni drug pomaze u kucnim poslovima, ali ima mnogo precih i boljih osobina koje vrednujem kod svog supriga i koje su mnogo vaznije od ovog.
 
Zasto? Pa ja i ne zelim da mi petlja po kuci. Napravi losiju situaciju nego je bila. Kad sam u velikoj guzvi, platimo pomoc u kuci.
Tako mi vise odgovara.
A ti odmah na kraj srca ;)

Mozda mu je to taktika. Sve usere namerno, da bi ti zakljucila kako je nesposoban i preuzela poslove na sebe. To je stara, proverena taktika i ne primenjuju je samo muzevi, nego i kolege na poslu :confused:
 
Mnogo,ne znam kako bih sve sama...
Od kucnih poslova,do kupanja,nabavke,i ostalog,ne mogu da gresim dusu,imam veliku pomoc m.m.
Jedino sto ne zna da kuva,ali cesto pravi palacinke,to ga vadi.
Necu da nagrdim,naravno,ali imam zamerku sto se tice naseg dogovora oko dece,npr. polomih se objasnjavajuci kako nesto ne moze,a deca se obrate tati...i sve sto sam tupila da tada,pada u vodu.
To me uzasno nervira...na ostalo nemam zamerke.

ovo cu samo da potpisem :) isti problem...:)
 

Back
Top