Podgorička Skupština 1918.

A,jeli bilo mitraljeza,aviona bombardera i ostalih orudja omrazene srpske zandarmerije ispred i nad skupstinom za vreme glasanja:mrgreen::hahaha:

Mora da jes',pricao mi Sekula Drljevic.

Ja mu vik'o, ''Ne glasaj za veliku Srbiju''

A,on odgovara: '' Muc'!!! Nemoj da ti sinem tomahavk'':mrgreen::hahaha::hahaha::hahaha:

E,Zivko,Zivko,kako su to bila stara dobra vremena:hahaha::hahaha:

Sad kad mi udare repliku,razni Kocani i Jevremi,novouspaljeni dukljansko-montenegrinski milogorski fanatici:mrgreen::cool::hahaha::hahaha:
 
A,jeli bilo mitraljeza,aviona bombardera i ostalih orudja omrazene srpske zandarmerije ispred i nad skupstinom za vreme glasanja:mrgreen::hahaha:

Mora da jes',pricao mi Sekula Drljevic.

Ja mu vik'o, ''Ne glasaj za veliku Srbiju''

A,on odgovara: '' Muc'!!! Nemoj da ti sinem tomahavk'':mrgreen::hahaha::hahaha::hahaha:

E,Zivko,Zivko,kako su to bila stara dobra vremena:hahaha::hahaha:

Sad kad mi udare repliku,razni Kocani i Jevremi,novouspaljeni dukljansko-montenegrinski milogorski fanatici:mrgreen::cool::hahaha::hahaha:

jok bre Sekula je bio Srbenda u to vreme :mrgreen:, mada salu na stranu cinjenica je da Podgoricka skupstina nije imala nepoeljenu podrsku celog naroda u CG i da su ubrzo poceli da izbijaju krvavi ustanci i pobune protiv nove drzave i to ne siptarske i muslimanske nego onih Crnogoraca koji su ostali verni svojoj ranijoj drzavi i dinastiji Petrovic (Bozicni ustanak ).
 
A,jeli bilo mitraljeza,aviona bombardera i ostalih orudja omrazene srpske zandarmerije ispred i nad skupstinom za vreme glasanja:mrgreen::hahaha:

Mora da jes',pricao mi Sekula Drljevic.

Ja mu vik'o, ''Ne glasaj za veliku Srbiju''

A,on odgovara: '' Muc'!!! Nemoj da ti sinem tomahavk'':mrgreen::hahaha::hahaha::hahaha:

E,Zivko,Zivko,kako su to bila stara dobra vremena:hahaha::hahaha:

Sad kad mi udare repliku,razni Kocani i Jevremi,novouspaljeni dukljansko-montenegrinski milogorski fanatici:mrgreen::cool::hahaha::hahaha:

Mene je djed prica ovo za mitraljeze, a vidis i ti si to nedje sazna od nekog drugog izvora.
 
To je samo jedan dinasticki sukob . Nikako sukob izmedju dva naroda . Jer tu u to vreme i nije bilo dva naroda , nego samo jedan .. Srpski .
Nazalost , Kralj Nikola , nije vise ziv , da to potvrdi . ali da jeste , jamacno bi ovo potvrdio .
 
To je samo jedan dinasticki sukob . Nikako sukob izmedju dva naroda . Jer tu u to vreme i nije bilo dva naroda , nego samo jedan .. Srpski .
Nazalost , Kralj Nikola , nije vise ziv , da to potvrdi . ali da jeste , jamacno bi ovo potvrdio .

Ziv mu je unuk, pa ga nagovori da ti on potvrdi. A zivi su jos uvijek i u Njegusi, odakle je Kralj Nikola, pa podji tamo da ih nagovoris da i oni to potvrde.
 
Ziv mu je unuk, pa ga nagovori da ti on potvrdi. A zivi su jos uvijek i u Njegusi, odakle je Kralj Nikola, pa podji tamo da ih nagovoris da i oni to potvrde.

Uff, kako me nervira kada se ovako ljudi junače znanjem, ali molim da izvineš, samo zato što su Crnogorci - a nemaju ni pojma koliko nisu u pravu

Evo šta je pisao Nikolin unuk, prestolonasljednik crnogorski:

Српска православна црква легитимни је чувар Његошевог гроба и капеле на Језерском врху. Њен став у одбрану ове српске националне светиње је у потпуном складу с њеном вјерском и националном мисијом. Одрођени цетињски комунисти дрско изјављују да је њихова "одлука" коначна и неопозива. Са врха Ловћена на њих грми неумрли глас великог владике:

Не требује царство нељудима,
Нако да се пред свијетом руже.

Crnogorskim komunistima nije bilo dovoljno što su sami Petrović-Njegoši bili protiv tog čina...ali naravno, oni nisu ni marili za dinastiju. Ali, evo, neka to bude primjer kako Nikolin unuk misli poslije mnogo godina zajedničke države sa Srbijom i poslije oba svjetska rata. :rtfm:

Savo Fatic, potpre$ednik Podgoricke Skupstine, 1918. godine: "Od danas vise nijesmo Crnogorci, no Srbi."

A možeš li reć' kako konkretno interpretiraš tu izjavu? :think:
 
Poslednja izmena:
Uff, kako me nervira kada se ovako ljudi junače znanjem, ali molim da izvineš, samo zato što su Crnogorci - a nemaju ni pojma koliko nisu u pravu

Evo šta je pisao Nikolin unuk, prestolonasljednik crnogorski:



Crnogorskim komunistima nije bilo dovoljno što su sami Petrović-Njegoši bili protiv tog čina...ali naravno, oni nisu ni marili za dinastiju. Ali, evo, neka to bude primjer kako Nikolin unuk misli poslije mnogo godina zajedničke države sa Srbijom i poslije oba svjetska rata. :rtfm:

Taj o kome ti pricas je jedini od njegovih unuka koji je prista na detronizaciju Petrovica i koji se udruzio sa cetnicima. Svi ostali Petrovici su ostali vjerni Crnoj Gori i dinastiji Petrovica.
 
Poslednja izmena:
Taj o kome ti pricas je jedini od njegovih unuka koji je prista na detronizaciju Petrovica i koji se udruzio sa cetnicima. Svi ostali Petrovici su ostali vjerni Crnoj Gori.

Eto, upravo o ovome pričam kada govorim o neznanju. :dash:

Kako mu je prvi unuk umro kao dvoipogodišnjak još u vrijeme Kraljevine Crne Gore, a najmlađi je isto umro mnogo mlad (doduše ne samo od bolesti, već od lošeg života) u inostranstvu, ne ostavivši ništa iza sebe.

A ni to o četnicima nije istina. :thumbdown: Kako se mogao udružiti s četnicima, kada je cijeli Drugi svjetski rat proveo u nacističkom koncentracionom logoru, i kada je bio prijatelj partizana (Tito mu nudio posao u Vladi FeNeReJa!). I najzad, kako glava kuže Petrović-Njegoša, i to najduža ikada (67 godina!) može biti nebitna? :dontunderstand:

Ziv mu je unuk/QUOTE]

Ovo sam propustio. :klap:

Nit' jedan od Nikolinih unuka nije više živ. :bye:
 
Eto, upravo o ovome pričam kada govorim o neznanju. :dash:

Kako mu je prvi unuk umro kao dvoipogodišnjak još u vrijeme Kraljevine Crne Gore, a najmlađi je isto umro mnogo mlad (doduše ne samo od bolesti, već od lošeg života) u inostranstvu, ne ostavivši ništa iza sebe.

A ni to o četnicima nije istina. :thumbdown: Kako se mogao udružiti s četnicima, kada je cijeli Drugi svjetski rat proveo u nacističkom koncentracionom logoru, i kada je bio prijatelj partizana (Tito mu nudio posao u Vladi FeNeReJa!). I najzad, kako glava kuže Petrović-Njegoša, i to najduža ikada (67 godina!) može biti nebitna? :dontunderstand:
Princ Mihailo (unuk Kralja Nikole) učestvovao, početkom ljeta 1964. godine u Parizu, u osnivanju Srpskog oslobodilačkog pokreta 'Otadžbina', koji se, tri godine kasnije, 'proslavio' napadom na diplomatska predstavništva SFRJ širom SAD i Kanade.

Za mene su to cetnici, sto ti mislis?

Ziv mu je unuk/QUOTE]

Ovo sam propustio. :klap:

Nit' jedan od Nikolinih unuka nije više živ. :bye:

Govorio sam ti o Prijestolonasljedniku Princu Nikoli II Njegosu, praunuku Kralja Nikole. A ti se ne moras pravit blesav.
 
Princ Mihailo (unuk Kralja Nikole) učestvovao, početkom ljeta 1964. godine u Parizu, u osnivanju Srpskog oslobodilačkog pokreta 'Otadžbina', koji se, tri godine kasnije, 'proslavio' napadom na diplomatska predstavništva SFRJ širom SAD i Kanade.

Za mene su to cetnici, sto ti mislis?

Kako su to Četnici? :dontunderstand:

Govorio sam ti o Prijestolonasljedniku Princu Nikoli II Njegosu, praunuku Kralja Nikole. A ti se ne moras pravit blesav.

Aha. Znači sinu ovog Mihaila, koji je srbovao, pa onda otišao u umjetničke krugove, i napadao ove što idu da ratuju po drugim ex Yu republikama, pa u stilu mnogih u današnjoj Crnoj Gori podržao nezavisnost Crne Gore 2006. godine, pa čak i rekao da mu ne smeta da promijeni svoj jezik iz srpskog u crnogorski, a jedina stvar u kojoj je donedavno ostao dosljedan bila podrška srpskoj trobojci za zastavu Crne Gore? Čega on treba biti primjer?
 
Kako su to Četnici? :dontunderstand:



Aha. Znači sinu ovog Mihaila, koji je srbovao, pa onda otišao u umjetničke krugove, i napadao ove što idu da ratuju po drugim ex Yu republikama, pa u stilu mnogih u današnjoj Crnoj Gori podržao nezavisnost Crne Gore 2006. godine, pa čak i rekao da mu ne smeta da promijeni svoj jezik iz srpskog u crnogorski, a jedina stvar u kojoj je donedavno ostao dosljedan bila podrška srpskoj trobojci za zastavu Crne Gore? Čega on treba biti primjer?

Mnogi bi trebali da se ugledaju na skromnog Princa. On je olicenje cojstva i svega lijepog sto je Crna Gora iznjedrila. Mi smo ponosni na naseg prijestolonasljednika.
 
Poslednja izmena:
Mnogi bi trebali da se ugledaju na skromnog Princa. On je olicenje cojstva i svega lijepog sto je Crna Gora iznjedrila. Mi smo ponosni na naseg prijestolonasljednika.

Ma dobro, dobar je on čojek, i prikazuje pravo oličenje mira (ne bi bilo baš čojstva tako, ali to je i dobro), samo to i dalje ne pokriva ono što si gore napisao - da čova iz sadašnjice, koji je danas i u nekim stavovima suprotan od svojih samih roditelja (a u širinu i mnogih predaka), treba biti osoba za refereisanje o onome što je bilo početkom 20. vijeka. :roll:

Inače trebao si čut' jedan intervju od prije 15-tak godina, u kojem je rekao što misli kada su ga upravo upitali za oca...(možda je danas promijenio mišljenje, ali u sebi - teško, ipak su roditelji to).

Inače, ja sam čuo za tvoj izričito odbojan stav prema srpskoj trobojci. A što bi onda s Nikolinom podrškom da ona bude / ostane zastava Crne Gore? :dontunderstand:

Dokumentarna emisija "Podgorička Skupština 1918" iz 5 djelova, tekst napisao istoričar Živko Andrijašević







Pogledah prvi dio. Nije loše, za sada. Živko Andrijašević se uvijek trudio da ne bude baš kao tipični dukljano-montenegrinski revizionista, i dosta stupa kao ozbiljan istoričar, kojeg zanima samo istorija Crne Gore kakva jeste, bez dukljanskih i srpskih poštapalica. Naravno, katkad se javi Šerbo Rastoder (kao npr. u onoj velikoj knjizi o crnogorskoj istoriji) koji mu totalno zabrlja stvari, ali Ž. A. je za pohvalu. Mislim da će on biti jedan od prvih u generaciji normalnijih relativno crnogorskih istoričara. Jedina mana mu je što je on sam površan, u svemu što se dotakne.

Jedino što fali prvom dijelu je što su dvije-tri stvar (ne nebitne, ipak) prećutio (npr. crnogorske četnike-komite koji su oslobodili veći dio Crne Gore u vrijeme rata i pružali žestok otpor, te dvorsko-političke igre Nikole & Danila).
 

Back
Top